Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117300
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 54166
3. Bilantz olguta12 48112
4. J D E monica70 38359
5. A murit Laura! craciunitza 29134
6. Un nou inceput...(2) danangie 27526
7. scrisoare catre mama Picasso 22219
8. Curiozitate! Ana68 21571
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20183
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20156

post an entry in your weblog   Jurnalul lui felicic76  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)
Necunoscut
felicic76
o dimineatza obisnuita.....si o tzigara!
Acest mesaj a fost trimis de felicic76 pe data de 14/07/2009 la 21:28 .:. 1230  vizionari .. Este 1 raspuns la acest anunt
sau....Cum te lasi de fumat?

5, 5,30 dupa noroc 6 dimineatza: aud mormaieli din dreapta, sotul: au , ma doare! Vlad este cu capul la nivelul umerilor mei si-l loveste pe ta-su cu picioarele, pe unde apuca Il indrept, imi zambeste si peste 5 min tipetele de aoleu si chiuiturile de fericire le bobocului se reiau, il iau in brate si plec, sotul se lafaie in tot patul, fericit ca pentru urmatoarele doua ori nu-l mai invineteste nimeni.
Plecam in living si punem apa pentru lapte la incalzit pe aragaz, eu merg la baie(mama lui de tranzit bun, ca asa as prefera sa fiu consitpata). Vlad navaleste dupa mine in baie si nu are decat un singur dor: sa linga sifonul de scurgere, atat. Si asta o face si in vizita, prin straini, gineste baia si fuga-fuga, adica mopul-mop, la sifon, sa-l linga
Facem laptele, i-l dau pe salteluta lui de joaca, pun de cafea si fug iarasi la baie, Am timp pana aud zdranganind biberonul gol pe parchet, in urmatoarele minute imi da cu usa in cap, nu de dor de mama, ci de dor de sifon. Terminam, fortat, cu capitolul baie. Acum este randul lui la baie. Il spal in chiuveta si ma injur in gand ca iar mi-am lasat periuta de dinti si peria de par pe polita, iar vor sfarsi in WC. Periute de dinti am, rezerve, perie de par, asta este, o folosesc pe-a lui tati. terminam. . A ratat Au cazut langa Wc.Incepe joaca, cafeaua mea este gata si intr-o pauza de lalaiala si povesti, ies pe terasa sa beau o gura si sa trag un fum(apropo, Nausica, de cum fumeaza mamele). In secunda urmatoare incep urletele, ce daca da cu pumnii in premergator(care macaie) si am sculat vecinii pana la parter, ce daca Fox latra ca turbatul neintelegand ce i s-a intamplat rau micului stapan, tiranul NU MA VEDE!. Nah, acum ma vede, fix prin gaura pe care a facut-o in plasa contra tantarilor. Si rade! Si rad si eu si arunc tigara cu trei fumuri trase si mergem sa facem de mancare,
Fereasca Sfantul sa am treaba la congelator, ca aia este. Sta in usa deschisa si se racoreste Ia pachetele cu peste si carne de pe usa si le pune pe gresie. De pe gresie, inapoi pe usa. si tot asa pana il aud la baie pe tati. Atunci fac fata la o criza de plans, inchid usa de la congelator si-i deschid usa la capacele oalelor(tati se mira de frigider prost am nimerit, il avem de un an si functioneaza optim doar daca-i la maxim). Pun la foc mancarea lui, pun ceva si pentru noi, el misuna prin casa si aud: mah, io de asta am facut copil, sa ma bumbaceasca cand dorm si sa-mi dea cu usa in cap, cand sunt si io ca regele? V-ati prins ca el vrea la sifon, nu? este o intamplare ca tati este la baie.
Este ora 8 si el este obosit: incepe maraiala, caraiala, nimic nu-i convine, nimic nu-i place. Nici pe jos, nici in picioare, nici in brate. Ii dau patru dinti. Daca indraznesc sa-l pun in fund cat mestec in oale, linge gresia de ciuda. Daca-i vorbesc asa cum ii place(adica ma prostesc si maimutaresc cu el) se imbuneaza si doar ma musca de picior cu cei doi colti din dotare. Ii dau magnetii sa-i lipeasca pe frigider si ies pe terasa, la o gura de cafea si un fum. Lipeste trei si-si aminteste de mine: NU MA VEDE!, Arunc tigara si ma vede iar. tati a plecat de ceva vreme, se grabeste sa-si bea cafeaua, linistit, la birou. se face ora 9. Pe usa intra D-na Vio, pash-pas, cu rucsacul lasat la usa si desculta, sa-l ia pe Fox la o mica plimbare. Cand sa iasa pe usa, Vlad O VEDE! Incep urletele si tipetele, ca de ce pleaca ea singura afara, fara el. Il calmez doar facand bagajul cu el in brate: punem pampers, apa, gustare, jucarii etc. Vine D-na Vio de afara, il preia , il pregateste pentru plimbare. Se indreapta spre usa si vine sa-mi spuna "pa", extrem de relaxat si zambitor, cam asa
la 9,30 si eu prima tigara! Nu o termin pentru ca la ora asta trebuia sa fiu la birou

Vlad implineste 9 luni pe 19 iulie.

Trimite reactia ta
 

maru
Are we there yet?

Posted 14/07/09 @ 22:50 Reply with Quote
pupe mama de flacau! sa-ti traiasca! e o comoara la usa omului daca te lasa de fumat! il mai inchiriezi dupa si la alti doritori de scapat de asa obiceiuri costisitoare :)

Emma Aida e inger
Doamne'ajuta!
http://maru-incotro.blogspot.com/
Back to top
 
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj