Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117309
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 54192
3. Bilantz olguta12 48130
4. J D E monica70 38378
5. A murit Laura! craciunitza 29160
6. Un nou inceput...(2) danangie 27537
7. scrisoare catre mama Picasso 22231
8. Curiozitate! Ana68 21580
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20197
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20173

post an entry in your weblog   Jurnalul lui notquiteso  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)
Necunoscut
notquiteso
schimbari
Acest mesaj a fost trimis de notquiteso pe data de 03/12/2008 la 10:47 .:. 3082  vizionari .. Exista 10 raspunsuri la acest anunt
Ne-am mutat cu socrii. Asta inseamna ca vin de la serviciu, si in timp ce soacra-mea trebaluieste prin bucatarie, eu ma pot juca cu Dora. De obicei gateste ea, pentru ca saracii de ei nu sunt obisnuiti cu verziturile si felurile de mancare ciudate pe care le fac eu, dar Dora nu protesteaza, iar eu sunt atat de infometata ca as manca orice. De-aia am si ajuns la 52 de kg, ca ma indoapa soacra :)
In wknd o mai dau afara pe soacra din bucatarie si gatesc cate ceva, la care ei se uita in farfurie de parca ar vedea un experiment "live" :)) Cred ca apogeul a fost cand le-am facut budinca de broccoli, care mie si grasutei ne place foarte tare.. dar deh.. era prea verde si n-avea carne. A rezolvat soacra-mea problema trantind niste friptane si un munte de cartofi prajiti pe langa.
In rest, e bine. Am timp de Dora, asta e cel mai bine. Si nu mai sunt chiar atat de obosita, asa ca imi pierd rabdarea din ce in ce mai rar.
Dora se joaca, chiraie, picteza peste tot, mai ales pe ea, face munti de coca cu bunica-sa in bucatarie ( tre' sa cumparam cate un pachet de faina pe saptamana), face puzzle cu mine, si de ceva timp a facut o pasiune pentru "bebelusul meu". Adica o papusa pe care a primit-o de la bunici acum vreun an. Un bebe absolut superb, blondut cu ochi albastri si gene negre, plin de cute si gropite, exact ca ea.
Doar ca acum bebelusul este tuns foaaaarte scurt ( in urma unui accident si-a pierdut o parte din par asa ca a trebuit sa il tund), nu mai are gene ( smulse cu atentie, una cate una de catre Dora), si e scris cu diverse culori de pix, pe fata si picioare. Insa ea il iubeste, il cara dupa ea peste tot, il leagana, ii da sa manance, iar seara, capul lui tepos sta lipit de obrazul ei.
Probabil ca Mosu' o sa ii aduca alt bebelus, cu gene si fara urme de pix, insa ma indoiesc ca frumusetea lui o va face sa-l iubeasca mai mult decat pe amaratul asta.
Ma uit la ea, si cateodata mi se umezesc ochii.. E atat de frumoasa!! Si atat de inteligenta, si atat de.. si atat de.. e fetita mea. A mea! Doamne, se sentiment.. sa stii ca din carnea si din sangele tau, cineva a creat o asemena minune, cand tu nu esti si n-ai fost niciodata atat de frumoasa, atat de inteligenta, atat de plina de farmec..

POZE
Mami de Dora-Maria (30.09.2006)

Trimite reactia ta
 

devoska
membru junior

Posted 03/12/08 @ 10:58 Reply with Quote
Sa-ti traiasca micuta Dora si sa fiti fericiti cu totii! Fii-mea are o papusa Dora (care e si un personaj din desene animate) pe care o iubeste nespus. Pupici!
Back to top

anangel_lexi
mami de sufletele curate

Posted 04/12/08 @ 16:09 Visit anangel_lexi's Homepage Reply with Quote
Hehe, te inteleg ;) Exact asa simt si eu pentru fii-mea, ma tot intreb de unde o fi iesit asa o minune cand mie mi-e si frica sa ma uit in oglinda!
Sa-ti traiasca si sa-ti umple viata de astfel de momente de mandrie si fericire!

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Back to top

unboticutz
membru junior

Posted 04/12/08 @ 20:14 Reply with Quote
dora e foarte dulce ca si marturisirile tale de mai sus..



sa nu-i uitam!



Back to top

Lorikay
membru junior

Posted 05/12/08 @ 14:24 Reply with Quote
Bebelusul Dorei mi-a amintit de papusa pe care am primit-o cand aveam 9 luni. Mergeam cu ea peste tot si ajunsese intr-o stare groaznica asa ca mami a hotarat sa imi cumpere alta (la fel) si pe aceea sa o arunce. Zis si facut: mi-a spus ca a plecat la gara, cu trenul. Norocul ei a fost ca nu a aruncat papusa deoarece 3 zile nu am mancat nimic, am plans non-stop, chiar si noaptea ma trezeam plangand. A foat nevoita sa imi dea papusa inapoi si eu ii spuneam fericita: "Vezi ca ma iubeste, a venit inapoi". Bunica mea i-a facut hainute noi, a spalat-o si o am si acum in sifonier.
Back to top

Gabitza1977
membru junior

Posted 06/12/08 @ 14:16 Reply with Quote
ai o minune de fetita, sa iti traiasca!!!!

mami de Denis Stefan
pozici: http://good-times.webshots.com/album/568641153skYXAO?vhost=good-times
http://b1.lilypie.com/w5HPp2.png
Back to top

olguta12
Voi invinge!

Posted 06/12/08 @ 17:27 (Edited 07/12/08 @ 09:45) Visit olguta12's Homepage Reply with Quote
Tu, Dora, Sofia Misicu si Nuka sinteti primele mele amoruri pe DC.
Iar TU ai fost primul om care mi-a intins "o mina" aici. De aceea pt mine vei ramane intotdeauna "CEA MAI CEA".
Am stiu mereu- chiar si atunci cand tu nu stiai- ca vei fi o mamica pe cinste, iar fetitza ta va fi un copil de exceptie, pt ca este iubita si ocrotita, si apreciata. Si zurlie- ca mama-sa.
Si uite ca iar a avut dreptate baba.
Socrii, "sotzii", vecinii, si restul lumii, vor fi mereu pe locul 2,3, 50.. tu si Dora sinteti si veti ramane mereu cele mai importante! Ma bucur enorm de mult ca ai mai mult timp cu ea. Ia avantaj de asta- ca in curand o sa strige dupa tine "lasa-ma sa ma duc cu Gigel la film, mamaaaaaaaaaa! Nu intelegi ca il iubesc???", si o sa tanjesti dupa zilele cu "bebelusul fara gene si tuns foarte scurt".

Va iubesc


olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE


POVESTEA DREI PISHCOT


Amintiri de alta data...
Back to top

Happiness_4_us
Mamica stelelor A&M !

Posted 06/12/08 @ 19:06 Reply with Quote
Minunate randuri!
Sa-ti traiasca minunea si sa va bucurati de ea!
Copiii sunt unici si numai ei stiu sa ne mangaie sufletele cu inocenta lor!

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!
Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!
Back to top

cinsarcinata
nou venit

Posted 11/12/08 @ 11:57 Reply with Quote
Iti doresc tot binele din lume micuta Dora si sa le daruiesti parintilor tai numai bucuri
Back to top

notquiteso
membru junior

Posted 11/12/08 @ 13:10 Reply with Quote
:) multumesc tuturor pentru mesaje.
Iar tu, Olguta esti si vei ramane pentru mine un model de mama. Eram gravida, ma uitam la pozele cu galusca ta, si ma gandeam ca vreau si eu un bebe la fel de frumos si de zurliu ca ea. Si uite ca mi s-a indeplinit dorinta! :)
Cat despre "Gigel".. ce sa spun.. fi-mea s-a indragostit acum vreo luna de prietenul unei verisoare. Tipul este cu 20 de ani mai mare ca ea, dar pt ea nu conteaza :)) Toata seara a stat numai ochi in ochi cu el, n-a vrut sa manance decat din mana lui si alte de-astea. Acum mi se pare amuzant, peste vreo 10 ani n-o sa mai fie asa funny
Zilele astea tatal Dorei lucreaza de zor prin casa cu un prieten. Tipul e inalt, ingrozitor de slab, si.. cam urat. Eu nu m-as uita nici cu dejtu' mic la el, dar fi-mea este iarasi indragostita. Il urmareste prin toata casa, nu se lasa dusa de langa el decat daca ii spun ca mergem jos sa ii pregatim lui Adi de mancare, sau un ceai, o cafea, orice.. daca e pentru Adi e ok :))
Ma gandesc cu groaza la ce va urma. Ta-su deja se albeste la fata cand se gandeste la ce va fi peste cativa ani. Am facut planuri sa ne cumparam o sapa, o lopata, niste teren undeva, o camioneta si o pusca :))Poate asa reusim sa dormim un pic mai linistiti, desi la cum o stiu eu pe fi-mea..

POZE
Mami de Dora-Maria (30.09.2006)
Back to top

J G
pescarus

Posted 11/12/08 @ 14:07 Reply with Quote
Vai de noi!!!

J si Carla (05.02.2006)
Back to top
 
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj