Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117295
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 54155
3. Bilantz olguta12 48111
4. J D E monica70 38358
5. A murit Laura! craciunitza 29131
6. Un nou inceput...(2) danangie 27524
7. scrisoare catre mama Picasso 22216
8. Curiozitate! Ana68 21570
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20179
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20146

post an entry in your weblog   Jurnalul lui olguta12  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)
Necunoscut
olguta12
19 intr-un picior
Acest mesaj a fost trimis de olguta12 pe data de 21/10/2007 la 19:45 .:. 6802  vizionari .. Exista 21 raspunsuri la acest anunt
Azi implinesc 38 de ani. Acum niste ani cand auzeam 38..parca-mi spunea cineva 78. Buba e, ca tot 12 ani vreau sa cred ca am. Si de multe ori ma port ca atare.
Aseara m-a scos soatza la "pascut". Cina, film, dantzuiala. Ce mai, dezmatz in 2 .
Mi-a trimis un aranjament de trandafiri rosii IMENSI( ii trag in poza si-i adaug la galeria mea, ca sa nu zica lumea ca sint sora cu Petre ISpirescu), mi-a cumparat un IPOD pe care mi-l doresc de mult, si acum pot sa ascult 20,000 de melodii...ce mai..frumos. Ajunsi acasa...deh...el saracul spera ca desertul era pe meniu...si cine ne astepta in "capul" scarilor, doar in tricou si chilotei? Pishcoata.
Soatza...dehputin dezamagit..eu rideam de una singura. COpil am vrut... eh...copil avem. S-a catzarat peste noi in pat, ne-a dezmierdat, ne-a giugiulit, ne-a trimis sa-i aducem biscuiti la pat... si apoi ne-am culcat toti 3 ca niste detzinuti, in linie dreapta...bine..noi mai pe cate-o buca, ea mai ca o pomana tiganeasca...pe tot patul
Am primit multe mesaje,cadouri, atentii...
Pina acum ziua promite multe. Avem planuit un picnic in parc, la lac- si cu bunicii- daca-i putem urni din casa, si cu prietena mea cea mai buna Nicole, si dulaul ei african Killian, care are doar 70 kg (si pe care Galushca probabil ca o sa-l confunde cu un armasar). Frumos...poetic.
Dar cele mai frumoase cadouri primite azi???
Faptul ca Pishcoata mea mi s-a prezentat singura ..ALEZANDA MANINA GUGULET. Da, da..Alexandra Marina ..bine ca n-a zis gugushtiuc...sau GALEATA...ca o dezmosteneam(corect e cu S sau cu Z? dezmostenit... desmostenit..uooofff..am imbatranit si tot analfabeta am ramas).
SI... azi la prima ora...4 cacarezi facuti in nadragei;mi-a zis sa intind mina... si POFTIM.M-a strans in bratze,m-a mozolit..s-a intors si a plecat.
Asa cadou...mai rar. Lara spune ca o sa am noroc. Da..cu toptanul
Adevarul e, ca ma simt deja norocoasa. Mult prea mult. Am pt ce sai multumesc Celui De Sus.
Ma duc sa ma imbaiez,sa ma pun la tzol festiv, si sa vad daca mai are fiica-mea vreun "cadou" pt mine. Poate castig la loterie

olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE




POVESTEA DREI PISHCOT

Trimite reactia ta
Previous page | Next page
# /3  

Vichi
membru incepator

Posted 22/10/07 @ 12:01 Reply with Quote
LA MUUUUUUUULTI ANI!!!!... Ani frumosi si fericiti alaturi de cei dragi si scumpi! Sunteti frumosi, frumosi, frumosi! Imbratisare.

Cu drag,
Back to top

RalucaN
mama Bursicutzei

Posted 22/10/07 @ 15:35 Reply with Quote
La multi ani Olgutzo!
Sa fii sanatoasa, sa fii iubita si sa-ti dea Doamne Doamne tot ce-ti doresti pe lumea asta! Iar Galusca sa va aduca numai bucurii!


Raluca, mami de www.youngnutrition.net/member/tickers/87222/ticker2.png border= 0 > < /a> " target="_blank">Catalina-3 oct'05
Back to top

ruxandraru
membru incepator

Posted 22/10/07 @ 19:02 Reply with Quote
la muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuulti, muuuuuuuuuuuuuuuulti ani!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Back to top

nanadana
membru matur

Posted 22/10/07 @ 20:58 Reply with Quote
La multi ani olguta


DanaAntoine(10.10.05)
Back to top

Elise
adrift :)

Posted 22/10/07 @ 21:12 Reply with Quote
La multi ani!!

...las' sa vezi ce d cadouri de la galushka, pina o face shi ea 19 pe un picior....

Elise & BBLisa
Back to top

b_irina_c
mami de Vlad si Bianca

Posted 26/10/07 @ 11:52 Reply with Quote
Desi vin cu intarziere, e musai sa te urez .

La multi ani Olguta!!! fericire maxima!

Irina, mami de Vladut (26.08.2005)
Back to top

olguta12
Voi invinge!

Posted 26/10/07 @ 13:22 Visit olguta12's Homepage Reply with Quote
Irina..niciodata nu-i prea tarziu. In special cand imbatraneste baba

Multumesc tuturor pt urari. De-ar fi fost atit de draguti si prietenii "reali"..nu numai cei virtuali..ce bine ar fi fost...
ahhh...vesnic nemultumita..rusine sa-mi fie



olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE




POVESTEA DREI PISHCOT
Back to top

carmenp
misiz Litlbard

Posted 26/10/07 @ 13:41 Reply with Quote
cu intirziere dar din inima, multi ani cu sanatate!
pies, si io tot noujspe si to vesnic nemultumita da` promit ca la doozeci sa ma schimb;))

tzucurei de tzucurei 1, 2, 3
...anii cei mai buni sunt cei care-or sa vina...
Back to top

olguta12
Voi invinge!

Posted 26/10/07 @ 13:59 Visit olguta12's Homepage Reply with Quote
Carmen,

si eu promit sa ma schimb... poate de ciorapi... ca de altceva n-am sanse. Naravul batu-l-ar norocu'... are radacini puternice
Multzam fain pt urari, domnitza

olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE




POVESTEA DREI PISHCOT
Back to top

Lara
membru junior

Posted 27/10/07 @ 11:57 Reply with Quote
Scumpa mea, imi esti foarte draga si te admir mult pentru ceea ce esti dar cea mai mare admiratie din partea mea ai pentru o Pishcoata, care de astazi se transforma intr-o mica domnisoara! Gata cu bb si chestii de genu`! De astazi ai fetita mare! Are DOI ANISHORI!!! (Oau, ce repede au trecut...)
Felicitari pentru cea mai mare realizare a vietii tale! E un copil extraordinar de reusit!

La multi ani Domnisoara Pishcot!!!
Sa fii mereu cuminte, si sa-i iubesti pe-ai tai macar pe jumatate cat te iubesc ei pe tine si ar fi mai mult decat de-ajuns :)
Trimitem multi pupici si imbratisari de foarte, foarte departe...
Back to top
# /3  
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj
Previous page | Next page