Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117306
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 54187
3. Bilantz olguta12 48124
4. J D E monica70 38372
5. A murit Laura! craciunitza 29154
6. Un nou inceput...(2) danangie 27536
7. scrisoare catre mama Picasso 22224
8. Curiozitate! Ana68 21576
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20195
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20167

post an entry in your weblog   Jurnalul lui Elise  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)
Necunoscut
Elise
escapada!!!
Acest mesaj a fost trimis de Elise pe data de 15/08/2007 la 00:01 .:. 3186  vizionari .. Exista 2 raspunsuri la acest anunt
well, nu vreau decit sa anuntz ca bblisa e cel mai de gashka bb din lume.... am fost la mare, intr-un periplu prin statiuni, si nu stiu cit ne-am distrat noi, dar ea s-a distrat de minune!!
Singurele probleme au fost ca nu i-am dat bere...din sticla lu' tat-su...si nici gogoasa mea cu ciocolata.... in rest a dansat si a cintat prin toate cluburile, a ris la tot litoralul si s-a certat cu toate valurile care veneau sa ii ude piciorutzele rozalii!
Era intr-o verva de zile mari si se uita nedumerita la noi de cite ori plecam seara (seara spre dimineata) spre cazare... ceva gen "cum, gata distractia?!"

Deci s-a dovedit foarte adaptabila si interesata de escapade de genul asta: a venit acasa cu nasucul negru, cu un kg mai rotunda si foarte bine dispusa si a dormit trei zile dupa...deh, era dupa un chef prelungit!!

Iar mie, ca fraiera, mi-a fost asa o fricaaa...dar asa o friiicaaaa de momentul in care o sa ieshim "in lume"!!!!!
N-aveam in cap decit "ups, n-o sa doarma ca o sa fie agitata, o sa plinga, o sa aiba probleme cu burtika, o sa raceasca, o sa se sperie..."
Aiurea.
Pentru a mia oara ma simt vinovata ca mi-am subevaluat bebitza cea atomica!!!

Elise & BBLisa

Trimite reactia ta
 

LoraG76
The nutty squirrel

Posted 15/08/07 @ 08:20 Reply with Quote
Bravo, BBLisa! Felicitari pentru adaptabilitate tie si parintilor! O sa mai dureze ceva pana o sa inteleaga ea ce-i cu sticla de bere...Iustina face acusi 3 ani si tot se uita curioasa dupa sticle..."ce-o fi oare acolo asa bun si interesant si parintii astia egoisti nu-mi dau si mie"???!!! Sa va tineti bine ca de la 2 ani si ceva incepe deja sa strige ca vrea in "cocoteca"...

Lora, mami de IUSTINA


Back to top

kristinutza
blonda, dar ma tratez.

Posted 15/08/07 @ 17:12 Reply with Quote
felicitari BBLisa pt excursie!

noi l-am carat pe radu dupa noi de micut peste tot. si n-a avut niciodata probleme de adaptare. a mancat, a dormit si mai ales s-a distraaaat.
pledez pt a avea incredere in copiii nostri, pledez pt a nu ne inchide in casa si a ne rutina, a renunta la viata sociala sau mici escapade si nebunii... copiii nostri sunt fericiti daca parintii sunt fericiti, daca sunt relaxati si iubitori.
eu ador sa-l duc pe-al meu in locuri noi. cel putin la inceput...: "e prima oara cand merge la mare", "e prima oara cand vede muntele", "e prima oara cand doarme la altitudinea de...", chiar si "e prima oara cand merge cu metroul, tramvaiul, cu barca etc."
imi place sa-i ofer orizonturi noi si sa-i exersez capacitatea de adaptare la situatii, locatii, persoane noi.

cristina, mama de radu (09.10.2005)
www.flickr.com/photos/cristina_balanean/sets/" target="_blank">poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video
Back to top
 
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj