Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117318
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 54199
3. Bilantz olguta12 48137
4. J D E monica70 38389
5. A murit Laura! craciunitza 29169
6. Un nou inceput...(2) danangie 27546
7. scrisoare catre mama Picasso 22241
8. Curiozitate! Ana68 21583
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20210
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20180

post an entry in your weblog   Jurnalul lui notquiteso  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)
Necunoscut
notquiteso
lucruri mici
Acest mesaj a fost trimis de notquiteso pe data de 25/06/2007 la 22:48 .:. 3037  vizionari .. Este 1 raspuns la acest anunt
lucruri mici, moi, pufoase, albe, rozalii, dar mai ales mici.
imi ingrop nasul in ele. nu mai miros a lapte, a tine. ai crescut deja si mie imi vine sa le pastrez pe toate desi stiu ca n-am cum. s-au adunat deja sacose pline si-as vrea sa se bucure si alta mamica de ele. sa-si vada puiul alb-rozaliu, stralucind ca un inger pufos in bratele ei calde.
primele tale sosete. roz, si atat de mici incat imi vine sa cred ca sunt pt o papusa-breloc.
Doamne, cum cresti! voi pastra mereu in suflet amintirea ta dormind pe pantecele meu, din care abia iesisei, si in care parca incercai sa te aduni in somn. capul iti statea ca de obicei, intre coastele mele si eu ma intrebam cum de a crescut in mine ghemotocul asta minunat..mi-era teama sa respir, sa dorm, sa nu cumva sa devii imateriala, sa nu dispari de sub ochii mei incercanati.
3 luni am dormit ca o nebuna cu o mana pe tine. la inceput pt ca nu ma mai saturam sa te vad, sa te simt, pe urma pt ca aveai colici si mana mea te alina. te puneam in patutul tau, dormeai la 20 de cm de mine si totusi ma durea, eram nebuna, as fi vrut sa te tin mereu lipita de mine. si totusi te puneam mereu in patutul tau. ca sa fii independenta. si esti. faci aproape numai ce vrei. mi se pare incredibil..eu vreo 20 si ceva de ani am facut numai ce a vrut mama mea. tu de-acuma faci numai ce vrei. iar eu te las aproape de fiecare data sa incerci totul, sa scobesti, sa atingi, sa gusti lumea asta imensa care tie ti se reveleaza incetul cu incetul.
nu ne intelegem in privinta cablurilor. tragi de ele si incerci sa le rozi. dar te opresti atunci cand auzi :NU. Nu e voie. te opresti, te uiti la mine, dupa care schitezi gestul de a te apropia totusi de ele. si iarasi: NU. Nu e voie. si tot asa, de 10-20 de ori, pana iti abat atentia sau o iei pur si simplu la fuga in 4 labe catre teritoriul interzis. si razi in hohote cand ma vezi repezindu-ma dupa tine. razi si incerci sa te ascunzi in vreun colt. prima data cand te-am vazut facand asta am ramas socata. deci fi-mea are simtul umorului. glumeste cu mine. oare ai invatat asta de la mine? nu cred, asa nu m-am jucat niciodata cu tine. de unde iti vin toate astea? de unde pasiunea asta pt cabluri? hai ca pt tastatura sau orice altceva folosesc eu in mod curent, inteleg. dar cabluri? prize?
astazi ai studiat cu foarte mare atentie rotile premergatorului. stateai pe podea si studiai concentrata rotita. o impingeai cu degetul, o trageai, chiar ai incercat sa ridici un pic premergatorul ca sa o vezi mai bine.
abia astept sa vad ce-o sa te pasioneze maine.


POZE
Mami de Dora-Maria (30.09.2006)

Trimite reactia ta
 

J G
pescarus

Posted 26/06/07 @ 18:38 Reply with Quote
hihi sa stii ca exact acesta a fost si primul meu soc! Stateam cu Carla in pat, ea fugea spre margine in 4 labe spre disperarea mea, eu ma aruncam sa o apuc de un picior, ea se tavalea de ras.
Aham... deci nu stii sa mergi, sa te hranesti, nu poti supravietui fara mine insa ai invatat sa faci misto de mine. Cool!

J si Carlita Carliontz (05.02.2006)
Back to top
 
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj