FIV in Ungaria 59

FIV in Ungaria 59 | Autor: Liana30

Link direct la acest mesaj








Informatii utile (tot ce trebuie sa sti pentru a face FIV sau IA in Ungaria):

www.ivfpregnancycenter.com/index.php?p=7" target="_blank">Site-ul clinicii Kaali Intezet
www.kaali.hu/index.php?p=31#szeged" target="_blank">Adresa, Telefonul, Emailul clinicilor KAALI si pozele doctorilor
www.congresstravel.hu/map/fmap.html" target="_blank">Harta Szeged
Lista analize necesare
Despre Dr. Krissan Maria;
LISTA DE PRETURI - SZEGED:
Consultatie - 13.000 ft
Spermograma - 13.000 ft
Analize hormonale - 14.000 ft
Paptest si citologice - 18.000 ft
Ecografia - 8.000 ft
Ovulometria si monitorizarea cu ultrasunete - 105.000 ft
Punctia ovariana - 105.000 ft
ET - 112.000 ft
ICSI -110.000 ft
hatching -50.000 ft
donor sperma 35000ft
crioprezervarea embrionilor 20000 ft
Aici gasesti o lista de preturi pentru medicatia folosita in Ungaria


Unde ne cazam?
In Szeged:
SZVARVANY VRNDEGHAZ/dispune de internet si antena Digi cu programele romanesti /Persoana de contact: Gyongyi (Atelocin74 pe DC) /telefon:0036303846397, ID messenger: gyongyig, PM (impresiile oaspetilor le puteti citii aici: cara1976, mihaele, georgia_c)
www.familiapanzio.hu/en.html" target="_blank">FAMILIA PANZIO
www.szegediapartman.hu/html_eng/index.php" target="_blank">SZEGEDI APARTMAN
www.brindza.com/en-szeged-accommodation.php" target="_blank">BRINDZA PANZIO
si www.iranymagyarorszag.hu/keres/szeged/szallasok/panziok-p1" target="_blank">ALTELE, mai asteptam sugestii.

Cine ne traduce?
In Szeged:
Any - tel: +36305456403
Gyongyi - tel: +36303846397
Vicky - tel: +36707766820
In Debrecen:
In Budapesta:


Site clinica Debrecen
Adresa email dr. Zadori-Kaali clinik: jzadori@gmail.com
Adresa email clinica Debrecen:kaalideb@jaguar.unideb.hu
Adresa email clinica Budapesta:info@ivfpregnancycenter.com
Lista preturi Budapesta:consultatia=12700HUF, eco=7700HUF, citologice=7700;


CURS VALUTAR:
1 EUR = 300 HUF (martie 2009)
100 HUF = 1,51 RON
www.convertor.ro/" target="_blank">CONVERTOR VALUTAR

Ce sa faci dupa ET
www.fertilitylifelines.com/serono/products/gonalf/pen/instructions.jsp" target="_blank">Instructiuni de folosire pt GonalF si Ovidrelle
www.transylvania.info/Dictionary/dictionary.php?lang=3" target="_blank">Dictionar maghiar-roman

Reusite la Szeged in 2006

Odiseea Szeged www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40885" target="_blank">Cap.1, Cap.2, Cap.3, Cap.4, Cap.5, Cap.6, Cap.7, Cap.8, Cap.9

Kaali-Budapesta Cap.1
FIV in Ungaria Cap.1, Cap.2, Cap.3,Cap.4, Cap.5, Cap.6, Cap.7, Cap.8, Cap.9, Cap.10, Cap.11, Cap.12, Cap.13, Cap.14, Cap.15, Cap.16, Cap.17, Cap.18, Cap.19, Cap.20, Cap.21, Cap.22, Cap.23, Cap.24, Cap.25, Cap.26, Cap.27, Cap.28, Cap.29, Cap.30, Cap.31, Cap.32, Cap.33, Cap.34, Cap.35, Cap.36, Cap.37, Cap.38, Cap.39, Cap.40, Cap.41, Cap.42, Cap.43, Cap.44, Cap.45,Cap.46, Cap.47, Cap.48, Cap.49, Cap.50, Cap.51, Cap.52; Cap.53 Cap.54Cap.55Cap.56Cap.57Cap.58





"Cele care ne sunt exemplu, cele care ne sustin, pe care vrem toate sa le urmam si carora le multumim ca sunt alaturi de noi
MAMICI

Rh cea care a deschis acest drum spre Szeged! speram sa fi o mamica fericita;
Adela gemenii Darius siCaius 15 septembrie 2005 si SURPRIZA noul lor fratior Rares 13 decembrie 2007 - ramas natural;Szeged - dr. Zadori 4 IA - nereusite; 1 FIV - reusit - ET: 24.01.2005
InternetDaria - 25 iunie 2006; 1 IA - nereusit la TM, 1 FIV - reusit la TM, 4 FIV-uri - nereusite la TM, 1 FIV( FIV nr 6) reusit la Szeged, dr Zadori, ET: 12.11.2005
LeliutaMaria
Mi-kaAlexia 12 septembrie 2006 si ........;
1 FIV - reusit, Szeged, ET: februarie 2006
Auburn
Andicu Filip 27 iunie 2007; FIV nr. 2 - reusit, Szeged, dr. Zadori, ET:octombrie 2006
Tanyuta Eduard-Raul
Daniela76 Alexandra
pussi Elena si Ana; iunie 2006 IA in TM, dec. 2006 FIV Szeged dr. Zadori, nereusit, martie 2007 FIV Szeged dr. Zadori, 2 embrioni transferati(de 4 si 7 celule) si 2 Tuste iesite
Corina74 Andrei-Dumitru
Chiara Matei-10 iulie 2008
Simona FIV sept. 2007 Budapesta
Popica ; ET cu embrioni congelati oct. 2007 Szeged ????
tuculucu Mihnea si Isabela; ET cu embrioni congelati ian'2008, Budapesta;
AncaoradeaSara; IAS feb.2008, Debreten
AndradaP de Mara si Teodora ; DN: 06.11.2008,ET: 14.03.2008;FIV mar. 2008, Budapesta;
valeria72 de si ingeras; - FIV 1 la Medsana cu dr. Ancar - reusit - sarcina oprita din evolutie la 5 saptamani, FIV 2 - mai 2008, dr. Zadori - Szeged, reusit;
Marush deAdina si Alexandru;
Julia75 de Zsombor - 12.12.2008; 2 IA - nereusite la Targu Mures, 1 FIV - reusit la Szeged, dr. Zadori, ET:26 martie 2008
miha2004 de MARISA-IOANA; FIV4 apr2008-reusit, Szeged, Dr. Zadori;- 2 FIV-uri nereusite in TM, FIV3 Szeged - ian2008 nereusit;
steliana04 de crescuta in suflet;
- 2 FIV nereusite Debrecen,FIV 3 Szeged.
borzasimo de David; FIV2 reusit mai2008, FIV - Februarie 2008-nereusit;
zisaCami de RADU COSTIN, 3030 gr, 47cm, apgar 10, prin cezariana - FIV nr. 6 - mai2008, Szeged, Dr. Zadori; 5 FIV, 1 ET cu embrioni congelati
jovana FIV1 iunie 2008, Debrecen, Dr. TandorCatalin Ionut-26 02 2oo9 de 3,600
crisis81 de Teodora - crescuta in inima si nu in burtica;
- 3 IA nereusite la Buc - Dr. Bucur, FIV1 reusit Octombrie 2007 la Szeged -Dr. Zadori- sarcina pierduta la 7 saptamani, FIV2 Martie 2008 - nereusit, FIV 3 sept2008 reusit, sarcina oprita in evolutie;
Micky2007 de Daviv Cristian, 3000 g, apgar 10 si Beatrice Anamaria , 2400 g, apgar 10 - FIV 3 septembrie 2008, Szeged, Dr. Zadori;
5 IA nereusite la Buc, FIV1 nereusit la Buc, FIV2 martie 2008, reusit la Szeged, dr. Zadori, sarcina oprita in evolutie la 6 saptamani;
Liana30 de Anne Marie Catalina , 3480 g- FIV sept 2008, Szeged, Dr. Kriszan;
sima1 de sanatoase - FIV 4 Debrecen;
- FIV 1 nereusit la TM cu dr. Cezara Muresan, FIV 2 - nerealizat (nu a raspuns la stimulare), FIV 3 la Debreten mai 2008 nereusit, FIV4 reusit;
Buluna de Mihai Andrei, - FIV Szeged, Dr. Zadori; - o IA la TM si o incercare de FIV la Szeged in iulie, hiperstimulare;



GRAVIDUTE


KLU1973 cu - FIV2 Szeged, Dr. Zadori;4 IA neseurite in RO, FIV 1 reusit la Szeged, Dr. Zadori, sarcina oprita in evolutie;
dariaioana - FIV2 - Medlife; un de 9 ani -sarcina naturala,dr. Zadori - Szeged - Fiv demarat in martie 2007, intrerupt din cauza unor chisturi; FIV1 - Medlife, dr. Silviu Predoi, mai2008 - nereusit;
Missy - Fiv 3 reusit cu decembrie 2008, dr. Zadori, Szeged.
- 2 Fiv nereusite Zadori, 2 IA nereusite dr. Munteanu Timisoara
Laura Garnercu - FIV1 + ICSI - Dr. Peter Kovacs, Kaali Budapesta - sarcina "biochimica", FIV2 norocos, feb 09, Peter Kovacs.
Miramarcu - FIV 2 reusit ET in 28 februarie 2009 - Dr. Janos Zadori, Kaali Szeged, FIV 1 nereusit august 2008, 5 IA nereusite in Bucuresti.
Avalon - fiv 5 reusit la Kaali Budapesta cu dr. Kovacs Peter ;
ali762000cu - Prima in octombrie 2008 -zadori hiperstimulare, a doua in martie 2009 tot cu Zadori , reusita ....si fericita.
alsima - Luna MAI e luna TA!!!FIV1+ICSI, dr. Zadori, ET 12 mai 2009

Si pentru ASPIRANTE sa dea Dumnezeu sa ne vedem cat mai repede si apoi !!!


magduta10- dr. Krizsan - Szeged - hiperstimulare, 1 Fiv nereusit;
sandica - dr. Zadori, Szeged - 3 IA nereusite, FIV1 Martie 2008 - nereusit, FIV2 mai2008 intrerupt, FIV3 reusit, sarcina oprita in evolutie;
Ioana 76 - dr. Zadori - Szeged - 2 Fiv nereusite 2007;
cornelianeli - dr. Zadori,Szeged - 2 FIV nereusite 2007.
amulis- dr. Tandor - Debrecen - Fiv nereusit sept. 2007,
maritof- dr. Zadori - Szeged - 4 Fiv-uri TM, 1 la Szeged!
AndraO - dr. Krizsan - Szeged - 2 Fiv-uri in Ro nereusite, 1 Fiv Szeged sept. 2007-nereusit, FIV2 Szeged Februarie 2008 nereusit, IA mai 2008 Sibiu, nereusita;
leny2007 -3 IA nereusite in TM la Bega; dr. Zadori - Szeged - 1IA ian'08, FIV1 mai 2008, sarcina oprita in evolutie, august 2008 ramas natural, oprita in ev, octombrie 2008 -IA nereusit;
mamibria - dr. Zadori - Szeged - 3 FIV nereusite;
dannette - 2IA nereusite la Buc, Aprilie 2008 FIV, Szeged, Dr. Zadori nereusit, si... citeste aici
sorina_sz- 2IA nereusite la TM, IA Szeged-feb'08- nereusit. Fiv mai 2008, Szeged, dr.Zadori reusit, sarcina oprita in evolutie la 5 saptamani;
Miha3 FIV ian. 2008, Szeged; sarcina pierdura la 22 saptamani;
Scamiy - sarcina oprita din evolutie in octombrie 2006, FIV 1 - aprilie 2008, Debreten nereusit;
charmy - 2 FIV 2007 nereusite, TM, Dr.Cezara Muresan;
pamy - 1 IA -nereusita la TM in 2005, dr. Vladescu, IA dec2008, Szeged, dr.Zadori, nereusita, IA3, 30 ian 2009,-FIV 1,18 MAI 2009,Szeged DR.Zadori nereusit.
Tabitha- ICSI cu biopsie - nereusit in 2005 in Turcia; 4 IAD la Giulesti 2006, ultima terminata cu extrauterina operata laparoscopic; septembrie 2008 - FIV, Szeged, Dr. Zadori, nereusit;
Espe - FIV Szeged, Dr. Zadori, ET pe 23.11.FIV, reusit, sarcina oprta din ev. la 8 sapt;
felix76 - laparo ok, 2 IA nereusite, urmeaza prima vizita la Zadori;
CANDY1902 - fiv la tm la prof Munteanu reusit,sarcina pierduta la 6 luni si 2 sapt, fiv nereusit la debrecen dr BOTNAR , ET cu embrioni congelati in Feb2009; urmeaza fiv 3-MULTA BAFTA !!!
dent - 2 conceputi natural 1994, 1996 - ligatura tubara, 2006 TM operatie de dezlegare trompe, 2007 HSG trompe obstruate, 2008 august dr Zadori fiv esuat, n-au raspuns ovarele la stimulare, ET decembrie 2008 -sarcina oprita in evolutie, 2009 in curs de tratament. Nu se da batuta!
tamaryllis - hidrosalpinx bilateral, urmeaza fiv in august, Dr. Zadori;
marina@- FIV1- FIV2 Chisinau 2001 nereusite ,FIV3-Cluj 2005 nereusit,FIV4-urmeaza la Debrecen,Dr.Tandor sa fie cu NOROC
Dado-Dr Tandor - Debrecen: FIV1 - februarie 2009 10 ovocite nu s-au fecundat nici unul; FIV2+PICSI iunie 2009 - ET 18.06 Betahcg - 29.06 !


www.babygalerie.at/index.php?bl=1&baby=21822" target="_blank"> oltencutza mea iubita

"Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad se duc pe un alt cer"!!!


Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!!

Sebi are nevoie de voi!!!


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">"Port in suflet povestea licuriciului Emma[/b]"

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pupy76 spune:

Multumin Liana ca ne-ai deschis un nou capitol.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clipsy spune:

Si acum ma mut aici..da?! sunt mai noua pe forum desi sunt inregistrata de f.f.multa vreme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

cu multa placere va deschid si sper sa va poarte noroc..
va pup pe toate..
indrazniti ca vad ca decat cetiti si fugiti

www.babygalerie.at/index.php?bl=1&baby=21822" target="_blank"> oltencutza mea iubita

"Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad se duc pe un alt cer"!!!


Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!!

Sebi are nevoie de voi!!!


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">"Port in suflet povestea licuriciului Emma"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALRAK spune:

Liana, multumim pentru noul capitol, care sper sa fie plin de vesti bune si de gravidutze. Printesa mica.
Eu am cam lipsit de la apel, am citit tot, dar n-am mai scris, am avut o saptamana plina.
Am fost la Szeged, miercuri si am venit cu vesti bune.
Cavitatea uterina este OK, fibroamele au scazut in dimensiune de la 3,9 si 3,2 la 2.2 si 2.
"Endometrul arata super"( asta a fost citat de dna dr) si ... tineti-va bine , mi-au aparut doi folicului natural -fara stimulare, ca dna dr m-a intrebat de doua ori, daca nu am facut vreo injectie de stimulare, ca sunt foliculii foarte frumosi. Pe drumul de intoarcere , parca pluteam, n-am mai primit niciodata atata vesti bune.
Cel mai important lucru pentru mine este faptul ca fibroamele au scazut in dimensiune si ca uterul este OK.
Ce este drept, m-am cam indopat cu napraznic, branca ursului, iar pentru fibroame cu tincturi de arin alb, zmeur si mur.
Ma rog la DD sa ma ajute sa produc macar un ovocit , sa mai am o sansa..... daca nu ,ma pregatesc de FIV in august -septembrie.

tuturor

Doamne Ajuta-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_74 spune:

Asa de tare m-a impresionat povestea lui Sebi... Fiind asa de focusata pe experienta mea actuala, care, stim cu toatele, e una solicitanta, acaparanta si plina de emotii puternice, am uitat, pentru un timp, sa ma uit atent in stanga si in dreapta, la semenii care sufera si au nevoie disperata de ajutor! Imi fac acest repros si imi voi repara greseala.
Fetelor, stiu ca sunteti in aceeasi situatie ca si mine si asteptati ingerasi in viata voastra, stiu ca am avut o gramada de cheltuieli de suportat pentru a ne apropia de marele nostru vis comun, dar haideti sa nu-i uitam pe ingerasii cu aripi frante, care sunt deja printre noi! Haideti sa dam o mana de ajutor, fiindca micile gesturi sunt cele care conteaza! Si noi suntem multe, fetelor! Putem face, prin aceste mici gesturi, un mare bine, care va readuce zambetul pe fata unui micut nevinovat! Are doar doi ani si un pic si il putem ajuta sa isi traiasca altfel copilaria decat iesind dintr-o operatie si intrand in alta. Imi cer scuze daca credeti ca mesajul acesta nu-si are locul aici, dar sunt atat de marcata, ca nu m-am putut abtine.
Ma rog sa ne dea DD fiecareia dintre noi copilasi sanatosi! Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

ALRAK tinem pumnii sa fie bineee..trebuieeee..te pupam..a mea a invatat sa tina pumnii stransi deci si ea ii tine

www.babygalerie.at/index.php?bl=1&baby=21822" target="_blank"> oltencutza mea iubita

"Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad se duc pe un alt cer"!!!


Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!!

Sebi are nevoie de voi!!!


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">"Port in suflet povestea licuriciului Emma"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_74 spune:

Alrak, sunt foarte fericita pentru tine! Sunt vesti minunate! Cu siguranta se intampla si lucruri bune! Ai inceput capitolul cu noutati excelente si speram sa-l continuam in acelasi ton super optimist! Cu incredere inainte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delimari spune:

salut! sunt mai noua pe forumul acesta! am 32 de ani si sunt din Severin. Am fost acum 2 ani la Szeged pentru o inseminare si as vrea sa stiu ce mai este nou. Vrem sa mergem pentru FIV in noiembrie. Stiti cumva daca au angajat pe cineva care vorbeste engleza sau romana la clinica? V-am vazut ca vorbiti de cineva care cazeaza si traduce. Eu am avut pe Ana ca traducatoare. As vrea sa-mi dati ceva detalii de familia aceasta. Noi am stat la o pensiune unde nu se vorbea romaneste! Multumesc!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

claudia nu ne deranjeaza ..ar fi foarte bine daca am pune mana de la mana.ma rog ca Sebi sa stranga banii si sa se faca bine.Doamne ajuta!!

www.babygalerie.at/index.php?bl=1&baby=21822" target="_blank"> oltencutza mea iubita

"Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad se duc pe un alt cer"!!!


Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!!

Sebi are nevoie de voi!!!


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">"Port in suflet povestea licuriciului Emma"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CANDY1902 spune:

DELIMARI eu acum sunt la szeged sunt cazata la o doamna tare draguta care imi si traduce ghyonghy se numeste, din cite stiu eu si un pic mai ieftin pe prima pagina gasesti detalii despre ea sincer o simt tare aproape de mine si aceeasi parere o au si fetele care au locuit si locuiesc acum la ea asta conteaza foarte mult in momentele astea fiecare vorba buna e de ajutor deci tio recomand din toata inima te poop si mult succes.
eu sunt ziua 5 de tratament si ieri aveam un endometru de 10 si f multi foliculi nu stiu daca sa ma bucur sau nu dar sper sa fie bine de data asta am mare incredere CLAUDIA,DADO pumni strinsi pentru beta cit mai mari va pupik

Mergi la inceput