MONTIGNAC (170)...STIL DE VIATA NU DIETA

MONTIGNAC (170)...STIL DE VIATA NU DIETA | Autor: brindusik

Link direct la acest mesaj


CAPITOLE MAI VECHI

(151), (152), (153), (154), (155), (156), (157),(158), (159), (160) , (161), (162), (163), (164), (165), (166), (167), (168),(169)


Prima carte a lui Montignac,Montignac pe scurt

Retete Montignac (1),(2),(3)

Creatiile culinare ale membrilor clubului Monti-in imagini

www.culinar.ro/forum/index.php?showtopic=7279" target="_blank">Retete monti cu imagini si explicatii pas cu pas

Alte informatii pe www.4shared.com: emailul si parola pe PM



RAPORT : Februarie 2012

- -- floricele pentru kilograme scazute
- -- cusca pentru stagnare
- -- porc pentru adaugat kilograme
- -- nu mai avem vesti deloc

Nume---------------Data_______H____G.I ___G.T___G.A___KG____kg(-)__kg(+)
andanii----------01.05.2010___1.60___70.0___65___66.5___5.0___3.5 ___1.5
Brindusik-------01.01.2012___1.68___73.0___64___69.6___9.0 ___3.4 ___5.6
btz_ovi---------05.11.2011___1.80___93.0___68___87.7___25.0 ___5.3 ___18.7
carmen_m------05.01.2012___1.65___80.0___65___73.0___15.0 ___7.0 ___8.0
cge--------------03.01.2010___1.56___66.6___56___58.3___10.6___9.0 ___1.6
Child------------11.10.2010___1.62___60.0___52___58.0___8.0 ___2.0 ___6.0
Crissteo---------01.11.2011___1.60___80.4___60___77.7___20.4___2.7___17.7
ninha------------1.10.2011___1.60___71.0___58___67.0___13.00___4.0 ___9.00
ochidut---------15.11.2011___1.70___63.4___57___59.0___06.40___4.4 ___02.4
puisorul-----------1.10.2011___1.60___55.3___52___54.2___3.30___1.1 ___2.20
saddie-----------14.08.2011___1.67___75.6___55___56.6___21.6___19.0 ___1.6
sanse-------------25.10.2011___1.65___68.0___58___68.0___10.0___0.0___10.0
somleac---------01.06.2009___1.61___74.0___60___67,8___14.0___6.2 ___7.8
zax---------------01.11.2011___1.72___75.0___60___64,6___15.0___9.4 ___5.6


finalistele noastre .... ne mandrim cu ele felicitari

maya-------------05.05.2009___1.65___113.0___70.00___113.0___43.00___43.00___0
andanii-----------01.06.2008___1.60___95.00___70.00___70.00___25.00___25.00 ___0
puisorul----------23.10.2008___1.60___62.00___52.00___52.00___10.00___10.00____0
monnvas --------01.12.2009___1.57___56.00___49.00___49.00___7.00_____7.00____0


LEGENDA:
Data = data de incepere
H = inaltimea
G.I = greutatea initiala
G.T = greutatea tinta
G.A = greutatea actuala
KG = kg de slabit in total
kg(-)= cate kg am slabit
kg(+)= cate kg mai avem de slabit


Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Buna dimineata montigirls, haideti la o calda si aromata!

Raportez : pierdere 1 kg, greutate actuala 73 kg

Andanii sambata chiar nu imi era foame, de asta am avut MD-ul asa de subtire..
Oricum gustarea de seara nu am mai servit-o.

Si acum ca sa ma laud, sambata in vizita am fost stricta: am baut doar apa si sincer am luat o lingurita de tort, dar mi s-a parut prea dulce si nu am putut manca, oricum rugasem gazda sa nu taie felie mare sa aiba pierderi! Ei cumparasera 10 pizza, dar au avut cu cine sa le consume.. eu am cerut doar o feliuta pe care a mancat-o sotul . La nu au fost probleme ca spun din start ca iau medicamente..(unii oameni daca spui catii cura stramba din nas dar daca zici ca esti cu masina sau iei medicamente te lasa in pace).

Meniul de azi:
MD: clatita sarata+branza telemea; o cafea
G: un mar
P: ciorba de pui( de tara) cu legume( are si fasole verde prin ea)
G: migdale(20-25buc)
C:aici chiar nu stiu, ca nu am nimic.. va spun mai tarziu.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORE33 spune:

Gata! M-am hotarat sa ma apuc de dieta datorita ambitiei voastre.Am 1,55 si 56 kg si vreau sa ating greutatea de 49-50 kg ( sper sa si reusesc).Ma primiti alaturi de voi?Promit ca scriu ce maninc in fiecare zi.Impreuna cu voi sper sa am mai multa vointa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Neatza.
Haideti la calda si buna.
In week-ende fusei plecata la soacra mea si avand in vedere ca nimic nu a fost Monti,cum nu puteam sa mor de foame,am ciugulit sambata friptura de pui la cuptor la care am scos cartofii din farfurie dar degeaba caci au fost si ei in tava la cuptor,iar duminica niste racituri.Data viitoare ma duc cu de'ale mele sau o rog pe ea sa gateasca ceva ok.

Meniu azi:
MD:wassa,gem,oua fierte
P:carnita de pui la cuptor cu hrean
C:nu stiu inca

PUISoARO arata bine retetele tale,delicioase pot spune.
Trebuie sa citesc pe indelete culinarul.ro,deoarece simt ca ma invart in jurul cozii in privinta retetelor,meniurile mele nu sunt complicate ci chiar banale si traditionale.
De cateva zile ma uit la Paprika TV,chiar aseara am vazut niste retete Monti,usoare de facut si cu ingrediente ce se gasesc peste tot,chiar vreau sa incerc saptamana asta ceva.

LORE bine ai venit printre noi.
MOONVAS bine ai revenit aici.

Va pupez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

io raportez azi 70.3...deci cu 500g mai putin decat sapt trecuta..ma asteptam sa fie sub 70...incepe sa ma enerveze numaru asta

bine ai venit lore printre noi si sper sa-ti atingi targhetu.

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Brandusik Felicitari! oricum decat deloc tot e bine... saptamana viitoare sigur va fi sub 70..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Buna dimineata dragelor .... va puppp si va doresc o zi frumoasa frumoasa

Ninha mda, imi cer scuze , am fost grabita si nu am dat explicatii prea multe ....
am uitat sa specific ca nu pun maioneza cu ou daca pun cartof ... pun doar putin mustar si ulei de masline , e cam si cum as pune maioneza ... sau putin cartof pasirat (o lingura) cu mustar si doua linguri de ulei masline si e superrrr
iar daca fac salata cu carnita si legume fac un fel de maioneza cu ou fiert , mustar si putin ulei , tot asa cam doua linguri .... nu fac maioneza clasica cu ou crud

Monnvas ma bucur ca treci pe la noi .... apoi io nu stiu in care poza zici tu ca arat asa de bine da ma bucur de aprecieri ... tu cum stai ??? ce ne mai povestesti ??? copilul e mare deja nu ??

brandusik felicitari, bravooo ... hai ca a inceput sa se urneasca melcul putina strictete si treci pragul asta de 70

Carmen bravo, felicitari pentru kg pierdut ... prinzi aripi nu ??? .... foarteee bine te-ai orientat cu refuzul , nu trebuie sa spui ca esti la diete , si eu inventez tot timpul chestii , ba ca am o criza de fiere, ba ca indigestie.... imi vin pe moment ideile

Lore bine ai venit, mult succes la pierdut kilograme

btz ovi nu te mai stresa ca ai mancat carnea de langa cartofi ca nu e un capat de lume ,important este ca ai mancat doar carnea hai ca e bine , te pup

andanii

2007...2011 de la 95 la 68 kg :):)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Vai vai tocmai mi-a crescut inima in mine pana la cer.Doamna vanzatoare de la magazinul de la colt,care nu ma vazuse de vreo luna,tocmai m-a laudat ca am slabit asa de tare,ca nu mai am burta,falcute,sunculite.Au au,imi venea sa sar peste tejghea si s-o pup,asa de bine m-a facut sa ma simt.Mie imi spusese si soacra mea sambata ca am slabit (nu ma vazuse de 6 luni) dar nu am crezut-o ca-i tare lingusitoare de felul ei.

Vaiii ce bine ma simt ,ziua parca e mai senina .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Fetelor, va pup!
Andanii, Carmen, Brindusik, Ninha, Puisorul sunteti niste dragute! Va multumesc mult pentru sustinere si incurajari . Nu am sa renunt, bineinteles, dar mi-a fost tare ciuda. Stiti si voi ce greu e inceputul, cum esti tentata de tot ce e in jurul tau si cum ti se pare un mare sacrificiu sa te abtii. Dar cu ajut. vostru am sa reusesc!
Andanii, ti-am mai spus si o repet, arati foarte bine, iar schimbarea este foarte spectaculoasa! Cat despre mine, asta e povestea vietii mele; daca spun cuiva ca vreau sa slabesc, imi iau rosii in cap tot timpul! Problemea mea e la burta dupa cum v-am mai povestit, iar eu nu ma simt bine asa!
Am picioarele subtiri, fundul mic, sanii mari si ma ingras numai in partea de sus. Sincer daca difereta e prea mare, se vede tare urat.

Cred ca am descoperit si problema e sapt. trecuta; mancam chestii cu muraturi de la soacra-mea in care a pus zahar. Cu bulionul de la ea la fel! Eu habar nu aveam, si am intrebat-o intr-o doara; cand am auzit sa-mi vina rau nu alta!
Asta ar putea fi una din cauze; a doaua, desii mancam corect, nu tineam pauza necesara intre mese, ciugulid ba niste nuci, ba migdale, ba masline.
De azi a sa incerc sa evit chestiile astea, si am sa postez se meniul, ca sa-mi spuneti voi unde gresesc.
Revin cu asta dupa amiaza. Va trebui sa mananc pe la 6 ceva zdravan, pt. ca am bilete la teatru care incepe la 7.30 si sper sa nu mai mananc cand ajunga acasa (11 probabil)
Va pup si va doresc o zi buna!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

laura nu-mi vine sa cred ca spun eu asta (da o spun ) orice regim ai tine nu o sa dai jos de acolo de unde vrei (am exemplu fundului meu care daca slabesc nu se duce neam nici un cm)...pentru burtica trebe sa combini dieta + abdomene sau exercitii pentru abdomen...ca altfel o sa tot ai problema asta cu burtica mai mare decat picioarele

eu pot spune ca de cand am inceput sport...la naiba nu se vede deloc la cantar (DA DELOC) in schimb lumea imi spunea ca am slabit ff mult (si nu genul lingusitor ci genul ala care nu stie cum sa faca sa ma jigneasca). si vad si eu cum stau hainele pe mine (adik imi vin unele haine ale sora'mii care poarte S sau XS si totusi am 70). andani tin ff bine minte ca o avut o perioada destul de mare de stagnare...si cand o inceput sa dea jos nu o fost in kg ci in cm..de peste tot

eu personal acum cand ma duc la sala..nu muncesc asa tare abdomenul(ca aici nu am avut niciodata probleme) ci muncesc ce cred eu ca e cu probleme...adik fundul si picioarele(care genetic is mari). si mai muncesc si parte de spate de sub omoplat ca nush cum naiba s-o depus grasime acolo si se vede la sutien de mare

scuze ca m-am intis asa mult asupra subiectului sport, nu ma duc cu drag la sala ...dar am invatat sa ma duc ptr ca asa trebuie

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

gabi asa e ca e revigorant cand iti spune careva ca arati bine?
carmen multumesc da sper sa trec de numaru asta ca ma termina nervos nu alta..mereu am avut pragul asta de 70 la stagnare..cand eram prin anu 1 de fac am fost pana si la nutritionist si mi-o dat aia o sapt sa mananc numai supa de varza (de atunci numai cand miros cum se fierbe varza imi vine sa vars).eu chiar stateam si ma gandeam de cand ma stiu am fost ..adik in cls-a a 6-a aveam 64 de kg la 1.65...cred ca targetu meu nu e realist...ca totusi au trecut de atunci 15 ani si mi s-o schimbat si conformatia si oasele..da eu incerc

meniul meu azi:
Md: struguri albi, lapte cu fulgi de ovaz
G: lapte cu nes si poate o mandarina
P: am caserola in firgider cu linte su curcan de vineri ca a trebui sa plec si nu am balotat-o
G: portocala, banana(e zi de sport)
C: ma gandeam un iaurt zero ca il am prin frigi

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput