MONTIGNAC (170)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Buna dimi!

Felicitari slabanoagelor!

Bun venit, Lore, si iti urez slabire ultra-rapida!

raportez si eu 0,5 kg pierdut, deci am 68,5 Doamne ajuta sa ma indepartez cat mai mult de numarul fatidic 70. stiu cum e, Brindusik, sa te bantuie 7-le ala! Hai ca mai ai un strop, saptamana viitoare te scapi de el

E abia ora 12 si Mirci a facut deja toate prostiile pe care le putea face intr-o saptamana! Sper sa nu innebunesc pana deseara.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Neata fetele,

Eu am fost super ocupata cu un copil bolnav, apoi cu o calatorie neprogramata de cateva zile asa ca nu am fost conforma saptamana trecuta decat cateva zile. Mi-e frica sa ma urc pe cantar sincer si am si CM din nou

Incepand de azi insa din nou pe metereze.

MD: 2 mere
G migdale
P salmon cu legume + cateva prune uscate
G migdale sau cateva smochine
C mancare de linte cu piept de pui

Sper sa nu fi luat prea mult in greutate.

Ma duc sa mai citesc din urma. Pupici la toate si felicitari celor care au mai slabit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

deci change of planes...nu ma mai duc la sala azi ..crde ca m-a luat gripa....EXCELENT acu trebe sa bag ceai cu miere si lamaie..au inceput sa ma doara muschii si capu de nu mai pot

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Multi , Brindu, sa treaca repede!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Brandu, sanatate multa. Ia-ti ceva COldrex sau fervex la pliculet, la mine functioneaza astea.

Ninha, ai facut sushi? Si mie imi place de mor dar nu stiu daca m-as descurca sa il fac acasa.

Lore, bine ai venit si sa stai cat mai mult alaturi de noi

Stefania, sanatate fetei. Daca esti cu rusii pe cap, amana cantarul ca sigur e pe plus. Cel putin la mine asa se intampla datorita retentiei de lichide.

Moni, ma bucur sa te "vad". Tot asa ocupata esti cu jobul?

Laura, vizionare placuta la teatru si ma bucur ca nu ai abandonat lupta. Dar vorba lui Brandu, trebuie asociat si sportul ca altfel slabe sanse de rezolvare a abdomenului. Spun din proprie experienta de femeie slaba dar netonifiata

Carmen, felicitari pt scadere

Gabi, e super ca deja observa si alte persoane ca ai slabit. Tine-o tot asa, good job

Meniu azi:
MD: avocado, branza slaba si wassa
P: supa de naut
C: papricas de pui sau poate niste fructe( depinde de poftele de dupa pilates )

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

sar'na fetelor..am luat 2 ibuprofene, beut un ceai verde cald, mancat o porto si parca mi-am mai revenit putin putin. am acasa pliculete din alea si aveam si la munci da cred ca am dat cuiva la agonie si de asta nu mai am nik pe aci..da acasa musai iau..


Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Multumesc fetele.Adevarul este ca,dupa cum spunea si cineva pe aici (nu mai retin numele,scuze) ca iti creste self estem-ul cand auzi ca ai slabit.Deja incep sa am mai multa incredere in mine,sa ma simt mai bella.Oricum lupta mea cu kg abia a inceput,consider ca mai am foarte multe de invatat in privinta stilului Monti,dar cum imi place foarte mult,imi va fi usor.

STEFANIA sanatate multa.O sa dai tu raportul alta data.

BRANDUSA sanatate multa.Mai poti face infuzii cu ceai,pt gat poti incerca miere+lapte+ou,cartofi cu spirt si/sau otet,aerosoli.
Legat de sala,iti spun din experienta ca pentru a vedea rezultate,trebuie munca multa,daca nu zi de zi,cel putin la 2 zile.Altfel nu vei vedea rezultate.Iar daca nu o faci din placere,cu atat mai putin.In 2008,cand am slabit cele 11 kg intr-o luna si ceva,totul s-a datorat mersului la sala intens si alergat,nu a dietelor.Zici ca ai probleme la picioare,e posibil sa fii tu mai osoasa,nu neaparat sa fie grasime.Vb cu instructorul,sa vezi ca iti spune.

LAURA burta se da jos doar cu exercitii cardio.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

gabi nu-s mai osoasa(adik la bazin da) dar la picioare...asa imi e neamul..bulanos...adik si mama si sora mea au picioarele groase..si la fel avea si bunica din partea mamei. Eu merg la sala de 3 ori pe sapt...nu pot duce antrenamente extenuante ca mi se face rau...dar chiar si asa vad rezultate cu cat fac..si cu Aqua mea (programata maine de altfel)
de durut nu ma doare gatu deloc, doar simt capu plin si ma dor muschii si imi curge nasul

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Mi-a zis si sotul ca am slabit ,de el sunt sigura ca nu minte.
Va spuneam in decembrie ca vreau la sfarsitul lunii ianuarie sa incap in blugii mei de domnisoara,ei bine,sambata cu ei am fost imbracata si nu ma strangeau.Daca reusesc sa dau jos burta voi fi mitzo-cotzo,nu altceva .
Mi-a luat sotul anul trecut creme pt celulita si vergeturi de la Gerovital si un aparat Relax&Tone,pana acum nu le-am folosit dar e timpul sa le scot de la naftalina.Mari minuni nu face aparatul,nu slabesti cu el,dar tonifiaza pielea,sau cel putin asta sustine o prietena de-a mea ce l-a folosit intens.

Ma uitam pe ProTV acum la Tufaru aia,baii,ce nesimtita.Adica lumea ii da bani,antrenor super tare,sala gratis si ea nu vrea sa slabeasca.Pai eu in locul ei,la asa conditii,scoteam untu' din mine sa dau jos kg si sa castig pariul.

Ieri am vizionat,tot la ProTV,o emisiune legata de obezatitatea din America.M-am inspaimantat,64% din texani sunt obezi,americanii au cheltuit 110 miliarde intr-un an pe fast food,un copil de 5 luni manca cartofi pai si hamburgeri,grasi de 450 kg de nu-si mai puteau misca nici gatu.Horror,nu altceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

la mine asta cu grasii merge perfect!! cand merg in market..daca ajung pe la raionu de cips sau biscuiti si imi e pofta...daca vad pe cineva mare prin jur...imi piere chefu subit ma intorc si plec

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput