FIV in Ungaria 51

FIV in Ungaria 51 | Autor: crisis81

Link direct la acest mesaj




Informatii utile (tot ce trebuie sa sti pentru a face FIV sau IA in Ungaria):

www.ivfpregnancycenter.com/index.php?p=7" target="_blank">Site-ul clinicii Kaali Intezet
www.kaali.hu/index.php?p=31#szeged" target="_blank">Adresa, Telefonul, Emailul clinicilor KAALI si pozele doctorilor
www.congresstravel.hu/map/fmap.html" target="_blank">Harta Szeged
Lista analize necesare
Despre Dr. Krissan Maria;
LISTA DE PRETURI - SZEGED:
Consultatie - 13.000 ft
Spermograma - 13.000 ft
Analize hormonale - 14.000 ft
Paptest si citologice - 18.000 ft
Ecografia - 8.000 ft
Ovulometria si monitorizarea cu ultrasunete - 105.000 ft
Punctia ovariana - 105.000 ft
ET - 112.000 ft
ICSI -110.000 ft
hatching -50.000 ft
donor sperma 35000ft
crioprezervarea embrionilor 20000 ft
Aici gasesti o lista de preturi pentru medicatia folosita in Ungaria


Unde ne cazam?
In Szeged:
SZVARVANY VRNDEGHAZ/dispune de internet si antena Digi cu programele romanesti /Persoana de contact: Gyongyi (Atelocin74 pe DC) /telefon:0036303846397, ID messenger: gyongyig, PM (impresiile oaspetilor le puteti citii aici: cara1976, mihaele, georgia_c)
www.familiapanzio.hu/en.html" target="_blank">FAMILIA PANZIO
www.szegediapartman.hu/html_eng/index.php" target="_blank">SZEGEDI APARTMAN
www.brindza.com/en-szeged-accommodation.php" target="_blank">BRINDZA PANZIO
si www.iranymagyarorszag.hu/keres/szeged/szallasok/panziok-p1" target="_blank">ALTELE, mai asteptam sugestii.

Cine ne traduce?
In Szeged:
Any - tel: +36305456403
Gyongyi - tel: +36303846397
Vicky - tel: +36707766820
In Debrecen:
In Budapesta:


Site clinica Debrecen
Adresa email dr. Zadori-Kaali clinik: jzadori@gmail.com
Adresa email clinica Debrecen:kaalideb@jaguar.unideb.hu
Adresa email clinica Budapesta:kaali@axelero.hu
Lista preturi Budapesta:consultatia=12700HUF, eco=7700HUF, citologice=7700;


CURS VALUTAR:
1 EUR = 225 HUF (iulie 2008)
100 HUF = 1,51 RON
www.convertor.ro/" target="_blank">CONVERTOR VALUTAR

Ce sa faci dupa ET
www.fertilitylifelines.com/serono/products/gonalf/pen/instructions.jsp" target="_blank">Instructiuni de folosire pt GonalF si Ovidrelle
www.transylvania.info/Dictionary/dictionary.php?lang=3" target="_blank">Dictionar maghiar-roman

Reusite la Szeged in 2006

Odiseea Szeged www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40885" target="_blank">Cap.1, Cap.2, Cap.3, Cap.4, Cap.5, Cap.6, Cap.7, Cap.8, Cap.9

Kaali-Budapesta Cap.1
FIV in Ungaria Cap.1, Cap.2, Cap.3,Cap.4, Cap.5, Cap.6, Cap.7, Cap.8, Cap.9, Cap.10, Cap.11, Cap.12, Cap.13, Cap.14, Cap.15, Cap.16, Cap.17, Cap.18, Cap.19, Cap.20, Cap.21, Cap.22, Cap.23, Cap.24, Cap.25, Cap.26, Cap.27, Cap.28, Cap.29, Cap.30, Cap.31, Cap.32, Cap.33, Cap.34, Cap.35, Cap.36, Cap.37, Cap.38, Cap.39, Cap.40, Cap.41, Cap.42, Cap.43, Cap.44, Cap.45,Cap.46, Cap.47, Cap.48, Cap.49, Cap.50;



"Cele care ne sunt exemplu, cele care ne sustin, pe care vrem toate sa le urmam si carora le multumim ca sunt alaturi de noi
MAMICI

Rh cea care a deschis acest drum spre Szeged! speram sa fi o mamica fericita;
Adela gemenii Darius siCaius 15 septembrie 2005 si SURPRIZA noul lor fratior Rares 13 decembrie 2007 - ramas natural;Szeged - dr. Zadori 4 IA - nereusite; 1 FIV - reusit - ET: 24.01.2005
InternetDaria - 25 iunie 2006; 1 IA - nereusit la TM, 1 FIV - reusit la TM, 4 FIV-uri - nereusite la TM, 1 FIV( FIV nr 6) reusit la Szeged, dr Zadori, ET: 12.11.2005
LeliutaMaria
Mi-kaAlexia 12 septembrie 2006; 1 FIV - reusit, Szeged, ET: februarie 2006
Auburn
Andicu Filip 27 iunie 2007; FIV nr. 2 - reusit, Szeged, dr. Zadori, ET:octombrie 2006
Tanyuta Eduard-Raul
Daniela76 Alexandra
pussi Elena si Ana; iunie 2006 IA in TM, dec. 2006 FIV Szeged dr. Zadori, nereusit, martie 2007 FIV Szeged dr. Zadori, 2 embrioni transferati(de 4 si 7 celule) si 2 Tuste iesite
Corina74 Andrei-Dumitru
Chiara Matei-10 iulie 2008
Simona FIV sept. 2007 Budapesta
Popica ; ET cu embrioni congelati oct. 2007 Szeged ????
tuculucu Mihnea si Isabela; ET cu embrioni congelati ian'2008, Budapesta;
AncaoradeaSara; IAS feb.2008, Debreten
AndradaP de Mara si Teodora ; DN: 06.11.2008,ET: 14.03.2008;FIV mar. 2008, Budapesta;
valeria72 de si ingeras; - FIV 1 la Medsana cu dr. Ancar - reusit - sarcina oprita din evolutie la 5 saptamani, FIV 2 - mai 2008, dr. Zadori - Szeged, reusit;
Marush deAdina si Alexandru;
Julia75 de Zsombor - 12.12.2008; 2 IA - nereusite la Targu Mures, 1 FIV - reusit la Szeged, dr. Zadori, ET:26 martie 2008
miha2004 de MARISA-IOANA; FIV4 apr2008-reusit, Szeged, Dr. Zadori;- 2 FIV-uri nereusite in TM, FIV3 Szeged - ian2008 nereusit;
borzasimo de David; FIV2 reusit mai2008, FIV - Februarie 2008-nereusit;
zisaCami de RADU COSTIN, 3030 gr, 47cm, apgar 10, prin cezariana - FIV nr. 6 - mai2008, Szeged, Dr. Zadori; 5 FIV, 1 ET cu embrioni congelati


GRAVIDUTE



jovana FIV1 iunie 2008, Debrecen, Dr. Tandor;
Micky2007- FIV 3 septembrie 2008, Szeged, Dr. Zadori, ; 5 IA nereusite la Buc, FIV1 nereusit la Buc, FIV2 martie 2008, reusit la Szeged, dr. Zadori, sarcina oprita in evolutie la 6 saptamani;
Liana30 - FIV sept 2008, Szeged, Dr. Kriszan, ;
sima1 - FIV 4 Debrecen, ; - FIV 1 nereusit la TM cu dr. Cezara Muresan, FIV 2 - nerealizat (nu a raspuns la stimulare), FIV 3 la Debreten mai 2008 nereusit, FIV4 reusit;
luanaroman;
Mi-ka - sarcina naturala
Buluna - FIV Szeged, Dr. Zadori; - o IA la TM si o incercare de FIV la Szeged in iulie, hiperstimulare;
KLU1973 cu - FIV2 Szeged, Dr. Zadori;4 IA neseurite in RO, FIV 1 reusit la Szeged, Dr. Zadori, sarcina oprita in evolutie;
dariaioana - FIV2 - Medlife; un de 9 ani -sarcina naturala,dr. Zadori - Szeged - Fiv demarat in martie 2007, intrerupt din cauza unor chisturi; FIV1 - Medlife, dr. Silviu Predoi, mai2008 - nereusit;

Si pentru ASPIRANTE sa dea Dumnezeu sa ne vedem cat mai repede si apoi !!!


magduta10- dr. Krizsan - Szeged - hiperstimulare, 1 Fiv nereusit;
sandica - dr. Zadori, Szeged - 3 IA nereusite, FIV1 Martie 2008 - nereusit, FIV2 mai2008 intrerupt, FIV3 reusit, sarcina oprita in evolutie;
Ioana 76 - dr. Zadori - Szeged - 2 Fiv nereusite 2007;
cornelianeli - dr. Zadori,Szeged - 2 FIV nereusite 2007.
amulis- dr. Tandor - Debrecen - Fiv nereusit sept. 2007,
maritof- dr. Zadori - Szeged - 4 Fiv-uri TM, 1 la Szeged!
AndraO - dr. Krizsan - Szeged - 2 Fiv-uri in Ro nereusite, 1 Fiv Szeged sept. 2007-nereusit, FIV2 Szeged Februarie 2008 nereusit, IA mai 2008 Sibiu, nereusita;
crisis81 - 3 IA nereusite la Buc - Dr. Bucur, FIV1 reusit Octombrie 2007 la Szeged -Dr. Zadori- sarcina pierduta la 7 saptamani, FIV2 Martie 2008 - nereusit, FIV 3 sept2008 reusit, sarcina oprita in evolutie;
leny2007 -3 IA nereusite in TM la Bega; dr. Zadori - Szeged - 1IA ian'08, FIV1 mai 2008, sarcina oprita in evolutie, august 2008 ramas natural, oprita in ev, octombrie 2008 -IA nereusit;
mamibria - dr. Zadori - Szeged - 3 FIV nereusite;
dannette - 2IA nereusite la Buc, Aprilie 2008 FIV, Szeged, Dr. Zadori nereusit, si... citeste aici
sorina_sz- 2IA nereusite la TM, IA Szeged-feb'08- nereusit. Fiv mai 2008, Szeged, dr.Zadori reusit, sarcina oprita in evolutie la 5 saptamani;
Miha3 FIV ian. 2008, Szeged; sarcina pierdura la 22 saptamani;
Laura Garner[maoreta]- FIV1 + ICSI - Dr. Peter Kovacs, Kaali Budapesta - sarcina "biochimica", FIV2 norocos, feb09, Peter Kovacs, MULTA BAFTA!
Scamiy - sarcina oprita din evolutie in octombrie 2006, FIV 1 - aprilie 2008, Debreten nereusit;
charmy - 2 FIV 2007 nereusite, TM, Dr.Cezara Muresan;
steliana04 - 2 FIV nereusite Debrecen,FIV 3 Szeged.
pamy - 1 IA -nereusita la TM in 2005, dr. Vladescu, IA dec2008, Szeged, dr.Zadori, nereusita, IA3, 30 ian 2009, MULTA BAFTA !!!
Tabitha- ICSI cu biopsie - nereusit in 2005 in Turcia; 4 IAD la Giulesti 2006, ultima terminata cu extrauterina operata laparoscopic; septembrie 2008 - FIV, Szeged, Dr. Zadori, nereusit;
Espe - FIV Szeged, Dr. Zadori, ET pe 23.11.FIV, reusit, sarcina oprta din ev. la 8 sapt;
felix76 - laparo ok, 2 IA nereusite, urmeaza prima vizita la Zadori;
CANDY1902 - fiv la tm la prof Munteanu reusit,sarcina pierduta la 6 luni si 2 sapt, fiv nereusit la debrecen dr BOTNAR , ET cu embrioni congelati in Feb2009; MULTA BAFTA !!!
dent - 2 conceputi natural 1994, 1996 - ligatura tubara, 2006 TM operatie de dezlegare trompe, 2007 HSG trompe obstruate, 2008 august dr Zadori fiv esuat, n-au raspuns ovarele la stimulare, ET decembrie 2008 -sarcina oprita in evolutie, 2009 in curs de tratament. Nu se da batuta!




"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie
[/b]

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Bine v-am regasit la un nou capitol, sper eu, plin de vesti bune si noi reusite!!!





"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Helooo fetele,

Crisis, multumim de capitol!

Felicitari mamicilor cu bebeline la burtici, dupa cum vad eu, Zadory stie foarte bine cum se fac fetitele, deci m-a nimerit si pe mine pt ca si eu vreau tot fetita.

Mi-am refacut analizele de z 2-3, si am urmatoarele rezultate:
- fsh 11,5 (mi se pare cam marisor desi limita maxima de pe buletinul de analiza este 14)
- prolactina 23 (asta stiu ca e mare pt ca am avut o perioada mai stresanta, acum 2 luni era 17)
- lh 8,35
- tsh 2,5.

Spermograma sotului nu e nici ea stralucita: 27 mil/ml, 67% forme atipice, mobilitate a0, b30,

Rugaminte, din experienta voastra, catre ce credeti ca ma va indruma Zadori avand aceste analize?

Tamy, si eu sunt in febra . Maine fac histeroscopie la medlife

In legatura cu histeroscopia la Zadori, eu l-am rugat prin iarna sa imi faca dar mi-a trimis mesaj cum ca este foarte ocupat cu procedurile de fertilizare si nu mai are timp si de histero. Daca pot, ma roaga sa o fac in tara.



Felix



Pot ... pentru ca eu cred ca pot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pamy spune:

crisis81 iti multumim prt. noul capitol.Eu intre timp am mai facut o IA.Te rog sa treci la mine IA nr.3 in 30 ian.2009,Szeged dr.Zadori.Te pup si sa fie un capitol numai de reusite
ali76200 iti multumesc ca te gandesti la mine .Ma simt bine dar sunt putin stresata ca ma dor putin sanii.Pe mine de obicei inainte de CM ma dor.Ieri am fost cu sotul meu la medicul de fam.pentru ca a racit.Ne-a intrebat ce am mai facut,i-am zis de IA din 30 ian.Nu prea i-a placut de mine ptr.ca a zis ca se citeste pe fata mea pesimismul.Ma bucur ca mergi la Szeged si te astept cu vesti bune.Doamne ajuta!Ti-am trimis PM,l-ai citit?
felix76 bafta maine la histeroscopie!Sunt alaturi de tine
klu felicitari pentru printesa .Vreau si eu sa te urmez
Pup toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariana1 spune:

Felix sa stii ca si mie imi iese FSH mare, de fiecare data si cu o luna inainte de fiv si acum dupa fiv.
Zadori mi-a zis ca e cam mare, dar din cate mi-am dat seama nu este o asa problema, pt. ca m-a chemat din nou sa fac fiv luna asta.



Ariana1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariana1 spune:

A, prima data a fost 12,53 iar acum 13,26.

Ariana1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KLU1973 spune:

Felix76,Ariana1 vreau sa va impartasesc din expeienta mea in legatura cu analizele hormonale... cand am fost la FIV2 mi-a zis Zadori ca sunt armonioase valorile. Eu evident curioasa din fire l-am intrebat dupa ce-si da seama ?
Atunci mi-a demonstrat si de ce ... a impartit FSH la LH si i-a dar valoarea 2... si mi-a spus ca tratamentul sa raspunda si hormonii sa creasca linear rezultatul impartirii celor doua valori trebuie sa fie in jur de 2.

Sper ca v-a ajuta raspunsul meu.

Bafta tuturor si sa va dea DD numai reusite !

Klu.12+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Felix, succes maxim la histeroscopie!
Vad ca nu ai facut si estradiolul! Pana la urma se face, sau nu?
Mie tot nu mi-a venit, fapt ce imi incurca f tare socotelile, caci trebuia sa imi fac analizele hormonale!
Andicu, multam de raspuns! Sper si eu sa fie asa; va spun sincer ca de aceea m-am orientat spre Ungaria, caci din cate am citit, dozele hormonale sunt mult mai mici! Si in al doilea rand, se vorbeste f frumos despre Zadori si vad ca are multe reusite!
Sper sa ma gravideasca si pe mine!
Pamy, ce-i cu pesimismul asta? Mergi pe mana dr-ului, caci se pare ca stie ce face!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariana1 spune:

Klu, in cazul asta ale mele nu-s armonioase.
Daca impart FSH cu LH imi iese valoarea 4.

Ariana1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dado spune:


Micky2007 iti multumesc tare mult pentru raspuns. asa m-am gandit si eu referitor la plata... numai ca ce ma ingrijoreaza pe mine, este ca prima data cand am fost la dr Tandor si l-am intrebat cam la ce pret se va ridica procedura, a zis ca aprox 230000 ft la punctie, 100000 si ceva de ft la embriotransfer si cam 100000 ft medicamentele (din care am platit pana acum 65000 pt gonal-f, decapeptyl, vitamina e, aspirina si acc pentru sotul- care apropo habar nu am ce e). Am uitat sa spun ca pe hartia pe care mi-a dat-o de acolo, scrie ca incep procedura fiv+icsi. acum sunt stresata ca nu avem cu mult mai mult de 450000 ft si nu stiu cat va costa pana la urma. sa sti ca si noua ne-ar place sa avem gemeni, mai ales baietel si fetita... dar ne multumim si cu unul. bafta !

alla76 Probabil ca dupa prima consultatie, ceva din z30-32 (cand veti face si o spermograma), dr tandor te va chema in ziua 12-14 a cm urmator sa vada cum se comporta ovarele. asa cred eu... Sotul meu are o spermograma de-a dreptul proasta, ramanand la spermograma din debrecen, dupa tratarea ei cu 400000 spermatozoizi f buni/ ml. Dr tandor ne-a zis ca sunt si prea multi pentru fiv. Mie mi se pare ca spermograma voastra arata mai bine decat a noastra. Deci, nu iti face probleme pentru asta. Despre medic ce sa zic... ne-a placut. Daca intrebam ceva ne raspundea foarte clar si chiar ne explica multe lucruri... dar din proprie initiativa mai greu. Multa bafta si la tine !

andicu Multumesc tare mult pentru raspuns, si pentru ca m-ai mai linistit. Am emotii pentru tratament dar stiu ca voi reusi sa trec peste frica... pentru ca merita.

Asteptam sa vina CM si sa incepem tratamentul.... z 28 !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

cris
multumim de noul capitol , sa traiesti !!!
klu
ala77
nu stiu de ce zici ca spermograma sotului e foarte proasta mie nu mi se pare chiar asa , sunt curioasa ce ne spui dupa ce o vede doctorul.Multa bafta !!!
Fetelor care dintre voi credeti ca o sa incepeti stimularea in luna martie , ma refer la acelea dintre voi care fac la Szeged ??

Mergi la inceput