FIV in Ungaria 51

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zapp spune:

Luck, eu cred ca voi incepe luna viitoare (daca totul va fi bine)
Am fost la Szeged marti si am un chist "huge" pe unul din ovare. daca se va elimina la CM, sper ca voi incepe stimularea in martie. Martea viitorea merg din nou si atunci Zadori va hotari ce facem
Multa bafta tuturor!
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teacdrn spune:

Dado-iti scriu si eu cum au procedat asistentele cu injectarea cand am facut tratamentul la Clinica. Au luat seringa cu Decapeptyl, au introdus acul ei in orificiul unei alte seringi sterile(in partea unde se monteaza acul), au masurat din ochi jumatate din cantitate dupa care au montat ac seringii si au injectat. Astfel iti ramane pentru a doua tura cantitatea din seringa inititiala si nici nu ai folosit acul ei. E drept ca s-a intamplat si sa-mi faca direct cu seringa din cutie si-apoi eu, acasa, am injectat cealalta jumatate, intepandu-ma deci de doua ori cu acelasi ac. Sper ca ai inteles ceva din explicatia mea. Sa ai spor si rezultate bune!!!
va pup, tea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alsima spune:

Buna ziua! Numele meu este Alina si desi v-am citit destul de des, nu mi-am facut cont pana aseara...
Ne dorim si noi un bebe din 2007, la mine se pare ca totul este ok, in schimb sotzulache are o problema. In octombrie si-a facut prima spermograma si rezulatele au fost numar 24.6 mil/ml si motilitate 25%=> OligoAstenozoospermie; alaltaieri si-a repetat analizele , dupa 4 luni si rezultatele sunt dezastruase: numar 56,8mil/ml dar motilitate 3,3%=> Astenosoospermie (nu exista nici semne de infectie)

Nu intzeleg ce s-a intamplat!!! In urma spermogramei din octombrie a fost la un consult urologic, nu are varicocel, si dr i-a spus sa ia doar Vitamina E si sa se relaxeze. Pe langa vitamina E de o luna de zile a luat si branca ursului, pastile de napraznic, un complex format din Seleniu+zinc si din 24 decembrie s-a lasat de fumat si cafelele le-a rarit considerabil...


Dac vreuna dintre voi stiti, sau ati patit asa ceva...va rog din suflet spuneti-mi cum se poate sa scada motilitatea in halul acesta si numarul sa se DEBLEZE??? avem practic spematozoizi imobili 96,7%...Ce s-a intamplat?? De ce sunt morti cu totii?????

Simt ca imi pierd mintile!!!!

I-am scris dr. Z de la Szeget aseara un mail si am cerut o programare...nu stiu la cine sa apelez, de unde sa incep...oare pt FIV + ICSI ne calificam???? N-am vazut la nimeni valori atat de mici ale motilitatii...

Ajutooooor!!!!

Eu sunt din Arad si in octombrie spermograma am facut-o la matern iar acum 2 zile la Bioclinica...Vrem sa o mai repatam in ambele locuri sapt viitoare...Poate fi o greseala? Poate tinctura de branca sau napraznicul sa faca rau???

Va multumesc ca ati avut rabare sa cititi si orice sfat, oirce idee e binevenita!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alsima

Buna ziua! Numele meu este Alina si desi v-am citit destul de des, nu mi-am facut cont pana aseara...
Ne dorim si noi un bebe din 2007, la mine se pare ca totul este ok, in schimb sotzulache are o problema. In octombrie si-a facut prima spermograma si rezulatele au fost numar 24.6 mil/ml si motilitate 25%=> OligoAstenozoospermie; alaltaieri si-a repetat analizele , dupa 4 luni si rezultatele sunt dezastruase: numar 56,8mil/ml dar motilitate 3,3%=> Astenosoospermie (nu exista nici semne de infectie)

Nu intzeleg ce s-a intamplat!!! In urma spermogramei din octombrie a fost la un consult urologic, nu are varicocel, si dr i-a spus sa ia doar Vitamina E si sa se relaxeze. Pe langa vitamina E de o luna de zile a luat si branca ursului, pastile de napraznic, un complex format din Seleniu+zinc si din 24 decembrie s-a lasat de fumat si cafelele le-a rarit considerabil...


Dac vreuna dintre voi stiti, sau ati patit asa ceva...va rog din suflet spuneti-mi cum se poate sa scada motilitatea in halul acesta si numarul sa se DEBLEZE??? avem practic spematozoizi imobili 96,7%...Ce s-a intamplat?? De ce sunt morti cu totii?????

Simt ca imi pierd mintile!!!!

I-am scris dr. Z de la Szeget aseara un mail si am cerut o programare...nu stiu la cine sa apelez, de unde sa incep...oare pt FIV + ICSI ne calificam???? N-am vazut la nimeni valori atat de mici ale motilitatii...


Nu pot sa cred cum dau doctorii astia vit e asa, pe o perioada lunga.
Vit e se ia max 10 zile pe luna, in caz contrar face rau.
Am aflat de un prieten de-al nostru care a luat saracul aproape 3 luni vit e si a ajuns si la probleme de erectie..
Citeste si capitolele din urma de la sub Azoospermie si ai sa afli multe informatii. Pe unii dr nici nu-i intereseaza sa se mai documenteze, dau tratament asa "dupa ureche", probabil din auzite..
Refaceti oricum spermograma, poate e totusi o eroare, insa nu trebuie luata vit e mai mult de 10 zile pe luna
Iar ref la branca ursului, si din cauza ei au fost cazuri de scadere a valorilor spermogramei (un ex ar fi si sotul meu), dupa ce nu a mai luat-o si-au mai revenit parametrii.
Despre napraznic nu am auzit sa aiba efecte negative, ar fi bun pt mobilitate.
Intra deci si la sub Azoo si vei afla mai multe!
Si nu te descuraja, te rog!

Ioana
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

http://.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Alina, din cate am constatat eu pe "pielea" noastra (a mea si a sotului), nu tot ce e bun pt altcineva e bun si pt el!
Si noua ni s-a intamplat sa se inrautateasca spermograma dupa ce sotul a baut ceai de napraznic si a luat tribulus terrestris, cu toate ca ar fi trebuit sa-i imbunatateasca valorile! La el a crescut nr de forme anormale!
Acum valorile s-au imbunatatit considerabil si drept sa-ti zic, intr-o prima faza nu stiam de la ce, caci nu imi aminteam sa fi luat ceva deosebit.
Luam totusi amindoi zilnic carnitina, pt. ca mergem la sala si e f buna pt a-ti furniza energie si a arde grasimile. Am inteles ca e f buna si pt motilitate! (el niciodata nu a avut motilitate a -rapid progresiva, iar acum a avut 10%!!)
Mai luam amandoi omega 3-6-9- (ulei din seminte de in) pt colesterol, dar cred ca a avut efecte benefice pt spermograma - volum!
Acum ceva timp a mai luat capsule de telina si zinco-C, care am inteles ca e f. bun pt fumatori. Noi oricum nu fumam, dar m-am gandit ca oricum stam intr-un mediu poluat.
Partea proasta e ca trebuie sa constatati voi ce e bun si ce nu e bun pt voi.
Branca ursului e destul de controversata, deci asta ar putea fi cauza, sau de la vit E pe o per. indelungata, asa cum bine zice Ioana.
Acum tu tragi concluziile! NU te impacienta, caci valorile se vor imbunatati ci siguranta!
Eu iti urez bafta si sa ne spui si noua ce zice Zadori!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RETAM spune:

SI EU MERG PE 4 MARTIE LA O PRIMA INTALNIRE,MAI VINE CINEVA?PE TOATE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Retam si eu vin intre1-4 martie inca nu stiu data sigur poate ne intalnim acolo.
Fetelor va doresc ac Dumnezeu sa ne ajute pe totae sa fim mamaici
Gyongyi mai este f putinsi venim la voi

Cu ajutorul Bunului Dumnezeu si al Maicutii Domnului voi reusi sa ma si eu copilasul meu mult dorit si iubit







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaflorea spune:

Dado mie injectiile de Decapeptyl mi le-a facut o vecina care e asistenta si a folosit acelasi ac de 2 ori, iar dozajul....dupa ochi. Mi le-a facut de atatea ori, incat cred ca i s-a format ochiul. Cat despre locul in care le-am facut.... Decapeptyl in mana, subcutanat ,iar Gonalul in burta(singura...nu am stat prea mult sa imi fac curaj, ci am strans din dinti si am bagat acul) L-am intrebat pe Dr. Bodnar daca trebuiesc date in burta si a zis ca nu neaparat " de la umeri pana la talpi, oriunde, subcutanat"
Tuturor celor care va dati singure Decapeptyl...UAU!!! va admir!
Acum am mai mult timp de scris pt ca STAU IN PAT DUPA EMBRIO TRANSFER.......SI VISEZ LA... DOAMNE AJUTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adaca spune:

CRISIS Multumim pentru noul capitol. Sa fie cu noroc.
Pozele de cuplu dupa ce isi revine Rares ca e tare bolnavior.

Ade cea mai fericitasi DARIUS, CAIUS(15.09.2005) si RARES(13.12.2007)www.flickr.com/photos/14340770@N02" target="_blank">GAZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RETAM spune:

MIHAELA EU SUNT PROG PE 4 MARTIE LA ORA 2 DECI DACA VEI FI ACOLO SA MA TRAGI DE MANECA SAU DACA VA MAI FI CAREVA DINTRE VOI.NU MA CAZEZ LA GYONGYI PT CA AM O PRIETENA UNDE SA MA CAZEZ DESI MI-AR PLACEA SA O CUNOSC.

Mergi la inceput