FIV in Ungaria 51

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alsima spune:

Fetelor, multumesc mult pt raspuns...
Ioana, cred ca m-am exprimat eu gresit...Sotzul meu a luat vit E in aceasta perioada dar numai 10 zile pe luna... Deci sigur nu asta e problema....sincer nu stim...

Acum am citit emailul trimis de dr Zadori...Am auzit prima oara de el ieri, am citit o gramada de "povesti" reusite de el, i-am scris aseara si azi mi-a raspuns. Mi s-a parut foarte dragutz din partea lui...Mi-a spus sa repetam spermograma sotzului si sa-i mai scriu un mail sapt viitoare cand vin rezultatele si imi va da noi instructiuni atunci. Mi-a scris de asemenea cateva analize pe care trebuie sa le pregatim pana in momentul in care ajungem la el...

Nu tiu de ce dar sunt atat de fericita!!! Parca avem un scop, parca cineva are grija de noi...Am o bruma de speranta!!! Offf...Doamne ajuta!!!!

Va pup pe toate si cine stie..poate va insotim si noi in martie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Ieri am ajuns in Ungaria; azi am fost la Kovacs, iar maine incep tratamentul. Mi-a schimbat un pic tratamentul fata de data trecuta. Data trecuta am facut 2 Menopur pe zi in primele zile, iar acum incep cu Suprefact (0,5 ml pe zi pentru primele doua zile, dup-aia 0,25 urmatoarele 4 zile) si Menopur (3 pe zi din ziua 2 pana in ziua 4, dupa care 2 in ziua 5). Va urma.

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dado spune:

Buna fetelor !

Va multumesc din suflet pentru raspunsuri ! Vestea buna ()e ca mi-a venit azi pe la ora 13:00 CM... insa nu stiu cand este prima zi: azi sau maine? Pentru ca eu trebuie sa incep injectiile in Z2... cand e asta? maine sau poimaine? Mi-am facut programare la dr miercuri dimineata ! Of... de-abia astept !!!!
In legatura cu Decapeptylul o sa fac injectia in burta.. o sa socotesc ochiometric jumatate si o sa folosesc acelasi ac de 2 ori.

irinaflorea iti urez mult mult succes !

alsima Stai linistita si fa asa cum ti-a recomandat dr Zadori ! Si pana la urma chiar daca aveti 96,7% imobili nu e chiar atat de grav. si noi am avut la inceput 92% morti si o motilitate de 2.8%. Si totusi la Debrecen ne-au iesit 400000 buc/ ml foarte buni. Dr a zis ca sunt si prea multi pentru FIV !!! Deci stai linistita ca va fi bine !
Va pup !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Dado azi e prima zi..te pup si baftaaaa!!!!
Lauraaaaaaaa pumnii sunt stransiii!!!!
gata acu mi-au trecut piticiiasa ca vreau pe lista
cris te rog sa ma pui si pe mine acolo cu puiul meu de olteancamultam frumos!!
va pup pe toateee..

luptatoarea mea

"Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad se duc pe un alt cer"!!!


Miauu sunt Ema sunt blanda si nu zgarii Miauuu
...Putin cu putin se aduna marea...

Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

Ce mai gasca hotarata de luna februarie !!!
Doamne ajuta sa fie intr-un ceas bun si sa ne intoarcem mamici de la Szeged
zapp
mi-ar place sa nimerim in aceeasi perioada , nici eu nu stiu precis cand incep , la CM de luna asta (care sper sa nu se lase asteptat)ii trimit un mail lui Zadori si sper ca la CM din martie sa incep dar asa cum zici nimic sigur inca , doar SPERANTE !!
retam , mihaele
multa bafta la intalnirea cu nenea Zadori , va asteptam cu vesti bune.
Laura
MULT NOROC !!!
suntem cu pumnii stransi alaturi de tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:


SCUZATI VA ROG !!!
AM VRUT SA ZIC CE GASCA HOTARATA DE LUNA MARTIE !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atelocin74 spune:

Mihaeleee va asteptam cu bratele deschise , dar mai e aproape o luna , speram sa treaca cit mai repede.
Reteam draga mea e foarte bine ca ai unde te caza ca nici nu as mai avea loc dar deaia poate cum ai zis si tu ne v-om cunoaste sau poate chiar nr vei face o vizita , te v-om astepta cu mult drag.
Liana poate o sa ne vedem in curind dupa ce se va intoarce Grasu, dam o fuga pina la Wiena am chef de sophing, mi-e dor de voi .
pt.toateeeeee nu va enumar ca nu vreai sa evit pe nimemi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RETAM spune:

DADO ITI DORESC UN SI SA NU ITI FIE FRICA SA ITI FACI INJECTIILE,PRIMA ESTE CU ,,EMOTII"RESTUL VINE DE LA SINE. GYONGYI ITI MULTUMESC PT INVITATIE SI CHIAR IMI DORESC SA FIU MUSAFIRUL TAU LA O CAFEA.LUNA MARTIE VINE CU SOARE SPER SI PT NOI.IRINA FLOARE NU NE UITA ,SA NE DAI DETALII IN FIECARE ZI.LIANA MA BUCUR CA TE-AI REINTORS PRINTRE NOI ERA PACAT SA NU FII ALATUREA CU NOI PT CA TU AI FOST UN EXEMPLU PT MULTE FETE SI EU IN SPECIAL AM URMARIT TOATE BUCURIILE SI NECAZURILE TALE.COCHETEZI SI IN FORUMUL FIV IN AUSTRIA? LAURA SUCCES SI UN.VA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinaflorea

Dado mie injectiile de Decapeptyl mi le-a facut o vecina care e asistenta si a folosit acelasi ac de 2 ori, iar dozajul....dupa ochi. Mi le-a facut de atatea ori, incat cred ca i s-a format ochiul. Cat despre locul in care le-am facut.... Decapeptyl in mana, subcutanat ,iar Gonalul in burta(singura...nu am stat prea mult sa imi fac curaj, ci am strans din dinti si am bagat acul) L-am intrebat pe Dr. Bodnar daca trebuiesc date in burta si a zis ca nu neaparat " de la umeri pana la talpi, oriunde, subcutanat"
Tuturor celor care va dati singure Decapeptyl...UAU!!! va admir!
Acum am mai mult timp de scris pt ca STAU IN PAT DUPA EMBRIO TRANSFER.......SI VISEZ LA... DOAMNE AJUTA
sa dea DD sa ti se indeplineasca visul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dado


[red]

alla76 Probabil ca dupa prima consultatie, ceva din z30-32 (cand veti face si o spermograma), dr tandor te va chema in ziua 12-14 a cm urmator sa vada cum se comporta ovarele. asa cred eu... Sotul meu are o spermograma de-a dreptul proasta, ramanand la spermograma din debrecen, dupa tratarea ei cu 400000 spermatozoizi f buni/ ml. Dr tandor ne-a zis ca sunt si prea multi pentru fiv. Mie mi se pare ca spermograma voastra arata mai bine decat a noastra. Deci, nu iti face probleme pentru asta. Despre medic ce sa zic... ne-a placut. Daca intrebam ceva ne raspundea foarte clar si chiar ne explica multe lucruri... dar din proprie initiativa mai greu. Multa bafta si la tine !

din pacate banuiam ca in martie mai mult decat monitorizare nu o sa faca...ufff
parca m-am saturat sa tot astept!
si daca in martie o fa faca mai mult monitorizare ... mai ca imi vine sa il conving de un IA inainte de FIV
sincer am rasuflat usurata cand am citit ce de f buni ati avut! tinem pumnii si iti urez succes!

Mergi la inceput