Dura lex sed lex(Clubul Juristilor)(17)

Dura lex sed lex(Clubul Juristilor)(17) | Autor: kriss79

Link direct la acest mesaj

Tot noi..
Cap.1
, Cap.2,Cap.3,Cap.4,Cap.5,Cap.6,Cap.7,Cap.8,Cap.9,Cap.10,Cap.11,Cap.12,Cap.13,Cap.14,Cap.15,Cap.16





<<Listuta Juristilor>>


amar (Carmen) 23.03.1971de Oana Isabella (16.09.2007) - Germania, Facultatea de Drept, Univ. M.Kogalniceanu Iasi, 1996



Angelapriboi (Angela) 22.07.19xx - Bucuresti, Facultatea de Drept, 2002


atreidess3 (Alina) - Bucuresti, Univ.Crestina Dimitrie Cantemir, Stiinte Juridice si Administrative 2000

carla2005 - Bucuresti, Facultatea de Drept, Univ. T. Maiorescu, 2002

Cenia (Cerasela) 9.04.1975 lui David (9.04.2005)si de Naomi (28.04.2008) - Iasi, Facultatea de Drept, 1999, Statele Unite ale Americii


claudela(Claudia) 22.07.1981 - Facultatea de Drept, Univ. de Vest Timisoara, 2004, Slatina


eva03(Viorica)13.06.1971 de Claudiu (27.10.2003) - Bucuresti


Irinabobe (Irina) 7.01.1978 - Facultatea de Drept Bucuresti, 2002


kriss79 (Cristina) 15.10.1979de Alessiei Stefana (16.10.2007) - Iasi, Facultatea de Drept, Univ. "Al. I. Cuza", 2002


KULTA 11.06.1974 Danutei (15.04.2004) si lui Sebastian (25.08.2005)- Facultatea de Drept, Univ. Spiru Haret Bucuresti, 1997, Finlanda

LoraG76 (Laura)3.06.1976Iustinei (31.10.2004) - Piatra Neamt, Facultatea de Drept Iasi, 1998


Luna75(Adriana) 2.06.1975 lui Rana (29.09.2004) - Emiratele Arabe Unite


martie Anei (21.04.2007) si a Sarei (20.03.2005)- Facultatea de Drept si Relatii Internationale N. Titulescu 1999, Bucuresti

Mathilda Klarei - Facultatea de Drept Bucuresti, 2001, Canada


ooana (Oana) - Facultatea de Drept, Univ. "Spiru Haret" Bucuresti, 2002, Germania


T_Ioana (Ioana) 25.08.1980 lui Razvan (03.12.2005)- Facultatea de Drept, Univ. Spiru Haret Bucuresti 2003, Bistrita




***Pentru completarea listutei va rog sa imi trimiteti numele(daca doriti sa apara) si eventual de unde sunteti si unde ati terminat facultatea si cand, data nasterii..pt. alte idei referitoare la listuta va astept cu propuneri..***







www.totsites.com/tot/alessiastefana" target="_blank">paginuta mea

Cristina si Alessia Stefana

Aniversare 1 anisor
Dupa varsta de 1 an





Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns devil666 spune:

Sa o iau in ordine cu raspunsurile. Lora, nu o stiu pe colega ta.Daca o o stiam te-as fi ajutat cu placere sa o gasesti.
Martie, succesiunile sunt foarte grele, deci IQ tau e bine. Cred ca esti stresata, dar incearca sa fii calma, stresul nu ajuta. La magistratura se da din nou examen pt 5 ani vechime in primavara, tot grila, vezi ca sunt publicate subiectele pe siteul inm. merita sa incerci si acolo daca cumva nu reusesti aici. eu zic insa sa ai incredere in tine si sa incerci sa faci tot posibilul sa iei examenul!
Angele, sper sa vine mai repede bebele si la mine ca timpul trece....
Martie, uite, tema de gandire la proba practica(un subiect care s-a dat de mai multe ori): contract de vanzare-zumparare in care vanzatorul este minor. ce elemente ttrebuie sa urmaresti in plus fata de un contract cu majori?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelapriboi spune:

Cafea pentru toata lumea!!!!!
Devil stai linistita.Cumnata mea a facut bb la 39 de ani.Tot asa se vaita si ea ca timpul trece si ca nu o sa gaseasca niciodata pe cineva( ea nici nu era casatorita) si uite ca a gasit s-au chinuit cam 2 ani sa faca copil( un dr chiar le-a spus ca el e 90% steril ) si cu toate astea a aparut o minunatie de fetita in viata lor.
Asa ca tu depune tot efortul necesar si nu dispera.
Noi te sustinem!!!

Kriss ce mai stii de Eva?
Am vazut ca Irina intra pe forum ,dar nu mai trece pe la noi.Poate am suparat-o cu ceva.NE CEREM SCUZE !!!!

Lora cum e vremea la Piatra???
Martie spor la succesiuni si poate ar trebui sa ne spui si noua ce nu intelegi si poate analizam toate aici si facem sa para mai usor.
Pupici la toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelapriboi spune:

Martie uite aici gasesti tematica si bibliografia pentru INM:

http://www.inm-lex.ro/index.php?MenuID=36&DetailID=838

sa te uiti peste ea dupa ce termini ce ai de invatat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neataaaa!!!!
Angela, vin si eu fuga la o cafea, ca timpul e cam limitat...
Martie, suntem alaturi de tine, te sustinem!
Fetelor, sincer va admir ca invatati..eu am cam lasat-o moale cu asta si nu e bine...comoditatea, ce sa-i faci....
O zi buna la toata lumea!
A, dimineata erau cativa fulgi ametiti prin aer...supeeeer!!!

Lora, mami de Iustina

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelapriboi spune:

Lora vin si eu la tine ,daca au inceput sa apara fulgi.
De abia astept sa ninga!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

salutare
Nu mai stiu nimic de eva..cred ca e ocupata
Eu m-am refacut..zic eu.acum sper sa nu mai apara nimic rau cu sanatatea.
martie,spor la succesiuni!
Lora,deja fulgi?UPS,nu imi place iarna!!
Angela,multumesc de cafeluta.
devil, asa e,o sa vina si bb..cand te astepti tu mai putin.
dar de Claudela mai stiti ceva? munceste asa mult la proiectul BB?zi si noapte?



www.totsites.com/tot/alessiastefana" target="_blank">paginuta mea

Cristina si Alessia Stefana

Aniversare 1 anisor
Dupa varsta de 1 an





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelapriboi spune:

Cafea ,cafea, cafea
Kriss bine ca tu esti mai bine,pentru ca am inceput eu.Am o durere de gat ingrozitoare.si cand incerc sa inghit ma dor si urechile.
Asa ca eu va las astazi sa va faceti de cap.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

neata
Angela,sper ca fata de ieri te simti mai bine.
Azi dau eu cafeluta daca tu te simti rau..



www.totsites.com/tot/alessiastefana" target="_blank">paginuta mea

Cristina si Alessia Stefana

Aniversare 1 anisor
Dupa varsta de 1 an





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

Fetelor, sunt atat de fericita!! Mi-au admis dosarul, eram lesinata de frica. M-a sunat dimineata prietena mea care lucreaza de 10 ani in notariat si da si ea examen, dar pe Constanta si mi-a zis ca la ei s-au respins 10 dosare din 14, inclusiv al ei. Era sa lesin!
Si am sunat si sunt admisa, aia imi mai lipsea sa stau sa fac acum contestatii, sa stau cu stomacul in gat daca imi respinge/admite etc.
se iau de toate chichitele cred, nu stiu.. Stiu ce-am patit numai pana l-am depus, cate analize am mai facut, cate completari etc.

Angela, iti multumesc ff mult pt. link, evident ca l-am verificat, nu m-am putut abtine, am ramas socata ce putina materie au cei de la magistratura, fata de acum vreo 8 ani cand am terminat eu facultatea. Atunci se dadea exam. din absolut toate materiile, era incredibil. Aveam o colega, tocilara anului, a dat de 2 ori si a picat. Acum e mult mai putina materie, mi se pare mai putina si ca la notariat, dar s-ar putea sa fie comparabila, cam pe la 3000 de pagini.
Dar e doar grila, ceea ce mi se pare mult mai uman, nu te mai pune sa faci si acte si sa reproduci pagini intregi de subuecte.
Nu mai e concurenta sau ce se intampla ca nu inteleg??
Vad ca posturi de judecatori nu prea sunt, dar de procurori - garla. Ca s-o gaseasca pe Elodia, cred!
Daca ajung procuror (Doamne fereste), ma angajez in fata voastra fetelor s-o gasesc pe Elodia! Mooamaa, ce m-as afirma!
P.S. Ai vazut Angela, ti-am zis ca te paste si pe tine o gripa..

Devil, mi-ai atins coarda sensibila. Asta voiam sa-mi trimiti si mie pe mail, un act de v-c in care cump sau vanz e minor de 14 ani si minor de 17 ani. Sunt in ceata cum trebuie sa sune formularea de la Partile Contractului, reprezentat prin.... asistat, habar n-am. Sa-mi zici si mie te rog!

kriss, sa vezi concurenta in Iasi (la notariat, vreau sa zic) - ioc! sunt mai putini inscrisi decat locuri scoase, la anul zic sa te bagi si tu!

Va pup, bine ca mi-a admis dosarul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

kriss, sa vezi concurenta in Iasi (la notariat, vreau sa zic) - ioc! sunt mai putini inscrisi decat locuri scoase, la anul zic sa te bagi si tu!
really?cautasi si nu am gasit locurile scoase..nr si unde in judet..



www.totsites.com/tot/alessiastefana" target="_blank">paginuta mea

Cristina si Alessia Stefana

Aniversare 1 anisor
Dupa varsta de 1 an





Mergi la inceput