*Dura lex sed lex (Clubul Juristilor)*(10)

*Dura lex sed lex (Clubul Juristilor)*(10) | Autor: kriss79

Link direct la acest mesaj

Tot noi..
Cap.1
, Cap.2,Cap.3,Cap.4,Cap.5,Cap.6,Cap.7,Cap.8,Cap.9,


<<Listuta Juristilor>>


1. amar (Carmen) 23.03.1971de Oana Isabella (16.09.2007) - Germania, Facultatea de Drept, Univ. M.Kogalniceanu Iasi, 1996



2. Angelapriboi (Angela) 22.07.19xx - Bucuresti, Facultatea de Drept, 2002


3. Cenia (Cerasela) 9.04.1975 lui David (9.04.2005)si DPN.13.05.2008 - Iasi, Facultatea de Drept, 1999, Statele Unite ale Americii


4. claudela(Claudia) 22.07.1981 - Facultatea de Drept, Univ. de Vest Timisoara, 2004, Slatina


5. eva03 - Bucuresti


6. Irinabobe (Irina) 7.01.1978 - Facultatea de Drept Bucuresti, 2002


7. kriss79 (Cristina) 15.10.1979 de Alessia Stefana (16.10.2007) - Iasi, Facultatea de Drept, Univ. "Al. I. Cuza", 2002


8. LoraG76 (Laura)3.06.1976Iustinei (31.10.2004) - Piatra Neamt, Facultatea de Drept Iasi, 1998


9. Luna75(Adriana) 2.06.1975 lui Rana (29.09.2004) - Emiratele Arabe Unite


10. Mathilda - Facultatea de Drept Bucuresti, 2001, Canada


11. nadyana (Simona)12.01.1979 - Facultatea de Drept, Univ."Petre Andrei", Iasi, 2004


12. ooana (Oana) - Facultatea de Drept, Univ. "Spiru Haret" Bucuresti, 2002, Germania




***Pentru completarea listutei va rog sa imi trimiteti numele(daca doriti sa apara) si eventual de unde sunteti si unde ati terminat facultatea si cand, data nasterii..pt. alte idei referitoare la listuta va astept cu propuneri..***








Burtik
Nasi 7/07/07
Pentru Alessia

Cristina 37+ cu Alessia Stefana


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Mamaaaaaa.....ce somn mi-e!!!!

Lora, mami de IUSTINA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

atunci te servesc cu o cafeluta
da`ce-ai facut asta noapte?



Burtik
Nasi 7/07/07
Pentru Alessia

Cristina 37+ cu Alessia Stefana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Pai asta-i culmea...c-am dormit......multumesc pt. cafeluta!

Lora, mami de IUSTINA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

poate de la vreme..ca la noi e innourat..



Burtik
Nasi 7/07/07
Pentru Alessia

Cristina 37+ cu Alessia Stefana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eva03 spune:

Buna dimineata!
Va invit la cafeluta, desi pentru mine ar fi a doua cana pentru ca m-am trezit de la ora 4.
Acum a plecat si copilul la gradinita, dar numai pana la 13. Deci pana atunci am timp de citit, daca nu cumva mai descopar ceva ce trebuie rezolvat urgent.

Lora cum stati cu gradinita?

Pe Claudiu l-am dus ieri la stadion la primul lui meci de fotbal. A fost foarte incantat si s-a manifestat magnific: cuminte si ascultator. Numai ca nu stiu ce intelegea el ca era fascinat mai mult de faulturi si comenta cand cadeau jucatorii(cu cat cadeau mai spectaculos cu atat era mai interesant). Noi suntem echipa buna si ceilalti sunt echipa rea (asta a inteles el din ce am incercat eu sa ii explic in ce consta fotbalul). A stat cand pe umerii sotului meu, cand pe ai cumnatului meu si incerca sa repete ce striga galeria si sa cante odata cu ea.
Ieri a venit incantat de la gradinita si i s-a laudat vecinei si nu mie, desi l-am intrebat, ca a facut engleza si a invatat "good morning". A repetat de sute de ori ieri aceste cuvinte! Stiti, mie engleza nu imi place deloc. Eu spun ca sunt "operata la engleza". In schimb imi place mult franceza.

Gata cu vorbaria! Spor la treaba si o zi minunata!

Mama-mama, Kriss, ce repede mai trece timpul!

http://community.webshots.com/album/558697342zQuuRs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

buna dimineata
nu m-am simtit ok ieri..am crezut ca ma apuca si am intrat in panica ca nu am bagajul facut si nici nimic spalat pt. BB..asadar azi voi avea treaba!
La 16 mergem la medic si intram diseara sa va spunem ce e nou
un inceput de weekend super va doresc!



Burtik
Nasi 7/07/07
Pentru Alessia

Cristina 37+ cu Alessia Stefana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Buna dimineata si de aici si o zi placuta va doresc.

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!
Eva, si io am baut azi 2 cafele...sunt treaza de la 5 si ceva...nu-s' de ce...
Cu gradinita e mult mai bine, daca o duc eu, merge fara comentarii, vesela, daca o duce taica-su, plange si se agata de gatul lui si el sta s-o alinte minute in sir.... Oricum, deja a inceput sa mai povesteasca de pe acolo ce fac, vorbeste de fetitele cu care se joaca si in special de 2 baieteeeei...Vladut si Tudor...in grupa ei sunt 24 de baieti si 5 fetite...acolo concurenta, frate! Dupa-amiaza mai nou nu se da plecata acasa, deci totul decurge cat se poate de bine.
Kriss, spor la pregatit bagajul!
Claudela, cu ce-ti mai ocupi timpul?
Luna, fetita ta ce mai face?
O zi buna la toata lumea!

Lora, mami de IUSTINA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Se pare ca pe 19 oct va fi intalnirea:) daca nu intervine ceva..
in rest suntem ok, avem 3 kile si un pic si suntem active



Burtik
Nasi 7/07/07
Pentru Alessia

Cristina 37+ cu Alessia Stefana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


quote]Originally posted by kriss79

Se pare ca pe 19 oct va fi intalnirea:) daca nu intervine ceva..

[/quote]

mai putin de 2 saptamani

Lora,fetita mea e bine s-a integrat bine la gradinita,ii place,merge cu placere,a inceput sa retina numele colegilor si imi povesteste cate ceva de ei
eva,baietelul tau cum se simte,ma gandesc ca e mai bine deja - parca aveti o saptamana de cand i-a fost foarte rau

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput