Dura lex sed lex(Clubul Juristilor:)(2)

Dura lex sed lex(Clubul Juristilor:)(2) | Autor: kriss79

Link direct la acest mesaj


Cap.1



<<Listuta Juristilor>>

1. absoluta- Facultatea de Drept Bucuresti, 1998



2. alinabratu2000 (Alina)- Bucuresti, Facultatatea de Drept, Univ. "Spiru Haret" , 2005


3. Angelapriboi (Angela) 22.07.19xx - Bucuresti, Facultatea de Drept, 2002


4. Cenia (Cerasela) 9.04.1975 lui David (9.04.2005) - Iasi, Facultatea de Drept, 1999


5. dariana - Bucuresti


6. eva03 - Bucuresti


7. goanga23 (Andreea) - Facultatea de Drept, Univ. Bucuresti, 1999 - Statele Unite


8. Hildegard (Veronica) lui Stefan (07.11.2005) - Arad, Facultatea de Drept, Univ. de Vest "Vasile Goldis", 2000


9. Iepumare


10. Irinabobe (Irina) 7.01.19xx - Facultatea de Drept Bucuresti, 2002


11. Joker (Aniela)19.01.1982 lui Eduard (14.08.2005)


12. kriss79 (Cristina)15.10.1979 - Iasi, Facultatea de Drept, Univ. "Al. I. Cuza", 2002


13. laura_dimitris(Laura) - Bucuresti, Facultatea de Drept, 1996


14. Ligeea


15. liviujuristul - Brasov


16. Luna75(Adriana) 2.06.1975 - Emiratele Arabe Unite


17. mama_lui_alex - Facultatea de Drept Bucuresti 1998, Belgia


18. mama_lui_Jonika (Mihaela) - Bucuresti, Facultatea de Drept, 1997


19. Mariana tache (Mariana) 3.03.1979 lui Stefan (20.04.2004) si Simon (30.08.2005) - Cluj-Napoca


20. Marinar (Marina)17.04.1980 - Bucuresti, Facultatea de Drept, 2003


21. Mathilda - Facultatea de Drept Bucuresti, 2001, Belgia


22. Mi-ka (Mihaela) Alexiei Maria (12.09.2006) - Deva



Prieteni dragi:
Olim -Spania


Pentru completarea listutei va rog sa imi trimiteti numele(daca doriti sa apara) si eventual de unde sunteti si unde ati terminat facultatea si cand, data nasterii..pt. alte idei referitoare la listuta va astept cu propuneri. Daca doreste altcineva sa faca listuta nici o problema..

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

kriss distractie placuta! o zi bune fetelor si un weekend placut.

Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Capitolul 2 - ce frumos !

M-am intors si eu printre voi.Sunt putin deprimata,azi e prima zi de lucru si nu am chef de nimic.Noroc ca nu a aparut nimic nou de cand am plecat - sper sa imi ravin pana maine.

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Liniste in week-end la juriste!
Va doresc o saptamana noua placuta si cu multe realizari profesionale si personale.

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Luna75> bine ai venit din concediu!
Ne-am intors si noi de la Durau in seara asta, a fost tare frumos,am ajuns si pe la Lacu Rosu si Bicaz, vreme super, ce mai, a fost tare bine! Maine mergem la agentie sa vedem unde mai putem merge la plaja pe 30 sept, inclinam spre Creta, dar sa vedem daca mai sunt locuri la charter, daca nu Malta.
va pup si ne auzim maine!

POZE
Cristina S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Buna dimineata si o saptamana minunata!
Va poftesc la cafea!

ps. pe pag.3??

POZE
Cristina S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

neata

sunt si eu prin zona.
mai fetelor a venit toamna si nu-mi place pt ca o sa inceapa perioada cand toata lumea e racita... si eu cum sunt ff sensibila, mi-e tare frica.

Marina 22+

burtika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelapriboi spune:

Buna dimineata!!!!
Kriss buna cafeaua!!!!
Luna bine ai revenit dar chiar nu vrei sa ne povestesti cum a fost in vacanta?
Marinar stai linistita si mananca multe fructe si fereste-te de locurile aglomerate si spatii inchise.
Eu in wk am fost la Paris,a fost super,ne-am plimbat,am mancat si am dormit.Ne-am relaxat extraordinar de bine.
Va odresc o zi buna la toate !!!!!!!!

ANGELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


In ceea ce priveste vacanta in Oman,pot sa spun ca a fost cea mai putin agitata vacanta a mea intr-o tara straina deoarece nu sunt prea multe obiective turistice de vizitat asa ca in marea parte a timpului am stat la plaja , mai bine spus la umbra, ca era o caldura de nesuportat.
Intr'o zi ne am dus sa vizitam capitala -Muscat-,m-am simtit pierduta in istorie vazand cladirile albe ,scunde, traditionale arabesti.Lumea e simpla si ea,daca nu exista autostrada cu greu credeam ca sunt intr-o capitala.Am
pierdut vreo doua ore cautand cea mai mare piata din Golful Persic,altele 2 cu cumparaturi iar spre marea mea dezamagire nu am reusit sa gasim Palatul sultanului si am fost si mai frustrata cand intreband pe la stanga si dreapta am aflat ca exista si zi a portilor deschise cand sultanul primeste chiar si turisti.
Adevarul e ca lumea era foarte dornica sa ne ajute insa capitala se intinde pe o fasie lunga de mai bine de 120 de km.traversata de autostrada cu putine iesiri-deci cam greu de vizitat.
Intr-o alta zi ne-am dus la Sohar,un oras foarte dragut unde s-a nascut Sindbad -marinarul-insa nici acolo nu prea am avut noroc deoarece am ajuns la putin timp dupa inchiderea muzeului.
In general am ramas cu o impresie placuta,ne-am odihnit,relaxat- obiectivul principal.
Sa nu uit ca mancarea lor e mai mult decat delicioasa,insa nu insist prea mult deoarece de azi am inceput dieta daneza,deci trebuie sa ma multumesc cu spanacul fiert in apa si carnea de vita -atoasa si rau mirositoare.

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Marinar> salutari! cum merge sarcina? te mai asteptam pe aici!
Angela> sa iti fie de bine Paris-ul!Ati avut un weekend romantic sa inteleg?
Luna75> succes la dieta! si sa iti fie si tie de bine vacanta!
Noi asteptam confirmarea pentru Creta cu plecare pe 30 sept..cu ocazia asta am realizat ca putem sarbatori pe 5 oct. si 5 ani de cand ne cunoastem(eu cu sotu`)si pe 2 oct. 15 luni de casatoriesi cam atat.. ca pana la ziua mea ne intoarcem in Iasi.
Luna, ati facut si pozici?

POZE
Cristina S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelapriboi spune:

Luna cred ca a fost o vacanta frumosa.Chiar daca nu ai avut posibilitatea sa vezi palatul sulatnului,cel putin te-ai relaxat si ti-ai incarcat bateriile.


ANGELA

Mergi la inceput