Dura lex sed lex(Clubul Juristilor:)(2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

fetele voi ce parere aveti de schimbatul serviciului? ati accepta sa plecati pe un post de sef of juridic la alta societate? va e frica de schimbare si necunoscut + integrarea intr-un nou colectiv?

Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Mie sincer mi-e cam frica de nou, nu numai cand e vorba de job.
Pune in balanta avantajele si dezav. Irina, si daca inclina spre primele, atunci NU EZITA!!!

POZE
Incercarile mele

Cristina S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelapriboi spune:

Kriss ,da a fost un weekend romantic pentru ca sotul meu mi-a facut surpriza aceasta.Si chiar mi-a prins bine.
Irina daca as avea conditii mai bune nu as ezita.In general mie nu mi-e frica de nou.

ANGELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

pai mie in general imi cam este frica de nou si avand in vedere ca sunt capricorn nu ma acomodez prea repede intr-un nou colectiv. in rest avantaje faptul ca ma duc intr-o societate care nu este in restructurare si are un viitor, salariul nu stiu sigur inca cu cat este mai mare trebuie sa fac o vizita sa vad un stat de salarii.
dezavantaje: m-as duce sef peste o jurista mai in varsta decat mine (deci nu sunt convinsa ca m-ar primi cu bratele deschise), vor fi mai multe instante ca aici.
am la dispozitie un termen de 3 saptamani de gandire. si sincer nu prea stiu in ce directie sa o iau. sotul s-ar bucura sa ma mut pe un post de conducere in ideea unui salariu mai mare + ca da mai bine in cv, dar eu nu stiu inca daca sa ma avant sau nu.

Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelapriboi spune:

Irina vezi ca astazi functioneaza pagina de la Titulescu.

ANGELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

angela am vazut. din pacate se pare ca anul asta nu am sanse de master din cauza banilor. sotul s-a inscris si el la ase in ideea de a incerca si pe locurile de la buget, insa abia azi am aflat ca nu sunt decat 2 locuri asa ca sansele sunt minime , ceea ce inseamna ca vom fi nevoiti sa platim 36 milioane taxa lui. iar la el este obligatoriu sa il faca acum ca este sef serviciu si prin noua lege a functionarilor publici te obliga la master daca ai functii de conducere. asa ca din pacate mai astept un an. pentru noi oricum important este salariul lui din ala ne descurcam asa ca trebuie sa faca tot ce se poate sa il pastreze.


Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelapriboi spune:

Ok,Irina.Eu am amanat masterul 3 ani si de abia acum m-am hotarat sa-l fac.Nu de alta dar lenea pe mine este mare.


ANGELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

sincer la mine nu e lenea. chiar as fi vrut sa il fac pentru ca imi este mai usor sa invat intr-un cadru organizat. dar asta e mai stau putin.

Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelapriboi spune:

Irina lasa ca nu-i timpul pierdut.O sa-l faci si tu anul urmator.

ANGELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Irina,dupa cum a spus si Kriss pune in balanta pro si contra si iti va fi mai usor sa te decizi.
Mai multe responsabilitati inseamna implicit si experienta acumulata pentru viitor.
Angelacum sunt preturile in Paris ?

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput