Dura lex sed lex (Clubul Juristilor:)

Dura lex sed lex (Clubul Juristilor:) | Autor: kriss79

Link direct la acest mesaj

Am cautat dar nu am gasit nici un forum despre si cu breasla juristilor.
Prin urmare, juristilor, mai vechi si mai noi, va invit sa postati!


POZE
Cristina S.

Listuta noastra

1. alinabratu2000 (Alina)- Bucuresti, Facultatatea de Drept, Univ. "Spiru Haret" , 2005

2. Angelapriboi (Angela) - Bucuresti, Facultatea de Drept, 2002

3. Cenia (Cerasela) - Iasi, Facultatea de Drept, 1999

4. eva03 - Bucuresti

5. goanga23 (Andreea) - Facultatea de Drept, Universitatea Bucuresti, 1999 - Statele Unite

6. Hildegard (Veronica) - Arad, Universitatea de Vest "Vasile Goldis", 2000

7. Iepumare

8. Irinabobe (Irina) - Facultatea de Drept Bucuresti, 2002

9. Joker (Aniela)

10. kriss79 (Cristina) - Iasi, Facultatea de Drept, Univ. "Al. I. Cuza", 2002

11. laura_dimitris(Laura) - Bucuresti, Facultatea de Drept, 1996

12. Ligeea

13. Luna75(Adriana) - Emiratele Arabe Unite

14. mama_lui_alex - Facultatea de Drept Bucuresti 1998, Belgia

15. mamaluiJonika (Mihaela) - Bucuresti, Facultatea de Drept, 1997

16. Marianatache (Mariana) - Cluj-Napoca

17. Marinar (Marina) - Bucuresti, Facultatea de Drept, 2003

18. Mathilda - Bucuresti, Facultatea de Drept, 2001

19. Mi-ka (Mihaela) - Deva

***viitoare jurista***: Olim -Spania


Pentru completarea listutei va rog sa imi trimiteti numele(daca doriti sa apara) si eventual de unde sunteti si unde ati terminat facultatea si cand..pt. alte idei referitoare la listuta va astept cu propuneri. Daca doreste altcineva sa faca listuta nici o problema..

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelapriboi spune:

Buna kriss 79,

buna idee.Ma bucur ca ai deschis un subiect si cu aceasta tema.
Sper sa se inscrie cat mai multe persoane.
Eu sunt jurist de 4 ani.Si imi place la nebunie ceea ce fac.

ANGELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Bun venit Angela! Eu profesez de 4 ani. Am terminat facultatea cu vise marete, dar m-am mai desumflat pe parcurs..imi place ceea ce fac, dar se poate si mai bine.
Va astept sa palavragim!



POZE
Cristina S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelapriboi spune:

Ai intrat in barou?Eu vreau sa dau examen in toamna.Sper sa si reusesc.Daca stii ceva amanunte despre examen te rog sa mi le spui si mie?
Cat despre vise marete cred ca toti le-am avut.

ANGELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Da, sunt in Baroul legal:) din dec.2002.
De atunci nu prea m-a mai interesat vreo informatie despre asa ceva.Oricum acum cu autonomia barourilor, nu cred ca te ajuta prea mult informatiile din iasi.Cred ca informatii gasesti pe site-urile din domeniu: www.baroul-bucuresti.ro, www.uar.ro,www.avocatnet.ro,www.avocatura.com.
Iti doresc spor la invatat atunci!:)

POZE
Cristina S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelapriboi spune:

multumesc,pe siturile respective ma tot plimb in fiecare zi.Ma refeream la examen,cum ti s-a parut, a fost dificil asa cum se spune?


ANGELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

cel de intrare a fost mai greu decat definitivatul oricum.Cel de intrare nu a fost greu deloc, oricum trebuia sa stii materia.Imi era si destul de proaspata materia ca abia terminasem si avusesem licenta in vara.Era primul an in care examenul se desfasura si in tara, nu numai in Buc..au fost destul de seriosi si in corectura si in pazit:) ceea ce nu pot zice despre def..Mai multe nu imi amintesc acum..

POZE
Cristina S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

Ma inscriu si eu in clubul vostru !!! Eu sunt consilier juridic la o institutie de stat de 7 ani, dar acum tocmai ce am intrat in prenatal...

Ceva, ceva s-a mai discutat despre breasla juristilor mai bine cred de un an in urma, dar din pacate subiectul a murit...asa ca bine te-ai gandit kriss79 sa deschizi unul nou.

angelapriboi succes la examen !!!



Mi-ka
www.snugglepie.com/tickers/tdb.php?tid=478145&ignore=1" target="_blank">bebelusul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

buna

si eu sunt jurist de aproape 3 ani. ca si voi cred, am inceput facultatea cu ganduri mari, inca nu mi-am implinit visurile dar timp este. din toamna o sa iau o pauza- dupa cum se vede la semnatura sunt insarcinata, dar meseria imi place asa ca nu o sa incerc sa ma axez pe altceva.

Marina 17+

burtika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Am crezut ca toti juristii sunt in concediu:) tot e vacanta judecatoareasca acum..
Sarcini usoare Marinar si Mi-ka si bine ati venit la noi in club!
Apropo,ce visuri ai Marinar?



POZE
Cristina S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

si eu sunt jurist la o companie de stat de 4 ani. poate reusim sa ne adunam mai multi pe aici. deocamdata nu ma tenteaza intrarea in barou pentru ca nu imi place sa alerg dupa clienti, asa ca am de gand sa raman in continuare cons juridic dar sper sa apara ceva noutati si in ceea ce ne priveste, in afara de acea lege care lasa mult de dorit.

Mergi la inceput