Dura lex sed lex (Clubul Juristilor:)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

merci krissa.

visuri?
cand am inceput facultatea visam sa ajung notar, dar cum este o casta inchisa... cred ca o sa ma indrept spre avocatura. nu am incercat niciodata sa intru in barou, dar am facut destul de multa instanta si ca jurist...imi place asa ca dupa ce o sa termin cu concediul de crestere bb o sa incerc. poate pana atunci mai apar si alte variante.

Marina 17+

burtika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Si mie parca imi pare rau ca nu am mers pe notariat..cand ii vad ca stau pe scaun intr-un birou confortabil si fac bani gramada..chiar ii invidiez:)
In ce priveste intrarea in Barou e ok daca ai cunostinte, familie care sa te sprijine si sa te recomande, dar daca nu ai spate ca sa zic asa(financiar si familial) e foarte greu, chiar si in provincie, nu mai vorbesc de capitala.. Ai n-ai clienti intr-o luna, cota Baroului trebuie platita, eventual chiria pt. cabinet la fel..
Am o prietena si fosta colega de facultate care lucreaza in capitala la o mare firma de avocatura, in primele 3 din tara..lucreaza enorm de mult, 10-12 h pe zi, si sambata cateodata, castiga binisor pt. capitala(1000E) plus bonusuri la sfarsit de an sau pt. diverse proiecte..dar nu are timp de nimic, nu are prieten, nu are timp pentru ea deloc..si a ajuns sa regrete si sa vrea sa se intoarca in Iasi.Numai ca ea lucreaza numai consultanta, nu a intrat niciodata in instanta..iar aici in Iasi nu prea exista firme de consultanta juridica.


POZE
Cristina S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joker spune:

BUna ziua, lume!!!Mai deschisesem eu toicul asta dar se pare ca nu am mana buna la deschis topicuri ca toate ajung la container...un viitor auditor in justitie primiti in club?Pe la sfarsitul lui septembrie aflu ce o fi, dar eu sunt sigura ca e de bine

Kriss79, ai terminat in Iasi?

Joker...mama de ied zapacit

http://pg.photos.yahoo.com/ph/aniela.marin/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

he, he...v-am spus eu ca s-a mai incercat o reuniune a juristilor...joker de tine zau ca imi aduc aminte...

kriss79, multumesc de urari

Mi-ka
www.snugglepie.com/tickers/tdb.php?tid=478145&ignore=1" target="_blank">bebelusul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joker spune:

quote:
Originally posted by Mi-Ka

he, he...v-am spus eu ca s-a mai incercat o reuniune a juristilor...joker de tine zau ca imi aduc aminte...

kriss79, multumesc de urari

Mi-ka
www.snugglepie.com/tickers/tdb.php?tid=478145&ignore=1" target="_blank">bebelusul meu



io nu da ia de aici sa nu te supar...se pare ca juristii sunt persoane mai tacute cand vine vorba de "adunare"...

P.s.: Pentru cunosacatorii in domeniu ignorati va rog usorul nonsens din semnatura mea...e pus acolo pentru altceva/altcineva


...atentie, mesaj patentat...cine stie cunoaste
Joker...mama de ied zapacit

http://pg.photos.yahoo.com/ph/aniela.marin/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Buna fetelor!
Ma alatur si eu voua,chiar daca geografic ne despart mari si tari.
Am terminat si eu dreptul cu dorinta de a deveni judecatoare.Din pacate,am ramas doar cu visul insa ma pot considera norocoasa ca pot profesa in domeniul juridic.
Momentan lucrez la o firma privata de avocati ca consultant legal pe probleme comerciale,mai exact infiintare si lichidare de companii,din cand in cand mai dau cate un ajutor si sectiei de colectare a datoriilor,in engleza suna mai bine "debt collection"



Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Joker, Luna> bine ati venit
Joker> da, am terminat in Iasi in 2002. Tu tot in Iasi?

POZE
Cristina S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

Pai joker, nu zisasi ca ai deschis tu topicul asta cu ceva vreme in urma??? Si nu am scris si eu pe'acolo? Sau singurul meu neuron care mi-a ramas in sarcina imi joaca feste?

Mi-ka
www.snugglepie.com/tickers/tdb.php?tid=478145&ignore=1" target="_blank">bebelusul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Joker,ce face exact un auditor ?

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Joker, ai spus ca esti viitor auditor? Ai terminat primul an de institut sau dai examen acum in august la institut? Sa iti traiasca copilasul!

POZE
Cristina S.

Mergi la inceput