*Dura lex sed lex (Clubul Juristilor)* (13)

*Dura lex sed lex (Clubul Juristilor)* (13) | Autor: kriss79

Link direct la acest mesaj

Tot noi..
Cap.1
, Cap.2,Cap.3,Cap.4,Cap.5,Cap.6,Cap.7,Cap.8,Cap.9,Cap.10,Cap.11,],Cap.12,



<<Listuta Juristilor>>


amar (Carmen) 23.03.1971de Oana Isabella (16.09.2007) - Germania, Facultatea de Drept, Univ. M.Kogalniceanu Iasi, 1996



Angelapriboi (Angela) 22.07.19xx - Bucuresti, Facultatea de Drept, 2002


Cenia (Cerasela) 9.04.1975 lui David (9.04.2005)si de DPN.13.05.2008 - Iasi, Facultatea de Drept, 1999, Statele Unite ale Americii


claudela(Claudia) 22.07.1981 - Facultatea de Drept, Univ. de Vest Timisoara, 2004, Slatina


eva03 de Claudiu - Bucuresti


Irinabobe (Irina) 7.01.1978 - Facultatea de Drept Bucuresti, 2002


kriss79 (Cristina) 15.10.1979de Alessia Stefana (16.10.2007) - Iasi, Facultatea de Drept, Univ. "Al. I. Cuza", 2002


LoraG76 (Laura)3.06.1976Iustinei (31.10.2004) - Piatra Neamt, Facultatea de Drept Iasi, 1998


Luna75(Adriana) 2.06.1975 lui Rana (29.09.2004) - Emiratele Arabe Unite


martie Anei (21.04.2007) si a Sarei (20.03.2005)- Facultatea de Drept si Relatii Internationale N. Titulescu 1999, Bucuresti

Mathilda - Facultatea de Drept Bucuresti, 2001, Canada


ooana (Oana) - Facultatea de Drept, Univ. "Spiru Haret" Bucuresti, 2002, Germania


T_Ioana (Ioana) 25.08.1980 lui Razvan (03.12.2005)- Facultatea de Drept, Univ. Spiru Haret Bucuresti 2003, Bistrita



ANIVERSATII LUNII APRILIE
9 Cenia
9 David(Cenia)
21 Ana (martie)



***Pentru completarea listutei va rog sa imi trimiteti numele(daca doriti sa apara) si eventual de unde sunteti si unde ati terminat facultatea si cand, data nasterii..pt. alte idei referitoare la listuta va astept cu propuneri..***




www.totsites.com/tot/alessiastefana" target="_blank">paginuta mea
Avem 4 luni!!
Cristina fericita de Alessia Stefana (16.10.2007)



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eva03 spune:

Buna dimineata!

Claudela m-am trezit cu gandul la tine si la emotiile prin care treci azi. Va urez atat tie, cat si sotului (retinusem ca da si el cu tine odata examenul) multa, multa bafta!

Implantul nu mai e la fel de bine si azi. A inceput sa se umfle. E si normal daca ma gandesc ca organismul incearca sa respinga un corp strain. De durut nu ma doare prea tare, dar ma jeneaza (mai ales la mancat, Luna).
Eu am ales solutia asta pentru ca nu mai exista alta pentru mine. De aceea ma si rog sa mearga, desi sunt persoane care mi-au spus ca pana la 30 de ani sunt recomandate, mai tarziu avand o mai mica sansa de reusita.

Unde este Mathilda? Parca nu am mai vazut-o.

Ma duc sa imi beau cafeaua si ma uit si la pozele Alessiei!

... Si nu in ultimul rand cafeluta este gata!

O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!
Va invit la un ceai, ca nu mai beau cafea! Momentan...
Claudela, multa bafta! Tinem pumnii!
Kriss, vazui poze noi cu Alessia!!! E superbaaaa!!!! O bombonica fondanta ochioasa si mirata de tot ce vede! O pup!
O zi cat mai buna sa aveti!

Lora, mami de Iustina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Bine v-am regasit si eu la un nou capitol
parca simt si eu venirea primaverii in Romania prin relatarile voastre
la noi a venit in schimb vara -ieri am avut vreo 30 de grade
eva,multa rabdare si cat mai putina durere iti doresc
claudela ,
si o intrebare pentru Lora daca trebuie sa apelezi la masuri educative fata de Iustina si daca da cum actionezi?
mai nou fetita mea imi face fel de fel de figuri si pur si simplu nu stiu ce sa fac
solutia mea de a ridica vocea da rezultate dar imi urca probabil si mie tensiunea mai ales ca nu sunt o persoana certareata iar dupa o criza de ma simt cu moralul la pamant


Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Luna, si Iustina e la perioada de facut figuri, vrea sa faca doar ceea ce isi doreste, se face ca nu ma aude cand ii spun ceva etc.etc....ridicatul vocii nu o face nicidecum mai atenta sau, daca o face atenta, nu are niciun rezultat decat, eventual, plans... La noi tine bine metoda asta: uite, daca vrei sa faci asta, atunci nu mai poti sa faci cealalta, nu e bine sa faci asta pentru ca...(si ii spun mereu un motiv plauzibil)... ori daca faci asta, vei fi un copil care nu asculta, precum cei obraznici etc. etc....sau politia amendeaza X activitate pe care o faci tu - asta la noi tine - nu vrea sa fie amendata de politie. Daca nu vrea sa faca ceva si vrea altceva, daca activitatea aleasa de ea nu e interzisa, atunci ii spun: bine, acum faci asta, dar doar daca imi promiti ca dupa faci si asta (ceea ce e necesar) - daca promite, se tine intotdeauna de cuvant - e f. important asta si pentru ea si pt. noi. Nu stiu daca am fost f. coerenta, ca scriu in graba, stau cam prost cu timpul, din pacate...

Lora, mami de Iustina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

A, si inca ceva ce la noi tine totdeauna: ii spun ca daca face ceva ce nu trebuie, ii confisc fustitele sau unele jucarii - am mai facut-o si stie ca nu glumesc - atunci se potoleste pe loc si ma asculta. Dar, bineinteles, mai are si accese de plans/tipete/nervi - atunci ii spun ca poate tipa cat vrea, poate face orice, eu nu o aud, degeaba face teatru - se calmeaza singura destul de repede cand nu e bagata in seama.

Lora, mami de Iustina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudela spune:

Va multumesc dragele mele pentru sustinere!Acum am picat acasa...A fost bine, am avut parte de subiecte usoare...Sa vedem zilele urmatoare cum va fi...
Va pupacesc pe toate!

VREM O MINUNE IN VIATA NOASTRA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eva03 spune:

Claudela, te rog atunci cand termini si ai un pic de timp sa postezi si subiectele. Sunt mai multe persoane curioase. Multumesc anticipat si bafta in continuare!

Lora si eu am cea mai mare sansa de reusita cu confiscatul si aruncatul la cos. Mi se rupe sufletul cand zbiara, dar de multe ori nici metoda asta nu este eficienta. Asa ca, Luna, ne incarcam cu rabdare ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Claudela, succes in continuare!!
pupici tuturor




www.totsites.com/tot/alessiastefana" target="_blank">paginuta mea
Avem 4 luni!!
Cristina fericita de Alessia Stefana (16.10.2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mathilda spune:

eva sunt aici- mai rasfoiesc DC mai scriu pe ici pe colo si ma mai laud ca ma duc la fitnes si ca am slabit 5 kile.
fetele va pup pe toate si va dau cafeaua daca e prea tarziu o pun in termos pt maine dimineata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

Bun seara! Vreau si eu aici la voi, in clubul juristilor! Ce trebuie sa fac?

Mergi la inceput