Dura lex sed lex (Clubul Juristilor)(16)

Dura lex sed lex (Clubul Juristilor)(16) | Autor: kriss79

Link direct la acest mesaj

Tot noi..
Cap.1
, Cap.2,Cap.3,Cap.4,Cap.5,Cap.6,Cap.7,Cap.8,Cap.9,Cap.10,Cap.11,Cap.12,Cap.13,Cap.14,Cap.15,





<<Listuta Juristilor>>


amar (Carmen) 23.03.1971de Oana Isabella (16.09.2007) - Germania, Facultatea de Drept, Univ. M.Kogalniceanu Iasi, 1996



Angelapriboi (Angela) 22.07.19xx - Bucuresti, Facultatea de Drept, 2002


carla2005 - Bucuresti, Facultatea de Drept, Univ. T. Maiorescu, 2002

Cenia (Cerasela) 9.04.1975 lui David (9.04.2005)si de Naomi (28.04.2008) - Iasi, Facultatea de Drept, 1999, Statele Unite ale Americii


claudela(Claudia) 22.07.1981 - Facultatea de Drept, Univ. de Vest Timisoara, 2004, Slatina


eva03(Viorica)13.06.1971 de Claudiu (27.10.2003) - Bucuresti


Irinabobe (Irina) 7.01.1978 - Facultatea de Drept Bucuresti, 2002


kriss79 (Cristina) 15.10.1979de Alessiei Stefana (16.10.2007) - Iasi, Facultatea de Drept, Univ. "Al. I. Cuza", 2002


KULTA 11.06.1974 Danutei (15.04.2004) si lui Sebastian (25.08.2005)- Facultatea de Drept, Univ. Spiru Haret Bucuresti, 1997, Finlanda

LoraG76 (Laura)3.06.1976Iustinei (31.10.2004) - Piatra Neamt, Facultatea de Drept Iasi, 1998


Luna75(Adriana) 2.06.1975 lui Rana (29.09.2004) - Emiratele Arabe Unite


martie Anei (21.04.2007) si a Sarei (20.03.2005)- Facultatea de Drept si Relatii Internationale N. Titulescu 1999, Bucuresti

Mathilda Klarei - Facultatea de Drept Bucuresti, 2001, Canada


ooana (Oana) - Facultatea de Drept, Univ. "Spiru Haret" Bucuresti, 2002, Germania


T_Ioana (Ioana) 25.08.1980 lui Razvan (03.12.2005)- Facultatea de Drept, Univ. Spiru Haret Bucuresti 2003, Bistrita




***Pentru completarea listutei va rog sa imi trimiteti numele(daca doriti sa apara) si eventual de unde sunteti si unde ati terminat facultatea si cand, data nasterii..pt. alte idei referitoare la listuta va astept cu propuneri..***



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudela spune:

Va pupacesc si eu!Am reusit sa intru putin pe forum...Ne luptam in continuare cu caldurile in sudul tarii...Nu stiu cum o fi in alte parti, dar la noi e groaznic...
Dau si eu un pahar de apa rece...e cea mai buna pe asa o vreme...
AAA..sa nu uit..La multi ani tuturor care isi serbeaza azi ziua de nume, tuturor Mariilor si Mariutelor!

VREM O MINUNE IN VIATA NOASTRA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelapriboi spune:

Cladura mare!!!!
iata ca vorble lui Caragiale se aplica bine de tot.
Va invit la un frappe ca sa ne racorim.
Vad ca oricum e cam liniste pe aici.
Pe unde umblati?
Hai ca astept sa vad pe unde umblati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

salutare
aici e racoare..a si plouat putin
prima zi a bonei..super ok.deocamdata cu 4 h..azi intre 9-13.maine i-am zis sa vina la 12 ca oricum doarme intre 9/10-11/12..
sapt asta vedem si noi de concediu..
va pup
spor la invatat !




www.totsites.com/tot/alessiastefana" target="_blank">paginuta mea
Avem 9 luni!!
Cristina fericita de Alessia Stefana (16.10.2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelapriboi spune:

Kriss cati bani ii dai bonei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

salutare
Angela, dau 600 lei pt 8 ore, 300 pt. 4h. la care se adauga aprox 34 lei pt. transp.(abon pe o linie la tramvai)nu spala, nu calca, ii face papa, o plimba, o adoarme, se joaca cu ea..
Acum e cu ea, dupa cum iti imaginezi..ca pot sa ma "rasfat"pe aici in voie::))
Am fost la agentie, am platit, vom merge in bulgaria, in elenite intre 6 si 13 sept..sper sa fie ok cu fata..ca stam despartite o sapt..deja am inceput operatiunea intarcare..deocamdta merge bine, nu cere san..



www.totsites.com/tot/alessiastefana" target="_blank">paginuta mea
Avem 10 luni!!
Cristina fericita de Alessia Stefana (16.10.2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eva03 spune:

Buna dimineata!
Nu puteam sa nu trec sa va salut!
Si am scris deja replicile astea de 3 ori, nu stiu ce se intampla ca mi se sterg mesajele inainte sa le termin. Sunt intr-o perioada foarte aglomerata pentru ca trebuie sa ma obisnuiesc cu toate sarcinile ce imi revin de acum inainte. Seara cad lata jos de oboseala.
Pe Claudiu l-am dat la o gradinita particulara unde platesc 8 milioane pe luna, dar nu mananca decat masa de pranz, desi programul este de la ora 8 la 18. In mod normal scria si gustarea asigurata, dar nu am vazut nici o gustare, iar, in plus, copilul mi se plange ca nu li se da nici apa. Am inceput sa il trimit si cu sticla de apa dupa el. Asta numai pana pe 15 septembrie, cand vor incepe gradinitele de stat.

Kriss felicitari pentru hotararea luata. Iti urez ca totul sa decurga OK si sa ai parte de o vacanta minunata!

Va pup pe toate si va doresc numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelapriboi spune:

Buna dimineata,

va invit la o cafea .
Kriss important este sa o lasi cat mai mult cu bona si tu doar sa le supraveghezi din alata camera.Sa nu te simta Alessia ca esti in casa.Si asa iti vei da seama daca se ataseaza de bona.
fetita mea plange cand vrea bona sa plece acasa.
Cat despre plecat nu-ti face griji ca Alessia o sa se acomodeze perfect.
Si eu am plecat pentru 3 saptamani cand Stefi avea 1 an si a fost totul ok.
Eva toata lumea se plange de gradinitele particulare ca nu ofera conditii suficiente pentru cati bani le dai.
Lora,Irina,Martie ,LUna pe unde umblati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

salut
Angela, multumim de cafea.
parca tu ai stat o vreme in Bulgaria sau gresesc? ma gandeam ca poate stii de Elenite..desi hotelul la care mergem e deschis anul trecut abia..
Eva,Claudiu merge aici numai pana pe 15 sept sa inteleg? cum sa nu le dea apa??




www.totsites.com/tot/alessiastefana" target="_blank">paginuta mea
Avem 10 luni!!
Cristina fericita de Alessia Stefana (16.10.2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelapriboi spune:

Kriss am stat in Bulgaria,dar nu am fost in Elenite.
Eu am fost 2 ani in Albena si vreau sa-ti spun ca ne-au tratat foarte bine.
In general ei sunt primitori si au mancare foarte buna.Chiar daca aveti all inclusiv sa nu ezitati sa mergeti si la restaurant pentru ca nu este scump si pentru ca au si spectacole artistice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Salutare!
Sunt pe-aici, dar nu prea am mai avut timp sa intru pe net...
Unii se pregatesc de concediu...frumos...si colegele mele de birou pleaca la mare si mi s-a facut asa un dooor!!!
Eva, e chiar culmea....auzi, sa nu le dea apa... Urat din partea lor.
Si Iustina se intelege f. bine cu bona si noi suntem f. multumiti de ea.


Lora, mami de Iustina


Mergi la inceput