Dura lex sed Lex (Clubul Juristilor)(14)

Dura lex sed Lex (Clubul Juristilor)(14) | Autor: kriss79

Link direct la acest mesaj

Tot noi..
Cap.1
, Cap.2,Cap.3,Cap.4,Cap.5,Cap.6,Cap.7,Cap.8,Cap.9,Cap.10,Cap.11,Cap.12,Cap.13,





<<Listuta Juristilor>>


amar (Carmen) 23.03.1971de Oana Isabella (16.09.2007) - Germania, Facultatea de Drept, Univ. M.Kogalniceanu Iasi, 1996



Angelapriboi (Angela) 22.07.19xx - Bucuresti, Facultatea de Drept, 2002


Cenia (Cerasela) 9.04.1975 lui David (9.04.2005)si de Naomi (28.04.2008) - Iasi, Facultatea de Drept, 1999, Statele Unite ale Americii


claudela(Claudia) 22.07.1981 - Facultatea de Drept, Univ. de Vest Timisoara, 2004, Slatina


eva03(Viorica)13.06.1971 de Claudiu (27.10.2003) - Bucuresti


Irinabobe (Irina) 7.01.1978 - Facultatea de Drept Bucuresti, 2002


kriss79 (Cristina) 15.10.1979de Alessia Stefana (16.10.2007) - Iasi, Facultatea de Drept, Univ. "Al. I. Cuza", 2002


LoraG76 (Laura)3.06.1976Iustinei (31.10.2004) - Piatra Neamt, Facultatea de Drept Iasi, 1998


Luna75(Adriana) 2.06.1975 lui Rana (29.09.2004) - Emiratele Arabe Unite


martie Anei (21.04.2007) si a Sarei (20.03.2005)- Facultatea de Drept si Relatii Internationale N. Titulescu 1999, Bucuresti

Mathilda - Facultatea de Drept Bucuresti, 2001, Canada


ooana (Oana) - Facultatea de Drept, Univ. "Spiru Haret" Bucuresti, 2002, Germania


T_Ioana (Ioana) 25.08.1980 lui Razvan (03.12.2005)- Facultatea de Drept, Univ. Spiru Haret Bucuresti 2003, Bistrita





***Pentru completarea listutei va rog sa imi trimiteti numele(daca doriti sa apara) si eventual de unde sunteti si unde ati terminat facultatea si cand, data nasterii..pt. alte idei referitoare la listuta va astept cu propuneri..***






www.totsites.com/tot/alessiastefana" target="_blank">paginuta mea
Avem 6 luni!!
Cristina fericita de Alessia Stefana (16.10.2007)



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!
Ce faceti, fetelor? Sper ca bine! Se vede ca munciti din greu... Eva, ai primit decizia?
La ora asta eu nu pot sa va invit decat la peste fiert cu rosii...asta am in meniu...
O zi cat mai frumoasa va doresc!

Lora, mami de Iustina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

am deschis cap nou..dar fug ca s-a trezit..ramane pe alta data..
va pup



www.totsites.com/tot/alessiastefana" target="_blank">paginuta mea
Avem 6 luni!!
Cristina fericita de Alessia Stefana (16.10.2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eva03 spune:

Lora, multumesc mult de tot, am primit.

Ieri am vrut sa raspund dar tocmai cand stateam cu fereastra deschisa nu stiu ce s-a intamplat.

Soare si foarte frumos astazi la Bucuresti.

Lora, are dreptate Luna, parca panzio este. Eu am stat si 8 luni efectiv in Ungaria si tot nu am invatat mare lucru. Nu prea am avut contacte cu partea mea paterna si tocmai datorita faptului ca mama s-a opus sa invatam ungureste. Apoi a regretat sarmana.

Va pup pe toate, va doresc un we minunat si sa aduceti noutati de unde v-ati mai plimbat.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


O duminica placuta va doresc si mult spor pentru saptamana viitoare

Cu gandul la copilarie traiesc din plin www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=17" target="_blank">emotia copilariei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


sfat pentru proaspetele mamici


Originally posted by ...

inca n-am reusit s-o conving ca ceea ce are ea pe cap e pa-ru si nu pu-la, cum spune ea... Si e asa faina cand spune asta senina si inocenta...



inca e foarte micuta...
a mea va implini in curand 4 ani dar in loc de caca face "big one"
luna trecuta a apucat-o la gradinita si bineinteles ca a alarmat doua educatoare si o asistenta ca ea trebuie sa faca "the big one" ca in final sa fiu sunata eu pentru explicatii
deci e sanatos ca de la inceput copilul sa stie ca "caca" e "caca",puta e puta si asta e difera la fetite si baieti etc.



Cu gandul la copilarie traiesc din plin www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=17" target="_blank">emotia copilariei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Buna dimineata si poftiti la sau ...apa dupa caz
Lora - cum stai cu kilogramele? - daca se poate ia taurul de coarne in zilele urmatoare caci poti pierde in greutate spectaculos mai ales daca tii si post - luna e in descrestere -perioada cea mai buna pentru a slabi
oricum regim spartan sa nu tii ca grasa nu esti deloc dar intr-adevar 5 kg.chiar conteaza
eva - de tine nu intreb caci stiu ce stiu
kriss - alapteaza
mathilda - pe baricade
claudela - chiar nu stiu
eu - ma mentin desi mananc chiar si dunkin doughnuts (sunt asa de bune) - desi in ultimul timp chiar nu am pofta de dulce dar odata ce incep a manca nu ma mai pot opri ...oricum iau varianta cea mai "inofensiva"

Cu gandul la copilarie traiesc din plin www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=17" target="_blank">emotia copilariei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!
Sunt pe baricade...
Mi-am terminat curatenia sambata - din fericire, am avut pe cineva care m-a ajutat..
Dieta am terminat-o - am -5kg As mai vrea 2 sa mai dau jos, insa...nu stiu daca mai pot momentan, dar incerc...oricum, o sa am mare grija ce si cat mananc. Luna, merci pt. informatie... Ai dreptate cu explicatiile pentru copii, nici noi nu-i ascundem ce nu trebuie ascuns.
Martie, LA MULTI AAANI!!!!
Eva, Kriss, Claudela, Mathilda, Irina, Luna si toate fetele, pupici si sa aveti o zi si o saptamana cat mai frumoasa!

Lora, mami de Iustina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Eva, tie ieri trebuia sa-ti spun "La multi ani"! Iti spun acum! Scuze pentru intarziere!

Lora, mami de Iustina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eva03 spune:

Va multumesc pentru urari!

Si eu fac parte din categoria care evita limbajul "direct". De ascuns nu ascund nimic, impachetez numai intr-o forma mai "placuta"(?), desi am avut discutii cu Claudiu cand cantam "cucule pasare sura", deoarece cucul lui nu canta la noi pe sura ci sta in chilotei

In privinta slabitului... Sunt foarte incantata de forma la care am ajuns, dar... De la 65 (chiar 67, am furat la inceput la cantar ca mi se parea ca e defect) la 55 sunt multe kilograme pierdute in numai o luna si jumatate. Ei bine, acum nu ma mai pot imbraca cu absolut nimic, nici macar tricouri sau camasi. Deci in primavara asta am cheltuieli serioase

Toata lumea in jurul meu se agita cu pregatirile, nu stiu ce e cu mine, dar sunt intr-o pasivitate... suspecta Nici iarba nu-mi mai place! Prietenii stiu de ce...

Ieri am fost cu Claudiu prin parc si la Mac (nu ma certati, dar trebuie sa colectionam toate stampilele cu Puca). Am plecat la 15 si ne-am intors la 21. Si nu a fost el cel care nu mai voia sa se intoarca acasa! Ne-am plimbat, am jucat fotbal, ne-am relaxat.

Va doresc o saptamana frumoasa! Un si o pentru fiecare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

salut
Ieri am petrecut cele 6 lunite. avetzi poze in album.
Luna, doamne fereste sa ma intrebi de kile..de aia nu am mai trecut pe la sub tau..alaptez..dar deja papa si altceva..ii dau completare san. Am ajuns la aproape atatea kile cate aveam la nasterema simt cam o balena ucigasa!drept pt care ma misc cam greu, gafai imediat..cunoasteti cred cum e..
am zis ca dupa Paste ma apuc si eu de un regim, asa de bun simt..fara DULCIURI, sau redus drastic, fara paine, fara mancat seara dupa 18..macar atat..as merge la un masaj ceva..ca ma simt si anchilozata rau..

eva, felicitari pt. silueta!
dar stiu ca s-au pierdut din cauza problemelor..

lora, felicitari si tie pentru minusul de kilogr..arati bine mai!ia pune-te pe facut copii..ca sa nu te mai plangi atat

claudela, irina, pupici!


LA MULTI ANI ANA!!SA FII SANATOASA!!




www.totsites.com/tot/alessiastefana" target="_blank">paginuta mea
Avem 6 luni!!
Cristina fericita de Alessia Stefana (16.10.2007)

Mergi la inceput