Dura lex sed lex(Clubul Juristilor)(17)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelapriboi spune:

Multumesc pentru cafea!!

Kriss ma simt un pic mai bine astazi.CE faci ,dai si tu examen anul viitor?
Martie ti se pare ca e putin de invatat ,dar tot la 3000 de pagini ne referim ,iar grilele,vai unele din ele sunt inforatoare ,nici cei care le fac nu le stiu raspunsul.A fost un subiect deschis pe un site legat de aceasta tema.
Lora tu ce mai faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelapriboi spune:

si fiindca tot vorbeam despre magistratura ,uite cate locuri sunt vacante 550:
http://www.avocatnet.ro/content/articles/id_13850/CSM-Peste-550-de-locuri-vacante-in-magistratura.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

Angela, hai ca am ras cu lacrimi, deci nici cei care le fac nu stiu raspunsul
Da, banuiam eu ca tot pe la 3000 de pagini. Dar tot ma minunez ce putine materii sunt fata de acum niste ani, au scos comercialul, int. privat, muncii, constitutional, administrativ, Doamne - cred ca erau toate materiile aproape.

kriss, intra pe www.uniuneanotarilor.ro, aici vei gasi listele, vezi ca sunt 2, una pt. cei cu concurs, care ne intereseaza si alta pt. stagiarii care dau definitivatul, deci care nu ne intereseaza. Sa vezi tu pe Iasi, of, norocosii!

Iar pe Bucuresti sunt 8 pe loc, va dati seama.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelapriboi spune:

Martie ca sa-ti exemplific si daca ai 10 minute libere citeste te rog acest lucru:

http://www.avocatnet.ro/content/forum%7CdisplayTopicPage/topicID_27446/.html

o sa-ti dai seama cata dreptate am avut in ceea ce am spus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelapriboi spune:

La exaemnul pentru notari s-ar putea sa pice.Totul depinde de alegeri!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

m-am uitat gresit..si am sters mesajule numai la judecatori



www.totsites.com/tot/alessiastefana" target="_blank">paginuta mea

Cristina si Alessia Stefana

Aniversare 1 anisor
Dupa varsta de 1 an





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelapriboi spune:

Cafea pentru toata lumea!!!
Eu una de abia astept sa se termine ziua de azi sa pot sta in pat.ma dor toate:cap,gat,urechi si oase.

Hai pupici si spor la invatat Martie!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!
Angela, multumim pentru cafea! I-ati si tu cateva zile de medical, nu se poate? Nu-i de gluma cu racelile astea, iti spune cineva care a avut si pneumonie si viroze urate si sinuzita... Multa sanatate si ai grija de tine!
Eu nu invat pentru nimic, v-am mai spus...sunt o lenesa si o comoda, stiu...
O zi buna la toata lumea!

Lora, mami de Iustina

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

Lora, multumesc, asa m-aaam saturaaaat, bine ca mai e putin si scap.

Angela, e foarte trist ce se intampla cu grilele alea la magistratura, nu pot sa cred ca e o asa bataie de joc, mai ales ca vad ca se intampla in fiecare an. Dupa ce ca sunt dificile, sa fie si baremul la misto. Angela, tu ai dat exam in barou? Ca citisem pe la inceputul topicului ca asa intentionai, dar n-am mai citit in continuare.

Deviiil!! Unde esti??!! Imi pusesem speranta in tine cu minorii vanzatori de 14 si 17 ani.

Kriss, dai si tu la anul la notariat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devil666 spune:

Martie,nu am disparut, am avut doar ceva probleme de rezolvat.
Deci, in cazul prezentat tb sa tii cont de cel putin 2 lucruri:1.minorul intre 14-16 ani e asistat, cel de 16-18 e reprezentat, deci sus unde sunt partile dupa numele minorului pui reprezentat/asistat dupa caz.
2.suma de bani care reprezinta pretul se va consemna pe un carnet cec pentru vanzatorul minor.atentie, doar CEC, nu merge cu bani depusi in cont la banca.
alte intrebari? daca ai ceva nelamuriri, spune ca eu oricum mai intru.spor la invatat!
incerc sa ma gandesc la ce chichite ai putea gasi la proba practica, daca imi vin idei pun aici spetele.

Mergi la inceput