Nazdravani de oct-nov-dec-2003(81)

Nazdravani de oct-nov-dec-2003(81) | Autor: adameasca

Link direct la acest mesaj

Catia -Gabriel-11 septembrie
Twety - Timeea Alessia - 28 septembrie
Stan Mihaela - Raul Gabriel[blue/] - 1 octombrie
Adameasca - Luca Stefan - 2 octombrie
Theiuta - Nicolas Alexandru - 3 octombrie
Lori_k - Alin Cristian - 3 octombrie
Mi-ela - Dustin - 6 octombrie
andreacc - Sebastian - 7 octombrie
Fleur - Rose Alexandra - 8 octombrie
TaniaM - Eva-Elena - 11 octombrie
Davidutza - David - 11 octombrie
Ninutza13 - Andreea-Erica - 13 octombrie
Madutzu - Lukas - 14 octombrie
Liliana Csaki - David - 17 octombrie
Marioan - Andrei - 17 octombrie
Lorelai182003 - Adrian Antonio - 20 octombrie
www.babiesonline.com/babies/s/stefanita" target="_blank">MJord - Stefan - 21 octombrie (parola: oxygen)
www.stoc-studio.ro/tudor" target="_blank">gabitzica - Tudor - 22 octombrie
Sandrap - Sandra - 23 octombrie
Ancuta - Martijn Nico - 24 octombrie
Sympa - Andrea - 25 octombrie
georgy75 - Andreea - 25 octombrie
Monicuta - Anna Cristina - 25 octombrie
Carmen77 - Matei Gabriel - 27 0ctombrie
Boeru - Radu - 27 octombrie
Allya - Alexander Constantine - 28 octombrie
Daiana 30 - Aris Alexander - 28 octombrie
Aligali - Andrei Cezar - 28 octombrie
Tutzi - Iasmina - 28 octombrie
Ana68 - Luana - 28 octombrie
Moka - Vlad Stefan - 29 octombrie
Lena - Freya - 31 octombrie
Bubu - Brian Akio - 31 octombrie
Claus - Viviana Alexandra - 1 noiembrie
Crisu - Mihai Alexandru - 5 noiembrie 2003
Julia23 - Julia Ana-Maria - 6 noiembrie
SimonaBB - Eugen Octav - 7 noiembrie
Willa - Iulia Maria - 7 noiembrie
Dialori - Diana - 9 noiembrie
www.vectornoise.com/Alex/index.html" target="_blank">Anca Tanasica - Alexandra Ioana - 10 noiembrie
Buburuza - Luana Carla - 11 noiembrie
adriana_mihnea - Mihnea Stefan - 11 noiembrie
Ciuf - Luca - 11 noiembrie
Laura Takacs - Alexander Stephan - 14 noiembrie
Vikinga - Aldo Daniel - 15 noiembrie
Pagurschimag - Fabian Stefan - 17 noiembrie
Mitzi - Luca - 20 noiembrie
Ghizela - Luca - 20 noiembrie
Mnicol - Letitia Elena - 21 noiembrie
Ver@ - Vlad-George - 21 noiembrie
Alinkav - Alexandru Andrei- 22 noiembrie
Zeeva - Maia Nicole - 23 noiembrie
Larular - Andra - 24 noiembrie
Izzy - Yael Clara - 24 noiembrie
Nanna - Indra - 24 noiembrie
Mariana - Irina Ana Maria - 29 noiembrie
www.geocities.com/bebe_matei" target="_blank">Danateo - Matei - 4 decembrie
Mihaela Imai - Sara - 5 decembrie
Adriana - Olguta - 6 decembrie
Umflatzel - Andrei - 6 decembrie
Carmena - Stefan Cristian - 9 decembrie
Mara03 - Tudor - 9 decembrie
Claudia_28 - Alexandra - 10 decembrie
Elenalove - Alvaro Daniel - 10 decembrie
Ven - Markus Andreas - 10 decembrie
Tinatache - Patrick - 10 decembrie
nicoki - Maria-Cristina - 10 decembrie
Vilma - Tudor - 11 decembrie update 2006
Dpintilie - Andrei - 12 decembrie
Mayumi - Yamato - 13 decembrie
Paula2003 - Alexandra
SimonaR - Codrin - 14 decembrie
Claujro - Matei 15 decembrie
GinaM - Rebecca Emanuella - 18 decembrie
Chaton - Cosmin - 21 decembrie
Calinescu Lucia - Maria-Lucia - 21 decembrie
Super mami - Isabel - 23 decembrie
Coryydo - Bogdan - 27 decembrie
Onutza - Sean Raphael - 29 decembrie
Uki - Maria - 31 decembrie
Ellie - Samuel - 9 ianuarie
*****************************************************************************************


(8)(9)(10)(11)(12)
(6)(7)(8)(9)(10)(11)



(11)(12)(13)(15)(17)(19)(20)(21)(22)(23)(24)(25)(27)(28)(29)(30)(31)(32)(33)(34)(35)(36)(37)(38)(39)(40)
(41)(42)(43)(44)(62)(72)(73)(74)(75)(76)(77)(80)


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

La multi ani Laura T, sa fii sanatoasa si sa ai parte numai de bucurii. Vrei sa zici ca noi suntem cele mai "coapte" de pe-aici? si eu fac 40 la anul da' vad ca fetele astea-s pustoaice, se-apropie sau cel mult fac 30.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

'neatza!

Liliana, tu tot tarziu te culci? De cand te stiu te culci tarziu, asa-i?

Azi o astept pe Carmena la raport. E gata rochia de nasha?

Azi m-am gandit la Dana Pintilie? Oare de ce nu mai posteaza?

Oare ma intreba cineva unde plecam in concediu? Nu mai stiu... Plecam la mare, la Jupiter. Anul asta ma gandeam cu groaza la concediu, nah, fiind in 4, aglomeratie si nebunie. Dar mama s-a gandit ca nu i-ar strica si ei un concediu, asa ca merge si ea cu noi, isi plateste o camera sa stea ea cu Luk si noi cu Ilinca. Nu ma gandeam vreodata ca am sa ma bucur ca merg cu mama in concediu Dar ma bucur, am mari sanse sa ma pot bucura de concediu

Gata, va pup si va doresc o saptamana frumoasa!

Ileana
poze,poze si iar poze...
Luca (2 octombrie 2003) si Ilinca (29 august 2006)
O poveste fara titlu... Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sympa spune:

Neatza fetili...
Ileana..lasa ca-i fain ca merge si mama ta cu voi ca o sa ai mai mult timp de Ilinca.
Carmena....cum a iesit rochia?Si eu trebie sa merg sa-mi caut ceva de imbracat ca pe 30 voi fi nasica de baiat.Si imi trebuie 2 toalete ca sambata va fi botezul la biserica si duminica petrecera.Tot am speart sa mai dau ceva jos dar ....dar....e greu tare cu suncile astea.
Liliana....si eu intru in categoria "coaptelor"...am 37.
Am pus doua filmulete la semnatura..dar nu stiu de ce inca al doilea n-a aparut.De fapt in ala l-am prins cand mergea mai mult.Primul e facut pe 6 iunie, al doilea ieri.
Va pup....ca merg sa o pregatesc pe Andrea de gradinitza si pe urma o luam la magazine cu Teo.
O zi buna va doresc.

www.dropshots.com/sympa" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sympa spune:

Ileana...am uitat sa te rog ceva.Sterge-mi te rog adresele de pe prima pagina ca-s inchise si nu pot fi vizualizate si pune adresa care o am la semnatura.Mersic mult...

www.dropshots.com/sympa" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

Sympa, tare draguta Andrea, deci nu numai fiica-mea danseaza asa.. si se baga tot timpul in fata aparatului Asa face Olguta, daca filmez ceva, trebuie sa o am tot timpul in prim plan, ceilalti in background
Si Teo merge deja? E tare, bebe a mea de abia la 11 luni si-a dat drumul de pe mobile, pana atunci numai agatata de ele era.
Noi suntem in focuri, Codrin o sa aiba prima serbare din viata lui.. sunt emotionata..nici nu stiu ce sa fac.. i-au dat un cantecel sa invete, dar cred ca la toata lumea nu numai lui, sa vad.. Tare proasta comunicarea pe aici, pe la pre K..
Fug,




Mami de Codrin - 2002, Olguta - 2003 si Cornelie mica - 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

'Neata gagici.

Ileana in concediu cu mama, suuper. Si io am fost anul trecut cu matusa , si iti garantez ca o sa te bucuri, de fapt o sa va bucurati.

Liliana, lasa ca ne ajung ele din urma, oricum pe mine Alex ma tine tanara. Singura chestie e ca e cam mare diferenta intre cupii, sunt 8 ani.

Adriana, esti intre ciocan si nicovala, te compatimesc. Si apropos, de produse romanesti, cel mai mult imi plac cele de la Muncan, numai ca pe acolo ajung foarte rar, cel mult de 3-4 ori pe an, ca suntem departe. Succes la serbare, dar nu te astepta la cine stie ce, astia nu le prea au cu ele asa ca la noi.

Ma duc sa cumpar lacate de geamantane, revin dupa pranzul (meu) si mai povestim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Ce coincidenta, si eu ma gindeam la Dana Pintilie. Ei las' ca daca e burticoasa sigur vine:) Da' pe forum ati mai vazut-o? Eu am adresa ei de email, am sa o salut din partea noastra.Fetelor credeam ca am copil obraznic, pai io cred ca nu prea stiu ce e aia. Am luat de la gradi un pui de neamt, blond si frumusel foc, vroia sa se joace cu Aldo. Pe urma am inteles de ce a rasuflat maica-sa usurata cind a vazut ca-l vreau. Energie pura copilul, inteligent foc, si vorbea si facea si intreba si alerga toate odata asa, de in 3 ore m-a facut KO. Daca mai vrea si miine am pus-oPai Aldo e un schatz mic cumintzel pe linga fiara de 5 ani:)) Ce sinje latin mai, ca asta din nord uneori e mai turbulent:)Ori pt ca pustiul avea 5 ani si ar trebui sa ma astept la asta si la al meu.In fine, sanatosi sa fie ei. Ileana o sa aveti o vacanta placuta, sa aveti grija prin nisipi ca cica-s zone unde poti gasi seringi in nisip.Mai vin ioVikinga cu cei mai frumosi vikingi, Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Laura, si io ti-l trimit pe Alex, ca neamtzu' e nika pe langa al meu, garantat! Si ca sa-ti raspund la intrebarea de saptamana trecuta, da asa e cum ai ghicit. M-a intrebat si mi l-a aratat inainte de-al cumpara. Fac poza si-l arat.

Acu veni de la shopping. Mey ce inseamna capitalismu'. Acelasi lacatele de geamantan pe car eio am dat $6 la un magazin, le-am gasit la altu' cu $2, e drept ca nu-s asa frumos colorate , da' tot treaba aia o fac.

Nu stiu cat mai e bezina la voi, dar aici se intrec cu gluma. De la $3 galonul (3,78l) au redus-o la $2,75/gal, mare rahat, ca io cu dihania mea am bagat de $56 sa-i fac plinul si ma tine fix 4 zile (75 l).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sympa spune:

Acum m-am uitat la filmuletzele mele si am vazut ca al doilea e taiat la 2 minute.Finalul era mai important ca mi-a mers Teo tot salonul in lung.Nu-i nimic ccc ca il mai filmez eu.
Da Adriana....nu numai Olguta ta e in prim plan.Tot timpul asa imi face Andrea.Numai in fata se baga.....sa fie ea peste tot.Cu dansul....e rusinoasa tare..o mai surprind eu cum danseza, dar nu-i place sa danseze daca ne vede ca ne uitam la ea.Si mai nou a prins drag de manele, fir-ar mama lor de manele.A downloadat sotu' cateva manele...si vad ca-si da drumul la burice pe muzica asta.Astea-s fetili...ce sa facem!!!!Succes la serbare...
Vik...uite-asa cu cupii de astia se duc kilele....Tot raul spre bine...Saraca mami a lui....pai cum sa nu fie bucuroasa ca-si mai limpezeste si ea sufletelul...Ce mai face Nadja???S-a mai incalzit la voi?
Laura....la noi variaza litru de benzina de la 1$04centi la 1.20.Si noi ne-am schimbat masina, ne-am luat un Dodge caravan...e masina mare ...pentru familie mare.Nu mai aveam loc de carucioare, biciclete si alte jucarele in cealalta.E aceeasi masina de care zicea Valeria ca au inchiriat-o pentru vacanta.E practica...are 7 locuri, locuri pe culoare de poti trece din fata la locurile din spate.Imi place...Si de consumat cam tot atat consuma ca si Cryslerul intrepid pe care l-am avut inainte.Imi amintesc ca acum un an si-un pic era 1.90 galonul de benzina in Florida.Ce-a mai crescut!!!!
Fug la datorie....

www.dropshots.com/sympa" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Am bibilit la lista aia pana m-a luat somnul . Cred ca asta e remediul insomniilor mele

Sympa, l-am admirat pe Teo plimbaretzul, e o scumpete!

Adriana, bafta la serbare! Sa ne povestesti cum fu cu cantecelul.

LauraT, sa stii ca la tine m-am gandit cand mi-a zis mama ca merge si ea cu noi in concediu. Tineam minte ca ati avut insotitor vara trecuta, dar nu mai stiam pe cine . Poza cu diamantul unde e? E pe vine?

Vik, am citit si eu topicul ala cu seringile, e de groaza... Nu cred ca avem sanse sa dam peste asa ceva, desi nu se stie niciodata. Noi mergem in Jupiter-Cap Aurora, o statiune pentru familisti, nici discoteci nu cred ca sunt pe acolo
Io am senzatia ca Aldo si Luk sunt cam la fel in ceea ce priveste cumintenia, din ce povestesc fetele astea p-aci. Deci am decis, ai nostri-s cei mai cuminti, da?

gata pe ziua de azi, va pupa mama si noapte buna!

Ileana
poze,poze si iar poze...
Luca (2 octombrie 2003) si Ilinca (29 august 2006)
O poveste fara titlu... Luca

Mergi la inceput