Mamici de Oct-Noi 2003(11)

Mamici de Oct-Noi 2003(11) | Autor: Reliana

Link direct la acest mesaj

Nasteri usoare si bebei sanatosi!

Tot ce-ti doresti se poate realiza, atunci cānd vrei cu adevarat!
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=117&cid=16

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Na ca sunt noua pe aici, ma speriasem ca v-am pierdut! Dar am dat de cele mai burtoase de pe forum! Sunt in aproape a 35-a saptamana Laura, asa ca pana ce comand, pana ajunge comanda mai trece ceva timp si aprope ca ajung pe ultima suta de metri si deci chestia cu superstitiile nu se mai pune. Asa ca sa o impac si pe mama, ca eu numai nebunia asta nu o aveam pe cap! Ancuta de ce nu comanzi si tu de prin cataloage. S-ar putea sa-ti placa asa, pentru ca e o metoda buna pentru lenoase ca noi si gasesti la un loc tot ce iti poate trebui, nu trebuie sa umbli prin magazine. Si cred ca o sa ti sa para toate lucrurile mult mai frumoase cand le vezi pe bebelusi! Eu cel putin sunt innebunita, as cumpara TOT; asa frumoase mi se pare toate hainutele si accesoriile cand sunt prezentate de asa modele. Si acum depinde din ce catalog alegi sa cumperi ca sunt firme si mai scumpe si mai accesibile. Si cum ajung si foarte repede, eu am preferat calea asta. Bine si pe motiv ca aici nu sunt decat magazine de firma, asa ca pt turisti, si chiar mi se parea exagerat sa cumpar gucci si dior pt un sugar, iar magazinele care sunt mai normale nu au de toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Va astept sa apareti pe aici! Acum cand am reusit sa intru si eu mai devreme pe net, nu mai dau de voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Na hai ca am venit si eu sa nu fii singura. Am avut ceva de lucru mai de dimineata, nu ca acuma n-as avea, dar imi lipseste cu desavarsire cheful. Si asa m-am saturat de americanismele cu data scadenta, si rapoarte importante, ca de o vreme incoace mi se cam rupe de ei si cand termin atunci termin.

Chiar asa, comanda de pe Internet si cataloage, si eu la fel am facut, pt ca eu nu am avut voie si nici nu am sa prea ies din casa. Prea e pregatit bebe sa iasa, asa ca poate ii mai tai din avant daca stau in pat.

Ancuta, si eu am vrut Mark sa-l botez pe bebe, dar nu i-a placut sotului, apoi am vrut Ian, dar in engleza suna tare rau si as muri de nervi cand i-as auzi. Asa ca am ramas la Alexander, pe scurt Alex.

Fleur, ce zici tu ca te taie, n-a coborat Rose? Sau de ce? Ca daca-i vorba numai de indus, se poate si fara cutit.

Mai, care v-ati facut iar pacat cu slabitul si kg, eu saptmana asta am mancat ca sparta, poate am pus inapoi kilul care l-am slabit, vedem sapt viitoare cand ma duc la control.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Ehei, slabit!? Eu nu am nici o sansa, sunt in linie dreapta..de ingrasare. Dar totusi am prins obiceiul sa mananc seara numai o salata si simt eu ca ma ingras mai cu bun simt, daca pot zice asa. Si incerc sa las dulciurile ca aici e problema cea grea...! Dumnezeule, ma uit la ciocolata de parca e prima oara cand mananc asa ceva si cand savurez una e de parca s-ar termina maine ciocolata de pe fata pamantului! Laura, eu sunt mai noua printre voi si nu retinusem faptul ca ai probleme..vai de mine, sunt cu sufletul langa tine. Stai acolo cuminte-n pat si sper ca si mai asteapta cumintel la tine in burtica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theiuta spune:

Sunt sotul Andreei si am primit sarcina sa va anunt ca avem un baietel de 4,050 Kg nascut prin cezariana , azi , 3 octombrie , ora 14.15. Ea se simte foarte bine , a trecut peste toate hopurile cu mult calm (ceea ce nu se poate spune si despre mine) si de-abia asteapta sa vina acasa , sa mai stea la palavre cu voi. Bebe a si el bine .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu spune:

Bravo Theiuta si sa iti creasca mare baietelul iar tu sa te refaci cit mai repede si sa ne povestesti cum a fost.
Inca o data La multi ani la bebe
Delia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleur spune:

1.Catia - 11 septembrie - Gabriel(Ro)
2. Prag - 15 septembrie - Alex (Canada)
3.Ileana - 2 octombrie - Luca (Romania)
4.Theiuta - 3 octombrie - Nicholas Alexandru (Romania)

1. Luiza - 29 septembrie - baiat (Canada)
2. Fleur - 1 octombrie - Rose (Olanda)
3. Twety - 2 octombrie - fata (Ro)
TaniaM - 4 octombrie -fata (Ro)
4. Monicar - 11 octombrie - baiat (Japonia)
5. Lorelai - 13 octombrie - baiat (Ro)
6. Chanty - 14 octombrie (Australia) surpriza
7. Marioan - 17 octombrie - baiat (Ro)
8. Cosmina - 17 octombrie
9. Melinda - 20 octombrie - fata (Ro)
10. Daiana30 - 25 octombrie - baiat (Canada)
11. Carmen - 25 octombrie - baiat (Ro)
12. Ancuta - 1 noiembrie - Denisa Maria (cezariana, spitalul Municipal, dr. Badea Georgeta)
13. Aligali - 3 noiembrie (Finlanda)
14. Julia23 - 3 - 7 noiembrie (Ro) surpriza
15.Ancuta 06- 9 noiembrie -baiat (Olanda)
16.Vikinga -
17. Lucia - 10 nioembrie (Ro)
18. Bubu - 31 oct. - 7 nov. baiat (Japonia)
19. Laura Takacs - 20 noiembrie - Alexander Stephan(SUA)

Alcristina
Lena (Olanda)
Claus - octombrie (Ro)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleur spune:

Felicitari Theiuta!Numai sanatate si fericire va doresc!
Pana acum nici o fetita la orizont!
Fetelor,eu sunt un car de nervi,asteptarea asta ma termina,nu mai am stare.
Laura,mai intai imi vor face o echo si vor decide daca incerca sa-mi induca contractiile apoi,daca nu se intampla nimic, imi fac cezariana.Sa vedem ce va fi...oricum asta va fii pe joi-vineri...deci mai am de asteptat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Vikinga-10 noiembrie-baiat-GermaniaFelicitari Theiuta si bun venit baietelului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julia23 spune:

buna fetelor
felicitari andreea,sa ti traiasca puiutul si sa creasca mare si frumos,sa ti aduca numai fericire.
am vb si eu azi cu ileana,va transmite salutari si nastere usoara la cele care urmati.bb ei este bine,doarme noaptea,ea se simte bine,a nascut normal fara epidurala,nu prea a avut dureri mari,a durat 3 ore pina a nascut,laptic are cam putin pt bb dar poate si revine.luni o externeaza si pleaca direct la buzau.
pe mine ma bintuie o gripa,raceala naiba sa o ia,ca ma ustura ochii,ma dor toate oasele,de mincat nu pot sa maninc ca nu pot sa inghit nimic,am facut si infectie in git,dc mi a zis ca daca nu mi trece cu miere si lamiie sa iau ampicilina,sper sa mi treaca ca sa nu i dau lu bb antibiotic.azi am fost si la dc ca ma durea burta pe jos dar a zis ca totul este ok,colul este inchis,bb nu a coborit,a zis ca poate din cauza ca am facut efort sau ca se apropie termenul si acum o sa am contractii mai dese.aseara am visat ca nascusem baietel si eram cam dezamagita si ziceam ca arata ca o pisica,asa slab era.nu stiu de ce eram asa dezamagita ca pt mine chiar nu conteaza daca o sa fie baiat sau fetita,tot al meu este si sa fie sanatos imi doresc.
fleur cred ca te inebuneste asteptarea asta,dar cred ca bebitei tale ii place acolo si vrea sa te mai tina putin in tensiune pina o sa o ti in brate,dar lasa ca atunci o sa uiti de toata asteptarea.
ma duc la nani sa vad daca pot adormi ca tusesc ca un magar si ma simt tare rau,ieri imi era somn dar de abia la 6 dim am putut adormi.bine ca nu am si febra ca asta era singura care mai lipsea.a si ileana este racita,tusea la fel ca mine.fetele din bucuresti sa aveti grija ca umbla epidemia de gripa.
va pupic
julia 35 sapt si 4 zile

Mergi la inceput