Mamici de nov-dec 2003, partea a 6-a

Mamici de nov-dec 2003, partea a 6-a | Autor: alinkav

Link direct la acest mesaj

Salutare la toata lumea!!!
Faza tare!!!! Dupa ce ne-au mutat pe alt forum, ne-au inchis subiectul care avea doar 2 pagini, si nici macar nu ne-au deschis altul. Daca tot faceti vreo modificare macar sa o faceti pana la capat!!!!!!!Va rugam mult!!!!!

Noi facem bine. Ieri pana la jumatatea zilei am fost cuminti rau, dar dupa ne-am facut de cap. Nu stiu ce facea bebe in burtica, impingea ori cu capul ori cu umerii, ca nu erau deloc lovituri, ci "impingeri" din acelea lungi.
N-am mai fost la doc, ca nu e in oras, ma duc sambata care vine.

Mai scriu mai tarziu, sa vad daca ne gasiti aici...


alina -24 sapt si 3 zile

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Iata dinnou listuta, ca sa vedeti ca existam!!!!!

1. Julia23 – 3 noiembrie
2. Lucia – 10 noiembrie
3. Crisu – 10-17 noiembrie
4. Yael – 15 noiembrie – fetita
5. Milana – 20 noiembrie - baietel
6. Alisa – 15-21 noiembrie
7. Laura Takacs – 20 noiembrie – baietel
8. Kokolina – 21 noiembrie - baietel
9. Alinkav – 21 noiembrie – baietel
10. Aerovnic – dupa 19 noiembrie
11. Bubu – 21 noiembrie - baietel
12. Pagurschimag – 25 noiembrie - fetita
13. Monicuta – 1 decembrie
14. Cris1511 – 1-4 decembrie
15. Adriana – 3 decembrie
16. Mariana75 – 5 decembrie
17. Zeeva – 6 decembrie
18. Corina-Lovina – 10-12 decembrie
19. Andreeas – 20 decembrie - fetita
20. Elenalove27 – 20 decembrie
21. Tinatache – 21 decembrie
22. Dpintilie – 21 decembrie
23. Ven – 24 decembrie - baietel
24. Damora6 – 27 decembrie
25. Carmendraghici – 31 decembrie
26. Carmena – 31 decembrie


alinkav

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Cred ca s-a bulversat un pic Marius, la urma urmei nu-i asa de usor sa gestionezi un forum cu atatea subiecte. Hai, iarta-l...
Mai bine ma treci si pe mine pe lista ta, daca mai e loc (daca nu, io oricum nasc...)
Vilma: 22 decembrie 2003
Cu drag,
Vilma si Anca (2a,3l)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns milana spune:

buna, hai ca era sa nu va gasesc. noroc cu alinkav care s-a gandit la tot :))
a mai trecut un week-end. imi este somn si vreau acasa...
marti ma duc sa imi iau analizele si miercuri via doctor. trebuie sa vad daca voi merge mai departe sau nu cu doctorita mea. am aflat ca este insarcinata si nu stiu daca ma va mai putea asista la nastere sau nu.
putin mai devreme am vorbit cu julia. este tot in spital si nu crede ca are prea mari sanse sa ii dea drumul acasa azi. se simte bine, i s-a mai intarit burtica si de stat in pat tot nu sta. mi-a spus ca a fost sa viziteze saloanele si sectia de bebei si a fost tare multumita de ce a gasit acolo. am sa mai vorbesc cu ea dupa-amiaza.
vilma, bine ai venit la acest subiect. bebe sanatos si nastere usoara :)).
carmena, sa ai parte de timp frumos. sper sa iei soarele cu tine si sa imi lasi mie vantul si ploaia :)). odihna placuta.
alinkav, la multi ani inainte. de vazut ne-om vedea noi, de data asta cu o julia sanatoasa foc :)).
andreeas, felicitari pt fetita si sa fie sanatoasa si voinica :)).
va pup :))

- 24 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Buna dinnou burticutze!!!!
Bine ai venit Vilma! Te-am trecut pe listuta. Ma bucur ca suntem tot mai multe. Supararea a fost pe moment, pana am gasit subiectul. Se poate intampla oricand si oricui.

Tocmai m-am intors de la piata, incarcata rau. Ce sa facem , asta-i vara, cu toate bunataturile ei. Sa ma apuc de facut ceva bunicel.
Bebelusul meu ma impinge tot timpul, mai ales se simte in zona buricului si buricul in sine. Din fericire acolo nu da cu picioare, ci impinge cu spatele sau cu capul, eu asa cred.

Pagurschimag, inseamna ca esti norocoasa, ca zici ca nu te chinui noaptea deloc. Ca eu nu stiu ce sa mai fac, sa-mi alint "durerea". Desi dimineata uit de toate ce au fost, dar ma gandesc la noaptea urmatoarea. Mi-e greu sa ma intorc de pe o parte pe alta, simt ca mi se intinde burta, si tot ce e in ea. Parca plesneste. Poate si din cauza ca beau inainte multa apa, si mananc si fructe, nu stiu. Plus ca ma deranjeaza perna, e prea mica, adica pana sa raman a fost super buna.
La subiectul piciorele inca stau bine, mi s-au umflat de 2 ori pana acum(s-a simtit ca ma strangeau pantofii), dupa ce am stat cateva ore pe scaun, fara sa fac vreo miscare, si am stat si in pantofi.

Mai vorbim!!!!!
alina -24 sapt si 3 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Listuta!!!!!

1. Julia23 – 3 noiembrie
2. Lucia – 10 noiembrie
3. Crisu – 10-17 noiembrie
4. Yael – 15 noiembrie – fetita
5. Milana – 20 noiembrie - baietel
6. Alisa – 15-21 noiembrie
7. Laura Takacs – 20 noiembrie – baietel
8. Kokolina – 21 noiembrie - baietel
9. Alinkav – 21 noiembrie – baietel
10. Aerovnic – dupa 19 noiembrie
11. Bubu – 21 noiembrie - baietel
12. Pagurschimag – 25 noiembrie - fetita
13. Monicuta – 1 decembrie
14. Cris1511 – 1-4 decembrie
15. Adriana – 3 decembrie
16. Mariana75 – 5 decembrie
17. Zeeva – 6 decembrie
18. Corina-Lovina – 10-12 decembrie
19. Andreeas – 20 decembrie - fetita
20. Elenalove27 – 20 decembrie
21. Tinatache – 21 decembrie
22. Dpintilie – 21 decembrie
23. Vilma – 22 decembrie
24. Ven – 24 decembrie - baietel
25. Damora6 – 27 decembrie
26. Carmendraghici – 31 decembrie
27. Carmena – 31 decembrie



alinkav

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmendraghici spune:

carmendraghici-31 decembrie-fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pagurschimag spune:

Buna Gravidutelor...Incepusem sa intru in panica cand va cautam si nu reuseam sa mai dau de voi. Noroc ca am citit titlul "Fetelor, ne-au mutat!!!!" si am aflat cu usurare unde va pot gasi.BB si cu mine suntem bine, misca tot timpul...Acum a luat obiceiul da misca si noaptea pana ma trezeste...Ieri a fost prima noapte in care nu am putut dormi.
Am si eu o intrebare: A inceput la vreuna dintre voi sa va "curga" sanii? Eu noaptea ud bluza de pijama, uneori reusesc sa umezesc si cearsaful... Oare este normal?
Sa aveti grija de voi si de vostri si multa sanatate Iuliei.

Magda 24 sapt si 1 zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns milana spune:

carmen, felicitari pt fetita :)). hai ca se mai balanseaza situatia ca tare multe putzulici erau anuntate :)).
eu nu am probleme deloc cu somnul. dorm de n-am treaba. ma trezesc o data sau de doua ori sa merg la toaleta si pe urma adorm instantaneu. imi bag o perna intre picioare si da-i si dormi. care este faza cu dormitul pe spate?! exista ceva contraindicatii ca am tot auzit ca nu stiu ce este acoperit si nu mai este bine oxigenat copilul. dimineata, ma trezesc tolanita pe spate de n-am treaba si vreau sa stiu daca este in regula sau nu. imi voi intreba si doctorita, dar ma gandesc ca atata timp cat nu ma doare nimic si nici bebe nu riposteaza nu vad ce ar fi rau.
picioarele nu prea mi se umfla. adevarul este ca port mai mult papuci (talpa si un snur intre degete) si nu prea are ce sa ma stranga, dar cateodata imi vad degetele ca arata ca niste carnaciori :)). inca sunt stresata de carcei. in ultimul timp nu mai m-au vizitat, dar tot stau cu frica lor.
si eu ma intrebam daca imi va curge ceva din sani. la mine nu s-a intamplat dar am mai auzit ca se poate sa te uzi si nu cred ca este ceva nelalocul lui.
va pup :))

- 24 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Buna seara!!!
Uite ca mi-am adus aminte de ceva> Ce crema folositi ptr burtica?Si daca o folositi???
Eu pana acum nu foloseam, adica m-am dat de cateva ori dupa dus, dar cum nu ma deranja nimic, pai nici nu m-am mai dat. Acum simt ca ma mananca pielea de pe burta. Stiu ca se intinde pielea, dar totusi ce sa folosesc?
In fiecare zi vad bebelusi micuti, chiar ieri am vazut unul de vreo 2-3 sapt. Sunt atat de scumpi!!!
Nici nu mi am rabdare sa-mi vad puiul!!!Toata ziua mi-l imaginez cum e, cum va fi. Si mai avem atat de mult!!!!

Plec, sa nu va mai intristez!!!

alina-24 sapt si 3 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:


Nu mai intra nimeni pe aici????
Ia cineva dintre voi fier???Si daca da , cum se numesc pastilele??
La sfarsitul saptamanii ma duc sa fac niste analize uzuale, ca sa vad cum mai merge, daca am tot ce-mi trebuie.
Va astept, sa mai vorbim!!!!

alina-24 sapt si 4 zile

Mergi la inceput