Mamici de oct.-nov. 2003- partea a 8 a

Mamici de oct.-nov. 2003- partea a 8 a | Autor: vilma

Link direct la acest mesaj

Vad ca sunteti prolifice la scris, mamicilor!
Va ascultam in continuare.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marioan spune:

Twety chiar ai dat petrecere??? Cat ai de gand sa stai in concediu? Eu miine dau petrecerea iar de stat am de gand cel putin pana face 6 luni bebita.In rest cred ca tocmai vin si pe scara mea cu internet prin cablu si atunci sigur ma conectez si tinem legatura in continuare daca nu o sa mai trag cate o vizita la sot la serviciu ca sa va mai vorbim. Pupici si concediu placut Twety.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Buna fetele! Am vazut listuta de pe partea a 7-a. Eu sunt ultima, da' poate va fac surpriza si v-o iau inainte asa cu vreo 2 sapt, asa a fost la primul.

Bun venit Cosmina! Si nu mai tin minte daca mai era cineva nou, ma lasa memoria, e prea solicitata de cand cu sarcina.

Mai, da' nu mai povestiti de concedii ca eu sunt cea mai nefericita dintre voi! Sotul mi-a zis ca ar fii bine sa stau acasa mai mult de 3 luni, dar dupa lege astia nu-s obligati sa-mi tina serviciul decat atat. Asa ca n-am de ales. America mamii ei!

Comanda de clatite am primit azi dimineata, de la fii-meu, sa ca deseara daca ma simt in stare sa stau in picioare le fac cu gem de visine romanesc (e un magazin grecesc care vinde gem si muraturi romanesti).

Noi am zugravit toata casa, baietii cu zugraveala au facut si curatenie, asa ca arata tare bine si frumos. De fapt sunt baietii care lucreaza pt sotzu' (care e ing constructor) asa ca nici nu ne-a costat foarte mult.

Pupici la voi (vorba pui fii-meu).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Catia - 27 septembrie - baiat(Ro)
1. Fleur - 1 octombrie - fata (Olanda)
2. Twety - 2 octombrie - fata (Ro)
3. Adameasca - 4 octombrie - baiat (Ro)
4. Prag - 8 octombrie - baiat (Canada)
5. Monicar - 11 octombrie - fata (Japonia)
6. Chanty - 14 octombrie (Australia)
7. Marioan - 17 octombrie - baiat (Ro)
8. Cosmina - 17 octombrie
9. Melinda - 20 octombrie - fata (Ro)
10. Daiana30 - 25 octombrie - baiat (Canada)
11. Aligali - 3 noiembrie (Finlanda)
12. Julia23 - 3 noimbrie (Ro)
13. Lucia - 10 nioembrie (Ro)
14. Bubu - 20 noiembrie - baiat (Japonia)
15. Laura Takacs - 20 noiembrie - baiat (SUA)

Alcristina
Lena (Olanda)


Pupici pt parinti!

Copii frumosi si sanatosi!

http://community.webshots.com/user/adamestii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Laura, ce frumos trebuie sa fie sa ai casa curata si zugravita proaspat...
Nu te mai necaji cu cincediul asta, ca e bun si asa, ce naiba sa faci, tre sa castigi o paine sa hranesti inca o gura in famelie.

Cred ca Twety e deja la party, daca nu mai zice nimic...

Marioan, petrecre frumoasa maine la birou!

Bebeii mai fac ceva notabil? Sau au aceleasi exercitii in program? Mai, al vostru sughita? Al meu cam da, il simt facand asta in fiecare zi...

Pupici pt parinti!

Copii frumosi si sanatosi!

http://community.webshots.com/user/adamestii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Auzi Ileana, eu tocma' l-am simitit ieri sughitand, era asa o miscare ritmica si constanta, nu putea sa-si fi programat piciorul sa dea la acelasi interval. Apoi s-a oprit. Azi nu e prea activ, si de obicei cam pe la ora asta se anunta. L-am simtit putin azi dimineata in drum spre serviciu in masina.

Daaaa, e tare bine sa fie totul curat, mai ales cand e facut de altul. Am femeie la curatenie vine la doua saptamani, ca nu mai razbeam si cu asta, iar acuma numai aranjand pozele in sufragerie am obosit. Inca sunt in dilema cu camera lui bebe si mai stau putin sio sa aduc vorba lui tati sa-i mutam biroul din al patrulea dormitor, da' nu stiu unde. Mi-am facut o lista cu ce-mi mai trebuie, si al naibii sa fie mai tre sa cheltuim cel putin $500 cu cele necesare. Patutul musai sa fie cumparat, masa de schimbat zice tati ca i-o face el- aia costa $100-200 si mi se pare mult doar pentru un an de folosinta. Ce bine e sa ai lasa casa barbat priceput!

Petreceri, cadouri, misto! Sa traiasca amandoua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleur spune:

pai Laura, daca stau si ma gandesc bine si eu voi sta acasa tot vreo 3 luni dupa ce se naste bb,apoi ma duc la scoala...nu ma obliga nimeni sa ma duc asa devreme dar...trebuie sa-mi fac si eu un rost aici si e musai sa treci prin scoala asta si niste cursuri de echivalare.Am huzurit-o eu pana acum dar sa te tii mai tarziu...
Spatele la pulovaras e gata,am inceput fetele...iese super...cu caciulita mi-a venit o idee sa vedem cum o iesi.
Mama ce-as da iama-n niste gem de visine,si chiar sunt muraturi d-alea de-ale noastre?! Gogonele? Mor de pofta...
Astia nici nu stiu ce-s alea visine...
Poate ajung si eu de Craciun in tara,mi-e un dor de ma topesc...de casuta mea,de "babutele" mele,de prieteni,de munte,de mare....
Petrecere frumoasa fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marioan spune:

ILeana , bebica al meu misca tare seara cand ajung acasa si ma relaxez ,in timpul zilei cum vede cifre(de lucrez in financiar) cum trage pe dreapta si nu mai zice nimic , dar zilele astea am fost mai relaxata si la serviciu(motiv pentru care am apucat si sa va scriu) si l-am simtit si ziua.Dar sincer cred ca cel mai mult ii place in week-end.Eu astept sa faca tumba cu capul in jos ca la ultima ecografie mi-a spus doctorul ca daca nu o face in 4 saptamani o sa fie prea mare (Avea deja 1.1kg si-l estimeaza la 4kg) si va trebui sa recurgem la cezariana. E noi sa fim sanatosi ca le rezolvam pe toate . Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleur spune:

Ma da' proasta sunt! Alea-s sughituri...si Rose a sughitat de cateva ori iar eu ca proasta ma ingrijorasem ca e ceva cu ea de se misca asa ritmic si des,mi-am dat seama ca nu poate fii nici manuta ,nici piciorusul...
Ileana ,tu esti mama eroina...pe baricade inca o luna...bravo tie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Io mi-am dat seama numai pt ca Ileana a mai zis o data ca bebe al ei a sughitat.

Pai in ritmul asta faci trei pulovare pana nasti, Fleur.

Marioan, cate saptamani ai de bebe e asa de mare? Stai, ca vad ca esti cu o luna inaintea mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marioan spune:

Laura miine intram in saptamana 30 , iar bebe la 22 de saptamani avea 537grame iar la 27 1/2 saptamani avea 1.1kg -doctorul zice ca e mai mare decat media dar ca si eu si tati suntem inalti si nu suntem nici unul slab asa ca e normal.Si la burtica avem acum 107cm asa ca are loc de joaca bebe. Pupici si mai vorbim miine .

Mergi la inceput