Ingineri fosti, viitori...(35)

Ingineri fosti, viitori...(35) | Autor: nma

Link direct la acest mesaj

BUN VENIT LA UN CAPITOL NOU!
(34), (33), (32), (31), (30), (29), (28), (27), (26), (25), (24), (23), (22), (21), (20), (19), (18), (17), (16), (15), (14), (13), (12), (11), (10), (9), (8), (7), (6), (5), (4), (3), (2), (1)

Listuta noastra:

- monagan - Facultatea de Constructii Civile si Industriale, Cluj, 1989
- ioana- Facultatea de Constructii Civile, Industriale si Agricole, Bucuresti, 2004; Master- Tehnologii Speciale in Constructii, Bucuresti, 2005
- KUKI - Facultatea de Metalurgie si Stiinta Materialelor, Galati, 1993
- Linusa - Facultatea de Calculatoare (Engleza), UTCN (Cluj), 1999
- katik - Politehnica Timisoara, Facultatea de Chimie Industriala, sectia Tehnologia compusilor anorganici, 1992.
- lunna27 -Politehnica Iasi, Facultatea de Chimie Industriala, 2001
- Otiliav - Departamentul de Inginerie Civila, Limba Engleza, UTCB, 2002; Master - Inginerie Geotehnica, UTCB, 2003
- miha - Univ. Politehnica Bucuresti, Fac. Transporturi, Sectia Auto Rutiere, 1995 (inginer mecanic)
- iepumic - Departamentul de Inginerie Civila, Limba Franceza, Specializarea Instalatii pt. Constructii, UTCB -2004; Master in "Confort si eficienta energetica"- Facultatea de Instalatii, UTCB-2005
- ionela-roxana - Universitatea Politehnica din Timisoara - Facultatea de Management in Productie si Transporturi- "Inginerie-Economica".
- aime - Politehnica Iasi (Univ Tehica Ghe Asachi), Tehnologia Compusilor Organici, 1995
- raresionut(Alina), Facultatea de Chimie Industriala, sectia Ingieria Mediului, Iasi, 2001.
-gabri_andrei (Gabriela) - Facultatea de Electrotehnica, Cluj-Napoca, 1993
- michaela_AR - Facultatea de Chimie, Timisoara, 2001
- geo10 (Georgiana) - Facultatea de Constructii-CFDP- Timisoara, 2002; Master-Studi Geotehnic - 2003
- diciu (Anda) - Facultatea de Instalatii, UTCB- 1995
- gabi k (Gabi) - Facultatea de Chimie, Universitatea Babes-Bolyai, Cluj, 1991
- Marinutza - Facultatea de Chimie Industriala, Sectia Petrochimie si Carbochimie, Universitatea Politehnica Bucuresti -2004
- aurora56 - Facultatea de Chimie Industriala, Insitutul Politehnic Gh. Asachi, Iasi -1995
- Hcclara - Politehnica Timisoara, Faculatatea de Electronica, sectia TAVM - 2000
- nma - Facultatea de Electrotehnica, Cluj-Napoca, UTC-N - 2000, Master "Proiectare asistata pe calculator", UTC-N - 2001, Master "Management financiar bancar".
- anaanamaria - Ingineria produselor alimentare - an IV - Bacau - viitor inginer.
- misha-germ - Ingineria produselor alimentare - Bacau - 2003
- Rodica - Univ. Politehnica Bucuresti, Fac. Transporturi, Sectia Material Rulant, 1994 (inginer mecanic)
- tuinea - Univ. Politehnica Bucuresti, Electronica, 2002.
- elenia - Iasi Universitatea de Stiinte Agronomice si Medicina Veterinara Ion Ionescu de la Brad in anul 2001
- sorana - Universitatea Politehnica Bucuresti, Facultatea Chimie Industriala, 1996
- pisicuta - Universitatea Politehnica Timisoara, Facultatea de Hidrotehnica, sectia "Ingineria Mediului", promotia 1997
- gbutucica - Institutul Politehnic Iasi, Universitatea Gheorghe Asachi, Facultatea de Textile, promotia 2001
- xerxe2005 - Hidrotehnica, Iasi, 2003 si master 2004
- cqeea - Universitatea Tehnica "Gh. Asachi", Iasi, inginer textilist
- iruse - Fac. de Energetica, seral, 1995, Bucuresti
- gabytza25 - Universitatea Politehnica Timisoara, Facultatea de Automatica - viitor inginer, anul IV
- Aurorra - Universitatea Tehnica Gh Asachi Iasi, Facultatea de Inginerie chimica si protectia mediului, promotia 2005
- ancadragoman - Fac. de Instalatii, promotia 2005, Master in "Confort si eficienta energetica", UTCB - 2006
- Andra.C - UPB, Fac. Energetica, prom. 2002
- Maristef - Universitatea Tehnica Gh Asachi Iasi, Facultatea de Electrotehnica, sectia Energetica Industriala, promotia 2001, Relatii Internationale, 2001, Belgia.
- Cristies - UPB - Inginerie Chimica - 2005
- bubulina1 - UPB - Facultatea de Electronica si Telecomunicatii, 1996
- glimmer - Facultatea De Industrii Alimentare, Galati - 1994

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Am pregatit , ceiut si sa avem mai mult spor la povesti.
Anca celulita se duce binisor cu masaj. Pe unde ai fost in concediu?
Cristina ma rog sa fie bine.

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=7" target="_blank">Chic Bebe – nma1 si nma2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor!
Azi este un pic mai bine decat ieri. Ieri am vorbit cu el la telefon, a fost deconectat de la aparatele de monitorizare si chiar s-a dus fara carucior la baie. Doamne ajuta!
Ancuta bine ai revenit. Ma bucur ca esti optimista si ca te imbarbatezi singura. Ai dreptate cand spui ca trebuie sa tinem fruntea sus pentru ca atatea altii se sprijina pe temelia noastra...Eu mai fac cate un cutremur dar imi revin repede. Unde ati fost de sarbator? Decat acasa?
Nico, Elena sarut mana mult pentru sustinere.
Azi la mine se anunta o zi asa de agitata ca am asa de multe de rezolvat inainte de plecarea de maine...Asa ca fug la treaba.

Va pupic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Cristina multa sanatate taticului tau!

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert Locul nostru www.jccoradea.ro" target="_blank"> preferat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:

Hello!
Nico, stiu, dar pentru rezultate vizibile trebuie facut masaj de cel putin 2 ori pe saptamana un numar destul de mare de saptamani si, din pacate, programul meu haotic nu prea imi permite sa fiu atat de consecventa. Totusi am inceput un pic de sport si sa folosesc Cellulight de la Elmiplant acasa, dupa dus. Poate pana la vara sa stea lucrurile mai bine.
In vacanta am stat in Bucuresti, doar vreo 2 zile am fost la Sinaia ca sa ne aerisim putin. Principalele activitati din vacanta au fost: dormit, mancat, mers in vizite, la filme si la patinoar. Nu pot spune ca m-am plictisit.
Cristina, si eu mai fac "cutremure". Chiar azi noapte am produs unul, am visat ceva urat de m-am trezit si m-am pus pe un plans isteric in miezul noptii. Am fost la mama ieri si mi-a facut foarte rau sa o vad in starea aia...e din ce in ce mai rau, in special dpdv psihic iar eu nu am cu ce sa o ajut. Si bunica mea e f bolnava si chestia asta o demoralizeaza pe mama si mai rau..si in general ne merge fff prost pe partea asta cu sanatatea ....Asa ca motive de optimism sunt dificil de gasit dar eu inca nu am renuntat sa le caut pentru ca daca as face-o as claca in mod sigur. Asa ca merg inainte ca oricum alta solutie nu am.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Buna dimineata!
E gata , acum trec la povesti .
Am prins din zbor o viroza si nu vrea sa plece. Ma doare capul, nu am chef de nimic. Parca nici cafeaua nu mai merge. Andra e acasa cu febra, noroc ca nu e mare.
Alex a scapat de viroza, e bine. Cu scoala merge tot binisor. Au prea multe testari, prea multe calificative dupa parerea mea. Inca e cu capul in nori dar ii place la scoala. Ieri a primit prima invitatie la o zi de nastere si e bucuros ca merge si fata de care ii place lui mult. Nu stiu cum e cu invitatiile astea. Nu toti colegii sunt invitati, parintii nu au fost intrebati. Ma asteptam sa ma sune mama baietelului.
Sotul de o saptamana e musafir acasa. Are probleme in fabrica si ajunge dupa ora 21. Asta inseamna ca eu am un progarm super plin. Marti nu am reusit sa aprin forcul in centrala decat dupa o ora. Am facut un fum .... Ajung acasa dupa ora 18 si trebuie foc, plimbat catelul (daca il las singur in curte se strecoara printre gard si pleca prin vecini), hranit copiii, verificat lectii, lucrat cu Alex daca e cazul, jucat cu pustimea, curatenie dupa catel si pisica, dus la copii si in pat la ora 21.30 (copiii). Aseara am reusit sa joc si remi cu Alex. M-a surprins cat de bine joaca, potsa spun ca am baiat mare .
Andra ma ajuta sa pun/strang masa.
Probleme de sanatate au inceput sa apara si la mine si imi e ciuda ca tot aman vizita la medici. Sper sa ma mobilizez saptamana viitoare.
Cristina mai ai vesti de la tatal tau? Sper ca e mult mai bine .
Anca multa sanatate tie si parintilor . Din pacate si mama mea are o depresie urata. Sunt cam depasita, nu stiu ce sa mai fac .
Masaj pt celulita eu am facut doar o data pe saptamana (stiam ca e mai bine de 2 ori) dar chiar s-au vazut rezultate. Acum la mine nu intra in discutie, programul e prea incarcat, dar la vara cand copiii sunt in vacanta poate reusesc sa mai fac si eu.


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=7" target="_blank">Chic Bebe – nma1 si nma2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna fetele!
Scuze de disparitie ca magarul in ceata... Am fost la Belfast si stiti ca acolo totul este cu susul in jos dar s-a terminat definitiv. Am inmanat si varianta copertata. Am primit si certificatul de doctor. Ceremonia de graduation va fi in iulie.
Carticioaia mea este asa frumusica: e rosie coperta cu scris auriu. Tare mandra este Roxi.

In fine am vazut ca aici Nico este racita deci sanatate. Imi pare rau ca esti asa de ocupata. Tata este ma bine. Luni iese din spital dar vineri pleaca la Covasna la un spital de boli cardo-vasculare unde merge de ani.
Ancuta imi pare tare rau ca mami tau si bunica... Sanatate multa si tu ai grija de tine.
Gabi merci mult de tot de suport. Voi ce mai ziceti?

Va pupic si va mai dau detalii maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Felicitari, Cristina!
Ma bucur mult pentru tine!

Elena Isabela, mamica lui Razvan - Gabriel - 01.08.07 si 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Wow Elena deja aveti 24 saptamani??? Moamaaaa, ce trece timpul!!!

Cristina felicitari! La Covasna am fost si eu odata, e foarte frumoasa toata zona, si multi sustin ca face minuni la inima!

Noi suntem bine, pe ultima suta de metri in acest semestru, tragem tare, inca mai avem de "machiat" unele note, care se mai pot corecta cu cate un 10...

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert Locul nostru www.jccoradea.ro" target="_blank"> preferat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor!
Ceiut, cafea?
Fac eu cinste cu ce dorit voi.

Elena merci mult. Tu ce mai faci? Soacra?

Gabi ai fost asa de simpatica cu machiatul notelor. Este prima data cand aud expresia asta dar am sa tin minte.

Eu sunt la servici si sunt asa intr-o nebunie si cum nu am stiut de unde sa incep am intrat sa vad ce faceti voi. Cineva mi-a pus un meeting miercuri si trebuie sa-l aman asa ca dai si lupta neicusorule.

Va pupuic si sa aveti o zi super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Cristina felicitari
Gabi eu sunt aeriana rau . Cand se termina trimestrul asta? Alex are de corectat un I. Inca nu m-am prins cum se fac mediile la calificative.

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=7" target="_blank">Chic Bebe – nma1 si nma2

Mergi la inceput