Fiv in Ungaria 48

Fiv in Ungaria 48 | Autor: atelocin74

Link direct la acest mesaj



ACEST CAPITOL ESTE DEDICAT VALERIEI
Suntem alaturi de voi in incercarea prin care treceti si va sustinem in rugaciune.






"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie





Informatii utile:

www.ivfpregnancycenter.com/index.php?p=7" target="_blank">Site-ul clinicii Kaali Intezet
www.kaali.hu/index.php?p=31#szeged" target="_blank">Adresa, Telefonul, Emailul clinicilor KAALI si pozele doctorilor
www.congresstravel.hu/map/fmap.html" target="_blank">Harta Szeged
Lista analize Szeged

LISTA DE PRETURI - SZEGED:
Consultatie - 13.000 ft
Spermograma - 13.000 ft
Analize hormonale - 14.000 ft
Paptest si citologice - 18.000 ft
Ecografia - 8.000 ft
Ovulometria si monitorizarea cu ultrasunete - 105.000 ft
Punctia ovariana - 105.000 ft
ET - 112.000 ft
ICSI -110.000 ft
hatching -50.000 ft
donor sperma 35000ft
crioprezervarea embrionilor 20000 ft


Pensiuni in Szeged: 1, www.familiapanzio.hu/en.html" target="_blank">2, www.szegediapartman.hu/html_eng/index.php" target="_blank">3, www.brindza.com/en-szeged-accommodation.php" target="_blank">4, www.jooszallas.hu/araink.html" target="_blank">5 si www.iranymagyarorszag.hu/keres/szeged/szallasok/panziok-p1" target="_blank">altele, mai asteptam sugestii.
Site clinica Debrecen
Adresa email dr. Zadori-Kaali clinik: jzadori@gmail.com
Adresa email clinica Debrecen:kaalideb@jaguar.unideb.hu
Adresa email clinica Budapesta:kaali@axelero.hu
Lista preturi Budapesta:consultatia=12700HUF, eco=7700HUF, citologice=7700;


CURS VALUTAR:
1 EUR = 225 HUF (iulie 2008)
100 HUF = 1,51 RON
www.convertor.ro/" target="_blank">CONVERTOR VALUTAR

Ce sa faci dupa ET
www.fertilitylifelines.com/serono/products/gonalf/pen/instructions.jsp" target="_blank">Instructiuni de folosire pt GonalF si Ovidrelle
www.transylvania.info/Dictionary/dictionary.php?lang=3" target="_blank">Dictionar maghiar-roman
Reusite la Szeged in 2006

Odiseea Szeged www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40885" target="_blank">Cap.1, Cap.2, Cap.3, Cap.4, Cap.5, Cap.6, Cap.7, Cap.8, Cap.9

Kaali-Budapesta Cap.1
FIV in Ungaria Cap.1, Cap.2, Cap.3,Cap.4, Cap.5, Cap.6, Cap.7, Cap.8, Cap.9, Cap.10, Cap.11, Cap.12, Cap.13, Cap.14, Cap.15, Cap.16, Cap.17, Cap. 18, Cap. 19, Cap. 20, Cap. 21, Cap.22; Cap.23, Cap. 24, Cap. 25, Cap. 26, Cap. 27, Cap. 28, Cap. 29, Cap. 30, Cap. 31, Cap. 32, Cap. 33,Cap. 34, Cap. 35,Cap. 36, Cap. 37, Cap. 38, Cap. 39, Cap. 40, Cap. 41, Cap. 42, Cap. 43, Cap. 44, Cap. 45,Cap. 46 Cap.47




"Cele care ne sunt exemplu, cele care ne sustin, pe care vrem toate sa le urmam si carora le multumim ca sunt alaturi de noi MAMICI Rh cea care a deschis acest drum spre Szeged! speram sa fi o mamica fericita Adela gemenii Darius siCaius 15 septembrie 2005 Szeged - dr. Zadori 4 IA - nereusite; 1 FIV - reusit - ET: 24.01.2005si SURPRIZA noul lor fratior Rares 13 decembrie 2007 - ramas natural InternetDaria 25 iunie 2006 1 IA - nereusit la TM, 1 FIV - reusit la TM, 4 FIV-uri - nereusite la TM, 1 FIV( FIV nr 6) reusit la Szeged, dr Zadori, ET: 12.11.2005 LeliutaMaria Mi-kaAlexia 12 septembrie 2006 1 FIV - reusit, Szeged, ET: februarie 2006 Auburn Andicu Filip 27 iunie 2007 FIV nr. 2 - reusit, Szeged, dr. Zadori, ET:octombrie 2006 Tanyuta Eduard-Raul Daniela76 Alexandra pussi Elena si Ana iunie 2006 IA in TM, dec. 2006 FIV Szeged dr. Zadori, nereusit, martie 2007 FIV Szeged dr. Zadori, 2 embrioni transferati(de 4 si 7 celule) si 2 Tuste iesite Corina74 Andrei-Dumitru chiara Matei, 10 iulie 2008, 55 cm, 3.800 gr Simona FIV sept. 2007 Budapesta ??? Popica ET cu embrioni congelati oct. 2007 Szeged ???? tuculucu Mihnea si Isabela ET cu embrioni congelati ian'2008, Budapesta;
AncaoradeaSara
IAS feb.2008, Debreten
AndradaP de
Mara , 2.000 gr
Teodora , 2.500 gr
DN: 06.11.2008,ET: 14.03.2008;FIV mar. 2008, Budapesta;
Marush: "In Vineri de zi cu soare, s-a gandit El Domane Doamne sa-si trimita mesageri pe Ada si Alexel"
Julia75 de- in data de 12.12.2008 ora 8.30 a venit pe lume Zsombor cu 3850 gr, 56 cm, scor Apgar 10, nastere naturala.

2 IA - nereusite la Targu Mures, 1 FIV - reusit la Szeged, dr. Zadori, ET:26 martie 2008


GRAVIDUTE

miha2004 FIV apr2008, Szeged, Dr. Zadori;
- 2 FIV-uri nereusite in TM, FIV3 Szeged - ian2008 nereusit; FIV4 reusit!
borzasimo FIV3 mai2008, dr. Zadori, Szeged;
- FIV - Februarie 2008-nereusit; FIV2 mai2008 reusit;
zisaCami FIV nr. 6 - mai2008, Szeged, Dr. Zadori, ;
5 FIV, 1 ET cu embrioni congelati
valeria72 FIV2 mai2008, Szeged, Dr. Zadori;
- FIV 1 la Medsana cu dr. Ancar - reusit - sarcina oprita din evolutie la 5 saptamani, FIV 2 - mai 2008, dr. Zadori - Szeged, reusit;
jovana FIV1 iunie 2008, Debrecen, Dr. Tandor;
Micky2007- FIV 3 septembrie 2008, Szeged, Dr. Zadori;
5 IA nereusite la Buc, FIV1 nereusit la Buc, FIV2 martie 2008, reusit la Szeged, dr. Zadori, sarcina oprita in evolutie la 6 saptamani;
sima1 - FIV 4 Debrecen;
- FIV 1 nereusit la TM cu dr. Cezara Muresan, FIV 2 - nerealizat (nu a raspuns la stimulare), FIV 3 la Debreten mai 2008 nereusit, FIV4 reusit;
luanaroman;
Mi-ka - sarcina naturala
Buluna - FIV Szeged, Dr. Zadori;
- o IA la TM si o incercare de FIV la Szeged in iulie, hiperstimulare;
Espe - FIV Szeged, Dr. Zadori, ET pe 23.11.FIV cu ICSI si hatching.


Si pentru ASPIRANTE sa dea Dumnezeu sa ne vedem cat mai repede si apoi !!!



magduta10- dr. Krizsan - Szeged - hiperstimulare, 1 Fiv nereusit;
sandica - dr. Zadori, Szeged - 3 IA nereusite, FIV1 Martie 2008 - nereusit, FIV2 mai2008 intrerupt, FIV3 reusit, sarcina oprita in evolutie;
Ioana 76 - dr. Zadori - Szeged - 2 Fiv nereusite 2007;
cornelianeli - dr. Zadori,Szeged - 2 FIV nereusite 2007.
amulis- dr. Tandor - Debrecen - Fiv nereusit sept. 2007,
maritof- dr. Zadori - Szeged - 4 Fiv-uri TM, 1 la Szeged!
dariaioana - un de 9 ani -sarcina naturala,dr. Zadori - Szeged - Fiv demarat in martie 2007, intrerupt din cauza unor chisturi; FIV1 - Medlife, dr. Silviu Predoi, mai2008 - nereusit;
AndraO - dr. Krizsan - Szeged - 2 Fiv-uri in Ro nereusite, 1 Fiv Szeged sept. 2007-nereusit, FIV2 Szeged Februarie 2008 nereusit, IA mai 2008 Sibiu, nereusita;
crisis81 - 3 IA nereusite la Buc - Dr. Bucur, FIV1 reusit Octombrie 2007 la Szeged -Dr. Zadori- sarcina pierduta la 7 saptamani, FIV2 Martie 2008 - nereusit, FIV 3 sept2008 reusit, sarcina oprita in evolutie;
leny2007 -3 IA nereusite in TM la Bega; dr. Zadori - Szeged - 1 IA nereusita ian'08, FIV1 mai 2008, sarcina oprita in evolutie;
mamibria - dr. Zadori - Szeged - 3 FIV nereusite;
dannette - 2IA nereusite la Buc, Aprilie 2008 FIV, Szeged, Dr. Zadori nereusit, si... citeste aici
sorina_sz- 2IA nereusite la TM, IA Szeged-feb'08- nereusit. Fiv mai 2008, Szeged, dr.Zadori reusit, sarcina oprita in evolutie la 5 saptamani;
Miha3 FIV ian. 2008, Szeged; sarcina pierdura la 22 saptamani;
Laura Garner- FIV + ICSI - Dr. Peter Kovacs - Kaali Budapesta - nereusit(sarcina "biochimica")
Scamiy - sarcina oprita din evolutie in octombrie 2006, FIV 1 - aprilie 2008, Debreten nereusit;
charmy - 2 FIV 2007 nereusite, TM, Dr.Cezara Muresan;
steliana04 - 2 FIV nereusite Debrecen, acum FIV 3 Szeged.
pamy - 1 IA -nereusita la TM in 2005, dr. Vladescu, inseminare in 10 dec la Szeged,dr.Zadori.Asteptam "o veste minunata" exact in ziua de Craciun.
[b]KLU1973
- 4 IA neseurite in RO, FIV 1 reusit la Szeged, Dr. Zadori, sarcina oprita in evolutie;
[red][b]Tabitha
- ICSI cu biopsie - nereusit in 2005 in Turcia; 4 IAD la Giulesti 2006, ultima terminata cu extrauterina operata laparoscopic; septembrie 2008 - FIV, Szeged, Dr. Zadori, nereusit;



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns atelocin74 spune:

DORESC CA ACEST PRIM CAP DESCHIS DE MINE SA VA ADUCA NUMAI SI NUMAI REUSITE TUTUROR DEACEEA EU MA V-OI SI PT.VOI CA VISUL VOSTRU DE A DEVENII , SA VII SE IMPLINEASCA .
Multumeasc si Oltencei ca ma ajutat la deschiderea acestui capitol.

gyongyi

Badyguarzii & Florile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Gyongyi multumim din suflet pentru noul capitol si Dumenzeu sa te ajute si pe tine la cat bine faci cu noi cele acre calcam pragul casei tale. Dumnezeu sa va dea sanatate si tot binele din lume tie si lui Doru.
Liana
Espe
Buluna
Cornelia
Fetelor va pup pe toate si sa va ajute Bunul Dumenzeu


Cu ajutorul Bunului Dumnezeu si al Maicutii Domnului voi reusi







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Espe spune:

Nu am niciun uter inflamat, se formeaza sacul gest. Mi-a scris acum Dr Z! ce doctori avem... la un spital din capitala unei tari europene... parca ar fi facut ASE-ul si practica Medicina. Jenant!

Espe 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Gyongyi multumim pentru capitolas! Sa fie asa cu zici tu! Multumesc pentru intentia broscuta, sper sa-ti trec pregul cat mai repede si sa plec cu bebelinu la purtator!

Espe, vreau si eu uter inflamat ca al tau . Bine ca mai exista pe lume si medici competenti!

Cami, imi pare rau! Doamne ajuta ca mami Valeria si bebe luptator sa fie bine!

Mamibria, cum esti? Sper din suflet ca bine si tu si burtica!

Liana

Ariana, cum te simti?

Pamy, Tamy

toate fetele dragutele,

Felix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Espe spune:

Mamibria, uite ce scria acum cateva luni cineva pe acest site:
"va dati seama cat de fericita eram cand am vazut la beta 153. Apoi peste 5 zile am repetat beta si era 244. Dezamagire totala. Si iar am repetat din 2 in 2 zile. A scazut la 144 apoi 127 apoi culmea.......a inceput sa creasca 169 apoi 192 si ieri era 335. "
Veziiiiiiiii!!!!!!!! Poate creste iar! Nu dispera, nu fi descurataja, poate totusi e acolo un bebe in devenire! Ai incredere! Te rog! Gandeste-te ce noroc ai ca poti imediat ajunge la dr Zadori, un doctor f bun!
Ai vazut ce am patit eu la Bucuresti? M-am dus la eco ca ma durea burta de la statul pe scaun la servici 9 ore/zi si mi s-a spus ca am probabil o infectie a uterului pt ca e inflamat. si el saracu e inflamat din motiv de bebe, se formeaza sacul gestat. Si dna e medic care face FIV...
Hai, curaj!!!!!!!!

Espe 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pamy spune:

gyongyi iti multumim pentru primul tau capitol,care va fii numai cu reusite
mamabria sunt alaturi de tine
liana mai vrei intrebari de la mine?
espe stiam eu ca nu e nimic grav
valeria bunul D-zeu sa te intareasca
cris unde ai disparut?
felix76
mihaele si noi te pupam
Pupici la toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamibria spune:

ESPE,pupici pt punctuletele tale luminoase!
As vrea sa stiu care a fost continuarea povestii acelui beta haotic.Sarcina a fost ok pana la urma?Cu toate acele valori care mai si scadeau,un numai ca nu se dubla,a fost o sarcina normala?
Zadori a zis ca nu a avut inca un caz asemanator mie,dar cu final fericit.
Eu astept ziua de joi resemnata,si nimic mai mult;sperantele s-au naruit dupa intalnirea cu Zadori.Asemenea minuni oricum nu sunt pt noi...
Va pup pe toate si astept rezultate bune de la fetele care vor face in curand beta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

minuni au fost exista si vor fi!!!io's nebuna asta e clarsi tu o stii cel mai bine.

pamy haiiiiiiii streseaza'ma ca'mi placeeeeeeeeee
va pup pe toate

luptatorul meu

"Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad se duc pe un alt cer"!!!


Miauu sunt Ema sunt blanda si nu zgarii Miauuu
...Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KLU1973 spune:

In sfarsit am gasit un loc la o clinica pentru ecografia de luni 22 decembrie ... abia astept sa vad ... ce vad ...

mamibria, eu tot mai sper si sunt alaturi de tine ...
atelocin, Doamna va multumim de capitol ...
liana,
espe, bine ca ti-a iesit din cap acel spital minunat... ilfov ...

Klu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KLU1973 spune:

mamibria, iti raspund eu in locul lui espe acele valori haotice s-au dovedit a fi ale unei sarcini extrauterine... intamplarea nefericita o are ca protagonista pe danette... care dupa un fiv nereusit a avut acest ghinion..
ceea ce la tine nu e cazul ca s-a vazut ceva in uter ...

Tin pumnii si sunt alaturi de tine

Mergi la inceput