Ce parfumuri va plac? (15)

Ce parfumuri va plac? (15) | Autor: mephala30

Link direct la acest mesaj

Capitole anterioare: 1 , 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14,

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sali spune:

rall, babanu' este intr-o minivacanta , zice ca o sa raspunda mai greu la mesaje dar comenzile raman in picioare. Cel putin asa a spus in data de 05.august pe forum. computergames.( http://forum.computergames.ro/90-oferte-munca-prestari-servicii/270271-comenzi-de-parfumuri-originale-din-s-u-de-pe-site-ul-www-bigdiscount-com/page-95.html) .
Si eu astept sa-mi trimita 2 parfumuri si sa-mi confirme daca am intrat in comanda de luni cu alte doua.
mephala30, multumim ca ne-ai deschis capitol nou. Poate mai scrii din cand in cand si tu pe aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Da, o sa i-l dau sora-mii, macar sa nu il mai vad ca sunt tare suparata pe el. Mi-e destul de greu sa il folosesc, pentru ca miroase in toata casa! Este Brit.
Daca mi-as lua altul, mi-as lua Chanel Allure...l-am mirosit acum cateva zile si mereu ma face sa imi pierd mintile. Doar ca este foarte scump in magazin si cel de la care imi ia mama nu prea aduce Chanel.
Vroiam sa va spun referitor la FragranceX ca m-au surprins placut. Comandasem fond de ten pe care dupa ceva timp s-au gandit ei sa ma anunte ca nu il au, am renuntat la el dar a ramas un deodorant stick DKNY pentru iubitul meu. A venit dupa vreo 2 luni, dar merita. Am dat vreo 10 euro pe el si este made in USA! Pun pariu ca este mult mai bun.
Nu va mai spun ca in viata mea nu imi voi mai cumpara fond de ten de aici. Am luat aceeasi marca, acceasi nuanta si pacaleala. Abia astept sa scap de el, este foarte prost. Scuze ca am bagat fondul de ten printre parfumuri.
Multumesc tare mult pentru raspunsuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Sali, va citesc zilnic, dar ma mobilizez mai greu la scris.
Petrec macar un ceas pe zi pe fragrantica si big, am fost si la doua sedinte de mirosit in Sephora. Partea nasoala e ca daca intru in parfumerie, stau cel putin o ora si testez in jur de 15 parfumuri (4 pe mana si restul pe hartiute), .
Mi-au placut ft. mult: Alien, Diesel - Fuel for life unlimited, Amarige, Carolina Herrera si B - Boucheron. Nota comuna a lor e persistenta. Vreau un parfum puternic si placut. Nu ft. dulce.
A, mi-a placut si She wood - Dsquared .

Un lucru m-a pus pe ganduri: in ultima comanda am avut si un parfum pentru frate-miu. El a avut un Paco Rabanne - Ultrared cumparat din Grecia si acum l-a dorit iar. L-am comandat la babanu si surpriza: cica cel anterior, cumparat din Grecia, era mai persistent. Asta se duce mai repede.
Ce sa cred? Ca se inseala el?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

mephala, multumesc ca ai raspuns asa curand dorintei mele de a mai scrie aici!
Exemplul tau cu Ultrared m-a indispus usor. Ce-i drept, nimic din ce am luat eu de la babanu nu mai avusesem inainte, ca sa pot compara. Iar prietena mea pt care am luat SO-Oscar de la Renta este foarte multumita,nu a observat nici o diferenta, zice ca ii persista exact ca cel pe care l-a avut anterior , adus din afara.
Oricum , alta sursa mai convenabila nu am , asa ca deocamdata voi lua tot prin el.
Poate totusi este doar o parere a lui, pe timp de vara, cand parfumul se duce mai repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Citat:
citat din mesajul lui Carrye

Da, o sa i-l dau sora-mii, macar sa nu il mai vad ca sunt tare suparata pe el. Mi-e destul de greu sa il folosesc, pentru ca miroase in toata casa! Este Brit.
Daca mi-as lua altul, mi-as lua Chanel Allure...l-am mirosit acum cateva zile si mereu ma face sa imi pierd mintile. Doar ca este foarte scump in magazin si cel de la care imi ia mama nu prea aduce Chanel.
Vroiam sa va spun referitor la FragranceX ca m-au surprins placut. Comandasem fond de ten pe care dupa ceva timp s-au gandit ei sa ma anunte ca nu il au, am renuntat la el dar a ramas un deodorant stick DKNY pentru iubitul meu. A venit dupa vreo 2 luni, dar merita. Am dat vreo 10 euro pe el si este made in USA! Pun pariu ca este mult mai bun.
Nu va mai spun ca in viata mea nu imi voi mai cumpara fond de ten de aici. Am luat aceeasi marca, acceasi nuanta si pacaleala. Abia astept sa scap de el, este foarte prost. Scuze ca am bagat fondul de ten printre parfumuri.
Multumesc tare mult pentru raspunsuri.




Carrye imi pare rau pentru incident. Era si de 100 ml. Inteleg ca pana la urma te-ai acomodat cu el...Uite un site unde sunt sanse ca macar Burberry sa fie 100% original: www.fragrancedirect.co.uk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Citat:
citat din mesajul lui mephala30


Mi-au placut ft. mult: Alien, Diesel - Fuel for life unlimited, Amarige, Carolina Herrera si B - Boucheron. Nota comuna a lor e persistenta. Vreau un parfum puternic si placut. Nu ft. dulce.
A, mi-a placut si She wood - Dsquared .




Hop si eu. Ca vazui ca nu-ti plac cele dulci...Am mirosit, e drept pe cineva, Alien si mi-a cam placut. Tie ce impresie ti-a facut ? Eu sunt setata pe puternic, fresh, floral, verde....thx !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Geniest, nu ma pricep la descrieri, dar pot sa-ti spun ca l-am incercat pe piele si a rezistat ft. ft. mult timp. Nu mi s-a parut dulce, ci floral amestecat cu un verde "adanc", din mijlocul padurii, .
E divin, nu se poate sa nu-ti placa.

Sali, n-am avut niciun parfum adus de afara, asa ca, termenul meu de comparatie a fost cu cele din Sephora. Si am fost multumita. Nu 100%, ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alia_ro spune:

Buna, am comandat Trussardi Jeans for women, pe www.1stperfume.com, 50 ml 16,50 dolari (+6.95 dolari transportul), pe adresa unui prieten din California care soseste in tara peste 2 saptamani.

Am profitat de ocazie si am comandat ceva la Burt's Bees.
Ma tenta si Chagrin Valley, insa am renuntat.

Hainute NOI din Anglia
Y! alia_muadib

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

sali, mersi de detalii, citisem si eu pe CG ca e in vacanta, i-am lasat un mesaj si acolo si pe YM. Sper sa-mi fi luat comanda

Astazi am primit Omnia de la Bvlgari, mi se pare un amestec intre Versace Crystal noir si Hypnose de la Lancome. Are ceva comun si cu Bvlgari Omnia crystalline (e normal), insa acesta din urma e mai fresh, mai.. cristalin . Imi plac amandoua mult.

Am pe vine 13 parfumuri + inca 3 daca mi-a luat babanu' comanda Cele 13 sunt insa mini (35-50ml) si abia astept sa le testez pe toate

_
I was born to never die | To live in bliss, to never cry | To speak the truth and never lie | To share my love without a sigh | To stretch my arms without a tie | This is my dance, this is my high (Michael Jackson)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Carrye, ti-am trimis un mesaj pe PM in legatura cu Allure

Mergi la inceput