dr. TUTUNARU cap. (27)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clio spune:

Ieri, Danotino a nascut o fetita( Eva Maria -cel mai probabil :)
Este mica mititicaaa, dar voinica si sanatoasa!

Felcitari , Danaaaaaaaa
Sa iti traiasca micuta, sa creasca mare si sanatoasa!

Nicoleta si Alexia (21 aprilie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sibip spune:

Fetelor, cum se mai face programare la Tutu? Sun pe numarul de la cabinet, si nu-mi raspunde nimeni. Incerc de vreo 2-3 saptamini. Ce-i drept, numai in prima parte a zilei. Cu (sute) de ani in urma, asistenta obisnuia sa dea bip inapoi daca rata vreun telefon. Acum, zau, nu stiu ce sa cred.
Merci! Sarbatori cu bine,
Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa101 spune:

Sa-ti traiasca fetita donatino.
Sa creasca mare si sanatoasa, toata fericirea din lume sa fie in casa voastra.
Doamne Ajuta la toate burticile sa aducem pe lume prunci sanatosi.

27 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sibip

Fetelor, cum se mai face programare la Tutu? Sun pe numarul de la cabinet, si nu-mi raspunde nimeni. Incerc de vreo 2-3 saptamini. Ce-i drept, numai in prima parte a zilei. Cu (sute) de ani in urma, asistenta obisnuia sa dea bip inapoi daca rata vreun telefon. Acum, zau, nu stiu ce sa cred.
Merci! Sarbatori cu bine,
Ioana



Ramona nu raspunde decat luni, miercuri si vineri dupa 14.00

Ingerasul meu
Povestea mea

Bubulina + Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

Felicitari, Dana, pt Eva Maria!
Sa dea Dumnezeu sa fiti sanatoase!

Mama lui Nic cel Mic
"Omnia mea mecum porto"
Nic cel Mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Danotino sa iti traiasca printesica !!!! Sa fie sanatoasa si sa te bucuri de ea !!!!!!!!! Woooooow ! Ce grabita a fost sa vina pe lume

Asteptam vesti cum va simtiti


Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

Danotino - Sa va traiasca! Felicitari! sa fie sanatoasa si sa va externatzi amandoua cat mai repede

26+
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ubirica spune:

Dana,mamico, felicitari!!!
Eva Maria, sa ne traiesti, sa fi sanatoasa si norocoasa!!!


Clio, ai noutati despre fete?







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa101 spune:

Fetelor,am vorbit la clinici - legat de aceasta analiza CULTURI COL (STREPTOCOC B). Am sunat azi la Synevo-Medicover si la Medicover - mi-a zis ca SE POATE RECOLTA ACEASTA ANALIZA NUMAI la laboratorul din Dr. Grozovici nr. 6, Sector 2, Bucure#351;ti 021106 Bucure#351;ti; tel: 021 9666; 316 21 65 fax: 021 316 21 60 - incepand cu data de 06 Ianuarie 2009 - marti.
Iar Medicover au spus ca Synevo este tot laboratorul lor lucreaza in parteneriat si acolo se prelucreaza aceasta analiza.
Deci este ok, ca putem face la SYNEVO - MEDICOVER din Dr.Grozovici (stefan cel Mare) analiza CULTURI COL (STREPTOCOC B) la pretul de 39 Ron si tot aici putem face si analizele celelalte cu trimitere de la medicul de familie ( HLG,probe coagulare, Biochimie sange, Sumar urina).
27 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Seara buna fetele

Nu stiu daca stiti sau nu ca am nascut...nu am reusit sa citesc din urma...

pe 12.12 s-a nascut Diana Gabriela, de 3,6 kg- 51 cm....

poate nu asta erelevant, cat mai mult purtarea domnului doctor - care a fost mai mult decat socanta pt mine, care aveam incredere oarba in prestatia lui ca om si ca dr, de asta am decis si a doua nastere sa fie tot cu el....desiiii

Sa va pove pe scurt...l-am sunat la 11 seara sa-i zic ca am contractyii din sfert in sfert de ora, ca am 40 de sapt implinite, si ce-mi recomanda sa fac - sa ma urc in masina si sa plec spre Buc...in sensul in care auzisem ca a odua nastere e mult mai intensa si rapida in evolutie....adik am timp sau nu am sa ajung in stare ok pana la Elias????

la care dansul(inca vorbesc frumooos) mi-a zis ff arogant ca ce intrebare e asta si ca pt atata lucru il deranjez la acea ora????ca el nu poate garanta pt nimik pana nu vede si ca cel mai bine e sa ma duc la maternitatea de aici din Ploiesti, sa ma consulte si daca mni se permite sa plec..atunci sa-l sun!!!!!!

fectiv mi-a inchis tel in nas...am inceput normal sa plang..si m-am dus cu sotul care injura de mama focului la Ploiesti unde am si nascut!!!!!cu un necunoscut, no name - asistenta/moasa ce-o fi fost, dar care si-a dat silinta sa iasa totul ff bine, a stat efectiv numai dupa mine....

Si asta in conditiile in care toata vara am stat si am cotizat la cabinetul si buzunarul lui, si timp pierdut si nervi si tot tacamul.....si cand aveam mai mare nevoie de el nici nu m-a bagat in seama

Imi pare rau sa va zic..nu vreau sa sperii pe nimeni, dar totusi vremurile in care el chiar isi dadea interesul pt paciente s-au cam dus la fel si respectul pt paciente si pt timpul si banii alocati cabinetului la fel....





Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006) si Diana Gabriela
PRINTZUL



Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput