Dr. Tutunaru (19)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Am intrat si noi sa va uram sarbatori fericite alaturi de cei dragi si fie ca iepurasul sa va aduca ceea ce va doriti cel mai mult!

Pupicei, Ingeras de Maya Maria (16.12.2006)
slideshow Maya
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">site fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Buna dimineata "tutunicilor".

Am intrat sa va uram un Paste Fericit alaturi de cei dragi



Mada ce ai patit ????

www.totsites.com/tot/cosminutza" target="_blank">Pagina mea
POZE COSMINUTA
www.dropshots.com/day.php?userid=233103&cdate=20070121" target="_blank">Filmulet

Monica si bebe Cosmina (13 septembrie 2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana spune:

Buna fetelor
Sunt o graviduta a dr Tutunaru, am 32 sapt de sarcina si urmeaza sa fac cezariana (mai am una). AS avea si eu cateva intrebari
Cum este o nastere cu dr Tutunaru prin cezriana? Se programeaza dinainte?
Daca se intimpla sa se declanseze nasterea (contractii, rupere membrane..etc), vine noaptea pentru a ma opera?
Ce anestezie se practica de obicei? Eu as vrea epidurala...dar daca intru de urgenta in operatie...vine anestezistul(care face epidurala)
? Trebuie sa cumpar eu trusa de epidurala?Ce parere aveti de medicii neonatologi? Dar despre asistentele de la terapie intensiva si nu numai...etc
Sper sa nu va fi plictisit cu intrebarile mele...dar am risc de nastere prematura si de aici vin toate framantarile mele...mai ales de cezariana facuta noaptea si medici neonatologi...
Va pup
Diana 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_ce spune:

Diana,nu te speria,eu aascut noaptea prin cezariana ,la 1.55 a venit pe lume printesa mea ,pe 27.03.2007.Aveam programare facuta pentru 29,dar ea nu a vrut sa mai astepte,pe la 23.15,s-a rupt apa si la 1.55 venea pe lume fata mea.l-am sunat i-am spus ce s-a intamplat ,mi-a spus sa vin la spital,cand am ajuns noi,el era deja acolo.
Anestezia a fost generala,pentru ca mancasem cu cateva ore inainte,asa ca nu a putut sa-mi faca rahie.

In rest am avut parere buna despre tot personalul,mai ales infirmierele care au fost de mare folos,ca m-au ajutat sa ma ridic din pat,sa merg la toaleta,etc

Medicii neonatologi,nu stiu mare lucru decat despre doctorita Popa,care a fost de tura cand s-a nascut fata mea.Foarte de treaba,raspunde la toate intrebarile,si iti da multe sfaturi pentru acasa.Asistentele cam acre unele din ele,altele de treaba.

Cam atat imi amintesc acum,daca mai ai nelamuriri intreaba-ma si raspund cu placere

mihaela si ANA MARIA 27.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina1979 spune:

Hristos a inviat! Sper ca ati petrecut bine de Pasti!

Noi am stat cumintele acasa, iar ieri am fost la control la doctorul nostru. Nu era extrem de aglomerat fata de alta data, dar tot am asteptat 2 ore si jumatate pana am intrat. Bebe e ff bine, are aprox. 2,900 kg, iar vinerea viitoare ne va face examinarea finala: col, bazin, pozitia copilului. Puteti sa-mi spuneti cum va face examinarea bazinului? Mai am o rugaminte: se poate sa-mi trimiteti si mie PM-ul de la Madau in care spune care sunt vestile proaste? Multumesc mult!

Corina si Sara Maria (aprox 37 sapt)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana spune:

Multumesc mult pentru informatii.
Mi-au fost de real ajutor. E foarte important sa stii ca daca se intimpla ceva sa vina doctorul in care ai incredere.

Te pup
Diana 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_ce spune:

Si eu va rog sa-mi trimiteti vstile,poate pot sa ajut cu ceva.

mihaela si ANA MARIA 27.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_ce spune:

Scuze,de cand am nascut cred ca am ramas fara cativa neuroni,n-am facut atatea greseli de ortografie in viata mea ,ca acum in ultimile zile.
s-a intamplat si la voi?

mihaela si ANA MARIA 27.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Corina ai PM

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani, Paste 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Deci deja... vreau si io PM. Imi pare rau ca sunt vesti proaste dar m-ati facut curioasa de moarte.

Andreea mamica lui Filip Stefan
Georgia

Mergi la inceput