Dr.Tutunaru (18)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Monique, ce coincidenta cu prietena ta: si pe mine ma cheama Tatiana si pe bebeloi Rares, numai ca al meu are numa' 3 luni.
fetelor vin si eu la intalneala, dar dupa mine trebuie sa asteptati ceva ca stam cam departe. Intre timp ne intalnim (mai rar ce e drept) cu Anamaria Mayei, ca suntem vecine de cartier si cu Alexandru al Monnnicai ca suntem colege de servici. Eeee, numai tutunarei frumosi foc pe aici.
Ana cum mai ai timp si de intalneli ca stai toata ziua pe net

Mamica lui Rares (15 oct 2006)
poze
Botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianiana spune:

Felele mele dragi,
ieri dr T mi-a facut serclajul la spital. aveam o spaima...
insa dupa ce m-am trezit din anestezie si am vazut ca sunt bine si ca nu ma doare m-am linistit.
azi am sangerat un pic insa totul e ok, nu am dureri si sunt bine fizic si emotional
MADAU iti multumesc mult pentru informatii; mi-a citit sotul meu caci l-am pus pe el sa se uite pe site in timp ce eu stateam cumintica in pat. m-a bucurat ca mi-ai dat detalii;
vreau sa va intreb ceva pe cele care ati facut serclaj (cerclaj) caci am uitat sa il intreb pe doctor: DUPA CATE ZILE AM VOIE SA FAC DUS?
va pup
diana

dianiana
http://community.webshots.com/user/dianiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Ai voie sa faci dus imediat..baie nu ai voie deloc. Dar fara spalaturi interne, evita sa pui dusul cu presiune in zona resp, ideea e ca odata ce s-a umblat la col, s-a creat o poarta de intrare ptr microbi, trebuie sa fii mult mai riguroasa si mai atenta cu igiena. Nu stiu daca ti-a spus T insa iti recomand eu ptr linistea ta...fa periodic cate un examen de cultura din col...pot aparea infectii mai des.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianiana spune:

buna
azi ma simt mai bine; incep sa nu imi mai fac atatea probleme si ma gandesc: poate e mai bine ca am facut serclaj, acum o sa pot sa fac si eu cate o plimbare, macar sa ies pana in parc vis-a-vis, la soare.
Madau am vazut filmuletul si iti spun ca m-a impresionat mult; ai o fetita foarte frumoasa; sa va traiasca!
acum o sa fug iar in pat...
va pup
diana 28 sapt bebe baietel

dianiana
http://community.webshots.com/user/dianiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss27 spune:

Fetele care ati nascut ... lamuriti-ma si pe mine

Azi am fost la dr de familie si cand m-a vazut mi-a zis "aaa... dar n-a coborat inca bebe", mai are cam 2 saptamani
Eu ma dusesem fericita sa intru in prenatal, ca deh sunt in S40 si am termen pe 29 ian ... m-am intors cu o falca in cer si una in pamant

Nu pot sa nasc (normal) daca nu a coborat inca?

La voi cand a coborat bebe si cat de mare tre sa fie coborarea fata de capul pieptului. Am inteles eu bine sau de o palma?

Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

iris, stai usurel ca nu pricep... nu-ti da prenatal ca n-a coborat bebe?!?!
apoi, nu e musai sa coboare cu 5 saptamani inainte, bebe poate cobora si in timpul travaliului. important e sa fie cu capul in jos, ca degeaba coboara daca e cu fundul...


Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Iris n-are treaba prenatalul cu coboratul bebelusului. Prenatalul se calculeaza dupa data UM..nu dupa cat de mare e burta in diametru. Sincer..dr asta al tau mi se pare cam tembel...sau rau intentionat

La mine n-a coborat decat cu vreo 3 zile inainte, atunci am simtit o presiune mai mare pe col, si abia mai mergeam. Dar cum a zis si Cristina, nu e musai.

Pupici si nastere usoara!

P.S. Si du-te de ia-ti prenatalul ca tre sa ti-l dea, presupun ca nu ti l-a dat, sau cel putin asa inteleg din postarea ta

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss27 spune:

Merci de incurajari, se pare ca mai am sanse sa nasc normal ... si sa nu ma chinuie prea tare bb la nastere.

Cred ca m-am exprimat gresit.
Mi-a dat concediu prenatal, dar m-a si "incurajat" ca mai am de asteptat ... oricum puteam de mult sa intru in prenatal, dar am zis sa o las pe ultima suta de metrii pt ca nu ma avantajeaza deloc cei 8 mil pe care ii voi primi dupa pre/postnatal.
Aseara eram tare suparata ... incat am scris un mesaj destul de confuz intre timp, m-am consolat, fie cand o vrea sa vina si cu asta basta, dar m-am saturat de asteptat si eram f nerabdatoare sa-mi zica "se apropie, in 2-3 zile te vad cu bb". Si cand colo, ce aflu, ca mai am de asteptat

Asta este
Iriss + Yvonne Maria (S40 DPN = 29.01.2007)

Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Apropo de de intrarea in CIC si cei 8 milioane: mai exista un dezavantaj si anume ca CIc-ul nu conteaza la calcularea banilor pentru pensie, ci doar la vechimea necesara pentru pensie. Asa ca la toamna ma intorc la catedra.DianaD & Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Iriss rabdare ca acu' vine bb..si dupa aia o sa-ti doresti sa mai fie in burtica...macar din cand in cand.

Fetelor...ce ati spune voi daca am organiza o intalnire cand s-o mai incalzi afara???? Cu bebicii aferenti, in parc, la soare...Ei, va incumetati?

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput