Dr. TUTUNARU (26)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Sunt si eu o pacienta mai veche a dr T, am 2 sarcini pierdute oprite in evolutie si acum sunt la a treia. Am ajuns cu bine in saptamana 15, am facut deja si TT si astept rezultatele desi nu am incredere in aceasta analiza.
Referitor la programari, eu am fost joi dupa masa la TT la Iosup si apoi am intrat la dr. T care este la cabinet si joia!!!! Primeste insa numai gravidute si nu e nevoie de programare. Mie personal mi-a zis sa vin in 3 saptamani si eu am intrebat daca am nevoie de programare. A zis ca daca vin joi, nu. Ramona nu e decat luni, miercuri si vineri. Si fiind si ea gravida in 6 luni, cred ca trebuie sa o intelegem ...
Tanima, eu am cunoscut-o pe Ioana in spital acum 2 ani, era o placere sa vorbesc cu ea, s-a purtat impecabil. Dar oamenii se schimba, din pacate. CM nu poti lua de la medicul de familie, mai ales ca nu esti din Bucuresti?



Ingerasul meu

Bubulina + Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Eu am avut treaba cu Ioana acum 3 ani, la Bia...tot pentru o scrisoare medicala...am stat cu orele pe acolo...

Bianca Andreea
Larisa Elena37+ 6 zile
A M R numai 2 saptamini si 1 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa101 spune:

Burtici am venit si noi de la Tutu, bebelina e bine am si niste filmulete scurte, se scarpina la ureche, isi punea manutele pe fata, in cap, o dulce, dar ma chemat din nou pe 4 noiembrie ceea ce ma ingrijoreaza putin ca nu inteleg de ce asa de repede, dar am sa-l intreb sau poate este precaut avand in vedere ca primul copil mi-a decedat la 7 luni dupa nastere. Il intreb eu pe 4 noiembrie ce si cum.

18 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Alexa, esti in sapt 18 acum, conform semnaturii?
La Iosup, pt eco morfo de 20 saptamani in ce data te duci? Pe 4 nov cumva? Ca daca da, sa stii ca T. cheama pe toata lumea la el, dupa ecografiile la Iosup ca sa le vada si eventual interpreteze valorile.
Daca nu este asa, intreaba-l, daca e totul ok, dar iti zicea daca era vreo problema. Dar tu intreaba-l. Poate o fi si din cauza antecedentelor. In mod normal, din sapt 20 incolo te va chema o data pe luna, la 4 saptamani.

Sarcina usoara!

Lorena, vad ca cu Ioana, sunt experiente si pozitive si negative... sper ca daca o prind, sa fie in zi buna...

Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007 www.andreeaioana.ro" target="_blank"> Poze
Povestea sarcinii si a nasterii


si 36+ Ana Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Seara buna fetele

Alexa - imi pare bine sa aud asa vesti de la voi ...nu te speria ca te-a chemat la interval asa scurt...stie el ce stie

Beyyy, care-i faza cu Ioana asta???ca m-ati bagat in ceata...am nascut si eu acum 2 ani cu Tutu dar habar nu am care-i Ioana, am e am avut de-a face doar cu Bogdan - care acum nu mai e pe acolo??sau n-am inteles eu bine...

Cum arata aceasta Ioana???e bruneta cumva si maruntica???

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006) si 32+ Theodora
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

neatza!
dau eu o cafea, fara lapte, ca tot laptele meu este la fii-miu!
Duminica, ora 13,00, a venit pe lume Vlad, 3770 gr, inaltime de 51 cm si apgar 10. Am nascut rapid, in 2ore jumate, nu a fost nevoie de inducere, aveam contractii de sambata la o ora, apoi juma de ora si am ajuns la spital cu contractii la 15-20 min.

in legatura cu Ioana s-a purtat ireprosabil cu mine. si in travaliu, era sa nasc doar cu ea ca bebe se grabea tare, ea m-a cusut iar asistentele care faceau toaleta au recunoscut semnatura ei, baga capul pe usa salonului de fiecare data cand trecea prin zona si ma intreba cum ma simt, fara sa-i bag nik in buzunar. Nu apucam ptr ca are acelasi stil ca si Dr, totul pe fuga. Deci, tanima, citesc ca te-a dezamagit cu hartiile, dar nu cred ca a facut-o cu intentie, este la fel de ocupata ca dr, eu nu am vazut-o stand degeaba un minut si din cate stiu de problemele astea se ocupa Simona. Vina ei este ca pb. nu a fost clara, ca a tratat superficial pb cu concediu medical. Nu te supara, mai bine sa fie aiurita acum si sa se comporte la nastere cum s-a comportat cu mine (daca o prinzi in toane rele, sa stii ca nu este numai vina ei, si-a luat bobarnace de la seful de sectie din cauza mea: la 45 ore de la nastere mi s-a sugerat sa plec acasa, bineinteles ca nu am vrut, i-am explicat si dr de la neonato ca nu plec asa devreme, ca inca nu am lactatie si dimineta urmatoare, la raport i s-a atras ei atentia)

Fug sa golesc bidoanele, o sa revin cu povestea nasterii unde o sa gasiti amanunte si despre spital.

Multumesc tuturor pentru suport si galerie!

edit: bebe2008 a fost langa mine in sala de travaliu si mi-s suportat "au-rile", are o fetita dementiala, frumoasa foc, super energica si temperamentala, o astept cu vesti!


39+ Vlad
falcone
bibinika
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Neata fetele,

Puteti sa ma ajutati si pe mine cu un numar de telefon al asistentei dr.-lui Iosup? Ar fi trebuit ca maine sa ajungem in Bucuresti pentru o ecografie testiculara si dr.Iosup are telefonul inchis. Asa il avea si aseara. Asa ca as vrea sa stiu sigur daca il gasim, nu putem face drumul degeaba.

Multumesc si astept raspuns pa PM.

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
aspiranta din aprilie 2004

Doamne ajuta tuturor
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler

www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

neatza

felicic - felicitari inca o data. sa va traiasca minunea. de abia ashtept povestea nashterii.

alexa - monicabo are dreptate, nu cumva pe 4 ai programarea la dr. Iosup? mie mi-a zis sa vin cand ies de la Iosup(pe 14nov)

alexutza - Ioana e mica de inaltzime, blonda, cu parul drept pe care il are prins mai tot timpul intr-o coada.
eu am avut de'a face cu ea la laparoscopie si s-a purtat mai mult decat ok cu mine. am intzeles ca ea ma cusut dup operatie, si apreciez treaba facuta. de externare, retzeta si alte hartii s-a ocupat Dana(f amabila si cu o multzime de rabdare mi-a explicat ceea ce probabil a mai explicat altor femei de o mie de ori). asa ca Tanima, cine stie, poate se grabea, poate ca nu se ocupa ea de hartii in general si de aia nu a facut treaba pefect. eu zic sa nu te grabeshti sa iti faci o parere atat de proasta despre ea...cred ca o sa ai ocazia sa ii vezi si "fatza cea buna"

bubulina - noi ne stim de la odisee. si pe mine m-a chemat la fel, peste 3 saptamani(atunci cand merg si la Iosup), eu am sunat si m-am progrmat totushi...ma simt eu mai bine stiind ca am programare, mai ales ca acum dr. nostru se imparte in 3 spital, cabinet si clinica. dar cred ca a raspuns altcineva la telefon, parca nu era vocea Ramonei.

monicabo - uauuu se apropie momentul cel mare...cred ca de abia ashteptzi.

noi suntem bine, bb creshte. am fost si eu la control dar am plecat fara poze:(. am placenta in fatza, s-a chinuit domnu' doctor sa scoata o poza clara dar i-am spus ca nu e cazul sa se chinuie atat ca nu conteaza poza. sa speram ca am mai mult noroc la morfofetala.

-ici tuturor burticilor si mamicilor

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

magditza asta e numarul:0724 464646 . insista trebuie sa raspunda la un moment dat. si eu a trebuit sa sun de fiecare data de cateva ori pana sa prind telefonul deschis si sa imi mai si raspunda. bafta multa sa avetzi un rezultat bun

Citat:
citat din mesajul lui magdita

Neata fetele,

Puteti sa ma ajutati si pe mine cu un numar de telefon al asistentei dr.-lui Iosup? Ar fi trebuit ca maine sa ajungem in Bucuresti pentru o ecografie testiculara si dr.Iosup are telefonul inchis. Asa il avea si aseara. Asa ca as vrea sa stiu sigur daca il gasim, nu putem face drumul degeaba.

Multumesc si astept raspuns pa PM.

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
aspiranta din aprilie 2004

Doamne ajuta tuturor
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler

www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">


18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Sal,
Magdita, 0724 464646 este nr de la programari de la Iosup... Eu la numarul asta am sunat de cate ori am avut nevoie de programari, si vorbeam cu asistenta.
Felicic, felicitari pt Vladut! Ma bucur ca totul a mers ok, ca lumea s-a purtat ok cu tine, si Ioana, si toti.. Ce moasa ai prins? Eu cu moasa sunt stresata rau Ai facut epidurala? Asteptam amanunte cand mai ai timp, mai ales ca eu urmeaza sa nasc in curand.

Aris, da, mai avem putin, am emotii, insa abia asteptam sa o vedem si pe cea mica de tot..
Nici mie nu mi-a mai dat dl dr. poze demult, l-am intrebat, si mi-a zis ca nu stiu ce problema are la calculator, si cnd e sa bage stickul trebuie sa restarteze...ceva de genul asta...

Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007 www.andreeaioana.ro" target="_blank"> Poze
Povestea sarcinii si a nasterii


si 36+ Ana Maria

Mergi la inceput