Dr. TUTUNARU (24)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

magghyc

am citit ca joi este marea zi!

Sa fii sanatoasa si tu si bebe Sara, sa veniti repede acasa si te asteptam cu povestea nashterii!

Vlad
28+

bibinika
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

Felicic76,
Sarumana, am niste emotii cat Casa Poporului. Si asta pt ca la Nichita a fost totul atat de neasteptat - ruperea membranelor, cezariana facuta la 2 dimineatza etc incat nu am avut timp sa ma gandesc ce si cum. DEci nu prea ma simt experimentata, cum ar trebui...
De data asta e diferit, am bagajul facut, am avut timp sa ma gandesc de 1000 de ori cu ce anestezie as vrea sa nasc, inca nu m-am lamurit cum ma epilez (adica ce metoda), i-am calcat hainele copilului etc, ma rog, tot felul de prostii legate de nastere...


Mama lui Nic cel Mic
"Omnia mea mecum porto"
Nic cel Mic

bebe Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Magghyc, sa ai parte de nastere usoara fara peripetii.
fetelor, vreau sa repet analizele virusologice, iar data trecuta le-am facut la indrumarea altui medic. Dr T ce analize recimanda? Stiu ca recomanda Lysteria, toxoplasma IGG si IgM, CMV la fel IgG si IgM. Care mai sunt? Eu am mai facut Rubeola, trachomatis ai hepatita HBs. Scrieti-mi si mie lista aia completa, ca eu nu stiu de ce nu i-am cerut-o niciodata.

Mamica lui Rares (15 oct 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Magghyc nastere usoara si o fetita sanatoasa!!!!!!!!

Tanima
eu nu mai am listuta aia de la inceputul sarcinii asa ca nu-ti pot zice exact dar eu zic ca astea sunt,parca si papanicolau si examen de secretii.

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 6s!

34+LUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

mag: lasa productia de morcovi in grija celor la prima nashtere, in speta a mea si a lui mussette tu focuseaza-te sa vii repejor acasa cu bebe2, ca doar nu-i prima data si sa ne incurajezi, ca la noi nu se mai vad nici frunzele si nici iepurele

magghyc
hai ca-ti fac galerie in fiecare zi pana joi

Vlad
28+

bibinika
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

Felicic76,
(aici ar trebui icon cu mine razand de mi se scutura burta)
Ai fost f tare. Tu tine iepurele ala de urechi, ca eu vin acasa sambata/duminica sa vaz daca ati fost cuminti ori ba!

Mama lui Nic cel Mic
"Omnia mea mecum porto"
Nic cel Mic

bebe Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

Magda, nastere usoara si bb frumos si sanatos, la fel de smecheros ca puiul mare si scump!
abia astept sa va vad in formatie completa si va asteptam si cu bb mica la iarba si la soare



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

Noe,
Mi-ai facut o surpriza frumoasa. Ti-am dat PM.

Mama lui Nic cel Mic
"Omnia mea mecum porto"
Nic cel Mic

bebe Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

tanima - pentru trimestrul 1 de sarcina
- toxoplasma igG si igM;rubella igG si igM;HCV; CMV IgG si IgM; HBs(screening); listeria.astea se pot face la IDS.
si restu' asha sa fie:
- Grup sange+Rh; HLG, Probe coagulare; biochimie sange(acid uric, uree, creatinina, bilirubina, glicemie, calcemie, TGO, TGP, Fier magneziu si calciu); sumar urina; secretie vaginala; examen Babes Papanicolau. astea sunt gratuite, cu trimitere de la medicul de familie.

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Magghy, uau, am si eu emotii, inteleg prea bine ce vrei sa spui. Si la mine prima oara a fost pe neasteptate, tot asa membrane rupte noaptea si cezariana de urgenta. Eu ma duc miercuri la dr sa stabilim data, dar tot mai am vreo 3 saptamani pana atunci. Eu in principiu i-am zis ca as vrea in weekendul cu 30 august (38 de sapt si 3 zile) si a zis ca ar fi ok, ne uitam miercuri pe calendarul lui faimos. Nu mi-a zis de 39 de saptamani minim, dar banuiesc ca e aproape oricum de 39 de sapt.
Te pup si nastere usoara, refacere super-rapida!!!


bb2

Mergi la inceput