MONTIGNAC (182)...STIL DE VIATA NU DIETA

MONTIGNAC (182)...STIL DE VIATA NU DIETA | Autor: brindusik

Link direct la acest mesaj


CAPITOLE MAI VECHI

(160) , (161), (162), (163), (164), (165), (166), (167), (168),(169), (170), (172), (173),(174),(175), (176)(177),(178), (179), (180)


Prima carte a lui Montignac,Montignac pe scurt

Retete Montignac (1),(2),(3)
Creatiile culinare ale membrilor clubului Monti-in imagini
www.culinar.ro/forum/index.php?showtopic=7279" target="_blank">Retete monti cu imagini si explicatii pas cu pas
Alte informatii pe www.4shared.com: emailul si parola pe PM


RAPORT : FEBRUARIE 2013
- -- floricele pentru kilograme scazute
- -- cusca pentru stagnare
- -- porc pentru adaugat kilograme
- -- nu mai avem vesti deloc

Nume---------------Data_______H____G.I ___G.T___G.A___KG____kg(-)__kg(+)

andanii---------01.05.2012___1.60___70.0___60___66.0___10.0___4.0 ___6.0
ariel-----------25.05.2012___1.64___75.0___57.0___62.0___18___14.0___4.0
Brindusik-------21.01.2013___1.68___72.2___64___72.2___6.2 ___0.0___6.2
carmen_m------05.01.2012___1.65___80.0___65___71.0___15.0 ___9.0 ___6.0
cge-------------03.01.2010___1.56___66.6___56___58.3___10.6___9.0 ___1.6
Child------------11.10.2010___1.62___60.0___52___56.0___8.0 ___4.0 ___4.0
Cryssa------------07.01.2013___1.64___62.0___56___62.0___6.0 ___0.0 ___6.0
daena----------01.10.2012___1.62___81.0___60___79.0___21.0 ___2.0 ___19.0
lorelei----------10.09.2012____1.65___70.5___55___66.7___15.5___3.8 ___11.7
ninha-----------01.10.2011___1.60___71.0___58___60.0___13.0___11.0 ___2.0
puisorul--------27.08.2012___1.60___57.0___52___55.0___5.00___2.0 ___3.0
somleac--------01.06.2009___1.61___72.0___60___68.0___12.0___4.0 ___8.0


finalistele noastre .... ne mandrim cu ele
maya--------05.05.2009___1.65___113.0___70.00___113.0___43.00___43.00___0
andanii--------01.06.2008___1.60___95.00___70.00___70.00___25.00___25.00 ___0
puisorul-------23.10.2008___1.60___62.00___52.00___52.00___10.00___10.00____0
monnvas ------01.12.2009___1.57___56.00___49.00___49.00___7.00_____7.00____0




Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

cge LA MULTI ANI CU SANATATE SI BUCURII SI SA FII SLABUTICA INCA 100 DE ANI DE ACUM INCOLO!

ninha nu-s plecata pe nicaieri dar zilele astea incerc sa
ma repun in miscare cu treburile...iar ieri mi-am desfacut laptopul...de erau numai matze pe birou..toti masculii de la mine din birou se uitau cu mila ca nu ma credeau in stare sa-l dovedesc..dar le-am aratat io ca nu degeaba i'm the boss in the office+ am fost si la dentist..care la inceput mi-o spus un pret si dupa l-o mai crescut cu vreo 50£..(mno..acu nu vreau sa spun ca ma asteptam..ca doar e roman)

puisoaro de data asta a mers..reteta de supa e pe 4shared

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

CGE, la multi ani, sa fii sanatoasa, fericita si iubita!
In Elvetia erau acum 2 ani Ali in farmacie. Am cumparat si mi-a fost rau de la prima pastila si-am renuntat.

Ariel, multumesc pentru explicatii, am sa incerc si eu neaparat.
Cu ciocolata: eu am observat ca atunci cand mananc, stagnez! si de asta incerc sa ma abtin. Daaaaar, am descoperit la un magazin in Germania (lucrez la 500m distanta de granita) un magazin naturist care au niste trufe de ciocolata 70% criminal de bune! as fi vrut sa ma duc azi sa mai iau cateva, ca-s din cale-afara de bune!

Puisor, ok, am sa incerc sa incarc reteta. Sper sa reusesc in Weekend.
Si eu cred ca branza cascaval e conforma, daca n-are cine stie ce adaugiri ascunse in compozitie.

Ninha, nu e prea amara cu 85%? e drept ca-i mai sanatoasa, dar n-am reusit s-o mananc, insa fac prajituri cu ea.

Child, spirulina e tare buna la imunitate scazuta.
La masa de fructe de seara, cate fructe mananci?

Meniul meu de azi:
MD: omleta, 2 felii de branza mozarella si ardei in otet (din borcan).
P: cred ca o salata, inca mi-e stomacul plin.
C: cred ca o salata.

Va urez un weekend frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

4shared asta cum se aceseaza. Ce-i cu el ca habar nu am.

fetele din Timi stiti sa fie la metro ceva raion special cu oale, am inteles ca sunt si de tuci si de inox super. La noi in Arad nu. Oare sa fac un drum de Timi pentru asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Dragele mele va pup si va doresz zile libere placute

Eu am incpeut sa dau jos din surplusul acumulat de sarbatori, am dat deja 2 kg desi-s sigura ca-i si apa aici destula .... cand ajung la datele din tabel o sa va anunt mai am pana acolo inca 2.5 kg .... si pana la targhet 6.5 kg ..... da nu ma las

brandusik multumim de capitol nou sa te mai eliberezi si tu putin sa vii cu noi la povesti , ne e dor de tine

lorelei si eu stagnez atunci cand pap ciocolata
Hmmmm risotto de quinoa nu am facut niciodata da cred ca-i buna

ninha carne fiarta cu branza telemea ... hmmm, un deliciu, ia incearca sa vezi ce bine merge combinatia
hmmm ...quinoa este expandata ... care e ca pufarina si se mananca goala asa sau in salate si quinoa cruda ca si orezul care trebuie sa o fierbi ,le gasesti la naturisti ambele
sanatate lui Mateias draga mea , pupici

cge La multi ani !!!!!! multa sanatate si mult noroc draga mea ... fain ca ai primit cadouri din banii firmei , la mine asa ceva nu se ieGzista never

child si tu fan linte ??? mie cea rosie imi place cel mai mult dar mananc si verde cu placere

gena bine ai revenit

Puisorule hribi imi plac mie , nu stiu daca sunt cele mai bune

ariel hmm eu intotdeauna am spus ca intr-o alta viatza am fost ciocolata .... ador ciocolata vorba ta cu fiecare por in parte
asa zici ??? ar trebui sa ma pun sa iau si eu OMega uri d'astea

somleac habar nu am de ce am pus lacrimogenul ... din greseala cred
Hmmm ... eu de la LIdl imi fac toate cumparaturile ... rar merg in alte magazine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Citat:
citat din mesajul lui Somleac

4shared asta cum se aceseaza. Ce-i cu el ca habar nu am.

fetele din Timi stiti sa fie la metro ceva raion special cu oale, am inteles ca sunt si de tuci si de inox super. La noi in Arad nu. Oare sa fac un drum de Timi pentru asta?

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011




SOmleac nu stiu draga mea , sory , eu la Metro nu am fost de un an de zile cel putin ... si-atunci am mers punct fix pentru ceva anume de care am auzit ca doar acolo e ma oboseste magazinul ala , e prea mare pentru mine ... mie-mi plac magazinele de cartier micute de pe langa casuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Dragele mele va multumesc de urari !!

Revin in pauza de pranz, cu meniuri ptr sapt. viitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Salutare fetele,

sunt happy ca s-a terminat ziua de munca, vinerea e un cosmar...
Si eu mananc ciocolata de la Heidi 85%, iar maine fac mancarica de linte mai sunt fani...

Cristina La Multi Ani! sa fii sanatoasa si sa ai parte de ceea ce-ti doresti.
Dana si eu ca si tine, am dat deja 2 kg... mai am 7 pana la target.
In rest conforma...

Voiam sa va intreb daca aveti vreuna probleme intestinale( gaze) cand mancati: mazare, fasole, linte?? si daca da ce folositi( ceaiuri, pastile).
Eu am mancat azi la pranz mazare( fiarta bine) dar dupa m-am umflat ca un balon...







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

so ..sa revenim la meniu

ieri:
md lapte cu fulgi
G: lapte cu nes,
P: iepure la cuptor cu legume
G: 2 pere
C: un castron de supa de legume

menu azi:
md: lapte cu fulgi si vreo cateva afine (crude)
G: laptea cu nes, 3 caise uscate
P: iepure la cuptor cu legume,
G: un foietaj, mar, para
C: orez fiert cu creveti in tigaie cu usturoi si rosii(am pus si niste ulei de masline la parlit)
g: neste cirese

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

LA MULTI ANI, CRISTINA! SA FII FERICITA!

Carmen, eu ma umflu de la fasole, mazare si varza. Si ca sa evit asta, iau mereu inainte de masa o pastiluta de carbune medicinal. Alt pont, l-am primit azi de la o prietena: in ultima apa in care fierbi fasolea (dar cred ca si in celelalte mancarici) se adauga un cartof intreg, decojit, care se arunca cand mancarea e gata. ea zice ca ar functiona trucul.

Am si eu momente "dark extreme", cand prefer cioco cat mai amaruie, insa in cea mai mare parte o prefer pe cea cu 70-74% cacao, mi se pare mai...fina, cealalta parca e prea bruta. Oricum, marea mea iubire ramane cioco neagra cu menta ....de fapt eu as pune menta in orice, mai putin in ceaiul de menta :))) pe care-l detest.

Meniul meu de azi:
MD: un kefir (tot de la LIDL, mi se pare grozavvvv! e usor acidulat si foarte gustos) si fulgi de drojdie. Am deja 1 luna de cand am reusit sa-mi impun sa ciugulesc ceva dimineata...orice
PRANZ: spanac cu smantana si mancarica de praz - clar, cu Monti asta mi-am schimbat radical gusturile. Eu nu ma atingeam de spanac nici moarta! Azi a fost prima data dupa....10 ani cred si mi-a placut enorm
CINA: amestec oriental (de la LIDL - astia trebuie sa-mi dea procent din incasari pt reclama), din care am scos morcovii. Am incercat si de la alte firme, insa asta are un gust deosebit, bun...(al meu face misto de mine si zice ca de la glutamat. brrrrr, sper sa nu fie asa ceva prin el!)

Iar acum, ma delectez cu 1-2 patratele de fericire cu 74% cacao si ma bate gandul sa beau si jumatate de pahar de vin rose portughez (tot de la LIDL!!!), care e tare bun....dar mai intai sa-mi termin de pus niste produse pe site, ca mi-e sa nu fac tampenii apoi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Ha-ha! Ariel, chiar ca trebuie sa-ti dea si tie ceva acolo astia de la LIDL si mie imi plac unele chestii de la ei.
Carmen, sotul mai are probleme cu balonarea, si ia carbune. se gaseste la farmacie.
Brindusik, CIRESE??!!! OMG,
ce fel de fulgi folosesti?
Am gasit la Kaufland niste felii gen wassa, scrie Finn Crisp pe ele, si au 21% fibre. mai mult de atat n-am vazut pe niciunde!
Lorelei, eu ma dau in vant dupa ciocolata neagra, cat mai amara. nu-mi plac dulciurile prea dulci. mereu am probleme cand fac prajituri acasa, pun putin zahar, si stramba din nas socrela-cruela ca nu-s destul de dulci
Somleac, am vazut in oferta din ianuarie niste vase de inox la Metro. de fonta nu erau acolo, dar poate sunt la pret normal.
http://catalog-oferta.com/metro/metro-cataloage-ianuarie-2013

sunt matinala, ca m-a trezit Mircea de la 7. El e cocosul casei, ne scoala pe toti cu noaptea in cap.
Hai, ca s-a facut si . am luat (tot de la lidl :)))) cicoare amestecata cu ness. e delicioasa. dar tot nu ma satisface ca o cafea adevarata, cu aromele ei mistice

Ieri am mancat asa:
MD: un ou fiert si o salata din: bete de telina, 1/2 ardei rosu, praz, o rosie, un castravete mic, cateva miezuri de nuca si seminte de in + otet si ulei de in
G: arahide crude
P: supa de pui
G: 20 de castane coapte (cred ca nu sunt monti, nici macar singure)
C: smochine
G: fructe

Cam atat, have a gorgeous day!

Mergi la inceput