America (195)

America (195) | Autor: mihutza11

Link direct la acest mesaj

Fetele din America: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153,154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194


Alabama
Mihaelabebe - Athens (web)
uta_ciun

Arizona
moniq
Adriutza - Phoenix
Cenia - Phoenix
Mihutza11 - Phoenix

Arkansas
pisik 4ever - Little Rock

California
Carmenbr- Anaheim
FLORYNA - Los Angeles
Fetitza - Los Angeles (Buena Park)
inny - Los Angeles (Bellflower)
ClaraJ - Los Angeles (Sherman Oaks)
Iuliana - Gold River (web1, web2)
Bic - Bay Area
DanaEma - Dubin (Bay Area)
raly - Richmond (Bay area)
Katica - Sacramento
Adrianaloy - Sacramento
miau-miau
Sanca - San Diego
Garofitza - San Diego
Florentina_G - San Diego
zapacila - San Diego
Adriana27 (web)
goanga23 - San Francisco
siminaf - Ontario
meems - San Francisco
corinadana
Ancuta - San Diego
alinuta - Bay Area(web)
msl - South Bay Area
liris - San Jose
LucasMom - Los Angeles
crisspoliss - Bay Area

Colorado
ciuf - Colorado Springs
nematics

Florida
Elenalove27 - Davie (web)(web)
mir1301 - Ft Lauderdale
CRISMIR - Hallandale(N Miami)(web)
Oana_C - Tampa Bay
xela29 - Miami
sinzi_ana - Hollywood
Cryssa29 - Tallahassee
Crystal2 - Hollywood
Oanacn - Pembroke Pines
Ann_Marie (web)
Miereamara - Gainesville

Georgia
aida_o - Atlanta (web)
Cleomax - Atlanta
syracuse - Atlanta
rodicaosoian - Atlanta
alincic - Atlanta
Marianca - Atlanta
Muchi - Atlanta
CamiM -

Illinois
Carolyne - Chicago
danadarla - Chicago
Ina_Stan - Chicago
mn - Chicago (www.nistor.net/" target="_blank">web)
rn - Chicago (www.nistor.net/" target="_blank">web)
petra - Chicago
polux - Chicago
PrInTeSs2 - Chicago
rachel - Chicago (www.babiesonline.com/babies/s/spetco" target="_blank">web)
Nedda - Champaign-Urbana
roxanuta - Chicago
oana0204 - Chicago
corneliaa - Chicago
DavidAndrei - Chicago
lummy - Chicago
marilu2004 - Chicago
mamamariana - Peoria
greieras - Chicago
a_alinta - Chicago
arminad - Chicago
wndyctygirl - Chicago
lisa79 - Chicago

Indiana
amuleta - (in apropiere de Chicago)
Doinna - Indianapolis
Laura_Oprescu
Oana_MC - West Lafayette
ruxij - West Lafayette

Kansas
Cristina26

Kentucky
Crism (web)

Louisiana
freedelia - New Orleans

Maryland
Llaura -
lucia_cs - Baltimore
lizi - Gaithersburg
dianaelena - Washington DC

Massachusetts
andabrro - Greater Boston

Michigan
ANDRUSHKA - Detroit(cum intri pe dreapta)
Ferigutza - Detroit (web)
Oana_B - Motown area (web)
simonaM - Troy (web)
Arcasha - Troy
Laura Garner - Sterling Heights (langa Detroit)
Jazz - Ann Arbor
alintaroma - W MI unde-ntoarce uliu'
Krissy - Rochester Hills

Minnesota
ancadm - Minneapolis/St. Paul

Missouri
elenita

Nevada
Calina73 - Las Vegas (www.searsphotos.com/?shareid=S200576634l55NX526WNY" target="_blank">web)
Veve - Las Vegas (web1,2,3,4,5,6)
chivutamonica - Las Vegas

New Jersey
Andrada

Roxy (incepand cu..?)
Laura_Takacs - Flemington
piciulica - Landing
bucluc
monicar
diapapadia - Manalapan
diana n - Plainsboro

New Mexico
Felicity - Santa Fe

New York
adriana - New York (web)
Iubibubi - New York (web)
Sentoria - New York
Delia21 - New York
Adivio - Astoria
AC & AB - FRANCE
Cherie - Queens, NY
josefine - New York
lumi686 - Long Island
Schumi - Roslyn
jessic - New York
Orhidee - Mount Vernon
madalina78 - Brooklyn
cris30 - New York
CrisaS - New York
adana. - New York
Sneeuwklokje- New York
Laura21 - New York


North Carolina
ML

Ohio
Allya - Cleveland (web)
BellaDonna - Cleveland
olguta12 - Cleveland
oanaXandy - Cincinnati
IulianaG - Strongsville

Oklahoma
philip (Andreea)

Oregon
mymirela - Portland

Pennsylvania
Monicutza3 - Pittsburgh
anamari - Pittsburgh
monet - Pittsburgh (web)
grate - Philadelphia
nicolethea - Lancaster

South Carolina
super-lia - Simpsonville

South Dakota
pumba

Tennessee
scumpic - Nashville
samila - Memphis

Texas
casi
lucamatei - Dallas
Cris68 - Houston
camiT - Houston www.score.is.tsukuba.ac.jp/~dorinte/albums/albums/david/thumbs.html" target="_blank">(web)
aricel - Dallas
Ramona J - Dallas
25miky
lai - Houston
honey79

Virginia
andra10
anairda36 - Sterling
Liana Voiebuna - Ashburn

Washington
Lexi - Seattle
michelle7 - Seattle
PatriciaR - Seattle
danutza_c - Seattle
Anapharm - Olympia
Salomea - Redmond

Wisconsin
bAly - Appleton (web)
Aaka - Balsam Lake

Wyoming
silvia_popa



INFO UTILE
Ambasade si consulate
www.roembus.org/" target="_blank">Ambasada Romaniei Washington
Consulate
Consulate onorifice
Acte pentru schimbare pasaport

USCIS
www.uscis.gov" target="_blank">Homepage
www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.eb1d4c2a3e5b9ac89243c6a7543f6d1a/?vgnextoid=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD&vgnextchannel=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD" target="_blank">Forms and Fees
Service Centers, Local offices
Case status and processing dates

Agentii de turism si motoare de cautare
1-800-646-NOVA, Nova Travel; agent: Cornel;
1-800-503-5924, www.kaventravel.com
1-800-283-1248, www.lutetiatravel.com ; agent: Ligia
1-800-874-0073, agent: Daniela
1-800-759-7373, USI Travel&Tours, agent: Daniela Dan (ext. 21)
1-818-956-8397, agent: Daniela
1-310-300-4000, Skynet Travel - 9401 Wilshire Blvd. 840, Beverly Hills, CA 90212
www.kayak.com
www.bookingbuddy.com

Biserici romanesti
www.roembus.org/english/communities/Romanian_churches_in_US_ro.htm" target="_blank">Biserici romanesti
www.romanian-portal.com/us/ro/comunitate.asp?id=29" target="_blank">Biserici romanesti

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

multumim ca ne-ati vazut si ne-ati placut!

Alina da stiu.. indata indata, inca nu imi vine sa cred cum trece timpul.. si asa e, s-a mai domnisorit mandra mea, si in trasaturi dar si in gesturi.. ne trage cateodata niste priviri pe sub gene si niste zambete.. efectiv e irezistibila!
si Andra stie literele, aproape pe toate, dar pe astea mari, le-a invatat de pe un puzzle cu litere.. si cifrele le stie, mai incurca ea 6 cu 9, ca deh sunt cam la fel .. dar oricum sunt multumita de cate stie pt varsta ei..
ca sa nu mai vb de talentele artistice... ii place sa scrie - pe afara cand mergem sa coloram cu creta mereu ma pune sa scriu litere si ea sa imi spuna ce sunt; sa coloreze, sa picteze mai nou (nu va spun ce lasa in urma ), si cu plastilina ne-am mai jucat..

oare v-am spus de modul ei de vorbire? ca o da pe un fel de franceza a la Coana Chirita? adica majoritatea substantivelor sunt insotite de articolul "le" : le mami, le tata, le kk, le oitita (fetita)- sa vedeti cum striga pe afara dupa fetite sau baietei: Hi le oitita!/bitzelul! ; le desene; le oalolu (avionul), le lulutza (stelutza) etc.. plus ca mai pune si in fata numelor de persoane: Le Maliana, le Lucian etc..
nu stiu de unde si pana unde cu acest "le", dar e tare comica..




Mica dansatoare
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Azi am comandat Baby Bjorn(daca e vreo mamica interesata, e pe Amazon redus la $53 de la $79) si cover pt el si la una din reviews cineva a scris asta:
"I wanted this product because I thought I could get more chicks if I had a baby attached to me at all times.
Unfortunately, this product DOES NOT come with a live baby.
To make this most out my misfortune, I now carry my groceries in the little harness.
Trust me though, while groceries may be quieter and cleaner than babies, they do not get you laid." :-)))

O sa cumpar si wrap ca eu pe ala il vreau dar sota-miu a vrut Bjorn ca wrap-ul nu i se pare destul de manly :))
La naiba ca tot zic ca acum am tot si tot mai iau chestii. Am primit si despartitor pt pat de la o prietena care e nou nout si foarte practic pt co-sleeping.Asa am vrut si pt Aidan dar nu am luat, acum ma bucur ca l-am primit sa nu mai dorm cu frica de a dormi peste bebe.

Mihaela, neaparat sa lucrati la bebe ca faceti copii minunati!!:) Mor de dragul Andrei!!

Adriana 15w si Aidan Alexander - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns super-lia spune:

Fetelor multam de raspunsuri. Ieri i-am trimis si invatatoarei un e-mail si i-am explicat ce si cum. Uite ca de data asta mi-am dat seama ca fiecare situatie/copil/invatatoare trebuie tratata diferit. Problema mea este ca eu am tinut legatura invatatoare/copil/parinte destul de apropiata si sincer nu imi place sa isc situatii neplacute. M-am inteles si ma inteleg foarte bine atat cu ea cat si cu doua celalate invatatoare ale lui Alex. Invatatoare lui Richard stie foarte bine ca destul de implicata in viata copiilor mei atat acasa cat si la scoala. Eu i-am mai batut apropouri la faptul ca anumite galbenuri nu au fost acordate justificat, dar am primit standardul "I understand!" si ele isi fac de cap in continuare. Acum cel mai mult ma suparat faptul ca la admonestat pe nedrept. Sa vedem ce ciorba o sa iasa astazi dupa ce vorbeste cu directiunea. Oricum asistenta invatatoarei e acra rau de tot si ea este cea care imparte galbene in marea parte a timpului.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Super-lia,....offf.nu stiu daca o sa-ti placa sugestia mea;eu una am asa o....alergie la persoane acre....si nu suport specimene dintr-astea in jurul copilului meu....;avuram cum spui un ajutor de teacher ,la fel,suparata pe viata.....Rudy o cam pomenea pe acasa....si nu de bine...asa ca am mutat copilul de acolo.Am cautat alta gradi,...am vazut/cunoscut teacherele in noul loc....ca sa nu scapam de stii tu cine si sa dam de tac'su....si am mutat copilul in cateva luni,end of story!!!!Nu am de ce sa las copilul intr-un loc unde nu se simte bine.Sa spun ca Rudy si acum cand trece pe langa fosta gradi....o pomeneste pe doamna Marianne...desi tipa nu l-a batut,doar ca avea un stil de a fi foarte lipsita de rabdare si intelegere pentru astia mici....si la fiecare cateva minute se plangea de copilasi,am stat de destule ori,cel putin de 3-4 ori pe saptamana cate 10-20 de minute dimineata pe acolo ca sa vad atmosfera.In fine....totu-i bine cand se termina cu bine....Suntem nespus de multumiti si fericiti cu noua gradinita,ceva mai costisitoare....dar face toti banii;teacherele sunt toate persoane care au engleza ca prima limba...in celalalt loc,teacherele vorbeau spaniola intre ele,si nu se mai opreau ,crede-ma...,si isi mai aminteau din cand in cand sa mai spuna ceva si la copilasi pe engleza,...dar nu prea des.Nu ai idee cat ma bucur ca am mutat odorul de acolo.....Am terminat....cu plangerile.

Cine e Cristina Maria pe FB???
Mihutza11,v-am vazut si pe voi....a facut micuta dansatoare falcutze si i sta tare bine,e o dulceata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

pai, lia, daca el fu admonestat pe nedrept, tot el saracul sa traga?

mi-a zis si mie Philip ca se da nu's ce moneda in clasa dar el n-a prea inteles de ce si cat de des si eu nici nu m-am deranjat sa o intreb pe invatatoare. poate ar trebui sa ma ingrijorez?

miere, noi cand am zburat aici southwest si-am avut pe bebe in brate, ne-au cerut dovada "nasterii" , ori certificat de nastere, ori immunizations. le-am ales pe cele din urma.

andra e o frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

MIHA,ai o papusa de fetita,e o scumpa Andra...sa va traiasca!!!

SUPER-LIA,sa-ti spun si eu povestea mea si a lui Robert al meu...el e la 4K,si la noi nu se dau cartonase de nici un fel,insa daca copilul e cu "probleme",cum este al meu,i se dau staruri daca este cuminte..adica vorbeste in cercul de dimineata..pt ca se plictiseste saracul..in linie, ii dirijeaza pe ceilalti copii,deci iar vorbeste si nu sta sfant acolo...plus ca fi'miu este invatat sa-si faca singur dreptate..adica daca cineva il supara il impinge(asta s-a mai rezolvat in ultimele luni) sau ii spune cuvinte care pe copilul respectiv l-ar deranja,si-l face sa planga(precizez ca nu cuvinte urate)..ei uite asa invatatoarea a ajuns sa-mi zica ca este un copil briliant academic(cat se poate la varsta asta) dar ca partea cu ascultatul,vorbit neintrebat si statul in banca lui cand i se spune sunt probleme majore pt K,deci trebuie sa lucram cu el...asa am ajuns la intelegerea ca daca se comporta bine in ziua respectiva primeste stelutza...la inceput a fost greu,ne-am suparat si eu si sotul pe el,am incercat diverse pedepse,apoi mi-am dat seama ca e doar copil inca,ca nu face nimic foarte grav,ca e istet si ok la partea "academica",asa ca am renuntat sa-l mai pedepsim asa drastic,si noi faceam ca si tine,fara TV sau fara jocuri pt 2-3 zile... acum suntem pe drumul cel bun...sigur mai au zile proaste,al meu e foarte vorbaret,ceva in genul lui Eric al lui Carmen...deci sigur mai sare calul si nu asculta povestea pana la capat cand citeste invatatoarea pt ca el vrea deja sa-i zica ceva din cea ce a auzit...concluzia este ca eu zic sa nu te consumi pt cartonase,sa-ti asculti baietelul si sa nu-l pedepsesti prea drastic pt niste chestii minore,vorba lui RUXIJ...sa ne gandim ca sunt copii si ca mai sar si ei calul,ce noi nu-l saream?!!...mie uneori mi se par destul de stricte regulile astea la varsta lor,sunt inca copii,au timp sa stea in banci linistiti si muti multi ani de acum incolo,macar acum sa mai copilareasca,cu bune si cu mai putin bune!!!... voua si sa auzim numai de bine!!!






"Before you judge me, try hard to love me."MJ


Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre aici... http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
...sau aici...
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Sinzi, clasa asta de Lego se numeste Engineering - Bridges, Cars & Catapults. Se foloseste Lego Technics.
Alta varianta era Robotics, asta e cu Mindstorms. O alesesem pe cealalta pentru ca-i la Rec Center de linga noi si orele erau mult mai convenabile. Asta cu Robotics e simbata la prinz.
La noi la scoala au doar sah, care oricum e la juma' de pret la Rec Center.

Chiar iti trebuie dictionar sa stii ce sice Andra!

Multumesc Macrina, poate nu-i inca timpul pierdut. Pentru mai tirziu pregatesc niste poezii de dragoste mai faimoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bilica spune:

Merci SANZI
MIHA ....intradevar o mare dansatoare ai..;tu o inveti sa danseze sau vine asa de la ea? Miar place si mie asa o fetita
Stiti cumva daca pot aduce vin si tuica in bagaje cu mine? cate 2 l de fiecare? caci fac o escla la washngton si trebuie sami transfer bagajele singura de la un avion la altu si voi avea iar vama la bagaje...

28+ RACHEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NewMami spune:

Sinzi_ana & Ramona J m-am inspirat mult de la voi, de felul in care alegeti jucariile, activitatile, scolile pentru copii , etc.
Sinzi_ana, cei doi baieti ai nostri am impresia ca se aseamana ca fire tare mult , din ceea ce povestesti - preocupari, sportivi, etc. Pacat ca suntem asa departe unele de altele ...
promit sa fiu mai activa pe forum caci tare ma inspiri


Patrick inca n-are 5 anisori, dar face deja LEGo constructii pe nerasuflate cele de 5-12 anisori, si chiar 6-12 anisori. As trece pe ceva mai complicat, cu putina miscare, techinica, etc. N-am auzit prin zona din pacate .. aici la tara la noi ... nu prea sunt multe obtiuni. Tare mi-ar placea sa il dau la un asemenea curs.
Ce imi propuneti ca next step de la Lego, mai ales ca vine si ziua lui si chair nu stiu ce sa le spun prietenilor sa-i aduca ??? Care ar fi indicat de la Lego, next?
El vrea DS ... atata ne-a cerut, cred ca o sa-i luam fiindca nu e copilul care sa faca excess si se descurca extrem de bine cu Leapstear, nu cred ca ar avea probleme cu DS-ul .. credeti ca-i prea repede?

Sinzi_ana , tot tu i-ai comparat de Craciun lui David un air hockey table, o foloseste? E buna, e fun??? De cate ori mergem la vre-o zi de nastere tinuta in locuri cu jocuri electronice, e calare pe asta, si ma gandeam sa-i luam una.
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Cred ca de pe la 5 ani e ok DS.

Mergi la inceput