America (170)

America (170) | Autor: mihutza11

Link direct la acest mesaj

Fetele din America: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153,154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169


Alabama
Mihaelabebe - Athens (web)
uta_ciun

Arizona
moniq

Arkansas
pisik 4ever - Little Rock

California
Carmenbr- Anaheim
FLORYNA - Los Angeles
Fetitza - Los Angeles (Buena Park)
inny - Los Angeles (Bellflower)
Iuliana - Gold River (web1, web2)
Bic - Bay Area
DanaEma - Dubin (Bay Area)
raly - Richmond (Bay area)
Katica - Sacramento
Adrianaloy - Sacramento
miau-miau
Sanca - San Diego
Garofitza - San Diego
Florentina_G - San Diego
zapacila - San Diego
Adriana27 (web)
goanga23 - San Francisco
siminaf - Ontario
meems - San Francisco
corinadana
Ancuta - San Diego
alinuta - Bay Area(web)
msl - South Bay Area
liris - San Jose
LucasMom - Los Angeles
crisspoliss - Bay Area

Colorado
ciuf - Colorado Springs
nematics

Florida
Elenalove27 - Davie (web)(web)
mir1301 - Ft Lauderdale
CRISMIR - Hallandale(N Miami)(web)
Oana_C - Tampa Bay
xela29 - Miami
sinzi_ana - Hollywood
Cryssa29 - Tallahassee
Crystal2 - Hollywood
Oanacn - Pembroke Pines
Ann_Marie (web)
Miereamara - Gainesville

Georgia
aida_o - Atlanta (web)
Cleomax - Atlanta
syracuse - Atlanta
rodicaosoian - Atlanta
alincic - Atlanta
Marianca - Atlanta
Muchi - Atlanta
CamiM -

Illinois
Carolyne - Chicago
danadarla - Chicago
Ina_Stan - Chicago
mn - Chicago (www.nistor.net/" target="_blank">web)
rn - Chicago (www.nistor.net/" target="_blank">web)
petra - Chicago
polux - Chicago
PrInTeSs2 - Chicago
rachel - Chicago (www.babiesonline.com/babies/s/spetco" target="_blank">web)
Nedda - Champaign-Urbana
roxanuta - Chicago
oana0204 - Chicago
corneliaa - Chicago
DavidAndrei - Chicago
lummy - Chicago
marilu2004 - Chicago
mamamariana - Peoria
greieras - Chicago
a_alinta - Chicago
arminad - Chicago
wndyctygirl - Chicago
lisa79 - Chicago

Indiana
amuleta - (in apropiere de Chicago)
Doinna - Indianapolis
Laura_Oprescu
Oana_MC - West Lafayette
ruxij - West Lafayette

Kansas
Cristina26

Kentucky
Crism (web)

Maryland
Llaura -
lucia_cs - Baltimore
lizi - Gaithersburg
dianaelena - Washington DC

Massachusetts
andabrro - Greater Boston

Michigan
ANDRUSHKA - Detroit(cum intri pe dreapta)
Ferigutza - Detroit (web)
Oana_B - Motown area (web)
simonaM - Troy (web)
Arcasha - Troy
Laura Garner - Sterling Heights (langa Detroit)
Jazz - Ann Arbor
alintaroma - W MI unde-ntoarce uliu'
Krissy - Rochester Hills

Minnesota
ancadm - Minneapolis/St. Paul

Missouri
elenita

Nevada
Calina73 - Las Vegas (www.searsphotos.com/?shareid=S200576634l55NX526WNY" target="_blank">web)
Veve - Las Vegas (web1,2,3,4,5,6)
chivutamonica - Las Vegas

New Jersey
Andrada

Roxy (incepand cu..?)
Laura_Takacs - Flemington
piciulica - Landing
bucluc
monicar
diapapadia - Manalapan
diana n - Plainsboro

New Mexico
Felicity - Santa Fe

New York
adriana - New York (web)
Iubibubi - New York (web)
Sentoria - New York
Delia21 - New York
Adivio - Astoria
AC & AB - FRANCE
Cherie - Queens, NY
josefine - New York
lumi686 - Long Island
Schumi - Roslyn
jessic - New York
Orhidee - Mount Vernon
madalina78 - Brooklyn
cris30 - New York
CrisaS - New York
adana. - New York
Sneeuwklokje- New York
Laura21 - New York


North Carolina
ML

Ohio
Allya - Cleveland (web)
BellaDonna - Cleveland
olguta12 - Cleveland
oanaXandy - Cincinnati
IulianaG - Strongsville

Oregon
mymirela - Portland

Pennsylvania
Monicutza3 - Pittsburgh
anamari - Pittsburgh
monet - Pittsburgh (web)
grate - Philadelphia
nicolethea - Lancaster

South Carolina
super-lia - Simpsonville

South Dakota
pumba

Tennessee
scumpic - Nashville
samila - Memphis

Texas
casi
lucamatei - Dallas
Cris68 - Houston
camiT - Houston www.score.is.tsukuba.ac.jp/~dorinte/albums/albums/david/thumbs.html" target="_blank">(web)
aricel - Dallas
Ramona J - Dallas
25miky
lai - Houston
honey79

Utah
philip (Andreea)

Virginia
andra10
anairda36 - Sterling
Liana Voiebuna - Ashburn

Washington
Lexi - Seattle
michelle7 - Seattle
PatriciaR - Seattle
danutza_c - Seattle
Anapharm - Olympia
Salomea - Redmond

Wisconsin
bAly - Appleton (web)
Aaka - Balsam Lake

Wyoming
silvia_popa



INFO UTILE
Ambasade si consulate
www.roembus.org/" target="_blank">Ambasada Romaniei Washington
Consulate
Consulate onorifice
Acte pentru schimbare pasaport

USCIS
www.uscis.gov" target="_blank">Homepage
www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.eb1d4c2a3e5b9ac89243c6a7543f6d1a/?vgnextoid=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD&vgnextchannel=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD" target="_blank">Forms and Fees
Service Centers, Local offices
Case status and processing dates

Agentii de turism si motoare de cautare
1-800-646-NOVA, Nova Travel; agent: Cornel;
1-800-503-5924, www.kaventravel.com
1-800-283-1248, www.lutetiatravel.com ; agent: Ligia
1-800-874-0073, agent: Daniela
1-800-759-7373, USI Travel&Tours, agent: Daniela Dan (ext. 21)
1-818-956-8397, agent: Daniela
1-310-300-4000, Skynet Travel - 9401 Wilshire Blvd. 840, Beverly Hills, CA 90212
www.kayak.com
www.bookingbuddy.com

Biserici romanesti
www.roembus.org/english/communities/Romanian_churches_in_US_ro.htm" target="_blank">Biserici romanesti
www.romanian-portal.com/us/ro/comunitate.asp?id=29" target="_blank">Biserici romanesti

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

am citit si eu tot din urma si iar am vazut pozici frumoase!

imi place cand povestiti de activitatile voastre cu copilasii.. parca abia astept si eu sa mai creasca Andra sa inteleg si eu ce vb, ca toata ziua ii turuie guritza, si tot ce cere e "apa" la ea.. dar e tare iubareata ..

Freedelia bine ai venit! si eu astept povesti de pe acolo, ca mi se pare interesant!

Sanzi imi pare rau de carti!



Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Povestea americancei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucasMom spune:

Miere, chiar e sugubat Aidan, incepe sa aiba fun si voi pe langa el. Cred ca a plans ca e obisnuit cu tine non stop. Multi copilasi care stau numai cu mama fac la fel. Nu stu daca la varsta lui e "separation anxiety" sau se numeste altfel dar cam asa se intampla. Prietenii nostri care au un copil cu 3 luni mai mic decat Lucas patesc la fel, copilul nu vrea nici macar la bunica-sa si daca ramane cu ea cat mama e la baie, plange de ti se rupe inima. au crezut ca o sa treaca pe masura ce creste, dar deocamdata nu s-a schimbat. Sper ca tie sa-ti fie mai usor si poate totusi sa fi fost doar ceva pasager.

Delia, bine ai venit si eu astept impresii din China, trebuie ca-i interesant sa traiesti acolo. Vorbesti/intelegi chineza dup atatia ani sau nu prea te-a interesat?

Sanzi, bine te-ai intors, cred ca o sa fie interesante intamplarile din Ro. Si mie mi-ar parea rau pt carti :(
Eu citesc ce faceti voi cu copii si invat ce ma asteapta...

Miha, si Lucas cere intr-una apa dar eu am suspectat ca-i place cuvantul asta. de la apa combina silabele si ajunge la papa si tot asa ... Daca veniti vreodata prin zona noastra sa ne vizitati, mi-ar place sa-i vedem pe copii impreuna la joaca, snt doar o zi diferenta :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:


mihuzta- mai danseaza pustoaica?i-a mai crescut perisoru?
miere- pt baietelu lu mama!

ce liniste pe aici

corina- ce faci? cum te mai simti?ai nascut?

noi am fost la tenis si trebuia sa mergem la piscina la o prietena ,am venit -acasa ,imbracat ,dat cu crema protectoare , facut bagaju ,suna tipa si cancel invitatia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Pumba , pe aici prin zona. Mi am cumparat crib ...Merg joi la control iarasi sa vedem care i treaba.
E cam cald la noi aici ori mie mi se pare ca s mai plinuta asa.

Miere ai sa l atasezi mult prea mult de tine si nu o sa fie prea bine. Crede ma ca ti zic din proprie experienta. Inca tragem, tragem cu chestia asta. Cu Francesca nu o sa mai fac asa si intre timp poate si revine si Raluca. Daca acum ca i bebica a plans asa dupa tine numai imagineaza ti ce o sa faca mai mare, o sa urleeeee.

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Corina eu fac asa cum imi dicteaza inima:), cred ca e normal sa fie atasat de mine dc sta majoritatea timpului numai cu mine.
Si e mic deocamdata, vom vedea ce vom face mai tarziua, oricum vreau sa stau cu el pana cand va implini un an. Asa consider eu ca e bine pentru dezvoltarea lui emotionala si psihologica. El e un copil destul de independent, se joaca singur cat timp imi fac treburile prin casa, dar in perioada asta apare sentimentul acesta de anxietate legata de plecarea mamei, asa cum a spus si Alina. E o perioada care va trece.
Azi am avut "revizia" de sase luni. 9.8 kilograme si 74 de cm, dezvoltat perfect, greutatea e buna pt ca este f f inalt pt varsta lui, si a crescut proportional de-a lungul lunilor, de acum o sa se incetineasca ritmul de crestere.

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Baby Gator

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AB spune:

Servus..
salutam povestitorii din China... ce frumos... veem povesti si pozne:)


Corina se apropie momentul. Sa fie bine si noi stam la panda cu galeria.

Mihutza cand s-o pune pe vorbarit... aiii... :)

Miere fain. Brava baietului. Sa stii ca la un an nu se va lasa desprins de buna voia. Eu am fost silita si a fost ingrozitor. Dar la trei abia asteptau amandoi sa zboare si sunt fericita ca nu a smiorcait unul cu mersul la gradi. Dimpotriva. Sunt foarte atasati de mine dar au incredere ca revin si nu maraie nici cand plec perioade mai lungi.
Daca L. are un program flexibil si tu-ti alegi unul la fel puteti face cu schimbul cand mai creste. E obositor dar merita.Daca poate aveti vreo bunica/ matusa care ar fi dispusa sa va ajute.


Cetesc si de pe subiectul inchis si reviu. Raportez ca-mi folosesc membrele si cu un vicodin la 12 ore ...:)) is ca de plumb dar ce bine-i... si tati e in vacanta de la job ca nu-si poate misca degetele in schimb e numa bun de batut cu perne. Si de-ngropat in nisip pana la nas :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

AB, inca mai boliti? Cit tine chestia asta? Insanatosire grabnica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

mai fetelor, un remediu eficient ptr caderea parului stiti?
mamei mele ii cade parul rau de tot. i se vede pielea capului. e din ce in ce mai rau in ultima vreme. si mai are de stat 3 luni juma si mai bine ... nu vreau sa ajunga cheala acasa mami al meu frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AB spune:

Ramona in general vreo saptamana la adulti se lasa cu dureri si umflaturi articulare simetrice. Ca o criza de reumatism severa! Al meu e deja mai bine. Eu is mimoza:)) ma dau anemica dar is si eu mai bine muuult :)
Faine discutii ai cu baietul. Noi facem inca post Hawaii vulcanologie. I se incurca limba jupanitei spunand vulcanolog.
Krissy ti-am vazut mandra:) fatuca si si pe tine graduind asa ca felicitari cu intarziere.
Desi si eu ca si Ramona faceam gimnastica serioasa cu a mea, m-am lecuit dupa ce mi-a picat de la bara. Am incercat gimnastica la MyGym, care-i alta varianta asa de zaharel indulcit. Cu asta a scapat de frica de paralele, dar crescand s-o plictisit.

Asa ca noi am trecut la balet clasic. Fata iubeste si are o profesoara rusoaica bunuta cu cativa fosti elevi prin chestii maricele. A invelit ea in ceva poleiala asiduitatea estica. Adica studioul e deschis, nu se tipa sau altceva, dar se asuda bine. Culmea e ca-i place enorm si se concentreaza.

Ruxij si Arminad faini copii cu mancarea. Am si eu o prietena de-a feteiu care cum vine la mine cere snack indiferent de ora. Dar e satisfacuta cu orice :)) dineer sau lunch nu cere nici unul. Le-am servit de vreo doua ori vara puree de spanac sau sufleu de conopida si i-am lecuit.

Sanzi imi pare ffff. rau de carti... toate ca toate dar nu cartile.
Peste arsura pune smantana recisoara. E "naturela" si protejeaza. Eu m-am ars o data la ski pe fata, da roz-ciclamen m-am facut... si m-a dres bunica asa. Se topea smantana pe fata mea dar m-am dres. Tricourile acelea au fost sfinte in Hawaii pentru ca n-aveam chef de bronz deloc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AB spune:

liris uite aici

http://www.hairlosstalk.com/alopecia/alopecia-areata.php .

http://www.drugs.com/hair-loss.html
Sper sa te ajute. Pupa nazdravanii din partea noastra.

Mergi la inceput