America (180)

America (180) | Autor: CamiM

Link direct la acest mesaj


Fetele din America: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153,154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=142835178[/url, 179


Alabama
Mihaelabebe - Athens (web)
uta_ciun

Arizona
moniq
Adriutza - Phoenix
Cenia - Phoenix
Mihutza11 - Phoenix

Arkansas
pisik 4ever - Little Rock

California
Carmenbr- Anaheim
FLORYNA - Los Angeles
Fetitza - Los Angeles (Buena Park)
inny - Los Angeles (Bellflower)
Iuliana - Gold River (web1, web2)
Bic - Bay Area
DanaEma - Dubin (Bay Area)
raly - Richmond (Bay area)
Katica - Sacramento
Adrianaloy - Sacramento
miau-miau
Sanca - San Diego
Garofitza - San Diego
Florentina_G - San Diego
zapacila - San Diego
Adriana27 (web)
goanga23 - San Francisco
siminaf - Ontario
meems - San Francisco
corinadana
Ancuta - San Diego
alinuta - Bay Area(web)
msl - South Bay Area
liris - San Jose
LucasMom - Los Angeles
crisspoliss - Bay Area

Colorado
ciuf - Colorado Springs
nematics

Florida
Elenalove27 - Davie (web)(web)
mir1301 - Ft Lauderdale
CRISMIR - Hallandale(N Miami)(web)
Oana_C - Tampa Bay
xela29 - Miami
sinzi_ana - Hollywood
Cryssa29 - Tallahassee
Crystal2 - Hollywood
Oanacn - Pembroke Pines
Ann_Marie (web)
Miereamara - Gainesville

Georgia
aida_o - Atlanta (web)
Cleomax - Atlanta
syracuse - Atlanta
rodicaosoian - Atlanta
alincic - Atlanta
Marianca - Atlanta
Muchi - Atlanta
CamiM -

Illinois
Carolyne - Chicago
danadarla - Chicago
Ina_Stan - Chicago
mn - Chicago (www.nistor.net/" target="_blank">web)
rn - Chicago (www.nistor.net/" target="_blank">web)
petra - Chicago
polux - Chicago
PrInTeSs2 - Chicago
rachel - Chicago (www.babiesonline.com/babies/s/spetco" target="_blank">web)
Nedda - Champaign-Urbana
roxanuta - Chicago
oana0204 - Chicago
corneliaa - Chicago
DavidAndrei - Chicago
lummy - Chicago
marilu2004 - Chicago
mamamariana - Peoria
greieras - Chicago
a_alinta - Chicago
arminad - Chicago
wndyctygirl - Chicago
lisa79 - Chicago

Indiana
amuleta - (in apropiere de Chicago)
Doinna - Indianapolis
Laura_Oprescu
Oana_MC - West Lafayette
ruxij - West Lafayette

Kansas
Cristina26

Kentucky
Crism (web)

Louisiana
freedelia - New Orleans

Maryland
Llaura -
lucia_cs - Baltimore
lizi - Gaithersburg
dianaelena - Washington DC

Massachusetts
andabrro - Greater Boston

Michigan
ANDRUSHKA - Detroit(cum intri pe dreapta)
Ferigutza - Detroit (web)
Oana_B - Motown area (web)
simonaM - Troy (web)
Arcasha - Troy
Laura Garner - Sterling Heights (langa Detroit)
Jazz - Ann Arbor
alintaroma - W MI unde-ntoarce uliu'
Krissy - Rochester Hills

Minnesota
ancadm - Minneapolis/St. Paul

Missouri
elenita

Nevada
Calina73 - Las Vegas (www.searsphotos.com/?shareid=S200576634l55NX526WNY" target="_blank">web)
Veve - Las Vegas (web1,2,3,4,5,6)
chivutamonica - Las Vegas

New Jersey
Andrada

Roxy (incepand cu..?)
Laura_Takacs - Flemington
piciulica - Landing
bucluc
monicar
diapapadia - Manalapan
diana n - Plainsboro

New Mexico
Felicity - Santa Fe

New York
adriana - New York (web)
Iubibubi - New York (web)
Sentoria - New York
Delia21 - New York
Adivio - Astoria
AC & AB - FRANCE
Cherie - Queens, NY
josefine - New York
lumi686 - Long Island
Schumi - Roslyn
jessic - New York
Orhidee - Mount Vernon
madalina78 - Brooklyn
cris30 - New York
CrisaS - New York
adana. - New York
Sneeuwklokje- New York
Laura21 - New York


North Carolina
ML

Ohio
Allya - Cleveland (web)
BellaDonna - Cleveland
olguta12 - Cleveland
oanaXandy - Cincinnati
IulianaG - Strongsville

Oregon
mymirela - Portland

Pennsylvania
Monicutza3 - Pittsburgh
anamari - Pittsburgh
monet - Pittsburgh (web)
grate - Philadelphia
nicolethea - Lancaster

South Carolina
super-lia - Simpsonville

South Dakota
pumba

Tennessee
scumpic - Nashville
samila - Memphis

Texas
casi
lucamatei - Dallas
Cris68 - Houston
camiT - Houston www.score.is.tsukuba.ac.jp/~dorinte/albums/albums/david/thumbs.html" target="_blank">(web)
aricel - Dallas
Ramona J - Dallas
25miky
lai - Houston
honey79

Utah
philip (Andreea)

Virginia
andra10
anairda36 - Sterling
Liana Voiebuna - Ashburn

Washington
Lexi - Seattle
michelle7 - Seattle
PatriciaR - Seattle
danutza_c - Seattle
Anapharm - Olympia
Salomea - Redmond

Wisconsin
bAly - Appleton (web)
Aaka - Balsam Lake

Wyoming
silvia_popa



INFO UTILE
Ambasade si consulate
www.roembus.org/" target="_blank">Ambasada Romaniei Washington
Consulate
Consulate onorifice
Acte pentru schimbare pasaport

USCIS
www.uscis.gov" target="_blank">Homepage
www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.eb1d4c2a3e5b9ac89243c6a7543f6d1a/?vgnextoid=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD&vgnextchannel=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD" target="_blank">Forms and Fees
Service Centers, Local offices
Case status and processing dates

Agentii de turism si motoare de cautare
1-800-646-NOVA, Nova Travel; agent: Cornel;
1-800-503-5924, www.kaventravel.com
1-800-283-1248, www.lutetiatravel.com ; agent: Ligia
1-800-874-0073, agent: Daniela
1-800-759-7373, USI Travel&Tours, agent: Daniela Dan (ext. 21)
1-818-956-8397, agent: Daniela
1-310-300-4000, Skynet Travel - 9401 Wilshire Blvd. 840, Beverly Hills, CA 90212
www.kayak.com
www.bookingbuddy.com

Biserici romanesti
www.roembus.org/english/communities/Romanian_churches_in_US_ro.htm" target="_blank">Biserici romanesti
www.romanian-portal.com/us/ro/comunitate.asp?id=29" target="_blank">Biserici romanesti


Cami - mami de Sofia Alexandra - mai 2006 si Sabina Adriana - mai 2008

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Salut!
ne trecem si noi pe lista de copii bolnaviori.. oh well!! c'est la vie!! Si mai stergem o serie de muci!
Multa sanatate tuturor!!
si bafta scolarilor!!.. si mamicilor lor..rabdare cu carul!

AdrianaM felicitari pentru papusica mica!! Sa va traiasca!! Cum se simte Roberet ca fratior mai mare? hai cu poze.

Bianca sa va fie de bine, sa va traiasca micutul crestin! Cum se impaca Amalia cu fratiorul?

Andrada eu stiu ca bunica folosea fir de borangic(matase) sa brodeze iile.

Cami - mami de Sofia Alexandra - mai 2006 si Sabina Adriana - mai 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cenia spune:

Pina am scris eu Cami deja a deschis alt capitol:
copii mesajul :
vai ce vorbarete sunteti!
oare cum ar fi daca ne-am intilni toate?
Adriana: fellicitari pentru fetita, sa dea Domnul sa fie sanatoasa, desteapta si frumoasa! cum e? maninca bine? te-ai adaptat cu doi copii?

vroaim sa va dau un site cu side efect la Tamiflu :
http://www.askapatient.com/viewrating.asp?drug=21087&name=TAMIFLU&page=3

fiecare scrie acolo ce side efects a avut si noi am dat in seara asta baiatului, am fost la dr, simptome de flu, nu am mai facut test cica 75 % din teste iese cu influentza.

si eu is insarcinata si nu o sa iau desi ma bate la cap sotul.

nu i-as fi dat , parca citisem la Ramona ca ea i-a dat. ce am citit acolo m-a ingrozit, efectiv. desi sunt si pareri bune care au laudat medicamentul.
deci Baly, daca poti trata simptomele cu leacuri babesti ar fi de preferat. cica o lingurita de sare ca sa mentina apa in oraganism sa nu te dezhidratezi. ceai sau supa de ceapa, propolis e hormon natural de asta e cam periculos, dar e bun pt durere in git, usturoi e bun pt raceala, miere de albini pt tuse, cartofi cu alcool la git sau unde doare. siropul de ridiche e bun, hai ca am scris toate babismele nu credeam in ele dar le prefer acuma cit is insarcinata . deocamdata nu am nimic, Doamne ajuta sa nu racesc.

si eu astept 1 ianuarie sa il inscriu pe fiu -miu pe lista la charter school. sper sa prindem loc desi cam bataie de cap si cheltuiala mare. dar macar vad ca se face carte si prietena mea are baiatul la kinder si a zis ca are teme o gramada pt acasa. si abia e primul an!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Adriana felicitari pt mica printesa!

mai eu cand va aud de proiecte parca abia astept.. dar cred ca nici eu nu stiu ce imi doresc, nu? .. vorba aia "ai grija ce-ti doresti ca poate se implineste".

Cami multa sanatate si voua!





Mica dansatoare
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Hoinarii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Adriana, felicitari, refacere usoare si bebita cuminte si mancacioasa!!

Si pt ca vine Halloween-ul, bomboane organice
http://www.amazon.com/YummyEarth-Lollipops-Assorted-150-Count-Container/dp/B000HDK0D2/ref=pd_sim_gro_2

Adriana si Aidan - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier

"May the fleas of a thousand camels infest the crotch of the person who screws up your day and may their arms be too short to scratch...AMEN"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihutza11
mai eu cand va aud de proiecte parca abia astept.. dar cred ca nici eu nu stiu ce imi doresc, nu? .. vorba aia "ai grija ce-ti doresti ca poate se implineste".

Asta a fost o gluma si mi-am pierdut eu simtul umorului sau a fost chiar serios ? Oare in ce zona esti ca ti le-as trimite si pe ale mele ... eu cand aud de proiectele astea ma apuca depresia, ma tot intreb, oare cum o sa fac eu cu 2 copii si job, ca eu de serviciu nu ma las (sper)
Fetele, voi astea cu multe lectii, cand exact le faceti ? Eu ajung acasa la 5:30 si abia ii stapanesc, atat sunt de agitati amandoi. Si cand spun agitati, inseamna ca se cearta / ciupesc / pocnesc de la orice ...
- Mamaaaaaa, Flavia a scuipat la mine
- Mamamaaaaa, stii de ce, pentru ca Alex a scos limba la mine
- Mamaaaaa, Flavia mi-a suflat in ureche
- Mamamaaaa, Alex ma calareste cu rautate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

Buna Dimineata!
In primul rand vreau sa va trasmit multa sanatate si va refaceti cat mai repede de la gripa.Am tot cit si am vazut ca sant cateva persoane care au facut gripa asta urata .
Si mie imi este teama,am un baietel de 6 ani care merge la scoala si acasa o am pe micuta Sarah de 10 luni si imi este foarte teama pentru ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bAly spune:

Cenia, multam de site!

Eu ma simt muuult mai bine. Ultima pilula de Tylenol am luat-o ieri la 5 si de atunci nu am mai facut febra si nici dureri msculare nu mai am. Mai am o fffff mica congestie, da aia o rezolv cu ceai de ceapa si miere, lamii si restul ce a zis Cenia pe acolo, inclusiv sirop de ridichi.

Fetele: Laura tot asa luase Motrin la 5 cu mine o data. Ea s-a plins de ureche, cealalta de data asta, asa ca i-am mai dat o tura.In schimb nu mai avea nici ea febra. Dr ieri a zis sa ii dau pentru durere si daca nu trece n 2-3 zile abia atunci i-ar da antibiotic. Cica asa zic noile studii.

Andreea si ea s-a trezit si zice ca e bine. Aseara la culcare i-am dat si ei Tylenol. Acu mai tuseste putin ca s-a trezit, dar peste noapte a fost liniste. La ea sa vad cum ii tratez tusea ca nu vrea nici ceai de ceapa (nu prea accepta ceaiul de felul ei) si nici sirop de ridiche.


Cam asta....bine ca am asteptat. Cenia, al meu sot asa de la distanta mi-a zis ca el inclina spre a nu lua Tamiflu. Sa-l trimt sa stea d vorba si cu sotul tau?

Sanatate multa, si fetele care aveti copii bolnaviori aveti rabdare si tratatii ca si cum ar fi o gripa obisnuita. Eu oricum nu sunt convinsa la noi ce tip de virus a fost, dar nici nu conteaza la urma urmei.

PS: Cenia cit are burtica ta?


Vine Surpriza

Alina 23+ , mamica de 2 fetite, Andreea (27 iulie 2002) si Laura (5 august 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

andrada, uite aici:
http://dexonline.ro/search.php?cuv=borangic
adriana, felicitari pt micuta.
multa sanatate tuturor bolnavilor!

US

www.youtube.com/watch?v=2-KuPRYed1Q" target="_blank">Depeche Mode August 25, 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cenia spune:

Baly :
burta mea are 15 saptamini. si ia suturi la greu de la copii. nu isi dau seama.
sotul meu nu il convinge nimeni ca e tare capos. tot astept sa aiba ceva fiu-miu dar nik: din contra are pofta de mincare asta e o minune, e vesel a zis ca nu il mai doare capul si nici spatele.

eram absolut sigura ca o sa aiba ceva, ceva, orice ca sa am motiv sa intrerup tratamentul. nici nu stiti cit ne-a costat ca la baiat nu avem asigurare, 75 usd consultatia la walgreens la take care clinic, nici macar nu era dr ci nurse, si 140 usd Tamiflu , nici ala pediatric, ca nu se gaeste in tot orasul numai compoud din pilule e adulti si facut sirop.

vroiam sa va zic de ipoteca la casa ca am fost la naca (intra pe naca.com) si cica ne rezolva cu scaderea la rata casei. de la 2 400 la 1200. acum suntem in trial period cu 1600. am platit o firma t loan modification si a disparut in ceata cu banii nostrii, nu zic ca nu au lucrat la dosar, dar au disparut. noi ne-am stricat creditul dar nasii nostrii nu. au fost la ei cind au avut in Phoenix turneul si nu platesti nimik, stai la seminariile lor, intii te inscrii on line, apoi te duci acolo e greu ca trebuie sa stai in line si apoi consultantii lor iti potrivesc cifrele astfel incit sa te califici si tot acolo sunt toti reprezentantii bancilor si iti dau raspunsul pe loc! la noi e mai complicat ca platim la chase dar suntem la loanurile detinute de guvern. au turneu prin toata america si aici au rezolvat la multi romani.
sper sa va fie de folos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bAly spune:

Cenia, deci pin la urma i-ai dat Tamiflu baiatului. Sa dea DD sa fie ok pt el si sa nu aiba efecte adverse. Numai sa nu-l scapi din ochi ca am vad de pe site-ul dat de tine ca efectele pot aparea si mai tirziu, prin a 2-3 zi de tratament, am vazut ca alti au avut chisr si spre sfirsitul tratamentului.

In privinta sotului, al meu de felul lui ar sta cit mai departe de medicamente. Si cind e vorba de copii e si mai impotriva daca nu-s absolut necesar.


Sanatate multa.

ps: Am editat sa zic ca nu retinusem din mesajul tau anterios ca i-ai dat de aseara.

Vine Surpriza

Alina 23+ , mamica de 2 fetite, Andreea (27 iulie 2002) si Laura (5 august 2005)

Mergi la inceput