America (173)

America (173) | Autor: Andrada

Link direct la acest mesaj



Fetele din America: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153,154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171


Alabama
Mihaelabebe - Athens (web)
uta_ciun

Arizona
moniq
Adriutza - Phoenix
Cenia - Phoenix
Mihutza11 - Phoenix

Arkansas
pisik 4ever - Little Rock

California
Carmenbr- Anaheim
FLORYNA - Los Angeles
Fetitza - Los Angeles (Buena Park)
inny - Los Angeles (Bellflower)
Iuliana - Gold River (web1, web2)
Bic - Bay Area
DanaEma - Dubin (Bay Area)
raly - Richmond (Bay area)
Katica - Sacramento
Adrianaloy - Sacramento
miau-miau
Sanca - San Diego
Garofitza - San Diego
Florentina_G - San Diego
zapacila - San Diego
Adriana27 (web)
goanga23 - San Francisco
siminaf - Ontario
meems - San Francisco
corinadana
Ancuta - San Diego
alinuta - Bay Area(web)
msl - South Bay Area
liris - San Jose
LucasMom - Los Angeles
crisspoliss - Bay Area

Colorado
ciuf - Colorado Springs
nematics

Florida
Elenalove27 - Davie (web)(web)
mir1301 - Ft Lauderdale
CRISMIR - Hallandale(N Miami)(web)
Oana_C - Tampa Bay
xela29 - Miami
sinzi_ana - Hollywood
Cryssa29 - Tallahassee
Crystal2 - Hollywood
Oanacn - Pembroke Pines
Ann_Marie (web)
Miereamara - Gainesville

Georgia
aida_o - Atlanta (web)
Cleomax - Atlanta
syracuse - Atlanta
rodicaosoian - Atlanta
alincic - Atlanta
Marianca - Atlanta
Muchi - Atlanta
CamiM -

Illinois
Carolyne - Chicago
danadarla - Chicago
Ina_Stan - Chicago
mn - Chicago (www.nistor.net/" target="_blank">web)
rn - Chicago (www.nistor.net/" target="_blank">web)
petra - Chicago
polux - Chicago
PrInTeSs2 - Chicago
rachel - Chicago (www.babiesonline.com/babies/s/spetco" target="_blank">web)
Nedda - Champaign-Urbana
roxanuta - Chicago
oana0204 - Chicago
corneliaa - Chicago
DavidAndrei - Chicago
lummy - Chicago
marilu2004 - Chicago
mamamariana - Peoria
greieras - Chicago
a_alinta - Chicago
arminad - Chicago
wndyctygirl - Chicago
lisa79 - Chicago

Indiana
amuleta - (in apropiere de Chicago)
Doinna - Indianapolis
Laura_Oprescu
Oana_MC - West Lafayette
ruxij - West Lafayette

Kansas
Cristina26

Kentucky
Crism (web)

Louisiana
freedelia - New Orleans

Maryland
Llaura -
lucia_cs - Baltimore
lizi - Gaithersburg
dianaelena - Washington DC

Massachusetts
andabrro - Greater Boston

Michigan
ANDRUSHKA - Detroit(cum intri pe dreapta)
Ferigutza - Detroit (web)
Oana_B - Motown area (web)
simonaM - Troy (web)
Arcasha - Troy
Laura Garner - Sterling Heights (langa Detroit)
Jazz - Ann Arbor
alintaroma - W MI unde-ntoarce uliu'
Krissy - Rochester Hills

Minnesota
ancadm - Minneapolis/St. Paul

Missouri
elenita

Nevada
Calina73 - Las Vegas (www.searsphotos.com/?shareid=S200576634l55NX526WNY" target="_blank">web)
Veve - Las Vegas (web1,2,3,4,5,6)
chivutamonica - Las Vegas

New Jersey
Andrada

Roxy (incepand cu..?)
Laura_Takacs - Flemington
piciulica - Landing
bucluc
monicar
diapapadia - Manalapan
diana n - Plainsboro

New Mexico
Felicity - Santa Fe

New York
adriana - New York (web)
Iubibubi - New York (web)
Sentoria - New York
Delia21 - New York
Adivio - Astoria
AC & AB - FRANCE
Cherie - Queens, NY
josefine - New York
lumi686 - Long Island
Schumi - Roslyn
jessic - New York
Orhidee - Mount Vernon
madalina78 - Brooklyn
cris30 - New York
CrisaS - New York
adana. - New York
Sneeuwklokje- New York
Laura21 - New York


North Carolina
ML

Ohio
Allya - Cleveland (web)
BellaDonna - Cleveland
olguta12 - Cleveland
oanaXandy - Cincinnati
IulianaG - Strongsville

Oregon
mymirela - Portland

Pennsylvania
Monicutza3 - Pittsburgh
anamari - Pittsburgh
monet - Pittsburgh (web)
grate - Philadelphia
nicolethea - Lancaster

South Carolina
super-lia - Simpsonville

South Dakota
pumba

Tennessee
scumpic - Nashville
samila - Memphis

Texas
casi
lucamatei - Dallas
Cris68 - Houston
camiT - Houston www.score.is.tsukuba.ac.jp/~dorinte/albums/albums/david/thumbs.html" target="_blank">(web)
aricel - Dallas
Ramona J - Dallas
25miky
lai - Houston
honey79

Utah
philip (Andreea)

Virginia
andra10
anairda36 - Sterling
Liana Voiebuna - Ashburn

Washington
Lexi - Seattle
michelle7 - Seattle
PatriciaR - Seattle
danutza_c - Seattle
Anapharm - Olympia
Salomea - Redmond

Wisconsin
bAly - Appleton (web)
Aaka - Balsam Lake

Wyoming
silvia_popa



INFO UTILE
Ambasade si consulate
www.roembus.org/" target="_blank">Ambasada Romaniei Washington
Consulate
Consulate onorifice
Acte pentru schimbare pasaport

USCIS
www.uscis.gov" target="_blank">Homepage
www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.eb1d4c2a3e5b9ac89243c6a7543f6d1a/?vgnextoid=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD&vgnextchannel=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD" target="_blank">Forms and Fees
Service Centers, Local offices
Case status and processing dates

Agentii de turism si motoare de cautare
1-800-646-NOVA, Nova Travel; agent: Cornel;
1-800-503-5924, www.kaventravel.com
1-800-283-1248, www.lutetiatravel.com ; agent: Ligia
1-800-874-0073, agent: Daniela
1-800-759-7373, USI Travel&Tours, agent: Daniela Dan (ext. 21)
1-818-956-8397, agent: Daniela
1-310-300-4000, Skynet Travel - 9401 Wilshire Blvd. 840, Beverly Hills, CA 90212
www.kayak.com
www.bookingbuddy.com

Biserici romanesti
www.roembus.org/english/communities/Romanian_churches_in_US_ro.htm" target="_blank">Biserici romanesti
www.romanian-portal.com/us/ro/comunitate.asp?id=29" target="_blank">Biserici romanesti

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Andrada, multumim de capitol.
Copiez ce am scris acolo, ca e ultima postare.

Panteruto, multumesc. Da ce-i cu tine de esti asa pasare rara? Si ia hai la raport cu uleiul cela.

Mirela, mersi mult.

Alina, spune-mi cand veniti si facem noi cumva sa ne intalnim. Ti-am zis de petrecere sa vii, ca sigur vine si Nora si va intalneati si cu ea. Ce fel de grill ai? Din ala incorporat in aragaz?

Andrada, multumim de studiu pt ceai verde. Si cand ma gandesc ca eu si din ala beau destul, mai am inca 3 cutii pline pe aici pe la servici. Bine ca am asiatici multi in jur, donatii le fac. Multumesc mult si de sugesti si tie si OaneiB, o sa imi intreb doctorita si o sa o rog sa ma puna sa fac teste. Stiu sigur ca nu am teste facute pt intoleranta la gluten.

Si chiar va rog, daca aveti idei de orice fel despre ametelile astea puternice si de durata correlate cu dureri de cap destul de mari, spuneti-mi. Nu mi-e bine deloc. Acum 2 zile am avut iar o zi grea, in sensul ca aproape toata ziua parca am plutit, aveam senzatia cand merg ca nu mai ajung cu pasul la podea, ca pic in gol. Tare aiurea senzatia.
Testele de tiroida le-am facut in mai odata cu toate testele anuale si au iesit bune. Deci nu e tiroida, ca mari schimbari nu am facut din mai pana in iulie. Poate doar stressul.

Armina, mersi mult. Mie imi place mult motto-ul sefului tau, o sa il aplic si eu de acum incolo, nu ca nu l-as mai fi aplicat niciodata. Mai trimite si la mine cola, ca eu sunt tare pofticioasa de cand am scos soda din cosumul zilnic, nu de alta dar beam cate 3-4 canuri zilnic de cola sau pepsi. Si ma suparam rau pe barbatu-meu cand lua cate un can sa il foloseasca pe la motorul masinii. Acum sunt pe Vitamin Water de cand am dat de belele.

Sanzi, mersi mult. Ce e ala geico de a murit in aspiratorul tau si cum a intrat acolo? Brrrrr... Sexul e ok deocamdata, pana apar niste teste si pt asta. Sper sa nu ramana doar pt reproducere, ca in ritmul in care se misca lucrurile, curand nici reproducerea nu se mai face doar prin sex si parca vad ca ramanem si fara ala.
Si mama ce taxe sunt pe la scoala voastra. De fapt nu stiu eu de ce vorbesc in necunostinta de cauza, ca noi nu am avut sedinta aia de dinaintea inceperii scolii ca sa ne zica ce anume sa cumparam. Dar stiu ca aici nu e cu uniforma, ca nu e nici charter, nici magnet school. Noi incepem scoala pe 10 septembrie si aici trebuie sa ai 5 ani impliniti inainte de 1 septembrie. Deci Eric merge la kindergarten. Vai de curul nostru. Aseara il “pocnise” speluit-ul, vroia sa speluiasca cat mai multe cuvinte si cand nu reusea se pleznea pe frunte de ciuda. Mai si ma innebunise, nu s-a oprit vreo ora din speluit.

Ruxy, chiar ca vacanta faina a avut Bogdan. Eu te compatimesc ca esti suparata ca pleaca tatal tau, eu nu mai stiu cum sa fac sa treaca timpul mai repede sa plece mai curand. Mai e mult pana pe 7 septembrie?

OanaC, tu glumisi nu-i asa cu chimicalele din shrimpi si cu carnatii aia din copite, nu? Sa nu-mi spui ca ai niste teste la asta, ca nu-i a buna. Nasol rau si cu cafeaua aia, ca si eu beau cam o cana pe zi, cu creamer mult. Am incercat sa o las, dar efectiv dorm la birou.

Mihuta, nici o batuta nimic? Mersi mult.

Krissy, ciocolata… Mai eu nu tin minte nici ce am mancat. Ei nici chiar asa, dar sa ma vezi ce lista am cand merg la cumparaturi. Adevarul e ca uit foarte mult, nu-mi place deloc. Si lista pe bune ca o am. Sa o postez pe prima pagina?

Buflea, mersi mult. Pe tine te asteptam ieri sa ma binedispui cu inca o aventura de-a ta. Nu ma speria cu lyme disease, ca testul ala nici de frica nu-l fac. Brrrrr…
Si eu zic la fel ca tine, eu sunt contabil, vorbiti scurt si la obiect, nu cu prea multe denumiri stiintifice ca ma ia durerea de cap cu termenii aia…..pe bune daca pot sa inteleg cum de nu folositi dictionar cand umblati cu termenii aia, tot respectul.

OanaB, pai tu vii si ne spui de peanut oil, Ramona il mai lauda si ca e ieftin (nu vreti sa stiti ce scump e Spectrum oil), iar eu nu-l pot lua ca fiu-meu e allergic la peanuts. Pai e correct? Si nu vorbi de usturoi si de ceapa cu mine, ca eu sunt addicted. Mananc usturoi si ceapa cu orice, o data am uitat cat de mult usturoi si ceapa am pus in salata si am luat si la servici. Noroc ca mi-am dat seama imediat si nu am luat decat de vreo 2 ori din salata aia. Sa nu mai zic ca am mereu complainuri de la barbat, ca miros seara si nu poate sa ma pupe. Face la fel ca Buflea, dar inca nu m-a trimis in living, se plange chiar ca nu stau prea mult in dormitor (eu inca dorm cu copilul, cand nu adorm dupa ce il culc pe Eric mai dau o raita prin dormitor).


4 anisori...uraaa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

ah...ma gandeam ca scriu eu prima la capitolul nou...dar mi-a luat-o carmen inainte!!!!

hm...deci detaliem despre siecs sa umplem 20 de pagini repede???

Sinzi , Radu si David psihologul
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8030428cd903dfdc201bf8&source=category&category_id=all" target="_blank">David
www.flickr.com/photos/11552209@N04/" target="_blank">



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Carmen, gecko e un tip de soparla, verzulie, ca aia de la reclama pt GEICO insurance:))
Intra peste tot, se tarasc pe pereti, sunt frumusele dar prefer sa le vad afara decat in casa la mine pe post de bibelou.



www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Baby Gator

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Citat:
citat din mesajul lui sinzi_ana

ah...ma gandeam ca scriu eu prima la capitolul nou...dar mi-a luat-o carmen inainte!!!!

hm...deci detaliem despre siecs sa umplem 20 de pagini repede???

Sinzi , Radu si David psihologul
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8030428cd903dfdc201bf8&source=category&category_id=all" target="_blank">David
www.flickr.com/photos/11552209@N04/" target="_blank">






Pai incepe tu, preiau eu mai departe...promit...

Anamaria

"With sufficient thrust, pigs fly."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Daca focul e la mediu si nu prajesti intens sau de lunga durata orice ulei e bun. Ca smoke points sint toate cam pe acolo. Health nuts zic ca smoke point ptr uleiul de masline e la vreo 190 deci mai jos ca apa fiarta ceea ce nu prea pare OK. In general sint peste 400 cam toate, nu e mare diferenta.
Adica sintem ingrijorati de 2-3 fatty acids in plus de la un unlei la altul e nimica toata pe linga faptul ca tot mincam prajit, zic io.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Carmen, eu stric pollul ala, ca am si safflower oil.
De porumb nu folosesc, nu stiu exact de ce. Poate pentru ca sint suparata pe high fructose corn syrup, ii port pica si uleiului.
Am si de sesame - dar toasted sesame, il folosesc la fasole batuta. In Romania aveam de dovleac, asta e destul de apropiat (sa zicem!).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucasMom spune:

Eu sunt numai ochi si urechi

Carmen, am pus poze pe la mijlocul topicului anterior cu gratarul meu, e un island grill d'ala de la Costco cu aragaz, frigider, chiuveta, rotisor, infrared burner, griddle, tot blah blah -ul, sigur l-ai vazut ca l-au avut in stores t0t anul trecut si o parte din anul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Cred ca Honey ne lasase cind o arunca sotu prin casa. Care to elaborate?
A

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrada

Cred ca Honey ne lasase cind o arunca sotu prin casa. Care to elaborate?
A


Honey ii place mai "rough", huh....



Anamaria

"With sufficient thrust, pigs fly."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

io-s mai spre "spanking"

Sinzi , Radu si David psihologul
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8030428cd903dfdc201bf8&source=category&category_id=all" target="_blank">David
www.flickr.com/photos/11552209@N04/" target="_blank">



Mergi la inceput