America (180)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Buflea eu sunt in Phoenix.. deocamdata stau acasa cu pitica si ma cam plictisesc (in sensul ca-s satula de spalat, gatit etc.) si cred ca de aia mi-ar prii niste proiecte .. dar cand o sa incep un servici (care, cand si unde o fi- nu stiu) s-ar putea sa nu imi mai trebuiasca nimic ..





Mica dansatoare
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Hoinarii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Citat:
citat din mesajul lui mihutza11
mai eu cand va aud de proiecte parca abia astept.. dar cred ca nici eu nu stiu ce imi doresc, nu? .. vorba aia "ai grija ce-ti doresti ca poate se implineste".

Asta a fost o gluma si mi-am pierdut eu simtul umorului sau a fost chiar serios ? Oare in ce zona esti ca ti le-as trimite si pe ale mele ... eu cand aud de proiectele astea ma apuca depresia, ma tot intreb, oare cum o sa fac eu cu 2 copii si job, ca eu de serviciu nu ma las (sper)
Fetele, voi astea cu multe lectii, cand exact le faceti ? Eu ajung acasa la 5:30 si abia ii stapanesc, atat sunt de agitati amandoi. Si cand spun agitati, inseamna ca se cearta / ciupesc / pocnesc de la orice ...
- Mamaaaaaa, Flavia a scuipat la mine
- Mamamaaaaa, stii de ce, pentru ca Alex a scos limba la mine
- Mamaaaaa, Flavia mi-a suflat in ureche
- Mamamaaaa, Alex ma calareste cu rautate



Daca trimiti proiecte la Mihuta, ma inscriu si eu sa le trimit pe ale mele...aseara latram, faceam zgomote de stafie si tropaieli in timp ce fimiu relata o poveste (sa-l inregistrez) .. ca book reportu' asta a trebuit trimis sub forma de CD dupa ce deja scrisese rezumatul. Numa asa de fantezie!!!

Anul asta ne ucid proiectele la clasa IV...fiecare book report (de 2 ori pe luna) are alta tema si alta forma de prezentare (CD, diorama, poster, etc)...ma impusc, pentru ca e a doua oara (am mai trecut cu Nick prina clasa IV o data)...dar acu cica au adaugat la optiuni pentru mai multa distractie acasa...

Anamaria

"With sufficient thrust, pigs fly."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

ia uite ce de inscrieri pe lista!
voi vreti sa ma speriati cu proiectele..





Mica dansatoare
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Hoinarii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui ocebine
...aseara latram, faceam zgomote de stafie si tropaieli in timp ce fimiu relata o poveste (sa-l inregistrez) .. ca book reportu' asta a trebuit trimis sub forma de CD dupa ce deja scrisese rezumatul. Numa asa de fantezie!!!

Hahahahaha .... am bufnit in ras si am trantit cafeaua pe monitor.
Cum bai, acum le cere si teatru radiofonic ca accesoriu la compuneri ?
Rad eu rad dar nu prea e rasul meu ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cenia spune:

Baiatul meu iar face febra. am dat motrin. nu are nimik si deodata il vad ca respira si icneste in acelasi timp. dar isi face treaba in continuare, nu e vioi dar nici moale. tuseste rar, daca nu ar fi febra nici nu as da doi bani pe flu asta.

Baly: da, am zis ca aseara a dat sotul medicamentul. eu parca is in deriva. ar trebui sa ii dau dar nu am curaj.

Mihutza: stiu ca te plictisesti, dar daca ar trebui sa lasi printesa si sa pleci la lucru, nu prea te-ar lasa inima, mai ales la primul copil. asa ca bucura-te de statutul de casnica, cit mai poti si acusi creste mare fata!

in Romania mi-a fost usor sa il las la gradinita dar aici mi s-a rupt inima ca nu imi placeau day care care le vazusem, l-am lasat la o familie de romani, eram mult mai linistita.

ai mai gasit school salon? am gasit ceva in Glendale, are preturi afisate, Avalon parca se cheama. aici in nord nu e nimik.

deci noi suntem in carantina o saptamina. aseara tot batea darabana sa mearga la chuky cheeses. "no, ca esti bolnav!" "nu, nu mai sunt, vezi?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Cenia asa e.. cred ca o sa imi fie tare tare greu sa plec la serv.. nu vreau inca sa ma gandesc la momentul ala.. mai ales ca e atat de mamoasa, cum altfel daca sta cu mine, nu?
si nu am mai cautat saloane.. eu gasisem aici unul langa mine cica, dar nu am vazut niciun pret.. doar sa ma duc la fata locului eventual sa vad care e treaba pe acolo.. dar nu stiu cand o sa ajung..




Mica dansatoare
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Hoinarii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

N-am nimic de spus decit sa rub in ca eu n-am proiecte (ma scuzati).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_m spune:


Multumesc mult, mult de tot, toturor fetelor pt felicitari.
Suntem bine. Eu mi-am revenit foarte repede dupa nasterea asta, chiar daca travaliul a fost mult mai lung si mai dureros ca la primul. Si normal ca nu am mai apucat epidurala pt ca de la 4 cm m-am dilatat cam in 15-20 min la 8-9 cm asa ca adio epidurala. Si nici alt calmant ca doar aici totul trebe sa decurga cat mai natural. Dar bine ca s-a terminat totul. bebelusa a avut 3.600 kg si 52cm. Maricica si frumusica. De mancat mananca foarte bine si numai de la mine. Numai ca mai are ea perioade de mananca si din ora in ora in special noaptea, numai asa ca sa nu dormim noi. Ziua e ingeras, nici nu stiu ca am copil mic in casa. Noaptea incepe de pe la 11 si pana pe la 2-3 o tine numa intr-un supt si motzait.
O sa incerc sa pun si ceva poze cand le pun pe un site ceva. Si noua ne place numele care l-am ales.
Sanatate tuturor copilasilor.


(08.26.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Sa-ti traiasca mancacioasa mica si sa va lase sa faceti si voi nani in curand:)
Andrada, ntz ntz

Fi-miu a mers azi la scoala, s-a intors cu un teanc de foi cu "what you missed when you were sick" si acum o sa tb sa le faca. Dimineata zicea ca i-a placut sa fie sick si era cam prost dispus ca se ducea la scoala.:) Eu acu', la 10pm eastern, ajunsei in Washington DC. Toamna asta e s uper naspa cu calatoriile, dar din Ian incolo nu mai am programat nimic (nu e exclus sa apara insa, dar voi incerca sa limitez). Deocamdata mai am doar doua mai mari, una in Canada si una la Boston, da' in aia de la Boston il voi lua si pe fi-miu. Of, I hate these f.. trips, imi trebe alt job.:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Francescuta a trecut la o singura data trezire pe noapte!!!

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput