America (180)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Hmmm, Corina sa o tineti tot asa! N-as vrea sa te dezamagesc, dar Aidan a dormit de la 6 saptamani pana la cinci luni toata noaptea! Si apoi a inceput show-ul...de la cinci luni si pana in prezent, s-a trezit in fiecare noapte de cel putin 2-3-4 -5 ori pe noapte! eu una sunt la marginea depresiei, pe bune...toata lumea imi spune sa mai rezist putin, inca putin...are nopti in care se trezeste si din ora in ora, mai ales cand ii dau dintii.

Dar fiecare copil e diferit, poate tu vei fi mai norocoasa.

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Baby Gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arminad spune:

Citat:
Fi-miu a mers azi la scoala, s-a intors cu un teanc de foi cu "what you missed when you were sick" si acum o sa tb sa le faca. Dimineata zicea ca i-a placut sa fie sick si era cam prost dispus ca se ducea la scoala.:)


Si noi la fel adica a adus "o parte din ele" ca si-a adus aminte la usa c-a uitat ceva in mail box
Cred ca ma cheama iar teacher cu punga de un leusa colectez ce are acolo dar daca ziceti ca nu le mai trimite asa multe foi s-ar putea sa n-am nevoie de punga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arminad spune:

Citat:
Hmmm, Corina sa o tineti tot asa! N-as vrea sa te dezamagesc, dar Aidan a dormit de la 6 saptamani pana la cinci luni toata noaptea! Si apoi a inceput show-ul...de la cinci luni si pana in prezent, s-a trezit in fiecare noapte de cel putin 2-3-4 -5 ori pe noapte! eu una sunt la marginea depresiei, pe bune...toata lumea imi spune sa mai rezist putin, inca putin...are nopti in care se trezeste si din ora in ora, mai ales cand ii dau dintii.


Sa va zic io pina la ce virsta n-a dormit Ioana mea noaptea?
5 ani
Eu am facut depresie pe bune dar n-am stiut ca asa ii zice.
Si tot mi-am facut curaj la al doilea,dar mi-a trebuit timp sa-mi revin
Dupa no2 deja nu mai era nimic peste care sa nu pot trece deci no3 ar fii fost parfum.Din pacate n-am mai putut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alintaroma spune:

Miere sa stii ca asa a fost si Bianca. Pina la 6 luni bebele perfect si de aici incolo a inceput showul cu treziri fara numar, noapte de noapte, pina la 2 ani jumate ... Initial am crezut ca e ceva trecator apoi ca are sigur un motiv ceva, apoi m-am ingrijorat si am chemat pediatrul ca deh am zis ca o fi bolnava, dar dr m-a asigurat ca e un copil perfect sanatos dar are eruptie dentara si cind colo primul dinte i-a iesit 8 luni mai tirziu adica pe la vreo 14 luni asa
Faza cea mai frumoasa e ca atunci cind a avut eruptie dentara intradevar nu mai era deja nici o diferenta ca oricum aveam antrenament de dormit ca'n gara.
Stiu ca e tare greu acum Miere dar din pacate nu prea ai ce face, eu am incercat totul de la bai calde si lungi seara de seara, pina la plimbari lungi inainte de culcare (stateam in zona montana si speram ca doar doar o ameti-o aerul ala tare ), masaje ... nimic nu a dat rezultate la noi.
Asa ca am sfirsit prin a o lua in pat cu mine ca alfel sigur ajungeam la casa de nebuni . Iar acum sunt doar amintiri, si as da orice sa pot da timpul inapoi sa mai fie iar galusca cea mica
Stiu ca povestea mea nu te ajuta cu nimic Miere poate doar sa nu te simti singura Hang in there , o sa treaca.


Ramona mai zi ceva cum sunteti ?

Adriana bun venit micii printese

Si Bianca a avut un teanc de foi de lucrat pentru cele 2 zile cit nu a mers la scoala saptamina trecuta pe motiv de strepth, dar cind a citit scrisoarea teacherei in care spunea ca e ok sa le faca over the weekend si ca nu trebuie returnate the next day asa tare s-a induiosat ca vrind sa-i faca teacherei o surpriza le-a lucrat toate in seara aia plus nu's cite pagini in cartea de mate din clasa . Degeaba mi-am batut gura ca nu trebuie sa le faca toate in ziua aia pina nu le-a dat gata nu s-a ridicat de la birou ( o ora si ceva )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Mai n-o speriati pe Miere!
Arminad, asa a fost si Alexandru. Imi venea sa fac ca Buflea, sa ma tot arunc de pe geam.
Vio, asa am incercat si noi. Sa vezi ce treaz si vesel era Alex dupa baie, o tinea ore in sir tot intr-o joaca si o distractie! In schimb cam adormea in masina si ne plimbam pina se termina benzina, ca sa nu trezim odorul.
Ca veni vorba de odor... a continuat sa faca febra in fiecare seara. Nici gind de mers la scoala inca. De fapt miine nici nu au, sper sa fie apt pina luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Miere nu i dai bilute homeopate ptr dinti?
Armina si de ce se trezea ea?

Ce "bine" ca la noi se respecta family time si nu avem teme...doar cate 1 la vreo 2-3 zile, ha ha!
Daca papusica mea seamana cu Ralu nu voi avea probleme cu dintii si alea alea, dar cum ziceati si voi fiecare copil e diferit.


http://picasaweb.google.com/corina.ostoia/UntitledAlbum12#5392830604611844802

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:

corina- sunt superbeee!
ramona- sanatate!Anuta cm se prezinta?
ruxji- vacanta/serviciu placut!
cenia/baly- sanatate la puiuti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Nu ca ar conta dar asa ca sa povestesc si eu despre copiii mei bebelusi ...
Alex al meu s-a trezit din ora in ora, de cand s-a nascut pana la 4 luni. Fetelor si kkcios cum este, se trezea si fleoshc, apoi il apuca joaca, se plimba barbata-meu cu el prin casa ... avem niste poze din perioada aia facute dupa sablon - unul era cu Alex in brate cu ochii carpiti de somn si celalat pravalit alaturi in pat, dormind de rupea arcurile . Imi aduc aminte ca stiam toate emisiunile TV de pe timpul noptii, ma uita la tot felul de sitcoms . Dupa 4 luni, brusc si dintr-o data, a dormit toata noaptea si nu au mai fost probleme.
Flavia copilul ideal - puturoasa ca ta-su, a dormit de mica si doarme si acum de cate ori are ocazia, nici nu se invarte de pe o parte pe alta.

Ah ! Si parca si mie a inceput sa-mi fie dor de ei cand erau buburuze. Bine ca am rezolvat cu fertilitatea ca cine stie ce idei imi mai vin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

miere, din pacate eu stiu ce zici, eu am dat in depresie, am fost la medic, tiroida mi-o luase razna, de la TSH max 5.60 eu aveam 37, mi-au dat Zoloft care ma facea leguma, am renuntat la el, am pierdut laptele, acum iau estrogen cica sa ma faca fericita, marit doza de Syntroid (pt tiroida), bebe pe formula si acum se trezeste o data pe noapte iar eu dorm cat el (11 ore). e tare greu, cand ai chef, intra pe messenger si mai vorbim. a dormit sotul cu el vreo 4 nopti si eu cu Philip cu dopuri in ureche, nu credeam ca am sa ajung aici...

US

www.youtube.com/watch?v=2-KuPRYed1Q" target="_blank">Depeche Mode August 25, 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bAly spune:

Ramona nici ai mei copii nu merg inca la scoala, tot pe motiv de febra aseara. Nu febra mare de speriat, dar au facut. Si prefer sa le mai tin acasa sa se refaca complet peste weekend.

Eu cu Andreea ne luptam acum o tuse, zic eu nu prea rea. Laura mai binisor, ea s-a plins 2 zile de ureche, dar vad ca nu mai zice nimic. Se pare ca a avut dreptate dr sa asteptam 2-3 zile inainte de a o pune pe antib pt urechiuse.

Am admirat si eu fetitele Corinei. Niste frumuseti. Ar fi fost pacat sa ramii cu un singur copil la ce gene aveti de transmis

Vine Surpriza

Alina 23+ , mamica de 2 fetite, Andreea (27 iulie 2002) si Laura (5 august 2005)

Mergi la inceput