America (180)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Ohhh, Andreea imi pare rau, nu am stiut ca e asa de grava situatia la voi...imi pare rau pentru laptic, o sa creasca frumos si cu formula don't worry. O sa incerc sa intru pe mess, poate chiar azi ca e lucian acasa si am mai mult timp.

Mai eu cred ca mai rezist, adica nu e chiar asa de rau cum am zis cu depresia, normal ca am zile in care sunt nervoasa, dar incerc sama calmez, incerc sa-mi aduc aminte cu cat drag ii asezam lucrusoarele in sertare inainte de a se naste si ma potolesc imediat. Apoi i-am pus poza (o poza in primele zile de la nastere, era asa de dragalas, dormea asa de frumos) deci am pus-o pe noptiera si primul lucru cand ma trezesc este sa dau ochii cu ea si iar ma calmez, chair dc ma scol de n-spe ori, o vad de n-spe ori si imi face bine. Va multumesc pentru gandurile bune!

Ca sa continui intr-o nota optimista, acum noua luni pe vremea asta eram dupa 24 de ore de labor si tipam dupa epidurala, care avea sa vie cam peste 3 ore si avea sa plece, adica efectul:)) dupa vreo 2 ore. Azi face puiul 9 luni! am fost la medic, la revizia de 9 luni, sanatos tun, nu a pus nici un gram pe el luna asta, dar e de inteles la cat de activ este, argintul viu!

Corina ai doua fete superbe! Sa dea Dumnezeu sa fe bine cu somnicul!

Bianca, felicitari pt micul crestin si Adriana felicitari pentru bebe!

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Baby Gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

El saracutul chiar a avut eruptie dentara, 4 dinti intr-o luna si acum cred ca ii ies alti doi!
Corina ii dau pastilute din alea pt dinti dar nu prea au efect, ii mai dau uneori Tylenol.

Am incercat toate metodele posibile, in afara de cea cu plansul controlat. nu vreau sa las copilul sa planga intentionat!

El are patutul cu noi in dormitor, am incercat sa dorm in alta camera, nu face nici o diferenta. L-am luat cu mine in pat, nu doarme, nu ii place, a fost mai rau, de altfel cand am fost la Sinzi si am dormit amandoi in pat, am avut cele mai mari show-uri cu plansete toata noaptea sau trezit la 3-4 dimineata si apoi stat treaz. Deci clar solutia asta nu merge in cazul nostru. Am incercat cu lumina si fara. I-am schimbat ora de culcare, i-am dat apa, lapte...nimic. Doctorul a spus sa ii dam o masa mai copioasa inainte de culcare, nici asta nu merge.Nu are ear infection sau alt discomfort...pur si simplu se trezeste.



www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Baby Gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Andreea, o imbratisare mare si de la noi!
Si eu am trecut prin depresie urata dar nici nu am stiut ce sa fac si imi era si teama de un eventual tratament ca alaptam asa ca am atarnat asa, bine ca a trecut si nu am ajuns mai rau. Pup baietii!

Adriana si Aidan - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier

"May the fleas of a thousand camels infest the crotch of the person who screws up your day and may their arms be too short to scratch...AMEN"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:

adriana- felicitari pt fetita!
andreea- el sa fie sanatos si tu fericita creste frumos si destept si cu formula
miere- felicitari pt cele 9luni!dormi si tu ziua, cand doarme el(daca doarme) stiu ca nu e la fel, dar e ceva, decat deloc....usor de zis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Pupici fetele!!!

Andreea ai incercat acupunctura ptr tiroida? eu am avut probl cu tiroida si am luat tratament vreo 2 ani, acupunctura si homeo. De atunci (aprox 8 ani) nu am mai avut probleme si tsh-ul e bun mereu.

Nici suzi nu vrea bb Aidan? pe picioare?! Cum adica plans controlat?!

Panterutzo nu ti e teama sa bagi copilul pe stadion/sala la concert?

Teacher ul Ralucai e nebun de tot... canta Twinkle twinkle little star cu ei - copii de a 5a. Si canta cam multicel pe zi. Nici macar nu ma mai pot necaji.



Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

corina, aici in state ai facut?

US

www.youtube.com/watch?v=2-KuPRYed1Q" target="_blank">Depeche Mode August 25, 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Miere si noi am tras mult cu noptile cu treziri dese.. dar iti spun dupa ce am intarcat se mai trezeste o data pt un pic de apa si cam atat.. sau na mai maraie din motive de dinti.. mie nu mi-a venit sa cred ca poate sa si doarma toata noaptea fara treziri dupa ce am intarcat-o.. de la 2-3 treziri deja ajunsesem la 4-5 numai si numai sa se alinte la san, asa ca la 1 an si 3 luni am pus punct ca nici productie nu prea mai era.. si tare bine a fost dupa aia..

Corina, ti-am admiarat inca o data fetele frumoase.. parca imi faci pofta de inca o fetita, desi eu intotdeauna mi-am dorit pereche.. dar mai stii?





Mica dansatoare
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Hoinarii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alintaroma spune:

Andreea big, big hug

Corina sa-ti traiasca fetele ca tare frumoase mai sunt si asa imi plac pozele cind le vad imbratisate ma gindesc ca asa ar arata si Bianca cu un bebe in brate ... am luat-o razna de tot cred ca
Si zici ca teacherul cinta cu ei sau cel de muzichie? ca la noi s-a imbolnavit cea de muzica si ne-a venit o soprana care face o muzica cu ei la un nivel mult prea ridicat parerea mea si a depunctat-o pe Bianca anul trecut ca nu e secure la nu stiu ce semne si nu recunoaste toate instrumentele dupa ureche dar mie nu mi-a pasat ca soprana sigur nu se face

Miere Happy 9th!!!! Primi tort ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Corina, nu mi-e teama la un concert U2, i-am mai vazut in Houston si lumea care merge e ok nu se impinge nimeni, nu sunt nebuni de care sa iti fie frica.La un concert heavy metal nu l-as duce, de fapt nici eu nu as merge :))

Nu mai pui poze cu fetele? Cele de la link sunt din august! Nu fiti scumpi la vedere! :)

Adriana si Aidan - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier

"May the fleas of a thousand camels infest the crotch of the person who screws up your day and may their arms be too short to scratch...AMEN"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

M-as muta langa soacra-mea numai sa imi dau copilul la scoala asta http://www2.ccisd.net/EducationVillage.aspx

Ea a fost acolo, la interviu, azi pt un post de administrator si daca nu reuseste o sa prinda un post de profesoara, ea zice ca la postul de profa nu are cum sa nu il primeasca si isi va da amandoua fetele aici la Education Village.
Ea spune ca e foarte fain si foarte high-tech. O sa mergem sa il vizitam in decembrie cand merem in US.

Ramona pe la voi nu se aude de asa ceva?

Adriana si Aidan - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier

"May the fleas of a thousand camels infest the crotch of the person who screws up your day and may their arms be too short to scratch...AMEN"

Mergi la inceput