America (178)

America (178) | Autor: mihutza11

Link direct la acest mesaj

Fetele din America: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153,154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177


Alabama
Mihaelabebe - Athens (web)
uta_ciun

Arizona
moniq
Adriutza - Phoenix
Cenia - Phoenix
Mihutza11 - Phoenix

Arkansas
pisik 4ever - Little Rock

California
Carmenbr- Anaheim
FLORYNA - Los Angeles
Fetitza - Los Angeles (Buena Park)
inny - Los Angeles (Bellflower)
Iuliana - Gold River (web1, web2)
Bic - Bay Area
DanaEma - Dubin (Bay Area)
raly - Richmond (Bay area)
Katica - Sacramento
Adrianaloy - Sacramento
miau-miau
Sanca - San Diego
Garofitza - San Diego
Florentina_G - San Diego
zapacila - San Diego
Adriana27 (web)
goanga23 - San Francisco
siminaf - Ontario
meems - San Francisco
corinadana
Ancuta - San Diego
alinuta - Bay Area(web)
msl - South Bay Area
liris - San Jose
LucasMom - Los Angeles
crisspoliss - Bay Area

Colorado
ciuf - Colorado Springs
nematics

Florida
Elenalove27 - Davie (web)(web)
mir1301 - Ft Lauderdale
CRISMIR - Hallandale(N Miami)(web)
Oana_C - Tampa Bay
xela29 - Miami
sinzi_ana - Hollywood
Cryssa29 - Tallahassee
Crystal2 - Hollywood
Oanacn - Pembroke Pines
Ann_Marie (web)
Miereamara - Gainesville

Georgia
aida_o - Atlanta (web)
Cleomax - Atlanta
syracuse - Atlanta
rodicaosoian - Atlanta
alincic - Atlanta
Marianca - Atlanta
Muchi - Atlanta
CamiM -

Illinois
Carolyne - Chicago
danadarla - Chicago
Ina_Stan - Chicago
mn - Chicago (www.nistor.net/" target="_blank">web)
rn - Chicago (www.nistor.net/" target="_blank">web)
petra - Chicago
polux - Chicago
PrInTeSs2 - Chicago
rachel - Chicago (www.babiesonline.com/babies/s/spetco" target="_blank">web)
Nedda - Champaign-Urbana
roxanuta - Chicago
oana0204 - Chicago
corneliaa - Chicago
DavidAndrei - Chicago
lummy - Chicago
marilu2004 - Chicago
mamamariana - Peoria
greieras - Chicago
a_alinta - Chicago
arminad - Chicago
wndyctygirl - Chicago
lisa79 - Chicago

Indiana
amuleta - (in apropiere de Chicago)
Doinna - Indianapolis
Laura_Oprescu
Oana_MC - West Lafayette
ruxij - West Lafayette

Kansas
Cristina26

Kentucky
Crism (web)

Louisiana
freedelia - New Orleans

Maryland
Llaura -
lucia_cs - Baltimore
lizi - Gaithersburg
dianaelena - Washington DC

Massachusetts
andabrro - Greater Boston

Michigan
ANDRUSHKA - Detroit(cum intri pe dreapta)
Ferigutza - Detroit (web)
Oana_B - Motown area (web)
simonaM - Troy (web)
Arcasha - Troy
Laura Garner - Sterling Heights (langa Detroit)
Jazz - Ann Arbor
alintaroma - W MI unde-ntoarce uliu'
Krissy - Rochester Hills

Minnesota
ancadm - Minneapolis/St. Paul

Missouri
elenita

Nevada
Calina73 - Las Vegas (www.searsphotos.com/?shareid=S200576634l55NX526WNY" target="_blank">web)
Veve - Las Vegas (web1,2,3,4,5,6)
chivutamonica - Las Vegas

New Jersey
Andrada

Roxy (incepand cu..?)
Laura_Takacs - Flemington
piciulica - Landing
bucluc
monicar
diapapadia - Manalapan
diana n - Plainsboro

New Mexico
Felicity - Santa Fe

New York
adriana - New York (web)
Iubibubi - New York (web)
Sentoria - New York
Delia21 - New York
Adivio - Astoria
AC & AB - FRANCE
Cherie - Queens, NY
josefine - New York
lumi686 - Long Island
Schumi - Roslyn
jessic - New York
Orhidee - Mount Vernon
madalina78 - Brooklyn
cris30 - New York
CrisaS - New York
adana. - New York
Sneeuwklokje- New York
Laura21 - New York


North Carolina
ML

Ohio
Allya - Cleveland (web)
BellaDonna - Cleveland
olguta12 - Cleveland
oanaXandy - Cincinnati
IulianaG - Strongsville

Oregon
mymirela - Portland

Pennsylvania
Monicutza3 - Pittsburgh
anamari - Pittsburgh
monet - Pittsburgh (web)
grate - Philadelphia
nicolethea - Lancaster

South Carolina
super-lia - Simpsonville

South Dakota
pumba

Tennessee
scumpic - Nashville
samila - Memphis

Texas
casi
lucamatei - Dallas
Cris68 - Houston
camiT - Houston www.score.is.tsukuba.ac.jp/~dorinte/albums/albums/david/thumbs.html" target="_blank">(web)
aricel - Dallas
Ramona J - Dallas
25miky
lai - Houston
honey79

Utah
philip (Andreea)

Virginia
andra10
anairda36 - Sterling
Liana Voiebuna - Ashburn

Washington
Lexi - Seattle
michelle7 - Seattle
PatriciaR - Seattle
danutza_c - Seattle
Anapharm - Olympia
Salomea - Redmond

Wisconsin
bAly - Appleton (web)
Aaka - Balsam Lake

Wyoming
silvia_popa



INFO UTILE
Ambasade si consulate
www.roembus.org/" target="_blank">Ambasada Romaniei Washington
Consulate
Consulate onorifice
Acte pentru schimbare pasaport

USCIS
www.uscis.gov" target="_blank">Homepage
www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.eb1d4c2a3e5b9ac89243c6a7543f6d1a/?vgnextoid=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD&vgnextchannel=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD" target="_blank">Forms and Fees
Service Centers, Local offices
Case status and processing dates

Agentii de turism si motoare de cautare
1-800-646-NOVA, Nova Travel; agent: Cornel;
1-800-503-5924, www.kaventravel.com
1-800-283-1248, www.lutetiatravel.com ; agent: Ligia
1-800-874-0073, agent: Daniela
1-800-759-7373, USI Travel&Tours, agent: Daniela Dan (ext. 21)
1-818-956-8397, agent: Daniela
1-310-300-4000, Skynet Travel - 9401 Wilshire Blvd. 840, Beverly Hills, CA 90212
www.kayak.com
www.bookingbuddy.com

Biserici romanesti
www.roembus.org/english/communities/Romanian_churches_in_US_ro.htm" target="_blank">Biserici romanesti
www.romanian-portal.com/us/ro/comunitate.asp?id=29" target="_blank">Biserici romanesti

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

un filmulet tare de tot:

http://vimeo.com/5985294

ai mei au trecut de nivelul asta.. ai vostri?





Mica dansatoare
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Hoinarii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Mihuta...mi-a adus aminte de dansatoarea ta: http://www.youtube.com/watch?v=0kuWo02QPHI&feature=player_embedded


Eu sint in cautari...caut passion fruit puree sa fac inghetata...dus la Whole Foods, dus la Dean & Deluca...nimic...diseara ma duc la spanish supermarket si precis gasesc.

Anamaria

"With sufficient thrust, pigs fly."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Bianca la noi a fost lantul slabiciunilor sa zic asa. Avem la cladire o chiriasa care are o prietena la FORD si ea (prietena) ne a chemat la un casting la FORD. Raluca a fost acceptata in urma castingului, apoi i au facut poze si au tot trimis o la castinguri. A prins ceva reclame, nu tv, in ziare/reviste. Cea mai buna a fost ptr Disney dar dupa o vreme Ralu nu a mai vrut sa mearga asa ca ne am oprit.
Daca te gandesti la asa ceva cu frumoasa ta sa stii ca e ceva de alergat si problema e ca te anunta fff tarziu despre un casting, de ex seara la ora 10 suna si ti zice sa mergi dimineata stiu eu unde. Si uneori frustrant, desi copilul e ca o papusa si face tot ce zic cei de acolo nu prinde slujba. Apoi dai copilului explicatii de ce nu l au ales.
DAR daca gasesti o agentie sa NU le dai nici un ban. Cine cere bani sunt BANDITI. Tu platesti doar ptr poze. Eu acum cativa ani am dat cam 280$. Atat. Apoi daca prinde ceva reclame agentia isi trage comision de acolo, restul merg in contul fetei (va trebui sa i deschizi cont fetitei). Sa nu te lasi pacalita nici de cei care ii ofera cursuri si apoi te asigura ca o vor baga pe ici pe colo. Le platesti caruta de bani, face acele cursuri si atat.
Cam asta!


Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Mihutza dragut..

Dar stirea cu tanti care gravida fiind a ramas iar gravida ati vazut-o? - http://gmy.news.yahoo.com/

Cami - mami de Sofia Alexandra - mai 2006 si Sabina Adriana - mai 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Cami ce ciudat! habar nu aveam ca se poate intampla!
Anamaria a dansat si Andra pe Beyonce cu bebe ala!





Mica dansatoare
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Hoinarii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Asa este cu hotelurile...scuze ca nu am vazut mai repede sa raspund...RAMONA are dreptate....in Miami nici eu nu stiu nici un hotel sau preturi,pt ca e cam la 30 minute de noi si nu am avut nevoie de hotel niciodata,inca...pot da ceva informatii despre cele din zona asta,deci eu recomand AQUALINA Hotel,este in SUNNY ISLES,chiar la ocean http://www.acqualinaresort.com/ppc/special-offer.php?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_term=acqualina+resort&utm_campaign=ACQ01_Branding ...altul ar mai fi WESTIN DIPLOMAT Hotel,in Hollywood Florida....http://www.diplomatresort.com/diplomatsuite ... trebuie sa-ti zic doar ca primul este un hotel relativ nout,foarte elegant...cel de-al doliea este foarte vestit in zona dar este mai vechi....nu am vazut camere la nici unul din hoteluri,deci nu te pot ajuta cu detalii...acum eu te sfatuiesc daca nu vrei sa stai in zona asta,sa alegi Fort Lauderdale,zona Las Olas, in loc de Miami...hoteluri mai bune pe plaja,resturante frumoase si mai ieftine ca in Miami,comparativ pret-calitate...e mult mai frumos FL decat Miami...si cum spunea si Ramona,e foarte putin de condus pana in South Beach, daca vreti sa ajungeti pe acolo...parerea mea!...La multi ani fericiti si sper sa faci ce-a mai buna alegere!



"Before you judge me, try hard to love me."MJ


Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre aici... http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
...sau aici...
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Si noi am cautat cu disperare in Florida si pe-o coasta si pe alta hoteluri decente, toate imputite, overpriced, mucegai, yuck (asta o zi intreaga).
Apoi la 3 dimineata am ajuns la resortul asta am crezut ca o sa fie 3-400 pe noapte dar am zis oricit ca eram frinti, am platit 87 si inca ceva ptr umbrelute, mai ieftin decit motelu de alaturi care avea pot sa jur ceva care se misca pe mocheta.
http://www.sirata.com/
Cind am fost noi erau numai europeni, cred ca eram singurii americani, multi barbati in slip, copiii se zbenguiau pe unde voiau, nu stia nimeni de ei, toata lumea ffff prietenoasa si fff politicosi (cum cam toti aveau cam toata ziua cite vreun cocktail in mina). Resortul curat, alaturi un restaurant d-ala cu bucatar vestit ne punea petale si nebunii la micul dejun (cam scump), dar sint si mai ieftine in jur.
In St Petersburg mai e un restaurant tapas absolut superb.
Daca mai merge, tot acolo stam.
La Disney at stat la resortul lor, f elegant etc, dar nu s-a comparat cu Sirata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Noi pe coasta cealalta n-am dormit niciodata.
Mie imi place mult acolo la Las Olas. E elegant, curat, plaja nu-i atit de crazy ca in alte locuri. De fapt mie mi-a placut mult Ft. Lauderdale, dar v-am mai spus eu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Andrada, frumos hotel...l-am pus si eu in "files" pentru altadata. Noi am mai mers pe coasta cealalata si ne-a placut (eu nu sint mare fan la valuri...si mi s-a parut linistita coasta de vest a FL). Ce face countertopu'??? Hai aici cu noutati.

Ramona, tu cum mai "cope" cu scoala? Eu ma duc azi la PTA sa fac IAR scandal pe motiv de ghiozdane grele...m-au omorit, nu alta. Are ghiozdanul lui Nick 36 de lbs Nu pot eu sa-l ridic. Cica le-a dat locker (din nou) si i-a dat la etajul doi iar el nu are nici macar o singurica ora la etajul doi (are la etajul 3, 4 si 6)...ce naiba organizare e asta??? Si pentru ce trebuie sa care 4 ceasloave cartonate de 600 de pagini in fiecare zi plus workbook plus caietele (spiralate de cite 3 sobekte fiecare??? Nu pot sa dea foi xeroxate in clasa si sa ramina manualul acasa? Nu sint foarte populara la scoala pe tema asta.

Ciufulici...ce se mai aude pe la tine? Nu ai mai scris de multicel...

Anamaria

"With sufficient thrust, pigs fly."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

V-am zis ieri ca mi-a venit pofta de passion fruit ice-cream???? well....in drum spre casa m-am oprit la Stop&Shop (evil Stop&Shop...ca de cite ori intru ma minunez ce scumpe sint toate)...si peste ce dau???? Peste www.haagen-dazs.com/products/product.aspx?id=372" target="_blank">aceasta ispita Am hapait o cutie (Buflea, esti mic copil cu croissantu' tau). Oricum, n-am mai mincat de cina asa ca s-a compensat (zic eu).



Anamaria

"With sufficient thrust, pigs fly."

Mergi la inceput