America (181)

America (181) | Autor: mihutza11

Link direct la acest mesaj

Fetele din America: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153,154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180


Alabama
Mihaelabebe - Athens (web)
uta_ciun

Arizona
moniq
Adriutza - Phoenix
Cenia - Phoenix
Mihutza11 - Phoenix

Arkansas
pisik 4ever - Little Rock

California
Carmenbr- Anaheim
FLORYNA - Los Angeles
Fetitza - Los Angeles (Buena Park)
inny - Los Angeles (Bellflower)
Iuliana - Gold River (web1, web2)
Bic - Bay Area
DanaEma - Dubin (Bay Area)
raly - Richmond (Bay area)
Katica - Sacramento
Adrianaloy - Sacramento
miau-miau
Sanca - San Diego
Garofitza - San Diego
Florentina_G - San Diego
zapacila - San Diego
Adriana27 (web)
goanga23 - San Francisco
siminaf - Ontario
meems - San Francisco
corinadana
Ancuta - San Diego
alinuta - Bay Area(web)
msl - South Bay Area
liris - San Jose
LucasMom - Los Angeles
crisspoliss - Bay Area

Colorado
ciuf - Colorado Springs
nematics

Florida
Elenalove27 - Davie (web)(web)
mir1301 - Ft Lauderdale
CRISMIR - Hallandale(N Miami)(web)
Oana_C - Tampa Bay
xela29 - Miami
sinzi_ana - Hollywood
Cryssa29 - Tallahassee
Crystal2 - Hollywood
Oanacn - Pembroke Pines
Ann_Marie (web)
Miereamara - Gainesville

Georgia
aida_o - Atlanta (web)
Cleomax - Atlanta
syracuse - Atlanta
rodicaosoian - Atlanta
alincic - Atlanta
Marianca - Atlanta
Muchi - Atlanta
CamiM -

Illinois
Carolyne - Chicago
danadarla - Chicago
Ina_Stan - Chicago
mn - Chicago (www.nistor.net/" target="_blank">web)
rn - Chicago (www.nistor.net/" target="_blank">web)
petra - Chicago
polux - Chicago
PrInTeSs2 - Chicago
rachel - Chicago (www.babiesonline.com/babies/s/spetco" target="_blank">web)
Nedda - Champaign-Urbana
roxanuta - Chicago
oana0204 - Chicago
corneliaa - Chicago
DavidAndrei - Chicago
lummy - Chicago
marilu2004 - Chicago
mamamariana - Peoria
greieras - Chicago
a_alinta - Chicago
arminad - Chicago
wndyctygirl - Chicago
lisa79 - Chicago

Indiana
amuleta - (in apropiere de Chicago)
Doinna - Indianapolis
Laura_Oprescu
Oana_MC - West Lafayette
ruxij - West Lafayette

Kansas
Cristina26

Kentucky
Crism (web)

Louisiana
freedelia - New Orleans

Maryland
Llaura -
lucia_cs - Baltimore
lizi - Gaithersburg
dianaelena - Washington DC

Massachusetts
andabrro - Greater Boston

Michigan
ANDRUSHKA - Detroit(cum intri pe dreapta)
Ferigutza - Detroit (web)
Oana_B - Motown area (web)
simonaM - Troy (web)
Arcasha - Troy
Laura Garner - Sterling Heights (langa Detroit)
Jazz - Ann Arbor
alintaroma - W MI unde-ntoarce uliu'
Krissy - Rochester Hills

Minnesota
ancadm - Minneapolis/St. Paul

Missouri
elenita

Nevada
Calina73 - Las Vegas (www.searsphotos.com/?shareid=S200576634l55NX526WNY" target="_blank">web)
Veve - Las Vegas (web1,2,3,4,5,6)
chivutamonica - Las Vegas

New Jersey
Andrada

Roxy (incepand cu..?)
Laura_Takacs - Flemington
piciulica - Landing
bucluc
monicar
diapapadia - Manalapan
diana n - Plainsboro

New Mexico
Felicity - Santa Fe

New York
adriana - New York (web)
Iubibubi - New York (web)
Sentoria - New York
Delia21 - New York
Adivio - Astoria
AC & AB - FRANCE
Cherie - Queens, NY
josefine - New York
lumi686 - Long Island
Schumi - Roslyn
jessic - New York
Orhidee - Mount Vernon
madalina78 - Brooklyn
cris30 - New York
CrisaS - New York
adana. - New York
Sneeuwklokje- New York
Laura21 - New York


North Carolina
ML

Ohio
Allya - Cleveland (web)
BellaDonna - Cleveland
olguta12 - Cleveland
oanaXandy - Cincinnati
IulianaG - Strongsville

Oregon
mymirela - Portland

Pennsylvania
Monicutza3 - Pittsburgh
anamari - Pittsburgh
monet - Pittsburgh (web)
grate - Philadelphia
nicolethea - Lancaster

South Carolina
super-lia - Simpsonville

South Dakota
pumba

Tennessee
scumpic - Nashville
samila - Memphis

Texas
casi
lucamatei - Dallas
Cris68 - Houston
camiT - Houston www.score.is.tsukuba.ac.jp/~dorinte/albums/albums/david/thumbs.html" target="_blank">(web)
aricel - Dallas
Ramona J - Dallas
25miky
lai - Houston
honey79

Utah
philip (Andreea)

Virginia
andra10
anairda36 - Sterling
Liana Voiebuna - Ashburn

Washington
Lexi - Seattle
michelle7 - Seattle
PatriciaR - Seattle
danutza_c - Seattle
Anapharm - Olympia
Salomea - Redmond

Wisconsin
bAly - Appleton (web)
Aaka - Balsam Lake

Wyoming
silvia_popa



INFO UTILE
Ambasade si consulate
www.roembus.org/" target="_blank">Ambasada Romaniei Washington
Consulate
Consulate onorifice
Acte pentru schimbare pasaport

USCIS
www.uscis.gov" target="_blank">Homepage
www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.eb1d4c2a3e5b9ac89243c6a7543f6d1a/?vgnextoid=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD&vgnextchannel=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD" target="_blank">Forms and Fees
Service Centers, Local offices
Case status and processing dates

Agentii de turism si motoare de cautare
1-800-646-NOVA, Nova Travel; agent: Cornel;
1-800-503-5924, www.kaventravel.com
1-800-283-1248, www.lutetiatravel.com ; agent: Ligia
1-800-874-0073, agent: Daniela
1-800-759-7373, USI Travel&Tours, agent: Daniela Dan (ext. 21)
1-818-956-8397, agent: Daniela
1-310-300-4000, Skynet Travel - 9401 Wilshire Blvd. 840, Beverly Hills, CA 90212
www.kayak.com
www.bookingbuddy.com

Biserici romanesti
www.roembus.org/english/communities/Romanian_churches_in_US_ro.htm" target="_blank">Biserici romanesti
www.romanian-portal.com/us/ro/comunitate.asp?id=29" target="_blank">Biserici romanesti




Mica dansatoare
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Hoinarii

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Sanzi, mama ce scor are ceasul ala!

Cami felicitari pt GC!

Buflea Top chef nu-l urmaresc, dar in seara asta am in program si Grey si Pr Runway.. aseara m-am delectat cu Nip/Tuck .. eu cred ca trebuia s ama fac doctor ca prea imi plac astea cu operatii.. ma uit si la documentare de genul asta cand prind.. ehh.. mi-a trebuit ISE, cand tata ma ruga sa dau la medicina..

apropo am vazut ieri pe TLC "I didn't knew i was pregnant".. am cam ramas masca.. adica tanticile alea chiar nu stiau ca-s gravide pana in momentul in care au nascut.. sa zicem ca la una care nu a mai avut copii si cu dereglari hormonale e pe undeva paluzibil.. dar una care avea deja 3 copii, chiar sa nu recunoasca durerile facerii decat in mom in care i s-a rupt apa? mi s-a parut trasa rau de par..

Denisa imi pare rau de puiul ala mic!




Mica dansatoare
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Hoinarii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Mihuta...da...e scump...da imi place broasca aia de mor!!!!!!


Anca, al nostru e kimball...cica e made in chicago...suna bine, si e pian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihutza11
apropo am vazut ieri pe TLC "I didn't knew i was pregnant".. am cam ramas masca.. adica tanticile alea chiar nu stiau ca-s gravide pana in momentul in care au nascut.. sa zicem ca la una care nu a mai avut copii si cu dereglari hormonale e pe undeva paluzibil.. dar una care avea deja 3 copii, chiar sa nu recunoasca durerile facerii decat in mom in care i s-a rupt apa? mi s-a parut trasa rau de par.

Aaaa, da, da si eu ma uit la asta ... incredibil, eu totusi cred ca sunt adevarate ca de aia le da la TV ca pe curiozitati. Eu am vazut odata un episod cu una care a nascut cand s-a dus la WC, nu stia ca e gravida, a crezut ca o doare burta si a nascut efectiv, prematur, in WC ...
Ah ! Si eu ma mai uit si la Mystery diagnosis - super interesante si alea.
Mihutza, sa te uiti si la Top Chef - te bat eu la cap, o sa-ti placa, sunt sigura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Cami, felicitari pt GC!

Eu ma uit la Ramsey's Kitchen Nightmares, pe BBCA, ca e funny. In rest nu ma uit la cooking shows.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Cami felicitari!

Ce n-as da sa am BBCA...
In absenta ramin cu East Enders de acu 5 ani si altele asemenea pe cele 4 PBS-uri asta vinerea. Mad Man duminica si Divine Design. cam atit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Cami felicitari!

Miere atunci ma bucur ca am iarasi fetita defapt niciodata nu m am vazut mama de baietel.

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Multumesc mult fetelor.

Pumba sar'mana de intrebare, iaca facem biine, nu e nimeni racit!! yayy!! si chiar am fost acum cateva zile la zoo si ne-am intors fara nici un virusel... maaare minune la noi!!Fetele fac in continuare prostioare si nebunii de seara cadem lati de oboseala si eu si DH dar mai fac si unele chestii de iti vine sa le mananci, cum ar fi cand se iau in brate si se pupacesc una pe alta, si cand Sabina o striga pe Sofia - Chaaaaachiiii!! asa pe un ton de mori de ras. Acu' avem mare drama: Sofia a insistat ca vrea sa fie "jajitoare"( vrajitoare) de Halloween si m-am conformat, foarte multumita toata lumea numai ca acum cateva zile a vazut un desen animat cu Dora( fir-ar....)unde era si o vrajitoare rea....asa ca acum vrajitoarele sunt un big no-no si nu ii mai place costumul..hmm..

Doua faze a la Sofia:

azi la Social Security Administration:Sofia ma intreaba de ce e in zona un politist iar eu ii spun ca sa aiba grija sa fie toata lumea (in special toti copii) de acolo cuminti.. boon.. la un moment dat pleaca din zona individul la care Sofia: maaaami nenea police went pipi, pot sa alerg putin?

Din invataturile Sofiei catre surioara mai mica Sabina: "Ai glija sa nu mai face checatei pe tine nu mai vine Mos Santa!"


Corina ma tot tin sa intru sa iti spun ce mult mi-au placut pozele de acum cateva zile.. superbe fetele... ca si baietii Andreei de altfel..





Cami - mami de Sofia Alexandra - mai 2006 si Sabina Adriana - mai 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Wow Cami, felicitari! Chiar ca-i de sarbatorit, cred ca sinteti tare bucurosi ca s-a rezolvat chestia asta.
Haioase gargaritele, imi si imaginez ce distractie e la voi in casa!

Am gasit informatii mai multe, dar sint legate de MAP test asta si pina acum vad ca numai Ancadm ar beneficia de ele. Nu stiu de ce credeam ca-i mai raspindit testul asta. Oh, well...

Carmen, la voi tre' sa fie mama scolilor astea chinezesti. Din cite stiu eu e multa populatie din asta la voi in stat, deci musai au si plin de scoli. Exista diferente intre ele, unele chiar predau numai in chineza. Ce am gasit eu au cursuri in weekend. Astia au matematica, engleza (I don't know ce sa zic de asta), science, tot felul de alte chestii, chiar poti sa inveti si chineza. Asta pe care o aleg eu am vazut ca a oferit in vara un curs de chineza, gratuit (o luna). N-am vazut la vremea aia ca sigur ii inscriam pe copii. Cauta "chinese school" online in zona voastra.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Uitasem sa intreb cum e Philip, se simte bine acum?

Buflea, tu ti-ai revenit? Ai reusit sa vezi Volver?

Ce de show-uri vedeti voi! Am vazut si eu cite un episod-doua din ce spuneti, dar nu prea am unele pe care sa le urmaresc mereu. Mai dau pe Desperate Housewives, desi nu-mi mai place demult, dar ma mai mina curiozitatea. Mai degraba ma uit la Brothers and Sisters si am apucat sa vedem Modern Family cind a inceput. Acum ne mai uitam daca ne aducem aminte. In rest eu sint prietena cu PBS si copiii la fel. Nerdy, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Buflea, am mai vazut Top chef candva cand era in reluare un sezon, la din astea de cooking imi place Hell's kitchen, dar acum s-a terminat..
na ca uite ca mi-am amintit ca am uitat azi de Survivor.. nu-i bai il vad online..

Ramona si noi suntem buni prieteni cu PBS, mai ales Andra dimineatza cel mai mult cu Barney si apoi cu Word World , mai e si Clifford dupa aceea.. cam cred ca asta e topul la ea dupa cum reactioneaza..
aa si mai avem pe Nick Jr (fostul Noggin) ii place mult Olivia, canta si ea (sau incearca) genericul si e asa haioasa..

Cami, ce frumos cu surioarele.. cred ca e tot o veselie acolo!





Mica dansatoare
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Hoinarii

Mergi la inceput