SUPERDIETA***RELOADED*****cap2

SUPERDIETA***RELOADED*****cap2 | Autor: superdieta

Link direct la acest mesaj

De aici am declarat razboi inca o data kilogramelor in plus :
cap1




Iata si istoricul SUPERDIETEI:

1 ; 2 ; 3 ; 4 ; 5 ; 6 ; 7 ; 8 ; 9 ; 10 ; 11 ; 12 ; 13 ; 14 ; 15 ; 16 ; 17 ; 18 ; 19 ; 20
21 ; 22 ; 23 ; 24;25;26; 27; 28; 29 ;30; 31 ; 32 33 si 34






S-au inscris la SUPERDIETA


VARIANTA SCURTA (6 SAPTAMINI)


Nume....................H........GI......GT.............DI..............W1.........W2.......W3.......W4....W5....W6

paula-laura.........1.73.....75.0.....66.......xx/06/09.......xx.x.......xx.x....70.0....xx.x....xx.x...xx.x

felicic76..............1.69.....72.8.....60.......29/06/09.......71.2.......70.4....xx.x....xx.x....xx.x...xx.x

giulianna.............1.60....73.8......60.......30/06/09.......71.7......70.6......70.0.....xx.x...xx.x...xx.x

mamidestefan.....1.74.....75.5......66.......01/07/09......73.0 ......70.8......69.7.....67.8...67.5...xx.x

lala77.................1.xx.....90..........70.......01/07/09......88.0.......xx.x....xx.x....84.0....xx.x...xx.x

AlexaM...............1.69.....74.5........65.......06/07/09......72.1.......70.8....69.7....69.0....xx.x...xx.x

andreutac...........1.53.....58.5........xx.......03/08/09......xx.x.......xx.x....xx.x....xx.x....xx.x...xx.x



VARIANTA LUNGA (12 SAPTAMINI)

Nume....................H........GI......GT.............DI..............W1.........W2.......W3.......W4....W5....W6....W7....W8.......W9.....W10....W11....W12

claudinna............1.73.....92.......75.......15/06/09.......xx.x.......xx.x....xx.x.....xx.x....87.7...84.8..xx.x...xx.x....xx.x....xx.x....xx.x.....xx.x

Nocom................1.75.....82.5....70.......01/07/09.......79.5.......79.5....78.0....xx.x....xx.x...xx.x..xx.x...xx.x....xx.x....xx.x....xx.x.....xx.x

criss...................1.60.....75......60........01/07/09.......74.3.......73.6....72.7....xx.x....xx.x...xx.x..xx.x...xx.x....xx.x....xx.x....xx.x.....xx.x

iulix....................1.70.....86.9...70........10/07/09.......86.5.......85.2....83.7....xx.x....xx.x...xx.x..xx.x...xx.x....xx.x....xx.x....xx.x.....xx.x

nicolae68............1.68.....90.0...80.......30/07/09........86.5.......xx.x....xx.x....xx.x....xx.x...xx.x..xx.x...xx.x....xx.x....xx.x....xx.x.....xx.x



Si lista e deschisa...


Rezultate SUPERDIETA

(cite o pentru fiecare kg pierdut, cite un pentru fiecare kg luat inapoi, pentru cine isi atinge targetul)



1.mamidestefan.
2.claudinna .......
3.lala77 ............
4.AlexaM...........
5.Paula_Laura ...
6.Nocom ...........
7.giulianna........
8.iulix...............
9.nicolae68......
10.felicic76..........
11.criss..............
12.andreutac.....




Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns superdieta spune:




SUPERDIETA


Regimul are urmatoarele scheme:

Schema
Perioada I Perioada II Perioada III
A 1 sapt. 2 sapt. 3 sapt.
B 2 sapt. 4 sapt. 6 sapt.

In functie de surplusul existent, schema A garanteaza 5-8%, iar schema B 10-12% scadere in greutate.
Pentru a obtine o pierdere in greutate mai mare, schemele se vor repeta, dupa cum urmeaza:
Schema A: se poate repeta de cel mult 3 ori pe an, la un interval de 4-6 saptamani;
Schema B: se poate repeta de cel mult 2 ori pe an, la un interval de 6-10 saptamani.

Mecanismul de actiune:

Regimul se bazeaza pe teoria conform careia organismul isi creeaza un echilibru propriu prin obisnuinta.
Practic, daca este supra-alimentat in mod consecvent, organismul isi regleaza necesarul alimentar la nivelul dobandit prin supra-alimentatie, astfel ca acesta consuma in mod real necesarul fiziologic si stocheaza surplusul, generand obezitatea.
Regimul actioneaza astfel incat, in perioada I desfiinteaza echilibrul existent, in perioada a II-a coboara nivelul necesarului alimentar, iar in perioada a III-a stabilizeaza necesarul de echilibru la noul nivel creat.

Reguli obligatorii:
In toate perioadele, dimineata, cu o jumatate de ora inainte de masa, se va bea o jumatate de litru de apa!
Cantarirea se va face obligatoriu o singura data pe zi, dimineata, pe stomacul gol, complet dezbracata.
Rezultatul cantaririi se va trece zilnic pe un grafic.

Alimentatia:

Atentie: cafeaua si alcoolul sunt inductori de foame! Se vor reduce cat mai mult.

Perioada I- 1 saptamana A/ 2 sapt. B

Alimente interzise:

Zahar, miere, alcool, fainoase (paine de orice fel, paste, cereale etc.), lactate, grasimi animale de orice fel, carne de porc, vita si pui, cartofi, fasole, mazare, linte, soia, banane, pepene verde, piersici, nectarine si alte fructe cu continut mare de zaharuri;

Alimente recomandate:
varza, broccoli, conopida, salata, castraveti, lamai, portocale, grapefruit, mere,cirese,caise, telina, morcov, masline, ciuperci, porumb, rosii, ardei,kiwi, ananas, ceapa, usturoi, fasole verde;

Alimente exceptionale:
oua, carne de peste, fructe de mare, lapte degresat, margarina(100% vedetala), ulei fara colesterol.

-----------------------------------------------------
Perioada II- 2 saptamani A/ 4 sapt. B

Alimente interzise:

Zahar, miere, alcool, fainoase (paine de orice fel, paste etc.), carne de porc si de vita, cartofi, fasole, mazare, linte, soia, banane, pepene verde, piersici, nectarine si alte fructe cu continut mare de zaharuri;

Alimente recomandate:
varza, broccoli, conopida, salata, castraveti, lamai, portocale, grapefruit, mere, cirese, caise, telina, morcov, masline, ciuperci, porumb, rosii, ardei, kiwi, ananas, ceapa, usturoi, fasole verde, carne de peste, fructe de mare, lapte degresat, oua;

Alimente exceptionale:
carne de pui, branzeturi cu continut scazut de grasimi, cereale, margarina (100%vegetala), ulei fara colesterol.

-----------------------------------------------------
Perioada III- 3 saptamani A/ 6 sapt. B

Alimente interzise:

Zahar, miere, alcool, fainoase (paine de orice fel, paste etc.), carne de porc, banane;

Alimente recomandate:

varza, broccoli, conopida, salata, castraveti, lamai, portocale, grapefruit, mere,cirese, caise, telina, morcov, masline, ciuperci, porumb, rosii, ardei, kiwi, ananas, ceapa, usturoi, fasole verde, carne de peste si de pui, fructe de mare, lapte degresat, oua, branzeturi cu continut scazut de grasimi, cereale;

Alimente exceptionale:
carne de vita, cartofi, fasole, mazare, margarina (100%vegetala), ulei fara colesterol.


Reguli de alimentatie:



Alimentele recomandate se vor consuma in orice cantitate si in oricate reprize se simte nevoia;
Alimentele exceptionale se vor introduce doar daca se simte nevoia, insa in cantitati ponderate;
Alimentele interzise nu se vor consuma decat in cazuri exceptionale;
Se pot consuma sau evita si alte alimente prin analogie (similitudine) cu cele din grupele prezentate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns superdieta spune:

Yupiiiiiiiiiiiii

Avem capitol nou...sa fie unul plin de floricele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Haideti fetelor la capitolul 2 ...se mai inscrie cineva la SUPERDIETA...

mimihoooooooooooooo? pe unde esti ?ai promis ca vii si tu ?

LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

Cit am slabit pina acum ? cu SUPERDIETA ***RELOADED***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

Declar inca un kg . Astazi am 72.3...sper ca pana duminica sa se mai duca unul.

ASa decapitol nou...

Spor la slabit!

Matei Gabriel povestea nasterii
Matei Gabriel 24.08.2008 foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexaM

Declar inca un kg . Astazi am 72.3...sper ca pana duminica sa se mai duca unul.

ASa decapitol nou...

Spor la slabit!

Matei Gabriel povestea nasterii
Matei Gabriel 24.08.2008 foto




Felicitari pentru floricica

Dar de sotul tau nu ne mai spui nimic ?

LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

SUPERDIETA continua....... Cit am slabit pina acum ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

felicicoooooooooooo..ce s-a intimplat? ceva e in neregula cu tine ?

LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

SUPERDIETA continua....... Cit am slabit pina acum ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Neata

Astazi avem doar -100 gr. Se vede ca am cam intrat in degustarea mancarurilor pt ziua lui fi-miu... maine probabil va fi un pic cu plus, ca de, nu pot sa fac o gramada de mancacruri si sa nu gust nimic... dar nu-i bai, trece si asta...si apoi sa te tii!!!!!

NU ma las, nu ma las!!!!!!.....






mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei (11.07.2004)


poze cu noi


poze DARIA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:



Azi am atins pragul psihologic de 3kg pierdute ...
deci am ajuns la 72.5 kg

De acum incep sa se topeasca adevaratele sunculitze...pina acum a fost mai mult apa...

Sa aveti un week-end minunat



LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

SUPERDIETA continua....... Cit am slabit pina acum ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nocom

Neata

Astazi avem doar -100 gr. Se vede ca am cam intrat in degustarea mancarurilor pt ziua lui fi-miu... maine probabil va fi un pic cu plus, ca de, nu pot sa fac o gramada de mancacruri si sa nu gust nimic... dar nu-i bai, trece si asta...si apoi sa te tii!!!!!

NU ma las, nu ma las!!!!!!.....






mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei (11.07.2004)


poze cu noi


poze DARIA





MATEI O ZI FRUMOASA ...CU MUUUUUUUUTE CADOURI

LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

SUPERDIETA continua....... Cit am slabit pina acum ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Matei. Sa cresti mare si frumos!!
M-am cantarit si am cu -400 de grame!!! Sunt foarte foarte fericita!!! Acum sa dau si eu raportul de ieri:
Dimineata:apa, cafea, salata de legume
Pranz: fasole verde
Cina: pepene verde(pot sa pap?)
Acum am vazut ca nu am voie pepene verde... Scz. nu se va mai repeta!!!!



http://www.tickerfactory.com/weight-loss/wwgvEQr/ - Cat am slabit...

Mergi la inceput