SUPERDIETA***RELOADED*****cap2

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

La multi ani MATEI!!!!!!!!!!!

Sotul meu duminica avea 96.7kg, iar marti 98kg...acum are 95.6kg. Stiu sigur ca a trisat ca la serviciu are masa inclusa si papa bun si a papat...insa, acasa a mancat doar verdeturi...muuulte.

Vedem peste weekend ca il supraveghez

Eu azi am 72.0kg...

Aseara am mancat dovlecei, conopida si fasole verde fiarta la abur cu mujdei de usturoi... mancabil...

Spor la slabit!

Matei Gabriel povestea nasterii
Matei Gabriel 24.08.2008 foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Salutare!

Multumesc muuuult de urari. Si voua sa va traiasca puiutii dragi!!!!

Din pacate astazi am pacatuit mult mult mult...... ce sa fac, acuma pot doar sa ma spovedesc...

Probabil ca si maine o sa mai fur cate ceva din ce a ramas, dar de luni, revin in forta!!!

Feli ammi, hai ca ne e dor de tine!!!!!

Noapte buna!



mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei (11.07.2004)


poze cu noi


poze DARIA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Salutare!
Am terminat inca o zi de super dieta. Astazi am avut in meniu tot o salata de legume si inainte apa si o cafeluta mica, mica la micul dejun. La pranz am facut o minunatie de ciupercute umplute cu ardei, morcov,piciorusele de la ciupercute, telina, masline, ceapa(astea taiate mici mici) si rosii taiate cubulete si decojite puse la sfarsit.Am condimentat cu piper si sare, insa fiecare poate pune ce condimente vrea. Aaa ca mi-am amintit:am pus si verdeata peste legume (frunze de telina, cimbru si busuioc), apoi am pus 2 linguri de ulei de masline. Peste el am pus ceapa cu putina apa si dupa ce s-a calit am pus restul legumelor si le-am tinut pana a scazut zeama. Apoi am umplut ciupercile si le-am bagat la cuptor 30 minute, timp in care m-am invartit pe langa cuptor pt. ca imi era o pofta... Si a iesit o bunatate, cum nu ma asteptam!!! Cantitatile de legume variaza de cate persoane sunt la masa. Eu am avut 4 persoane si cantitatea a fost: 600 g ciuperci, 6 masline, 2 cepe mici, 1 telina, 1 morcov, 1/2 ardei, 3 rosii.
Iar la cina am papat o maaare salata de morcov cu mar si telina date prin razatoare. Acum ma bag la . Noapte buna!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss spune:

Salut fetele,

Am lipsit ieri de pe aici, astazi am fost tare cumontica, am mancat
dimineata: apa, cafea , un ou fiert
pranz: dovlecei cu ceapa si ardei innabusiti nitel in tigaie
seara : rosii cu castraveti.

Eu ma minunez de voi cum reusiti sa slabiti asa de usor, la mine este greu, plus ca merg de doua ori pe saptamana la sala cate 2 ore.
Si eu vreau sa slabesc in ritmul vostru...


Va pup si va doresc seara placuta



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

Neatza fetelor,

Eu sunt putin dezamagita....azi aveam 72.1kg adica am luat 100g si nu stiu de unde ca am papat corect si destul de putin.

In schimb al meu sot are 94.3kg adica a scazut 2.4kg asta dupa ce ajunsese la 98kg....barbatii astia ce usor pot slabi...ma oftic..(ca nu slabesc si eu la fel nu ca slabeste el...)

Ma ambitionez si cred ca si saptamana viitoare tot pe verdeturi stau...poate ...poate...

Spor la slabit!



Matei Gabriel povestea nasterii
Matei Gabriel 24.08.2008 foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Salutare! Eu m-am urcat astazi de dimineata pe cantar si mare mare surpriza... am pierdut 1kg!!!!
Sunt f.f. fericita!!! Vreau, vreau o floricica!!!
Astazi am papat de dimi salata mea vesnica de rosii cu castraveti, iar acum am mancat fasole verde cu usturoi si putina salata de vinete fara ulei cu ceapa. Am uitat sa zic ca si aseara si astazi de dimineatza am facut pe . Va si see you soon.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Am uitat sa zic ca am 85.9 kg!!!







http://www.tickerfactory.com/weight-loss/wwgvEQr/ Cat am slabit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Buna seara,

AlexaM nu te ingrijora. Si eu am avut o zi cand am stagnat si alta in care am luat 300 de gr, desii mancasem ce trebuie. Au urmat altele de dat jos, mancand la fel... deci e doar o faza... Felicitari sotului pentru reusita!!! Va tin pumnii pana la capat!!

iulix felicitari. Tine-o tot asa!!!

Eu astazi nu am vaut curajul sa ma cantaresc, nu de alta dra cred ca ma apuca plansul si nu era bine mentru moralul meu. Din pacate astazi tentatiile erau tot in frigider, va dati seama... dupa o petrecere tinuta acasa... mi-e si frica sa ma uit maine la cantar, la cum ma stiu nu ar fi o surpriza f mare sa fi pus la loc in 2 zile de dezmat ce am dat jos in 2 saptamani de chin.... Eu tot mai sper ca nu e chiar asa....maine ma cantaresc. Sa-mi tineti pumnii!!!!! Bine ca urmatoare petrecere la noi in familie va fi abia la sf lui septembrie...ufff!

Noapte buna!



mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei (11.07.2004)


poze cu noi


poze DARIA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paula-Laura spune:

Buna!
Am reusit sa imi fac si eu timp sa ii multumesc Lidiei si sa va marturisesc ca am inceput si eu super-dieta de 4 saptamani, m-am apucat inainte sa incepti voi
Am slabit 5 kg(de la 75 kg/1,73) si se vede bine
M-am apucat de varinata 1 , insa deoarece wekendul trecut am fost la mare doar cu al meu sot fara copil si am calcat rau pe alaturi am prelungit faza a 2a la 3 saptamani. Practic saptamana asta m-am chinuit sa inlatur urmele weekendului destrabalat si am slabit doar 500 grame, dar sincer sunt multumita
sunt curioasa cat si daca mai slabesc de acum incolo (eu sper sa mai dau jos macar vreo 2 kg cu aceasta cura si in toamna sa tin o alta)

bafta la slabit si sper sa mai trec pe la voi din cand in cand

Mami de Mihnea (09.10.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=7a2406b2610465e5331ebf&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Paula-Laura

Buna!
Am reusit sa imi fac si eu timp sa ii multumesc Lidiei si sa va marturisesc ca am inceput si eu super-dieta de 4 saptamani, m-am apucat inainte sa incepti voi
Am slabit 5 kg(de la 75 kg/1,73) si se vede bine
M-am apucat de varinata 1 , insa deoarece wekendul trecut am fost la mare doar cu al meu sot fara copil si am calcat rau pe alaturi am prelungit faza a 2a la 3 saptamani. Practic saptamana asta m-am chinuit sa inlatur urmele weekendului destrabalat si am slabit doar 500 grame, dar sincer sunt multumita
sunt curioasa cat si daca mai slabesc de acum incolo (eu sper sa mai dau jos macar vreo 2 kg cu aceasta cura si in toamna sa tin o alta)

bafta la slabit si sper sa mai trec pe la voi din cand in cand

Mami de Mihnea (09.10.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=7a2406b2610465e5331ebf&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete


pai bine mai mami ...si cind aveai tu de gind sa ne anuntzi ????...poate te vedeam prin parc si nu te recunoasteam ..cu noile dimensiuni!!

si nu te lasa ...ca sa se stabilizeze greutate trebuie sa mai induri putin...altfel exista riscul sa pui la loc destul de usor

sa nu uit ...vrei in listutza??????

LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

SUPERDIETA continua....... Cit am slabit pina acum ?

Mergi la inceput