FIV in Ungaria 52

FIV in Ungaria 52 | Autor: crisis81

Link direct la acest mesaj




Informatii utile (tot ce trebuie sa sti pentru a face FIV sau IA in Ungaria):

www.ivfpregnancycenter.com/index.php?p=7" target="_blank">Site-ul clinicii Kaali Intezet
www.kaali.hu/index.php?p=31#szeged" target="_blank">Adresa, Telefonul, Emailul clinicilor KAALI si pozele doctorilor
www.congresstravel.hu/map/fmap.html" target="_blank">Harta Szeged
Lista analize necesare
Despre Dr. Krissan Maria;
LISTA DE PRETURI - SZEGED:
Consultatie - 13.000 ft
Spermograma - 13.000 ft
Analize hormonale - 14.000 ft
Paptest si citologice - 18.000 ft
Ecografia - 8.000 ft
Ovulometria si monitorizarea cu ultrasunete - 105.000 ft
Punctia ovariana - 105.000 ft
ET - 112.000 ft
ICSI -110.000 ft
hatching -50.000 ft
donor sperma 35000ft
crioprezervarea embrionilor 20000 ft
Aici gasesti o lista de preturi pentru medicatia folosita in Ungaria


Unde ne cazam?
In Szeged:
SZVARVANY VRNDEGHAZ/dispune de internet si antena Digi cu programele romanesti /Persoana de contact: Gyongyi (Atelocin74 pe DC) /telefon:0036303846397, ID messenger: gyongyig, PM (impresiile oaspetilor le puteti citii aici: cara1976, mihaele, georgia_c)
www.familiapanzio.hu/en.html" target="_blank">FAMILIA PANZIO
www.szegediapartman.hu/html_eng/index.php" target="_blank">SZEGEDI APARTMAN
www.brindza.com/en-szeged-accommodation.php" target="_blank">BRINDZA PANZIO
si www.iranymagyarorszag.hu/keres/szeged/szallasok/panziok-p1" target="_blank">ALTELE, mai asteptam sugestii.

Cine ne traduce?
In Szeged:
Any - tel: +36305456403
Gyongyi - tel: +36303846397
Vicky - tel: +36707766820
In Debrecen:
In Budapesta:


Site clinica Debrecen
Adresa email dr. Zadori-Kaali clinik: jzadori@gmail.com
Adresa email clinica Debrecen:kaalideb@jaguar.unideb.hu
Adresa email clinica Budapesta:kaali@axelero.hu
Lista preturi Budapesta:consultatia=12700HUF, eco=7700HUF, citologice=7700;


CURS VALUTAR:
1 EUR = 300 HUF (martie 2009)
100 HUF = 1,51 RON
www.convertor.ro/" target="_blank">CONVERTOR VALUTAR

Ce sa faci dupa ET
www.fertilitylifelines.com/serono/products/gonalf/pen/instructions.jsp" target="_blank">Instructiuni de folosire pt GonalF si Ovidrelle
www.transylvania.info/Dictionary/dictionary.php?lang=3" target="_blank">Dictionar maghiar-roman

Reusite la Szeged in 2006

Odiseea Szeged www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40885" target="_blank">Cap.1, Cap.2, Cap.3, Cap.4, Cap.5, Cap.6, Cap.7, Cap.8, Cap.9

Kaali-Budapesta Cap.1
FIV in Ungaria Cap.1, Cap.2, Cap.3,Cap.4, Cap.5, Cap.6, Cap.7, Cap.8, Cap.9, Cap.10, Cap.11, Cap.12, Cap.13, Cap.14, Cap.15, Cap.16, Cap.17, Cap.18, Cap.19, Cap.20, Cap.21, Cap.22, Cap.23, Cap.24, Cap.25, Cap.26, Cap.27, Cap.28, Cap.29, Cap.30, Cap.31, Cap.32, Cap.33, Cap.34, Cap.35, Cap.36, Cap.37, Cap.38, Cap.39, Cap.40, Cap.41, Cap.42, Cap.43, Cap.44, Cap.45,Cap.46, Cap.47, Cap.48, Cap.49, Cap.50, Cap.51;



"Cele care ne sunt exemplu, cele care ne sustin, pe care vrem toate sa le urmam si carora le multumim ca sunt alaturi de noi
MAMICI

Rh cea care a deschis acest drum spre Szeged! speram sa fi o mamica fericita;
Adela gemenii Darius siCaius 15 septembrie 2005 si SURPRIZA noul lor fratior Rares 13 decembrie 2007 - ramas natural;Szeged - dr. Zadori 4 IA - nereusite; 1 FIV - reusit - ET: 24.01.2005
InternetDaria - 25 iunie 2006; 1 IA - nereusit la TM, 1 FIV - reusit la TM, 4 FIV-uri - nereusite la TM, 1 FIV( FIV nr 6) reusit la Szeged, dr Zadori, ET: 12.11.2005
LeliutaMaria
Mi-kaAlexia 12 septembrie 2006; 1 FIV - reusit, Szeged, ET: februarie 2006
Auburn
Andicu Filip 27 iunie 2007; FIV nr. 2 - reusit, Szeged, dr. Zadori, ET:octombrie 2006
Tanyuta Eduard-Raul
Daniela76 Alexandra
pussi Elena si Ana; iunie 2006 IA in TM, dec. 2006 FIV Szeged dr. Zadori, nereusit, martie 2007 FIV Szeged dr. Zadori, 2 embrioni transferati(de 4 si 7 celule) si 2 Tuste iesite
Corina74 Andrei-Dumitru
Chiara Matei-10 iulie 2008
Simona FIV sept. 2007 Budapesta
Popica ; ET cu embrioni congelati oct. 2007 Szeged ????
tuculucu Mihnea si Isabela; ET cu embrioni congelati ian'2008, Budapesta;
AncaoradeaSara; IAS feb.2008, Debreten
AndradaP de Mara si Teodora ; DN: 06.11.2008,ET: 14.03.2008;FIV mar. 2008, Budapesta;
valeria72 de si ingeras; - FIV 1 la Medsana cu dr. Ancar - reusit - sarcina oprita din evolutie la 5 saptamani, FIV 2 - mai 2008, dr. Zadori - Szeged, reusit;
Marush deAdina si Alexandru;
Julia75 de Zsombor - 12.12.2008; 2 IA - nereusite la Targu Mures, 1 FIV - reusit la Szeged, dr. Zadori, ET:26 martie 2008
miha2004 de MARISA-IOANA; FIV4 apr2008-reusit, Szeged, Dr. Zadori;- 2 FIV-uri nereusite in TM, FIV3 Szeged - ian2008 nereusit;
borzasimo de David; FIV2 reusit mai2008, FIV - Februarie 2008-nereusit;
zisaCami de RADU COSTIN, 3030 gr, 47cm, apgar 10, prin cezariana - FIV nr. 6 - mai2008, Szeged, Dr. Zadori; 5 FIV, 1 ET cu embrioni congelati


GRAVIDUTE



jovana FIV1 iunie 2008, Debrecen, Dr. Tandor;
Micky2007- FIV 3 septembrie 2008, Szeged, Dr. Zadori, ; 5 IA nereusite la Buc, FIV1 nereusit la Buc, FIV2 martie 2008, reusit la Szeged, dr. Zadori, sarcina oprita in evolutie la 6 saptamani;
Liana30 - FIV sept 2008, Szeged, Dr. Kriszan, ;
sima1 - FIV 4 Debrecen, ; - FIV 1 nereusit la TM cu dr. Cezara Muresan, FIV 2 - nerealizat (nu a raspuns la stimulare), FIV 3 la Debreten mai 2008 nereusit, FIV4 reusit;
luanaroman;
Mi-ka - sarcina naturala
Buluna - FIV Szeged, Dr. Zadori; - o IA la TM si o incercare de FIV la Szeged in iulie, hiperstimulare;
KLU1973 cu - FIV2 Szeged, Dr. Zadori;4 IA neseurite in RO, FIV 1 reusit la Szeged, Dr. Zadori, sarcina oprita in evolutie;
dariaioana - FIV2 - Medlife; un de 9 ani -sarcina naturala,dr. Zadori - Szeged - Fiv demarat in martie 2007, intrerupt din cauza unor chisturi; FIV1 - Medlife, dr. Silviu Predoi, mai2008 - nereusit;

Si pentru ASPIRANTE sa dea Dumnezeu sa ne vedem cat mai repede si apoi !!!


magduta10- dr. Krizsan - Szeged - hiperstimulare, 1 Fiv nereusit;
sandica - dr. Zadori, Szeged - 3 IA nereusite, FIV1 Martie 2008 - nereusit, FIV2 mai2008 intrerupt, FIV3 reusit, sarcina oprita in evolutie;
Ioana 76 - dr. Zadori - Szeged - 2 Fiv nereusite 2007;
cornelianeli - dr. Zadori,Szeged - 2 FIV nereusite 2007.
amulis- dr. Tandor - Debrecen - Fiv nereusit sept. 2007,
maritof- dr. Zadori - Szeged - 4 Fiv-uri TM, 1 la Szeged!
AndraO - dr. Krizsan - Szeged - 2 Fiv-uri in Ro nereusite, 1 Fiv Szeged sept. 2007-nereusit, FIV2 Szeged Februarie 2008 nereusit, IA mai 2008 Sibiu, nereusita;
crisis81 - 3 IA nereusite la Buc - Dr. Bucur, FIV1 reusit Octombrie 2007 la Szeged -Dr. Zadori- sarcina pierduta la 7 saptamani, FIV2 Martie 2008 - nereusit, FIV 3 sept2008 reusit, sarcina oprita in evolutie;
leny2007 -3 IA nereusite in TM la Bega; dr. Zadori - Szeged - 1IA ian'08, FIV1 mai 2008, sarcina oprita in evolutie, august 2008 ramas natural, oprita in ev, octombrie 2008 -IA nereusit;
mamibria - dr. Zadori - Szeged - 3 FIV nereusite;
dannette - 2IA nereusite la Buc, Aprilie 2008 FIV, Szeged, Dr. Zadori nereusit, si... citeste aici
sorina_sz- 2IA nereusite la TM, IA Szeged-feb'08- nereusit. Fiv mai 2008, Szeged, dr.Zadori reusit, sarcina oprita in evolutie la 5 saptamani;
Miha3 FIV ian. 2008, Szeged; sarcina pierdura la 22 saptamani;
Laura Garner- FIV1 + ICSI - Dr. Peter Kovacs, Kaali Budapesta - sarcina "biochimica", FIV2 norocos, feb09, Peter Kovacs, MULTA BAFTA!
Scamiy - sarcina oprita din evolutie in octombrie 2006, FIV 1 - aprilie 2008, Debreten nereusit;
charmy - 2 FIV 2007 nereusite, TM, Dr.Cezara Muresan;
steliana04 - 2 FIV nereusite Debrecen,FIV 3 Szeged.
pamy - 1 IA -nereusita la TM in 2005, dr. Vladescu, IA dec2008, Szeged, dr.Zadori, nereusita, IA3, 30 ian 2009, MULTA BAFTA !!!
Tabitha- ICSI cu biopsie - nereusit in 2005 in Turcia; 4 IAD la Giulesti 2006, ultima terminata cu extrauterina operata laparoscopic; septembrie 2008 - FIV, Szeged, Dr. Zadori, nereusit;
Espe - FIV Szeged, Dr. Zadori, ET pe 23.11.FIV, reusit, sarcina oprta din ev. la 8 sapt;
felix76 - laparo ok, 2 IA nereusite, urmeaza prima vizita la Zadori;
CANDY1902 - fiv la tm la prof Munteanu reusit,sarcina pierduta la 6 luni si 2 sapt, fiv nereusit la debrecen dr BOTNAR , ET cu embrioni congelati in Feb2009; MULTA BAFTA !!!
dent - 2 conceputi natural 1994, 1996 - ligatura tubara, 2006 TM operatie de dezlegare trompe, 2007 HSG trompe obstruate, 2008 august dr Zadori fiv esuat, n-au raspuns ovarele la stimulare, ET decembrie 2008 -sarcina oprita in evolutie, 2009 in curs de tratament. Nu se da batuta!
tamaryllis - hidrosalpinx bilateral, urmeaza fiv in august, Dr. Zadori;
alsima - FIV 1 + ICSI la inceputul lui mai cu dr. Zadori;



"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie
[/b]

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Bine v-am regasit la un nou capitol sper eu mai fructuos decat anteriorul!
Rog fetele care se vor trecute pe listuta sa imi spuna. Stiu ca a scris cineva in capitolul trecut ca ar vrea, dar nu am avut timp atunci si acum am uitat cine era. Sa ma scuzati !

Eu am avut de alergat mult saptamana asta si voi mai avea si in continuare asa ca apar ma rar. O sa fac histeroscopie luna viitoare, asa ca sa nu zicca nu fac si eu nimic .

pentru mamici, burtic si viitare burtici!



"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KLU1973 spune:

Dado, te inteleg prin ce treci si sunt alaturi de tine.
Dupa prima sarcina oprita din evolutie, ceea ce m-a terminat psihic cel mai mult a fost exact acest episod ...asteptarea infrigurata pe holurile clinicii a unei vesti despre supravietuirea sau nu a copiilor nostri. Nu ma mai vedeam trece prin asa ceva ... dar ce m-a facut sa continui a fost faptul ca va veni din nou Craciunul si ne va gasi singuri ...din nou... ca pe doi prosti.
Trebuie sa continui, asa cum a zis missy...si bebelul tau se afla undeva si te asteapta !!!

Olgutza, bafta la punctie, o sa fie bineeee !!!

Luck, asteptam vesti bune, bafta maine la Baby !!! Pupam si gazdele tale

Missy, fetele... noi toate aveam nevoie de cineva ca tine cu un astfel de tonus

Crisis, multumim pentru capitol si bafta la histeroscopie si sa gasesti raspunsurile de care ai nevoie !!!


Klu 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dent spune:

CRISIS81,esti mare figura...,alergi de colo colo,iti faci timp sa tragi cu ochiul la forum,si HOP deschizi nu nou capitol,ca sa ne faci fericite! Mutumim,iar tu sa ai noroc la histeroscopie si apo la!

DADO,si eu la Szeged nu am platit nimic pana dupa ET. Ar trebui sa-l intrebi pe medic cat mai repede,sa dai exemplu Szegedul,pt ca apartin de aceeasi clinica si in mod sigur au acelasi protocol!Nu te lasa,sa vada ca stii,poate ai norocul si iti restituie din bani,sau sa incerci un nou fiv.Nu te da batuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Dado, imi pare tare rau :( Dar te rog, asculta sfatul fetelor si nu te da batuta! Vezi ce spune doctorul la intalnirea fata in fata. Poate aflati cauza si poate se poate repara. Nu-ti pierde speranta! Si mult succes cu partea financiara. Sper sa va recuperati din bani. Noi nu platim nimic pana la transfer, asa cum au spus fetele si despre Szeged. Noi facem in Budapesta, cu dr Kovacs.

Olgutza, multa bafta!

Va pup pe toate! Doamne ajuta sa ne implinim visul!

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Cris, multumim pentru noul capitol! Cand ai timp, poate schimbi cursul valutar pe prima pagina. Eu azi am schimbat euro si am luat 300 HUF pe bucata

Merci!

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

Laura, Olguta felicitari si tinem pumnii in continuare.
Dado, imi pare tare rau. Nici nu pot sa imi inchipui cat de greu va este!!!
Fetele zic bine, ar trebui sa intrebati de protocolul clinicii in cazuri ca si al vostru, cand nu s-au fertilizat. Poate va permite sa repetati procedurile si sa mai platiti doar diferenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

fetelor, stie cineva cat costa o cutie de menopur in ungaria?
in general sunt mai ieftine medicamentele in ungaria sau in romania?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_bubulina spune:

Buna Alla,
din cate am citit eu pe forum, am intels ca sunt mai scumpe in Ungaria dc in Rom, dar ca cele din Ungaria sunt mai bune calitative.
la noi am citit ca se gasesc chiar rar unele dintre ele.
Daca aveti nevoie sa ma interesez de vreun medicament, o fac cu placere vinerea viitoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaflorea spune:

Dado....imi pare NESPUS DE RAU!!!!Speram ca macar tu sa ai niste vesti bune....Totusi, nu dispera, gandeste-te ca daca Adriana Iliescu (asa batrana cum era ) a fost capabila sa aduca pe lume un copil, trebuie sa reusim si noi. Si suntem multe, si ne incurajam una pe cealalta (mesajele tuturor fetelor m-au impresionat tare mult,si mi-au dat si mie mai mult curaj)Cu siguranta vom reusi!!!!!!!!
Cat despre pretul la Debrecen, noi, la Dr Bodnar am platit deasemenea dupa punctie 210000(cred)forinti ,iar dupa ET am mai platit 110000.Si nu i-am primit inapoi..dar nici nu ne-am gandit sa-i cerem (mai avem chitantele)
A...si nu te speria! In octombrie, la prima noastra incercare de FIV am avut doar 2 ovocite si nici noua nu ni s-a divizat niciunul , in schimb,la a 2 a incercare am avut 6 ovocite din care 2 s-au divizat. Degeaba, daca nu s-au prins.DAR AM FOST 11 ZILE GRAVIDA!!!???

FII OPTIMISTA!!!!!!pana la urma vei reusi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RETAM spune:

Buna dimineata!Dado imi pare rau ptce s-a intamplat dar am si eu o poveste asemanatoare la a 2 stimulare cand dintr-o neintelegere cu fetele de la receptie am facut toata stimularea iar ovitrelul l-am facut luni seara si ele m-au prog.marti pt punctie am avut 4 ovocite cea mai buna recolta din 3 stimulari dar nu s-a putut face nimic cu ele si am venit acasa dar nu mi-a luat decat 200000 de ft =150euro deci sa-r putea sa recuperezi niste bani......Crisis multumim pt capitol.Olguta ,Luck,Laura,Dent,si toate care au intrat in ,focuri'sa ne aduceti cat mai repede vesti cu .....Nu vreau sa sperii pe nimeni dar o ,,barfa''despre debrecen am auzit-o cum ca embrioloaga nu e o profesionista,Irina daca ai facut toata procedura nu se face nici o reducere eu la al 3-lea am avut un singur embrion care s-a fertilizat mi l-au transferat dar nimic iar banii exact ca si tine la punctie 220000 iar la transfer 115000.va

Mergi la inceput