Ai nostri ca brazii (ian-feb05)30

Ai nostri ca brazii (ian-feb05)30 | Autor: magga

Link direct la acest mesaj


Continuare de la nr. 29

(1)[/url],www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70708&whichpage=1" target="_blank">(2),www.desprecopii.com/forum/post.asp?method=TopicQuote&TOPIC_ID=70882&FORUM_ID=63" target="_blank">(3),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71093&whichpage=11" target="_blank">(4),(5),(6),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72110&whichpage=11" target="_blank">(7),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72717&whichpage=10" target="_blank">(8),(9),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73633&whichpage=1" target="_blank">(10),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74051&whichpage=11" target="_blank">(11),(12),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74765&whichpage=10" target="_blank">(13),(14),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75635" target="_blank">15,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75899" target="_blank">16,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76259" target="_blank">17,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76701" target="_blank">18,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77260" target="_blank">19, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=78142" target="_blank">20, 21 , 22 23, 24, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=82068&whichpage=20" target="_blank">25, 26 , 27

Noiembrie
23 nov. Alexandru (Bellamia)

Decembrie
15 Victor Stefan (Ana Maria) 11,7 kg/87 cm
21 Bianca Maria (Ingerasu)
22 Rayan (Crinuta) 11,8 kg/89 cm
27 Dragos Mihai (Lali) 11 kg/78 cm

Ianuarie
2 Vlad Ionut (Bubu05) 11,5 kg/86 cm
3 Sebastian (Adana)
3 Ioan Cristian (Monalac)
3 Sergiu Denis (Coraly) 12,5 kg/86 cm
3 Mara Theodora (Megg) 8,8 kg
3 Alexandra Beatrice (Ilucae) 9,2 kg/ 73 cm
5 Nectarie Ioan (Adita) 11 kg/78 cm
6 Stefan (aurelrusu)
6 Rares Daniel (o prietena) 10,6 kg/76 cm
7 Andreea Oana (Leta)
8 Andrei Stefan (Amary)
9 Tudor (Tomasa)
10 Sebastien Stefan (Oana Cretu) 10,6/81 cm,
10 Maria Theodora (Cocolino)
10 Ruxandra Maria (V. Erica) 9,5 kg/73 cm
10 Ioana Maria (Anuc)
11 Cosmin David, 11 kg/80 cm. (Mia Tincu)
13 Mihai (amo2004) 11,5 Kg/ 77 cm poze
13 Mihai Cristian (Bdana)
17 Viktor (Monique)
17 Natalia (Lavinia345)
17 Simona Andreea (Andrutza) 10kg/ 79 cm
17 Mandy Stephanie (Alina Maria) 9075 g/ 79 cm
17 Amanda Maria (Cory35) 10,2 kg/ 79 cm
18 Irina Ioana (Witchie)
25 Maria (Danielai)
25 Alexia (Miha T)
26 Bianca Maria (Kris)10 kg/80 cm
26 Albert-Adrian (Rachel Owen)
31 Alexandra Maria (Ubi)

Februarie

4 Andrei Razvan (Tigabita)
4 Iustin Gabriel (Gabi.i)
4 Gabriel (Catiflo) 10,6 kg/ 76 cm
5 Rebecca Andreea (PatriciaArdeleanu) 9,2kg /76 cm
5 Horia-Ioan (danonica)
6 Alexandra (Jone)
7 Elena Stefania (Gabry)
8 David Ran (Sara) 12.750kg.
9 Tudor Constantin (Bestutza)
10 Andrei (Kita)
11 Nicodim (Bagoiu)
11 Stefana (Alipiticot)
18 Cristina Mihaela (Ixxi) 76cm/8.900kg
18 Radu Andrei Alexandru (Amaya) 87 cm/11,3 kg
20 Sebastian (Clara03) 81cm/11,4 kg
21 Matei (Lbelciug) 10,2 kg/ 75cm la 1 an
21 Codrin Stefan (Shobo) 14kg /90cm
22 Hana (Magga)
23 Lucian (Crinia)
27 Vladut (Sirimie) 8,75 kg/74 cm Poze


Martie

7 Clara Sophie (Viktoria)

Daca nu va regasiti pe listuta nu inseamna ca nu va mai iubim ci ca nu ne-ati mai scris demult. Dar de-abia asteptam sa va intoarceti la noi!




Poftiti, va rog!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Hai ca inaugurez eu noul capitol.

Liviana, am primit canapeaua si am pus poze cu ea in album. Maine ii fac poze si desfacuta. Andrei este extrem de incantat de ea, de cum am adus-o a inceput sa o exploreze...chiar acum doarme in ea pentru prima data si n-a schitat nici cel mai mic gest de uimire la schimbarea brusca a locului unde doarme (i-am scos deja patul de lemn). Din cate vad doarme foarte bine si confortabil in ea, l-am tot verificat sa vad daca a ajuns e langa sau nu si pana acum si-a mentinut pozitia. Ce sa mai, sunt foarte fericita de cat de mult ii place.

Oana 23+ si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Comorile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Magga, te rog sa treci si la noi 12,5 kg si 86 cm.

Merci!

Amaya, foarte draguta canapeaua. Si mie imi place dar ma gandesc ca poate peste cativa ani n-o sa-i mai placa[ sa doarma asa jos, mai stii?:D]. O ia fetita

Coraly si Sergiu (3 ian 2005)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Amaya, e super draguta canapeaua, e micuta, ca un pat de o persoana(desfacuta), nu? F. haioasa! Mie inca nu-mi vine sa-i schimb patul, deocamdata doarme bine in cel de bb, nu stie sa se dea jos din el si stau linistita ca doarme acolo. Sa faci poze cu ea desfacuta, cand doarme Andrei in ea.

Lavinia, of...ce de probleme...Natalia este si putin rasfatata cu atatia in jur, mai ales ca te paraste la mamaia. Odata si odata trebuie sa termini cadastrul ala, nu te mai necaji!


Azi Vlad s-a trezit cu noaptea in cap, de la 7...s-a trezit plangand si tare greu l-am impacat, era f. agitat, poate a visat ceva...apoi nici gand sa ma adoarma si am facut cu tati cu randul, am mai dormit eu 2 ore apoi s-a dus tati la somn...mie imi cadeau ochii in gura, asa eram de obosita. I-a pus tati desene cu Tweety, e lesinat dupa pasarea asta.

Iata cateva poze noi!



Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ubi spune:

Lavinia, stiu ca nu e de ras...dar pe mine ma amuzi cand povestesti.

Noi azi facem 6 ani de casnicie dar sotul e plecat cu treburi la Mangalia asa ca sarbatoresc doar cu fiica-mea.



www.ubi.ro
http://pg.photos.yahoo.com/ph/criszaman/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ubi spune:

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=86336

Uitati aici povestea calatoriei mele la Paris...offf, ce frumos a fost.

www.ubi.ro
http://pg.photos.yahoo.com/ph/criszaman/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Cam slabuta activitatea pe-aici...si noi am profitat de vremea frumoasa si de soare si am fost in parc si dimineata si dupa-masa, Vlad e innebunit dupa toboganele acelea mari cu tuburi(bagane).

Ubi, multi ani inainte, sa fiti fericiti si sa mai faceti un
fratior! Am citit jurnalul, f. frumos ai povestit, eu n-am avut inca timp sa povestesc despre Barcelona...

Cred ca am ramas datoare cu o ghicitoare:
maco= moaca
Asa ii mai spune buni cateodata, "moaca mica"!


Din seria bubuiu:
- umbrela
- tramvaiul
- maslina
- bateria
- cuburi
Aceste cuvinte se numesc toate "bubuiu"

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Lavinia, si pe mine ma amuzi cu mesajele tale.

Acum, ca sa te consolez, iti spun ca si Rayan a inceput sa dea palme, doar ca el o ia in joaca. Pentre el este un joc si acum lupt sa il dezvat de asta.
Primul pas este sa nu ii mai dau nici o palmuta mica la pampers, oricat de usoara ar fi, desi le cam merita din cand in cand, dar nici sa tip nu vreau.

Si el imi trage una si apoi ma pupa si rade, asteptandu-se sa rad si eu, la care eu " nu e voie, nu e frumos" etc.

Apropos de asta, ma gandeam la un sondaj referitor la ce expresii folosim cu ei cel mai des zi de zi.

La noi asta cu " nu e voie" e printre primele, dar mai sunt si altele de genul" e caca", " ce-ai in gura, scoate din gura" ( mananca intr-una hartie), " arunca la gunoi", " termina"," stop it" si altele.


La voi care sunt cele mai des folosite? Ma refer la expresii, nu la cuvinte, ca asa daca va spun cate complimente ii fac pe zi...., of, of of, si-o va lua in cap.

Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Pai la noi cele mai folosite expresii sunt:
ai grija ca ti-o iei, fii cuminte, nu e voie, scoate mana din gura, hai tu singur, nu musca, nu ciupi...daca imi mai amintesc mai scriu...

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Si eu am uitat" iei bataie", dar vreau sa renunt la ea, si oricum n-o spun chiar des.


Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Amaya, am vazut canapeaua. E foart draguta. Ce lungime are cand o desfaci?


Bubu, nu intamplator am cerut sa scrieti ce expresii folositi mai des, deoarece am remarcat la Rayan tendinta de a ma imita in orice fac, zic, etc, deci, eu sunt modelul lui, iar el este reflectia mea ( nu 100%, dar vreo 60% tot preia de la mine la aceasta varsta), si eu vreau sa ii modelez de pe acum comportamentul, deci, daca voi fi mereu nervoasa, voi tipa, ii voi spune NU le fiecare 2 vorbe, ii voi trage una la fund, el le va memora si va considera ca e normal sa faca la fel, ceea ce nu vreau.
Vreau sa vorbeasca frumos, sa nu tipe, sa nu dea in nimeni, sa fie generos ( aici n-am probleme, e tare darnic), sa ma asculte ( pe mine ma asculta 90%, pe tati mult mai putin), sa nu se enerveze cand nu ii iese ceva, etc.
Daca eu imi voi pastra calmul in situatii limita, va invata ca asa trebuie, asa se procedeaza, iar acum este mult mai simplu de corectat orice, parerea mea.

Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.

Mergi la inceput