Clubul "babelor" FIV-oase 39

Clubul "babelor" FIV-oase 39 | Autor: o-baba

Link direct la acest mesaj

cap 1 cap 2 cap 3 cap 4 cap 5 cap 6 cap 7 cap 8 cap 9 cap 10 cap 11 cap 12 cap 13 cap 14 cap 15 cap 16 cap 17 cap 18 cap 19 cap 20 cap 21 cap 22 cap 23 cap 24 cap 25 cap 26 cap 27 cap 28 cap 29 cap 30 cap 31 cap 32 cap 33 cap 34 cap 35 cap 36 cap 37 cap 38


Aristica: Nu m-am gandit ca voi ajunge aici, dar, dupa 4 ani de analize, operatii, fertilizari in vitro si nenumarate sperante, iata-ma, tanara, intr-o casnicie minunata, alaturi de un om minunat, cu o casa plina de lighioane si prieteni, dar fara un copil. Nu-i nimic. Ca asta nu-i tot ceea ce detin. Detin prietene virtuale (si nu numai, caci unele dintre voi au devenit prietene "reale"). Prietene care trec prin aceasta viata cu speranta ca vor deveni mame. Prietene care apeleaza la tehnicile pe care ni le ofera medicina secolului XXI.
Suntem de multi ani pe acest forum. Am citit mult. Noi am fost aici, incurajand sute de fete. Sunt convinsa ca nu exagerez cand spun "sute". Suntem spijin pentru ele. Dar, suntem sprijin si pentru noi, "babele". Acest apelativ nu se refera la primaverile noastre, ci la anii de incercari, la sperantele noastre incomensurabile.
Suntem imprastiate prin Romania, sau chiar in afara ei. Nu ne putem cunoaste toate, nu ne putem intalni. Dar ne sprijinim zilnic. Haideti s-o facem aici, in "clubul" nostru, pana cand vom parasi aceasta parte "dureroasa" a forumului, invingatoare.

Info utile (IVF blogs, articles, RIF):
1. Dr. Thomas G. Hannam Fertility blog/Toronto/Canada (Protocols, RIF, FAQs) www.fertility.ca/" target="_blank">aici
2. Dr. Edward Ramirez Women's Health and Fertility blog/Monterey Bay/California aici
3. Immune Issues Fertility Friends Immune Board/UK www.fertilityfriends.co.uk/forum/index.php?board=52.0" target="_blank">aici
4. Calcium Ionophore (Treatment for improving fertilization rate) www.fertile.com/Calcium-ICSI.html" target="_blank">aici si aici

Gravide: dupa prea mult timp
tamys FIV1 - Genesys, negativ; FET primul test bhcg 131, al 2-lea in scadere...; FIV2 Genesys, negativ; FIV3 Polisano Sibiu, negativ; FIV4 Polisano Sibiu, negativ; FIV5 Istanbul Turcia POZITIV CU GEMENASI !!!


Mamici:
Adi, mami de Ana si Ioachim (25.10.2010), 5 IA, FIV 1 punctie oarba, FIV 2 reusit, ambele dr Kovacs, Budapesta;
many_bani, 1993 sarcina obt. natural, avort spontan 10 sapt.; 2008aprilie-FIV1 sarcina oprita din evolutie 12 sapt.; 2008oct. - FIV2 nereusit; 2009feb. - FET rezultat inima ei si a sotului, Vlad; 2011feb. - FIV sarcina oprita din evolutie 13+ sapt.; FET 2 martie 2012, nereusit;


Tatici:
tanno25 mandru purtator de oligoastenoteratozoospermie severa, cu 3 FIV-uri la activ: fiv1-dec 2009 Szeged/Zadori, fiv2-martie 2010 Szeged/Zadori, fiv3 Budapesta/Kovacs. Din cel de-al treilea a rezultat Bogdanel;

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

primaaaaaaaaaaaaaa




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Sa avem un capitol frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Ralu , te inteleg perfect. Cand voi fi insarcinata iarasi, cred ca va trebui sa depun mult efort sa nu ma stresez exact din aceleasi motive ca si tine... si ca multe alte fete de aici. Si cred ca va fi si mai greu avand in vedere ca am mai trecut printr-o chestie din asta o data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Ana
Ady, eu am facut mereu in burtica, asa a zis PK..nici nu mi-a trecut prin cap sa ma complic Ovitrelle/pregnyl subcutanat in belly..zbang..done
qiao nix under investigation, gasit (jos la "receptie"), vorbit, ras maxim, intalneala in jurul orei 11, dupa care.. asa te pup, de nu te vezi


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

he, he..voi astea din categoria "iarasi" pregnant..eu de-o sa fiu pregnant vreodata, prima data (!!) o sa lesin de shoc, cand si daca o sa-mi revin, o sa hiperventilez dupa care sunt sigura ca habar n-o sa am ce sa fac cu mine in continuare, pt ca pe undeva la beta se opreste "stiinta" mea..
qiao


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

hehe...io-s din categoria "cand voi fi vreodata pregnant cu sarcina IN UTER"....habar n-am ce o sa fac...da o sa fac!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Eu va pup pe toate si va spun cu mana pe suflet ca a fost cel mai tare fiv ever cu voi alaturi; si indiferent de rezultat nu o sa imi para rau ca am impartasit cu voi fiecare etapa
l.e - se vede ca sunt "declansata" nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

samira, din pacate, nu-s in stare (n-am fost nici pana acum) sa imi impletesc singura parul (2 cozi reuseam, dar una, mai ales dn varful capului, nu) si nici sotul nu stie .
amalia, am si ulei de migdale amare. pe asta il luasem sa imi dau cu el pe burta si sani sa nu fac vergeturi, dar de cand cu contractiile si statul in pat, am lasat balta prevenirea vergeturilor. vad ca uleiurile astea sunt mai bune decat credeam eu.
va multumesc inca o data .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombi spune:

'neata!
ieri am fost offline, a fost zi libera si am stat pe afara (asta ca sa ma explic de ce nu am reactionat cind mi-a fost pomenit numele )

lara, tu esti la zi cu House sau te uiti la sezoane vechi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

cetit acum si ultima pag din cap trecut
sami habar n-aveam ca se poarta in Romanika pregnyl IM la un FET am facut pregnyl (gasisem atunci), dar SC fara stress..
p.s. nu poti sa te ungi pe pleoape cu un antibiotic? (ex: kanamicina)
miky, pregnyl subcutanat, fara emotii
Ady, stay positive si sa fie bine pana la capat..noi tot aici suntem..(ti-am zis doar ca tre' sa te "premieze" astia intr-un fel pt loialitate, incredere, pozitivism, etc)


to be continued..

Mergi la inceput