Clubul "babelor" FIV-oase 39

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Lara mai pozitiva de atit nu pot, ca dau in "prostie"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

bombi
la sezonul 5 ma uit (din nou) la TVR/ 2 episoade/sapta..
la sezonul 8 pe vplay (nu-s chiar la zi) sau pe RTL..
sezonul 6,7 nu le-am vazut, parca..in schimb, primele 5, de mai multe ori
nush de ce m-am bagat la 8, din curiozitate, cred
nu ma grabesc, recuperez cum pot, de regula in "contzed"
acum, m-a prins Masterchef USA


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombi spune:

aaa, ok, deci nu mai comentez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Pai, Lara, o sa faci ca si mine cand vei ramane insarcinata. Eu la 5 dimineata ma trezisem ca sa merg la baie si am zis ca hai, e primul mers la baie din ziua aia, sa nu pierd hormonii daca or fi cumva. Si am stat calma, obisnuita cu lipsa liniilor. Si cand colo 2 linii... Am ramas muta, nu ca as fi vorbit de una singura pana atunci. Am inceput sa tremur, mi s-au taiat picioarele, am inceput sa plang si m-am bagat in pat tremurand toata. Nu mi-am trezit sotul, am asteptat sa se trezeasca singur si doar atunci i-am spus. Am fost socata si pe urma nu imi venea sa cred, nici lui. M-a pus sa mai fac inca un test. Dupa ce s-a oprit in evolutie, am aruncat testele pozitive si poza de la 6 saptamani. Pe urma, am recuperat din gunoi poza, noroc ca era in folie . Doar pe aia am pastrat-o.


As ca, Lara, CAND (in mesajul trecut am scris prima data "daca" si m-am razgandit, am hotarat ca va fi sigur "cand" ) voi ramane iarasi, nu stiu ce voi face si cum voi reactiona. Dar precauta voi fi sigur. Iar happy, nu cred, cel putin nu in prima parte. Doar recunoscatoare.


Ady, declansata mica, iti doresc sa fii ZEN toata perioada asta.


Sami, mai e umflata pleoapa, mai doare?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

nici eu nu stiu ce voi face daca voi mai fi vreodata pregnant. ca mai mult de 7 sapt nu stiu cum e, probabil ca imi voi cumpara ecograf sa urmaresc de acasa ce si cum.
anaasta, mi-ai adus aminte de ultimul eveniment cu II. atunci asteptam sa imi vina cm sa incep schema de fiv si aveam asa un feeling, ca nu o sa imi mai vina, am amanat sa fac testul pt ca inca nu imi intarziase oficial. cand l-am facut si am vazut dublu, mi s-au muiat picioarele. am stat pe marginea cazii sa imi recapat muschii si pe urma m-am dus in bucatarie unde sotul era pe repede inainte cu pregatirea micului dejun si m-a certat ca sunt inca in pijama si ca e tarziu si ca am stat mult in baie si nu sunt gata .... si eu i-am pus in fata ochilor betisorul, ca nu eram in stare sa vorbesc. s-a uitat la el ca matza in calendar si nu intelegea mesajul. nu a mai mancat nimeni, am fugit glont la beta. emotii ca atunci nu am mai avut, mi-a trebuit ceva timp sa imi recapat vocea, toata ziua la sevici am stat cu stomacul ghem. eheee, ce amintiri.
lara happy ?!?

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA dubla mai 2011 MedLife - nereusita
FIV ianuarie 2012 MedLife - sarcina biochimica

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Eheeeeeeee se ravnesc si eu la un betigas cu II liniute si un beta mult mai mare de valoarea 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

meeyyy...da mai tineti minte ultimul meu test pozitiv???
fusesem la PK la consultatia preliminara...ma penetrase cu maciuca magica si am stabilit ca asteptam CM,facem hormonale si incepem AC-urile si apoi FIV.
nu aveam o trompa...cealalta avusese o SEU pe ea...era stafidita,gaurita sa curga hidrosalpinxul din ea...si toti medici imi spusesera ca nu mai raman evere gravi pe trompa aia.
aveam deja 7 zile de intarziere-ceea ce pentru mine e foarte mult.
intr-o Vineri am visat ca facusem a3a SEU si era toata lumea socata...m-am trezit buimaca pe la 5 dimineata si m-am dus in baie sa-mi fac un test de sarcina-il cumparasem de vreo 2 zile....si mi-au aparut 2 linii rosii,intense...instantaneu.
nu m-am bucurat...instinctul imi spunea ca nu e bine.
Sambata dimi m-am dus la Medlife...am recoltat Beta...peste 2 ore am avut rezultatul:971...dar tot nu m-am bucurat.
Luni iar la Medlife la eco si Beta...nexam sarcina in uter...sacul deja format pe trompa...am mai stat pana Miercuri cand am facut iar Beta-1800 si eco....iar Vineri m-am operat-la ultima eco de Vineri,dinaintea interventiei...embrionul avea deja ritm cardiac.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Haideti fetelor ca va meditez pana la 11 saptamani, atat de "lunga" e experienta mea...mai stiu cateva ceva si mai departe, ca am discutat cu multe gravide, de-a lungul sarcinii lor.

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

2 vise premonitorii am avut pana acum:asta cu a3a SEU si in ziua in care l-am cunoscut pe Samiroi...seara am visat ca eram cu el in biserica,la nunta noastra,aveam cununiile pe cap si ne tineam de mana.

dreaq...ca sunt gravi si nasc un bebe sanatos nu visez si eu...sau macar numerele la LOTO!!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

qiao, happilica? ecstatic!!!!..you made my day..nope, my WE ma bucur ca un copil mic maine, tre sa merg la o nunta (ambii colegi), de duminica sunt solo pt cateva zile, si welcome back surprise-ul pt hubby, va trona pe masa in bucatarie..
moment:
saabiiinoooooo, stiu sa gatesc, da????? doar ca nu chestii d-alea la care le zici tu mancare traditionala, da? acum ma bag la paine, deci se pune???
...............................................................
scuze, revenit (trebuia sa zic, ca ma considera fomeia "afon" in bucatarie, si eu mi-s chiar incantata de ce idei "crete" am..ah, si sana' si light si chic de tot)
so, unde ramasesem??
asa, caut destinatie de contzed..mmmhh, parca ar merge un Cyprus? in June? sau Valencia (Spain), cu avion din CJ? likey, likey
Ana, eu nu mai fac ever test linii, nope, am jurat..exceptie: vad intai un beta baban (specific, al meu!) apoi, asa de sanchi bag un test, sa nu zic ca n-am si io unu' cu II
bombi, huh, sa-nteleg ca am "fentat" un comentariu? (nici nu stiu ce-am zis de dr. House, lately) oricum, mentionez, in apararea mea ca, neuronul meu, a trecut prin (stai sa numar..) 6!! anestezii generale, deci, nah, e mai lovit de soarta si apoi, acum sunt intr-o perioada atat de (=flatline) ca ma mir ca stiu in ce directie tre sa merg, ca sa ajung home...so, indurare



to be continued..

Mergi la inceput