Clasa I * 2011 - 2012 * [16]

Clasa I * 2011 - 2012 * [16] | Autor: szivarvany

Link direct la acest mesaj




[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], {8},[9], [10], [11], [12], [13], [14], [15]


Structura anului scolar 2011-2012

Anul scolar 2011—2012 incepe la data de 1 septembrie 2011, se incheie la data de 31 august 2012 si se structureaza pe doua semestre, dupa cum urmeaza:

Semestrul I
Cursuri — luni, 12 septembrie 2011 — vineri, 23 decembrie 2011
In perioada 22—30 octombrie 2011, clasele din invatamantul primar si grupele din invatamantul prescolar sunt in vacanta.

Vacanta de iarna — sambata, 24 decembrie 2011 — duminica, 15 ianuarie 2012

Semestrul al II-lea
Cursuri — luni, 16 ianuarie 2012 — vineri, 6 aprilie 2012
Vacanta de primavara — sambata, 7 aprilie 2012 — duminica, 22 aprilie 2012
Cursuri — luni, 23 aprilie 2012 — vineri, 22 iunie 2012
Vacanta de vara — sambata, 23 iunie 2012 — duminica, 9 septembrie 2012

In zilele libere prevazute de lege nu se organizeaza cursuri:
— joi, 1 decembrie 2011 — Ziua Nationala a Romaniei;
— marti, 1 mai 2012 — Ziua Muncii;
— luni, 4 iunie 2012 — a doua zi de Rusalii.

Bibliografii:
clasele I-II
www.bizoo.ro/usermedia/downloads/sale_specs/366383_1266878657.pdf" target="_blank">cls.a III-a
cls.a IV-a

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Multumim pentru capitol nou

maine nu avem scoala, azi am mers prin nameti...tare greu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_p spune:

La noi ninge si viscoleste rau de tot!!!Cred ca tocmai a inceput o a doua saptamana de "vacanta"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoemma spune:

Noi facem scoala cu drag si spor. Au aparut si primele calificative pe semestrul asta.
Se descurca tot mai bine la exercitiile din culegerea Mate2000. Azi le-a facut pe toate singura, fara sa o mai ajut. Facem cate o pagina in fiecare zi. Dar nu-mi place deloc scrisul. Cel putin la mate scrie f f urat. I-a atras atentia si invatatoarea ca literele de tipar trebuie sa le scrie mai frumos. Mi-a spus ca e atenta, se descurca bine, dar are gura mare si e suparacioasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iahim spune:

Noi nu mergem la scoala(sunt inchise)nici maine.Asa,ca vrem nu vrem,avem 5 zile de vacanta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

la noi se fac cursuri bine merci
stiti ca mai sunt 7 saptamani de scoala pana la vacanta de primavara?

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

si aici totul e in parametrii normali, doar ca doamna nu i lasa in pauze afara si nu se pot porci in zapada :-)

7 saptamani suna bine ! suna asa pozitiv, abia astept !

_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Ieri cand a fost ninsoarea aia mare si se mergea atat de greu pe drum(nici macar tramvaiele nu circulau), nimeni nu iesea sa dea zapada sa putem circula ca pietoni... am mers la scoala si azi cand e asa frumos stam acasa
va pup si va doresc o zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_p spune:

E oficial...copii din Vrancea stau acasa pana luni!Azi am facut o incursiune in oras(stam la 4 km de oras)...a fost o adevarata aventura!
Cred ca vor merge vreo cateva sambete la scoala pt a recupera cele 2 saptamani de "vacanta"!
Oare cand se termina iarna asta???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

Cosmina, nu iti face griji, vor recupera usurel, nici macar nu ar trebui sa-i cheme sambata, poate pe cei mari care vor da capacitatea si bac-ul.
Ilinca impuscat un Bine la mate, azi a avut evaluare la romana, vom vedea ce a facut.
Oricum ma irita cateodata ca habar nu are sa-mi spuna ce se intampla in clasa, doar daca aflu eu din alta parte si incerc sa o ajut sa-si aminteasca sau sa-i vina cheful sa-si aminteasca

Am senzatia ca nu isi da seama ce se intampla inca, nimic nu-si aminteste, ff rar poveste ce se intampla.
Am copii in jurul nostru carora nu le scapa nimic , pe ea daca o intrebi imi zice de ce ma intrebi pe mine, de unde sa stiu eu si tot asa o tine
Asa ma enerveaza cateodata ii mai zic ca de dormit se doarme acasa nu in banca , dar cateodata raddd si imi aduc aminte cat de varza eram si eu.

Roxana mi-ai facut ziua frumoasa cu cele 7 saptamani ramase.
Le faceti ghiozdanul? Eu da, nici nu ii trece prin cap ca ar putea sa fie treaba ei, dar nu ma agit.

O zi buna va doresc


Ilinca si Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Si eu ii fac ghiozdanul insa de cateva ori am pus-o sa si-l faca singura, sub supravegherea mea si il face de minune..deci se poate, dar lenea e cucoana mareee.... Incet ince am s-o pun doar pe ea, verific si asta e... Spunea doamna la scoala la sedinta, ca mai uita cate un copil una alta pe acasa si replica este:"a uitat mama sa mi-l puna"...drept urmare se practica la scara larga facutul ghiozdanului de catre mama. Spunea si dumneaei ca ar cam fi timpul sa-i responsabilizam ca e ghiozdanul lor nu al nostru.

Si la noi se circula greu dar nici vorba de scoli inchise, bine, nici nu comparam cu zonele in care au fost nenorociri. Chestia e ca si eu stau la 3km de oras si pana la drumul principal e un pic mai dificil.

Vad ca merge bine, ia calificative bune (doamna ii noteaza incontinuu, pe fise, teme, teste, pe orice) probabil sa ne dam seama cam pe unde sunt...nu le trece in catalog decat pe cele de pe teste sumative.

A...cat despre povestit ce e prin clasa, noroc ca am 3 numere de telefon ale altor parinti, sunt aur curat...a mea e pe langa, ori isi aminteste peste 3 zile cate ceva...
Eu sunt un pic mai pesimista...7 saptamani mi se par eeenooorrmmmm..

mamica de Andreea Bianca(05.12.04) si Victor Darian(05.10.10)

Mergi la inceput